Lato Muz Wszelakich 2011
Cykle imprez, czyli dla każdego coś dobrego
Wstęp wolny na większość imprez w ramach Lata Muz Wszelakich (z wyjątkiem oznaczonych w programie imprez biletowanych)
7 lipca, czwartek, godz. 11.00, amfiteatr
JAŚ I MAŁGOSIA, Teatr ArtePunkt z Łodzi
14 lipca, czwartek, godz. 11.00, podwórko Galerii u Jadźki
SZUFLADKOWO, Teatr Frajda z Torunia
„Jest kraina Szufladkowo, gdzie w szufladach życie płynie zapraszamy cię serdecznie, przyjrzyj naszej się krainie. To świat jest poukładany, każdy ma tu swoje miejsce. W Szufladkowie jest porządek, szanowany jest tu wielce. Gdy się kończy w kuchni praca i kucharze zaczną marzyć, podsłuchajcie, usłyszycie, że się miłość wszędzie może zdarzyć”
21 lipca, czwartek, godz. 11.00, amfiteatr
ŁZA ZIEMI, Teatr Frajda z Torunia
28 lipca, czwartek, godz. 11.00, amfiteatr
MUCHA PRZED SĄDEM, Teatr Trójkąt z Zielonej Góry
Spektakl opowiada o bardzo ważnych zagadnieniach – higienie, a przy tym o tolerancji i otwartości wobec innych ludzi. Akcja rozgrywa się
w świecie owadów, w którym Mucha zostaje oskarżona o wiele przestępstw. Sąd owadów, przy pomocy przysięgłych (widzowie) stara się wydać sprawiedliwy wyrok i przesądzić o winie, lub niewinności oskarżonej – spektakl zawiera elementy interakcji z widzami. W przedstawieniu bierze udział trójka aktorów. Wykorzystano w nim efektowne i dowcipne kostiumy, oraz bardzo duże rekwizyty. Całość została oprawiona piosenkami z autorską muzyką i osadzona w modułowej scenografii mogącej zmieścić się w stosunkowo niewielkiej przestrzeni, jak również, po zastosowaniu wszystkich modułów, efektownie zaistnieć nawet na dużej scenie.
4 sierpnia, czwartek, godz. 11.00, amfiteatr
KOZIOŁEK MATOŁEK, Teatr Lalki i Aktora z Wałbrzycha
Któż z nas nie zna przygód przemiłego koziołeczka. Już kilka pokoleń przeżywa niesamowite historie razem z dziarskim Matołkiem. Niewiele jest w naszej literaturze pozycji, które wciąż tak żywo funkcjonują na co dzień, są chętnie czytane, słuchane czy opowiadane. Mały czy duży, młody czy stary, wszyscy kochają Koziołka Matołka i już. Podbił serca wielu czytelników nie tylko w kraju ale i na świecie, bo wszędzie gdzie są Polacy tam jest Koziołek Matołek. Nie przewidział chyba Pan Makuszyński takiej popularności swojego bohatera. A więc zapraszamy do teatru na stare ale wciąż nowe przygody sympatycznego Matołka.
11 sierpnia, czwartek, godz. 11.00, amfiteatr
BAŚŃ O RYCERZU BEZ KONIA, Teatr Lalki i Aktora z Wałbrzycha
Czy warto mieć marzenia? I czy marzenia się spełniają?
Jeżeli chcecie poznać odpowiedź na te pytania, to zapraszam Was do świata baśni, w teatralną podróż razem z dzielnym Rycerzem który nie ma swojego konia i poczciwym Koniem poszukującym swojego rycerza, którzy jednak nawet przez chwilę nie przestają wierzyć, że kiedyś wreszcie się odnajdą. I jak to zwykle w bajkach bywa po drodze spotykają szereg przeróżnych, niezwykłych postaci – Łotrów żyjących z napadania, Myszkę udającą krwiożerczego nietoperza, głodnego Smoka, szalonego Czarodzieja i oczywiście przepiękną Królewnę… A nad szczęśliwym zakończeniem bajki czuwa tajemnicze, mądre Drzewo.
18 sierpnia, czwartek, godz. 11.00, amfiteatr
ZDROWOTKA I KŁOPOTKA PRZEDZIWNA PRZYGODA, Teatr Drugiej Strony
25 sierpnia, czwartek, godz. 11.00, amfiteatr
DAWNO, DAWNO TEMU…, Teatr Trójkąt z Zielonej Góry
Spektakl uliczny w konwencji średniowiecznego widowiska jarmarcznego, oparty na autorskim scenariuszu, powstałym w oparciu o motywy średniowiecznych, w tym także polskich legend i wątków historycznych, przedstawionych w niekonwencjonalny i zabawny sposób. Trzy postaci spotykające się w karczmie (karczmarka, rybałt i bezrobotny giermek) inscenizują różne, zarówno prawdziwe, jak i zmyślone wydarzenia
Spektakl zawiera elementy interakcji z widzami, muzykę na żywo (lira korbowa, mandola, flet, drumla), średniowieczne kostiumy, duże formy animowane (smoki), lalki, elementy żonglerki i zabawy z publicznością.
W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:
ZIELONOGÓRSKI OŚRODEK KULTURY
MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUKI ULICZNEJ BuskerBus Zielona Góra 2011
Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza w dniach 30-31 sierpnia na Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej „BuskerBus” Zielona Góra 2011. „BuskerBus” to jedno z najbardziej kolorowych i radosnych wydarzeń w Polsce. Muzycy, klowni, aktorzy cyrkowi, mimowie, akrobaci i inni artyści z kraju i zagranicy biorą w nim udział od 1997 roku. “BuskerBus” można określić “festiwalem alternatywnym” z wielu powodów. Przede wszystkim jest unikatową na skalę co najmniej europejską pielgrzymką śmiechu i radości, w której udział biorą artyści z wszystkich kontynentów. Następnie to, iż jest całkowicie niekomercyjnym przedsięwzięciem o charakterze nie tylko artystycznym. Wykonawców od publiczności nie oddziela ani siatka stadionu, ani rampa sceniczna lub policyjne płotki z murem ochroniarzy, dzięki czemu możliwy jest bezpośredni kontakt, rozmowa z artystami. Na zielonogórskim deptaku wystąpi kilkudziesieciu wykonawców, głównie wędrownych artystów ulicznych z całego świata (buskerów), solistów i grup, reprezentantów różnych dyscyplin sztuki ulicznej: muzyków, klaunów, żonglerów, połykaczy ognia, magików, szczudlarzy, cyrkowców, tancerzy. Zapowiedzieli się już artyści uliczni z Szwajcarii, Niemiec, Austrii, Holandii, Australii, Japonii, Wielkiej Brytanii, Belgii, Szwecji, Hiszpanii, Argentyny, no i oczywiście z Polski.
29 sierpnia, poniedziałek, godz. 21.00, deptak
Powitanie uczestników oraz spektakl „Ostatni marsz” – Teatr Prawdziwy
30 sierpnia, wtorek, godz. 12.00, deptak
Prezentacje artystów ulicznych
30 sierpnia, wtorek, godz. 20.00, deptak
Koncerty muzyczne
31 sierpnia, środa, godz. 12.00, deptak
Prezentacje artystów ulicznych
31 sierpnia, środa, godz. 20.00, deptak
Koncerty muzyczne
31 sierpnia, środa, godz. 22.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety
Uroczystość 15-lecia Festiwalu
W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:
ZIELONOGÓRSKI OŚRODEK KULTURY
2 lipca, sobota, godz. 20.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety, bilety 7zł i 4zł
JAZZ CHORUS QUARTET
8 lipca, piątek, godz. 20.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety, bilety 7zł i 4zł
Ida ZALEWSKA z zespołem
Ida Zalewska – śpiew
Arek Skolik – perkusja
Wojciech Pulcyn – kontrabas
Jerzy Małek – trąbka
Jakub Płużek – instr. klawiszowe
15 lipca, piątek, godz. 20.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety, bilety 7zł i 4zł
Beata KOSSOWSKA & UNITED BLUES EXPERIENCE
Beata Kossowska – harmonijka ustna, wokal
Wolfgang Bernreuther- gitara, wokal
Rudi Bayer – kontrabas
Blues to żywa muzyka. I zwykle wykonywana przez facetów. Jeśli kobiety, to najczęściej śpiewają, czasem akompaniują sobie na gitarze. Beata Kossowska przed laty postawiła na harmonijkę ustną. Pracowitość i talent opłaciły się. W Niemczech jest w stajni Hohnera – jednego z najsławniejszych światowych producentów harmonijek. Przy okazji grywa różne gatunki muzyki, śpiewa, także po polsku, i komponuje. Właśnie ukazało się wydawnictwo rejestrujące jej grę i śpiew na koncercie w Kolonii.Płyta stanowi pyszbny wybór możliwości interpretowania bluesa i okolic. Niemieccy partnerzy Beaty sami komponują, śpiewają i grają na instrumentach. I słychać, że takie akustyczne granie Niemcom się podoba. Krążek jest świetnie ułożony – ma swoją dramaturgię i stopniowo odkrywa niespodzianki. Oprócz własnych kompozycji mocną stronę stanowił dobór standardów. Fanów bluesa płynącego przez lata z polskiego radia z pewnością ucieszy znakomita wersja „Help Me”. Jest niezwykle klimatyczny „Little Red Rooster” i mający niemniejszą moc, co sfuzzowany oryginał, akustyczny „Hey Joe”, oczywiście z partią harmonijki. „I Want To Be Free”, „One Time For Love” to w pełni autorskie piosenki Beaty Kossowskiej, zaśpiewane zresztą przez autorkę. Czystym, wysokim głosem. Największa niespodzianka czeka uważnych słuchaczy w utworze „Rainbow Raider”. Beata napisała go wspólnie z Wolfgangiem Bernreutherem połową duetu, do któego dołączyła z niezwykle dobrym skutkiem.
22 lipca, piątek, godz. 20.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety, bilety 7zł i 4zł
SZULERZY
Natalia Kaczmarczyk – śpiew
Marcin Szulkowski – gitara
Dominik Abłamowicz – harmonijka
Marek Wikarski – gitara basowa
Miłosz Szulkowski – perkusja
Zespół założony w 2001r. w Inowrocławiu przez znanych i doświadczonych muzyków. Jako jedyny w Polsce wykonuje muzykę łączącą rock and rolla z rhythm & bluesem. Ten styl muzyczny – bardzo modny i popularny jest energetycznym, rytmicznymi i melodyjnym koktajlem muzyki lat 50. i 60-tych. To gwarancja wspaniałej zabawy i niezapomnianych wrażeń. Dodatkowym atutem są również polskie teksty śpiewane przez urokliwą wokalistkę oraz stylowa prezentacja sceniczna.
29 lipca, piątek, godz. 20.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety, bilety 7zł i 4zł
Joanna PILRASKA
Wokalistka, kompozytorka, autorka piosenek, wyrazista osobowość sceniczna, która naturalnością i dowcipem zaskarbia sobie sympatię słuchaczy. W trakcie dotychczasowej kariery występowała zarówno w Polsce, jak i za granicą. Joanna Pilarska była wielokrotnie nagradzana w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach zarówno bluesowych, jak i poezji śpiewanej i piosenki autorskiej. Dwukrotnie uplasowała się na 3 pozycji w kategorii bluesowa wokalistka roku w ankiecie kwartalnika Twój Blues. Współtworzyła żeńskie trio bluesowe Woman Blues Band, współpracowała z zespołem Na Drodze, z którym nagrała płytę „Tam, gdzie zaczyna się mój świat” oraz z zespołem Banaszak & The Best. Obecnie jest w trakcie nagrywania kolejnej, tym razem autorskiej płyty.
5 sierpnia, piątek, godz. 20.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety, bilety 7zł i 4zł
TERNE CHAVE- CZECHY
Terne Chave był jednym z najlepszych i odnoszącym największe sukcesy, romskim zespołem w Czechach. Jego leader gitarzysta i wokalista Gejza Bendig kontynuuje karierę muzyczną. Interesują go małe, akustyczne składy grające tradycyjną muzykę. Akustyczny projekt Ciganera skupia wielu muzyków. Gejza Bendig na scenie pojawia się z różnymi muzykami. Jego muzyka to emocje, radość i smutek, miłość i nienawiść oraz tęsknota za wolnością. Artysta zahacza o różne stylistyki ale wciąż jest na wskroś cygański, rzec można pierwotny. Taka mogła być muzyka cygańska zanim trafiła do sal koncertowych.
12 sierpnia, piątek, godz. 20.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety, bilety 7zł i 4zł
Karolina CYGONEK BAND
Karolina Cygonek – śpiew
Jacek Prokopowicz – organy Hammonda
Marcin Skucz – gitary wszelakie
Michał Raczyński – bas
Krzysztof Szczotka – perkusja
W roku 2007 i 2008 Karolina Cygonek została uznana przez czytelników kwartalnika „Twój Blues” za najlepszą wokalistkę bluesową w Polsce. Wraz z zespołem występowała na najważniejszych imprezach bluesowych w kraju, w tym dwukrotnie na dużej scenie katowickiego Spodka na Festiwalu Rawa Blues, Jimiway Blues Festiwal w Ostrowie Wielkopolskim, Jesieni z Bluesem w Białymstoku, Olsztyńskich Nocach Bluesowych, dwukrotnie na Laubie Pełnej Bluesa w Chorzowie, Galicja Blues Festiwal w Krośnie, międzynarodowym festiwalu w Nirbator na Węgrzech i wielu innych…
21 sierpnia, niedziela, godz. 20.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety, bilety 7zł i 4zł
Magda PISKORCZYK z zespołem
Magda Piskorczyk – wokal, gitara akustyczna i basowa, aranżacje
Aleksandra Siemieniuk – gitara dobro, akustyczna i elektryczna
Adam Rozenman – instrumenty perkusyjne
Bartek Kazek – perkusja
To młoda wokalistka śpiewająca dojrzałym, niskim, „czarnym” głosem. Gra na gitarach: akustycznej, elektrycznej i basowej, a także na instrumentach perkusyjnych. Wykonuje głównie muzykę zakorzenioną w tradycji afro-amerykańskiej i afrykańskiej. Aranżuje, komponuje, regularnie koncertuje ze swym zespołem. Była gościem wielu festiwali międzynarodowych. Muzyka Magdy Piskorczyk to przygotowywane przez nią wysmakowane aranżacje własnych kompozycji i standardów bluesowych, jazzowych, rockowych, muzyki gospel, funk i soul. To muzyka głęboko osadzona w tradycji, zwłaszcza afro-amerykańskiej, zarazem bardzo osobista w charakterze i nieszablonowa. Miłość do rytmu, żywiołowość, emocje, radość i ogromne poczucie humoru przeplatają się z głęboką refleksją. Wszystko to spaja muzyczna wrażliwość
i osobowość artystki. Unikalne wykorzystanie głosu nadaje tej muzyce inny kolor.
28 sierpnia, niedziela, , godz. 20.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety, bilety 7zł i 4zł
Greg ZLAP
Koncert promujący najnowszą płytę artysty „Air”
Greg Zlap – harmonijka, vocal
Eric Sauviat – gitara
Damien Cornelis – instrumenty klawiszowe
Tristan Bres – gitara basowa
Toma Milteau – perkusja
Francuskie magazyny muzyczne piszą o nim – fantastyczny! Greg Zlap gra na harmonijce ustnej jak szalony, a poza tym czuje bluesa, jakby się urodził w Delcie Missisipi. Dlatego zaskakujące jest… jego prawdziwe nazwisko – Grzegorz Szłapczyński. Urodził się w Warszawie 38 lat temu i od czwartego roku życia uczył się grać na fortepianie. Jako nastolatek zafascynował się bluesem i harmonijką ustną. Jego idolami są do dziś Sonny Boy Williamson i Little Walter. Później, już po wyjeździe do Paryża w latach 80. XX wieku, poznał muzykę innych wirtuozów tego instrumentu: Tootsa Thielemansa, Johna Poppera i Charliego McCoya. Akompaniował w studio takim artystom jak Johnny Hallyday i Florent Pagny, występował z Charlesem Aznavourem i Garou. Ważne dla jego artystycznej drogi były występy z amerykańskimi bluesmanami Jonnym Langiem i Larrym Garnerem. We Francji ma status wybitnego wirtuoza. Wydał książkę, w której opisał oryginalną metodę nauki gry na harmonijce ustnej.
W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:
KLUB PIEKARNIA CICHEJ KOBIETY
Czas i miejsce: godz. 19.00, Kościół Ewangelicki
7 sierpnia, niedziela
BAROKOWE QUODLIBET
wykonanie: Cantores Viridimontani, Jerzy Markiewicz- dyrygent
14 sierpnia, niedziela
KONCERT KAMERALNY
wykonanie: Frank Pschiholz – lutnia, Tomasz Orlow – organy improwizacje organowe
21 sierpnia, niedziela
MUZYKA ŚREDNIOWIECZA
wykonanie: zespól Ars Cantus, kier. art. Tomasz Dobrzański
W programie: Pobożność i rozrywka w muzyce XV wieku Piotra Wilhelmi z Grudziądza: Panis ecce/Panis ewus/Pange exul/Tantum ergo, Probleumata enigmatum, Kyrie fons bonitatis, Phebus ecclipsi tumuli, Pomi morsum/Hominem quem/Sed paratus/Paraneuma eructemus, Prelustri elucencia, Presidiorum erogatrix, Plaude euge theotokos, Psallamus effaminibus, Preconia etroclita, Puella eya typicis, Probitate eminentem/Ploditando exarare, Predulcis eurus turbinis, Prodigiis eximiis, Prefulcitam expolitam, Presulis eminenciam totam, Psalteriis et tympanis, Presulem ephebeatum
Twórczość Piotra z Grudziądza można uznać za jedyny w swym rodzaju fenomen w spuściźnie muzycznej XV- wiecznej Europy Środkowej. Na jej charakter wpłynął przede wszystkim styl muzyki wielogłosowej popularnej na tych terenach. Liczne podróże kompozytora i kontakty z różnymi środowiskami uczyniły go twórcą międzynarodowym. Jego twórczość zachowała się w rozproszonych, czasem bardzo fragmentarycznych źródłach, jednak ich duża liczba świadczy o jej dużej w owym czasie popularności.
28 sierpnia, niedziela
KONCERT FINAŁOWY
wykonanie: Marek Kudlicki – organy, Poznański Kwintet Dęty
Castle Brass – Zespół Instrumentów Dętych Blaszanych Zamku Kórnickiego to kwintet złożony z dwóch trąbek, rogu, puzonu i tuby. Zespół powstał w 1993 roku i początkowo działał pod nazwą Art Brass Ensamble. Na bogaty i bardzo zróżnicowany repertuar – od muzyki epok Renesansu i Baroku, po kompozycje współczesne – składają się również utwory popularne i rozrywkowe. Castle Brass występuje więc w zabytkowych wnętrzach pałaców, zamków, dworków oraz w najwspanialszych salach koncertowych. Castle Brass prowadzi samodzielną działalność koncertową a także uświetnia swoją muzyką różnorodne uroczystości takie jak: bankiety, przyjęcia, rauty i koncerty plenerowe.
W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:
TOWARZYSTWO ŚPIEWACZE CANTORES
7 lipca, czwartek, godz. 19.00, podwórko Galerii u Jadźki
SUPER KOBIETY czyli Lidia STANISŁAWSKA i Barbara WRZESIŃSKA
Panna Basieńka i pani Lidia na wspólnej scenie, o mężczyznach, miłości, stosunkach damsko – męskich, zdradach i namiętnościach. Niezwykły wieczór pełen humoru i wzruszeń. Kabaretowe scenki ,monologi, żarty, humor a także poezja Marii Pawlikowskiej Jasnorzewskiej w mistrzowskiej interpretacji Barbary Wrzesińskiej oraz znakomite piosenki i światowe przeboje w wykonaniu Lidii Stanisławskiej. Super kobiety na super letni wieczór .Doskonała zabawa dla wszystkich.
SCHODY, PIÓRA, BRYLANTY w wykonaniu Ewy KUKLIŃSKIEJ
Ikona stylu, wzór kobiecości i elegancji. Aktorka, piosenkarka, tancerka i choreograf Ewa Kuklińska w specjalnym letnim show. W programie polskie i światowe hity, piosenki, które doskonale znamy ze światowych list przebojów w interpretacji pani Ewy a także przeboje filmowe. Wszystko w scenerii piór, brylantów i wspaniałych kreacji scenicznych gwiazdy. Dużo wspólnej zabawy i niespodzianek dla publiczności.
21 lipca, czwartek, , godz. 19.00, podwórko Galerii u Jadźki
WIECZÓR KABARETOWY w wykonaniu Emiliana KAMIŃSKIEGO
Świat teatru skrywa wiele tajemnic zarówno wzruszających jak i zabawnych. Przez 90 minut Emilian Kamiński – aktor, autor i reżyser przybliża widzom sekrety drugiej strony teatru. Autentyczne anegdoty z życia teatru, zabawne sytuacje podczas przedstawień i kawały robione sobie przez aktorów, przewijają się na przemian z wzruszającymi piosenkami z repertuaru francuskich i rosyjskich bardów. Spektakl nie jest zwykłą opowieścią, przez chwile każdy będzie mógł poczuć się aktorem, reżyserem lub dramaturgiem.
ONE WOMEN SHOW w wykonaniu Doroty STALIŃSKIEJ
Aktorka o stu twarzach, silna i zdecydowana, krucha i liryczna taka w swoim show jest właśnie Dorota Stalińska. W programie pełen wachlarz zdolności i możliwości twórczych artystki zabawne monologi, historie z humorem w tle pisane przez życie, autorska poezja, fragmenty monodramów „Próba „, „Żmija” oraz znakomita piosenka aktorska. Wieczór humoru, rozrywki a także emocji i wzruszeń.
W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:
ZIELONOGÓRSKI OŚRODEK KULTURY
27 sierpnia, sobota, godz. 19.00, amfiteatr
Johann Strauss BARON CYGAŃSKI reż. Daniel Kustosik
Teatr Muzyczny z Poznania
czas trwania 180 min.
To jedno z najpopularniejszych dzieł Johanna Straussa II, słusznie okrzyknięte arcydziełem już po pierwszym wystawieniu. Strauss uznawał „Barona cygańskiego” za swe największe kompozytorskie osiągnięcie. Zauroczony folklorem cygańsko-węgierskim stworzył operetkę oddającą piękno kultury obu tych nacji. Muzyka opisuje koloryt i swobodę puszty, żywiołowość cygańskiego obozowiska i elegancję wiedeńskich pałaców. Dzielni młodzieńcy, piękne kobiety z tajemniczą przeszłością, bitni huzarzy, skarby śniące się po nocach, bale pod jarzącym się setkami świateł żyrandolem i oczywiście miłość, która ważniejsza jest od sławy, bogactwa. „Baron Cygański” to nie tylko perypetie uczuciowe pięknej cyganki Saffi i młodego węgierskiego szlachcica, Sandora Barinkaya, który w wyniku splotu wydarzeń zostaje tytułowym cygańskim baronem. To przede wszystkim wspaniała muzyka Johanna Straussa, mistrza tamtych czasów – chwytliwe arie i kuplety, pełne namiętności cygańskie pieśni… zachwycają niezmiernie widzów do dziś.
Bilety (system sprzedaży abilet)
WWW.ABILET.PL, ABIPLUS, AT Skowronek, bileteria MUZ-ART, Bumtarara, ODKRYWCA Biuro Podróży, MEGA TOURS Biuro Podróży, ZOK
normalny 30 zł, ulgowy 15 zł (młodzież szkolna, studenci, emeryci, renciści), dzieci do lat 6 bezpłatnie
W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:
ZIELONOGÓRSKI OŚRODEK KULTURY
13 sierpnia, sobota, godz. 20.00, amfiteatr
III ZIELONOGÓRSKA NOC KABARETOWA czyli KABARETOBRANIE 2011
wystąpią:
Grupa Mo Carta
Ireneusz Krosny
Katarzyna Pakosińska (ex Kabaret Moralnego Niepokoju)
Katarzyna Piasecka
Stanisław Tym
oraz kabarety:
Młodych Panów
Ciach
Jurki
Nowaki
Hlynur
i inni
Transmisja na żywo w TV Polsat
www.karetobranie.pl
W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:
IMPRESARIAT ARTYSTYCZNY PATOS
Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego
Czas i miejsce: godz. 21.30 – 23.00, Wzgórze Winne przy Palmiarni
7 lipca, czwartek
8 lipca, piątek
9 lipca, sobota
5 sierpnia, piątek
6 sierpnia, sobota
7 sierpnia, niedziela
UWAGA: Warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo
W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:
POLSKIE TOWARZYSTOW MIŁOŚNIKÓW ASTRONOMII W ZIELONEJ GÓRZE
13 sierpnia, sobota, godz. 11.00, Park Tysiąclecia
BIEGNi SUMMER JAM
BIEGNi SUMMER JAM jest kontynuacją imprez zorganizowanych w 2005 r. i 2010 r na skateparku w Parku Tysiąclecia w Zielonej Górze. Jest to całodzienny otwarty festyn promujący kulturę hip – hop w regionie lubuskim.
Naszym celem jest przedstawienie „jasnej” strony hip – hopu tak, by kultura miejska nie kojarzyła się tylko z negatywnymi wartościami. Chcielibyśmy zaangażować młodzież z naszego regionu do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu i jednocześnie umożliwić im działanie na tych płaszczyznach, które są dla nich atrakcyjne. Chcielibyśmy również pokazać szerszej widowni, iż kultura miejska, czy też kultura hip – hop, to nie tylko agresja jak się potocznie sądzi, lecz również taniec, malowanie czy też muzyka. Właśnie na BIEGNi SUMMER JAM spotykamy najlepszych artystów graffiti, najlepszych tancerzy breakdance, c walk, hip–hop, najlepszych miłośników deskorolki z naszego regionu i wszystko to przy dźwiękach lokalnych młodych jak i starszych artystów muzyki rap. Jesli masz w sobie miłość do kunsztu w jednej z wymienionych dziedzin to właśnie BIEGNi SUMMER JAM jest miejscem idealnym dla Ciebie bo właśnie tu hip–hop spotyka pasje. Podczas tegorocznej edycji organizujemy dodatkowo zbiórkę przyborów szkolnych dla najbiedniejszych dzieci z kilku zielonogórskich podstawówek.
W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:
STOWARZYSZENIE BIEGNi
27 sierpnia, sobota, godz. 12.00, deptak
Koncert orkiestr paradnych:
FARNBOROUGH LEGION BAND (Anglia)
FERMATA BAND (Nowa Sól)
POWIATOWA ORKIESTRA (Wolsztyn)
W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:
ZIELONOGÓRSKI OŚRODEK KULTURY
Polski Portal dla Orkiestr Dętych www.orkiestrydete.pl
20 lipca, środa, deptak
Wystawa plenerowa prac grupy ZNP i Babie Lato
Zarząd Okręgu Związku Nauczycielstwa Polskiego
23 lipca, sobota, 16.00 – 18.00, deptak
IMIENINY ANNY
spotkanie solenizantek i ich przyjaciół
W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:
BABSKA AGENCJA ROZWOJU
4 sierpnia, czwartek, godz. 19.00, scena przy pomniku Bachusa
BARTNIZKY w ramach festiwalu Polka Beats Cottbus
Bartnitzky – projekt muzyczny, który dojrzewał przez parę ostatnich lat. Jest to zespół, którego muzyka po pierwszych taktach zostaje głęboko uszach i sercu. Połączenie rożnych gatunków muzycznych takich jak rock, pop, Funk i folk w efekcie powoduje Power muzyczny. Członkowie zespołu to wykształceni muzycy, którzy dobierali się od dłuższego czasu i zgrali się perfekcyjnie, co słychać i widać na koncertach.
11 sierpnia, czwartek, godz. 19.00, scena przy pomniku Bachusa
TURNIOKI
Zespół Turnioki łączy muzykę góralską z innymi gatunkami muzyki, rozumiejąc potrzeby odbiorcy i czerpiąc radość wspólnego muzykowania, która emanuje ze sceny. Folk góralski Turnioki łączą, przede wszystkim, z muzyką rockową – z całym wachlarzem jej odmian, swobodnie poruszając się miedzy wirtuozowską estetyką Van Halen’a z jednej strony, jazz- rockiem, rapem, reggae z drugiej, a w środku umiejscawiając siłę ludowych polek i ciekawie zaaranżowane tańce góralskie. Muzycy zespołu są absolwentami wyższych szkół muzycznych. Instrumenty brzmią w ich rękach czasami jak: dudy, gęśle, piszczałki, trąbity, basy, by po chwili zachwycać techniką i finezją brzmienia. Znakomicie brzmiące głosy, doskonała sekcja rytmiczna i zgranie zespołu budzi domysły, że wszystkich członków zespołu połączyła miłość do gór i muzyki. Zespół Turnioki w ciągu siedmiu lat działalności zagrały ponad sześćset koncertów w kraju i zagranicą, wydał 3 płyty autorskie i 2 z innymi wykonawcami. Zespół występował na wspólnej scenie min.z: Krystyną Prońko, Kasią Kowalską, Michałem Urbaniakiem, Ryszardem Rynkowskim, Kombii, Hey, Lombardem, Bajmem, Łzami oraz wielu innymi wykonawcami z czołowych miejsc list przebojów w Polsce i zagranicą. Skład zespołu: Anna Malacina – śpiew Arkadiusz Wiech – gitara, śpiew, autor muzyki i teksów, aranżacja całości Leszek Wiśniowski – flet poprzeczny, saksofon tenorowy- Bartłomiej Marduła – skrzypce Piotr Gołębiowski – gitara basowa Damian Kocur – instrumenty klawiszowe, śpiew Michał Baraniewicz – perkusja
WSTĘP WOLNY
25 sierpnia, czwartek, godz. 19.00, scena przy pomniku Bachusa
TREBUNIE TUTKI
TREBUNIE-TUTKI – to muzykująca od pokoleń góralska rodzina, która nie tracąc nic ze swojego charakteru, przeszła ewolucję od kapeli góralskiej po zespół koncertujący na największych festiwalach Muzyki Świata. Umiłowanie tradycji i wierność góralszczyźnie nie ogranicza twórczości zespołu. Opierając się na tradycyjnych instrumentach, skali góralskiej, budowie muzycznej i charakterze wykonania, lider zespołu, Krzysztof Trebunia-Tutka tworzy prekursorską NOWĄ MUZYKĘ GÓRALSKĄ. Rozwijają i wzbogacają rdzenną muzykę o nowe melodie, współczesne teksty i awangardowe aranżacje. Chętnie eksperymentują i współpracują z wybitnymi artystami m.in. jamajską grupą Twinkle Brothers, kirgiską – „Ordo Sakhna”, a także z rodzimymi muzykami.
WSTĘP WOLNY
18 sierpnia, czwartek, godz. 19.00, scena przy pomniku Bachusa
CZERWONY TULIPAN
Czerwony Tulipan zespół złożony z pięciu artystycznych indywidualności: Stefan Brzozowski – kompozytor i „szef”, dzięki ambitnym aranżacjom zapewnia wysoki poziom muzyczny i wokalny. Ewa Cichocka – artystka z dużym temperamentem, posiada rzadki talent aktorski z dużym wyczuciem komizmu. Krystyna Świątecka – zamknięta w sobie, oszczędna w środkach, wzruszająca liryzmem, uduchowiona … Andrzej Czamara – fenomenalny gitarzysta, zatopiony całkowicie w swoim instrumencie , który opanował perfekcyjnie. Andrzej Dondalski – gitarzysta basowy z „rockowym rodowodem” (dawniej zespół ART-Rock) .
Czerwony Tulipan tworzy i śpiewa piosenki „uczucia” , czyli poetyckie i kabaretowe … zawsze literackie lub jak nazywają je niektórzy „piosenki artystyczne” . Współpracuje z „Kabaretową Sceną TRÓJKI”… i należy do „Krainy łagodności”. Koncertował w Europie, był z koncertami w Ameryce Płn, gra koncerty w całej Polsce. Brał udział w wielu programach telewizyjnych i radiowych. Związany z Olsztynem (miejscem zamieszkania). Inicjuje koncerty, przeglądy, festiwale na terenie Warmii i Mazur.
WSTĘP WOLNY
W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:
ZIELONOGÓRSKI OŚRODEK KULTURY
DODATKOWA IMPREZA
Wieczór malarsko-poetycki „Poezją malowane”
– Wystąpią wokaliści Studia Piosenki ERATO oraz Dariusz Niedziela na gitarze klasycznej
22 lipca, piątek, godz. 18.00
Galeria w Starej Fabryce Marii Idzikowskiej (ul. Fabryczna)
IMPREZA PRZENIESIONA (ze względu na pogodę)
Znani na wesoło
Wieczór kabaretowy z Emilianem Kamińskim
21 lipca, czwartek
godz. 19.30
Piwnica Artystyczna KAWON
wstęp wolny
IMPREZA PRZENIESIONA (ze względu na pogodę)
Imieniny Anny
23 lipca, sobota
godz. 16.00
Piwnica Artystyczna KAWON
wstęp wolny
IMPREZA PRZENIESIONA (ze względu na pogodę)
Znani na wesoło
„One Women Show” Dorota Stalińska
28 lipca, czwartek
godz. 19.30
Piwnica Artystyczna KAWON
wstęp wolny
IMPREZA PRZENIESIONA (ze względu na pogodę)
BIEGNi SUMMER JAM – festyn promujący kulturę hip-hop
13 sierpnia, sobota
godz. 11.00
Park Tysiąclecia
IMPREZA PRZENIESIONA
bajki, bajdy, banialuki
BAŚŃ O RYCERZU BEZ KONIA – Teatr Lalki i Aktora z Wałbrzycha
godz. 11.00
deptak (scena przy pomniku Bachusa)
w razie niepogody Lubuski Teatr
wstęp wolny
bluesowe noce
w miejsce koncertu zespołu SINCOPA JAZZ BAND (5 sierpnia) zaprezentuje się grupa TERNE CHAVE z Czech. Do tego zmianie ulega data koncertu, który odbędzie się 7 sierpnia o godz. 20.00 w Klubie Piekarnia Cichej Kobiety
Galerie zdjęć są dostępne do obejrzenia w naszym Archiwum.
Lato Muz Wszelakich 2011
Cykle imprez, czyli dla każdego coś dobrego
Wstęp wolny na większość imprez w ramach Lata Muz Wszelakich (z wyjątkiem oznaczonych w programie imprez biletowanych)
7 lipca, czwartek, godz. 11.00, amfiteatr
JAŚ I MAŁGOSIA, Teatr ArtePunkt z Łodzi
14 lipca, czwartek, godz. 11.00, podwórko Galerii u Jadźki
SZUFLADKOWO, Teatr Frajda z Torunia
„Jest kraina Szufladkowo, gdzie w szufladach życie płynie zapraszamy cię serdecznie, przyjrzyj naszej się krainie. To świat jest poukładany, każdy ma tu swoje miejsce. W Szufladkowie jest porządek, szanowany jest tu wielce. Gdy się kończy w kuchni praca i kucharze zaczną marzyć, podsłuchajcie, usłyszycie, że się miłość wszędzie może zdarzyć”
21 lipca, czwartek, godz. 11.00, amfiteatr
ŁZA ZIEMI, Teatr Frajda z Torunia
28 lipca, czwartek, godz. 11.00, amfiteatr
MUCHA PRZED SĄDEM, Teatr Trójkąt z Zielonej Góry
Spektakl opowiada o bardzo ważnych zagadnieniach – higienie, a przy tym o tolerancji i otwartości wobec innych ludzi. Akcja rozgrywa się
w świecie owadów, w którym Mucha zostaje oskarżona o wiele przestępstw. Sąd owadów, przy pomocy przysięgłych (widzowie) stara się wydać sprawiedliwy wyrok i przesądzić o winie, lub niewinności oskarżonej – spektakl zawiera elementy interakcji z widzami. W przedstawieniu bierze udział trójka aktorów. Wykorzystano w nim efektowne i dowcipne kostiumy, oraz bardzo duże rekwizyty. Całość została oprawiona piosenkami z autorską muzyką i osadzona w modułowej scenografii mogącej zmieścić się w stosunkowo niewielkiej przestrzeni, jak również, po zastosowaniu wszystkich modułów, efektownie zaistnieć nawet na dużej scenie.
4 sierpnia, czwartek, godz. 11.00, amfiteatr
KOZIOŁEK MATOŁEK, Teatr Lalki i Aktora z Wałbrzycha
Któż z nas nie zna przygód przemiłego koziołeczka. Już kilka pokoleń przeżywa niesamowite historie razem z dziarskim Matołkiem. Niewiele jest w naszej literaturze pozycji, które wciąż tak żywo funkcjonują na co dzień, są chętnie czytane, słuchane czy opowiadane. Mały czy duży, młody czy stary, wszyscy kochają Koziołka Matołka i już. Podbił serca wielu czytelników nie tylko w kraju ale i na świecie, bo wszędzie gdzie są Polacy tam jest Koziołek Matołek. Nie przewidział chyba Pan Makuszyński takiej popularności swojego bohatera. A więc zapraszamy do teatru na stare ale wciąż nowe przygody sympatycznego Matołka.
11 sierpnia, czwartek, godz. 11.00, amfiteatr
BAŚŃ O RYCERZU BEZ KONIA, Teatr Lalki i Aktora z Wałbrzycha
Czy warto mieć marzenia? I czy marzenia się spełniają?
Jeżeli chcecie poznać odpowiedź na te pytania, to zapraszam Was do świata baśni, w teatralną podróż razem z dzielnym Rycerzem który nie ma swojego konia i poczciwym Koniem poszukującym swojego rycerza, którzy jednak nawet przez chwilę nie przestają wierzyć, że kiedyś wreszcie się odnajdą. I jak to zwykle w bajkach bywa po drodze spotykają szereg przeróżnych, niezwykłych postaci – Łotrów żyjących z napadania, Myszkę udającą krwiożerczego nietoperza, głodnego Smoka, szalonego Czarodzieja i oczywiście przepiękną Królewnę… A nad szczęśliwym zakończeniem bajki czuwa tajemnicze, mądre Drzewo.
18 sierpnia, czwartek, godz. 11.00, amfiteatr
ZDROWOTKA I KŁOPOTKA PRZEDZIWNA PRZYGODA, Teatr Drugiej Strony
25 sierpnia, czwartek, godz. 11.00, amfiteatr
DAWNO, DAWNO TEMU…, Teatr Trójkąt z Zielonej Góry
Spektakl uliczny w konwencji średniowiecznego widowiska jarmarcznego, oparty na autorskim scenariuszu, powstałym w oparciu o motywy średniowiecznych, w tym także polskich legend i wątków historycznych, przedstawionych w niekonwencjonalny i zabawny sposób. Trzy postaci spotykające się w karczmie (karczmarka, rybałt i bezrobotny giermek) inscenizują różne, zarówno prawdziwe, jak i zmyślone wydarzenia
Spektakl zawiera elementy interakcji z widzami, muzykę na żywo (lira korbowa, mandola, flet, drumla), średniowieczne kostiumy, duże formy animowane (smoki), lalki, elementy żonglerki i zabawy z publicznością.
W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:
ZIELONOGÓRSKI OŚRODEK KULTURY
MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUKI ULICZNEJ BuskerBus Zielona Góra 2011
Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza w dniach 30-31 sierpnia na Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej „BuskerBus” Zielona Góra 2011. „BuskerBus” to jedno z najbardziej kolorowych i radosnych wydarzeń w Polsce. Muzycy, klowni, aktorzy cyrkowi, mimowie, akrobaci i inni artyści z kraju i zagranicy biorą w nim udział od 1997 roku. “BuskerBus” można określić “festiwalem alternatywnym” z wielu powodów. Przede wszystkim jest unikatową na skalę co najmniej europejską pielgrzymką śmiechu i radości, w której udział biorą artyści z wszystkich kontynentów. Następnie to, iż jest całkowicie niekomercyjnym przedsięwzięciem o charakterze nie tylko artystycznym. Wykonawców od publiczności nie oddziela ani siatka stadionu, ani rampa sceniczna lub policyjne płotki z murem ochroniarzy, dzięki czemu możliwy jest bezpośredni kontakt, rozmowa z artystami. Na zielonogórskim deptaku wystąpi kilkudziesieciu wykonawców, głównie wędrownych artystów ulicznych z całego świata (buskerów), solistów i grup, reprezentantów różnych dyscyplin sztuki ulicznej: muzyków, klaunów, żonglerów, połykaczy ognia, magików, szczudlarzy, cyrkowców, tancerzy. Zapowiedzieli się już artyści uliczni z Szwajcarii, Niemiec, Austrii, Holandii, Australii, Japonii, Wielkiej Brytanii, Belgii, Szwecji, Hiszpanii, Argentyny, no i oczywiście z Polski.
29 sierpnia, poniedziałek, godz. 21.00, deptak
Powitanie uczestników oraz spektakl „Ostatni marsz” – Teatr Prawdziwy
30 sierpnia, wtorek, godz. 12.00, deptak
Prezentacje artystów ulicznych
30 sierpnia, wtorek, godz. 20.00, deptak
Koncerty muzyczne
31 sierpnia, środa, godz. 12.00, deptak
Prezentacje artystów ulicznych
31 sierpnia, środa, godz. 20.00, deptak
Koncerty muzyczne
31 sierpnia, środa, godz. 22.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety
Uroczystość 15-lecia Festiwalu
W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:
ZIELONOGÓRSKI OŚRODEK KULTURY
4 lipca, piątek godzina 20.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety – Koncert zespołu Midnight Blues
Midnight Blues w swoim repertuarze muzycznym trafia w szerokie spektrum Blues’a. Członkowie zespołu to konglomerat doświadczonych muzyków, mających za sobą bagaż doświadczeń estradowych. Większość z nich wróciła do grania po wielu latach nieobecności na scenie, z jednego tylko powodu – z powodu miłości do muzyki. Rok 2011 zapisał się w historii zespołu wieloma sukcesami. Midnight Blues brał udział w licznych festiwalach i przeglądach bluesowych. Grupa zagrała koncerty między innymi z: Paul Lamb & The King Snakes, Pat Smillie Band, Nocna Zmiana Bluesa, Blue Machine, J.J Band, Kasa Chorych, Hard Times. Midnight Blues chętnie koncertuje w klubach oraz plenerach. Zespół wykonuje swój repertuar w wersji elektrycznej oraz akustycznej. Artur Błaszkowski (gitary), Mariusz Bodnar (perkusja), Krzysztof Borowski (gitara basowa), Jarosław Saniewski (wokal, piano), Paweł Wawrzyniak (gitary), Mariusz Wilanowski (harmonijka)
11 lipca, piątek godzna 20.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety – Koncert zespołu Zydeco Flow
Zydeco Flow – obecnie jedyny zespół w kraju łączący współczesne brzmienie blues/rock z tradycyjnym zydeco czyli, akustycznym, folkowym bluesem wywodzącym się z południa Stanów Zjednoczonych. Ta muzyczna mieszanka znajduje odzwierciedlenie zarówno w instrumentarium jak i kompozycjach. Tradycję reprezentują w ZF: niski, charakterystyczny głos lidera, akordeon, czyli kluczowy instrument dla stylu zydeco, gitara akustyczna, chórki i harmonijka ustana. To właśnie te brzmienia odpowiadają za folkowo-bluesowy charakter zespołu. Mocy dodają: współcześnie brzmiąca sekcja rytmiczna (bass i perkusja), rockowe gitary elektryczne oraz potężne organy Hammonda i pianina elektryczne.
Kompozycje ZF, za które odpowiedzialny jest lider – Adrian Zasada to również mieszanka łącząca tradycje blues-folkowej rytmiki i melodii ze współczesnymi harmoniami, które całości muzycznej dodają niespotykanego kolorytu. Każdy z członków ZF na co dzień słucha różnej muzyki to też w ich utworach oprócz „korzeni” znaleźć możemy takie gatunki jak rock, pop, country, a nawet jazz. Warstwa liryczna ZF za którą odpowiedzialni są Leszek Czenkusz, Tomasz Hupa i Ewa Bińczyk to przede wszystkim afirmacja życia muzyka estradowego ze wszystkimi jego odcieniami. Wesołe historie o porannych powrotach do domu z gitarą w ręku przeplatają się z gorzkim „zalewaniem” problemów miłosnych, czy refleksjami na temat muzycznej samotności. Tematyka zabawy (mimo konsekwencji) wybija się jednak na pierwszy plan. Jeśli do tego wszystkiego dodamy olbrzymi, słowiański temperament sceniczny i charyzmę wszystkich członków zespołu otrzymamy istny „dynamit muzyczny” – FLOW. Każdy koncert to dla członków ZF przygoda i traktują to bardzo dosłownie – do miasta w którym grają, wjeżdżają niczym „Siedmiu Wspaniałych” z legendarnego westernu i zawsze robią porządek 🙂 Ich występy wyróżniają się wielką energią, perfekcjonizmem muzycznym, popisowymi solówkami (czasem granymi na kolanach), tańcem, ogólną atmosferą zabawy i wielka charyzmą sceniczną. Dzięki tym czynnikom ZF na długo zapada w pamięci każdego, kto widział ich w akcji na żywo. Tomasz Gust (instrumenty klawiszowe, akordeon), Tomasz Hupa (gitara basowa), Bartosz Iwicki (harmonijka ustna, śpiew), Wojciech Radke (gitary), Tomasz Stanny (perkusja), Adrian Zasada (śpiew, gitara akustyczna)
18 lipca, piątek godzina 20.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety – Koncert zespołu Jan Gałach Band
Muzykę zespołu można określić jako szeroko pojętą, ambitną muzykę rockową z elementami blues-rocka, jazzu i fusion. Zespół nie stroni od improwizacji, przez co utwory przedstawiane na koncertach tworzą prawdziwy kolaż dźwiękowy i sprawiają, że każdy występ zespołu jest inny i niepowtarzalny. Fascynacja takimi wykonawcami jak The Allman Brothers Band, Derek Trucks Band, Mahavishnu Orchestra, czy Billy Cobhan przywołuje ducha muzyki pierwszej połowy lat 70-tych. Występy na żywo mogą kojarzyć się także z twórczością amerykańskich jam bandów. Zespół zagrał na największych festiwalach w Polsce m.in. Suwałki Blues Festiwal, Rawa Blues, Blues Express, Las, Woda i Blues, czy Bies Czad Blues, gdzie Jan Gałach i Marek Kobus są organizatorami tych bieszczadzkich spotkań. Na początku 2014 roku zespół reprezentował nasz kraj na International Blues Chalenge w Memphis zbierając bardzo dobre recezje. Chwile po powrocie do kraju The Jan Gałach Band zdobywa wyróżnienie w ankiecie kwartalnika „Twój Blues”. W marcu 2014 roku zespół wyjeżdża na konkurs Blues Aperitiv, organizowany w Czechach, gdzie zdobywa pierwszą nagrodę i nagrodę publiczności.
Karolina Cygonek (wokal), Jan Gałach (skrzypce), Marek Idzik (bas), Marek Pegaz Kobus (gitara), Borys Sawaszkiewicz (klawisze), Max Ziobro (perkusja)
25 lipca, piątek godzina 20.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety – Koncert zespołu The Beatles Acoustic Plus
Dariusz Bafeltowski (gitary, mandolina, śpiew), Janusz Yanina Iwański (gitary, śpiew), Przemysław Pacan-Cajon (instrumenty perkusyjne, śpiew)
1 sierpnia, piątek godzina 20.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety – Koncert zespołu Tipsy Drivers
Nazywamy się TIPSY DRIVERS. Gramy ze sobą od listopada 1994 r. To co nas połączyło nazywa się BLUES, a dokładniej jego chicagowska odmiana. Mamy za sobą wiele koncertów na terenie całego kraju jak również poza granicami Polski. Jesteśmy laureatami m.in. takich przeglądów i festiwali jak: Rawa Blues 2000 i 2001; w Katowicach (Duża Scena); Blues na Kujawach w Brześciu Kujawskim Zaczarowany Świat Harmonijki 2000 (Jacek Urlik II nagroda) – Rawa Blues; w Katowicach (laureat festiwalu – nagroda publiczności); Rawa Blues; w Katowicach (wyróżnienie); Blues nad Bobrem w Bolesławcu i wielu innych… Według ankiety przeprowadzonej wśród miłośników bluesa zorganizowanej przez A. Matysika i Radio Katowice oraz pismo Twój Blues zostaliśmy uznani za Odkrycie Roku 1999, a w 2001 zajęliśmy drugą pozycję w kategorii Zespół Roku. To co doceniają w nas fani jak i znawcy gatunku, to feeling i pasja z jaką gramy. Naszą inspiracją są m.in. tak sławni wykonawcy bluesa jak: Junior Wells, Buddy Guy, Carrey Bell, Muddy Waters, Little Walter Jacobs, Otis Rush i wielu innych. W naszym repertuarze oprócz standardów muzyki bluesowej znajdują się kompozycje własne z polskimi tekstami. W 2001r. miała miejsce premiera naszej debiutanckiej płyty: „Blues & Chicago Sound”, która spotkała się z dobrym przyjęciem, a jej notowania plasują się w dziesiątce najlepiej sprzedających się polskich płyt bluesowych. Już wkrótce planujemy wydanie płyty koncertowej nagranej z udziałem czołowych polskich harmonijkarzy. Mariusz Kędzierski (perkusja), Janusz Lesień (bas), Kacper Walczak (gitara), Jacek Urlik (harmonijka, śpiew)
8 sierpnia, piątek godzina 20.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety – Koncert Jacek Jaguś & Bartek Łęczycki
Jacek „Jogi” Jaguś to założyciel J.J. Band. W roku 2001 został uznany najlepszym gitarzystą warsztatów Blues nad Bobrem i odebrał nagrodę im. Michała Kobusiaka. Tak zaczęła się muzyczna droga Jacka Jagusia, która biegnie głównie bluesowym szlakiem. Ma na koncie występy na wszystkich znaczących festiwalach bluesowych w Polsce oraz współpracę z uznanymi muzykami takimi jak Leszek Cichoński, Marek Raduli czy nieżyjący już chicagowski gitarzysta Phil Guy (brat słynnego Buddy’ego Guy’a). Bartek Łęczycki - jeden z najlepszych i najbardziej wszechstronnych harmonijkarzy w Europie. Otrzymał dwie platynowe płyty za album Koledzy (2007) oraz Męska Muzyka (2008). Ceniony pedagog i popularyzator harmonijki. Co rok prowadzi ok. 30 warsztatów muzycznych i gra ok. 120 koncertów w Polsce i za granicą. W roku 2010 jako pierwszy Polak został zaproszony na największy festiwal harmonijkowy w Minneapolis, organizowany przez SPAH, gdzie zagrał solowy koncert oraz poprowadził wykład dla najbardziej zaawansowanych uczestników zjazdu z całego świata. Czuje się swobodnie w każdym gatunku muzyki, biegle posługuje się techniką overbending, która pozwala grać dowolną skalę w każdej tonacji na zwykłej 10-cio kanałowej harmonijce diatonicznej. Prowadził warsztaty mistrzowskie we Francji, USA czy na Ukrainie. Koncertował również w Niemczech, Belgii czy Maroko. Jego niezwykłą muzykalność i wirtuozerię docenili m.in. Wojciech Waglewski, Jarek Śmietana, Piotr Banach czy Maciej Maleńczuk. Udziela się w wielu formacjach muzycznych, występuje solowo z wykorzystaniem loop station oraz jako muzyk sesyjny.
Jacek Jaguś (gitara), Bartek Łęczycki (harmonijka)
24 sierpnia, niedziela godzina 20.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety – Koncert zespołu The Dirty Aces
Tom Hull (bas), Filip Kozłowski (gitara), Giles Robson (harmonijka, śpiew), Simon Small (perkusja)
29 sierpnia, piątek godzina 20.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety – Koncert zespołu Szulerzy
Zespół założony w 2001 roku w Inowrocławiu przez znanych i doświadczonych muzyków, którzy z biegiem czasu odkryli właściwe proporcje receptury zawierającej wszystko to, co kręci najbardziej: energetyczny i taneczny miks rhythm and bluesa i rock and rolla, doprawiony szczyptą swingu i soulu. Ten koktajl muzyczny nazwali blues’n’roll i wykonują go jako jedyni w Polsce. To muzyka pełna pozytywnych wibracji, które nie pozwalają spokojnie usiedzieć w miejscu. Jej uzupełnieniem są polskie teksty śpiewane przez urokliwą wokalistkę oraz oryginalny wizerunek sceniczny.
Natalia Abłamowicz (śpiew), Dominik Abłamowicz (harmonijka, śpiew), Marcin Szulkowski (gitara), Miłosz Szulkowski (perkusja), Marek Wikarski (gitara basowa, kontrabas)
Czas i miejsce: godz. 19.00, Kościół Ewangelicki
7 sierpnia, niedziela
BAROKOWE QUODLIBET
wykonanie: Cantores Viridimontani, Jerzy Markiewicz- dyrygent
14 sierpnia, niedziela
KONCERT KAMERALNY
wykonanie: Frank Pschiholz – lutnia, Tomasz Orlow – organy improwizacje organowe
21 sierpnia, niedziela
MUZYKA ŚREDNIOWIECZA
wykonanie: zespól Ars Cantus, kier. art. Tomasz Dobrzański
W programie: Pobożność i rozrywka w muzyce XV wieku Piotra Wilhelmi z Grudziądza: Panis ecce/Panis ewus/Pange exul/Tantum ergo, Probleumata enigmatum, Kyrie fons bonitatis, Phebus ecclipsi tumuli, Pomi morsum/Hominem quem/Sed paratus/Paraneuma eructemus, Prelustri elucencia, Presidiorum erogatrix, Plaude euge theotokos, Psallamus effaminibus, Preconia etroclita, Puella eya typicis, Probitate eminentem/Ploditando exarare, Predulcis eurus turbinis, Prodigiis eximiis, Prefulcitam expolitam, Presulis eminenciam totam, Psalteriis et tympanis, Presulem ephebeatum
Twórczość Piotra z Grudziądza można uznać za jedyny w swym rodzaju fenomen w spuściźnie muzycznej XV- wiecznej Europy Środkowej. Na jej charakter wpłynął przede wszystkim styl muzyki wielogłosowej popularnej na tych terenach. Liczne podróże kompozytora i kontakty z różnymi środowiskami uczyniły go twórcą międzynarodowym. Jego twórczość zachowała się w rozproszonych, czasem bardzo fragmentarycznych źródłach, jednak ich duża liczba świadczy o jej dużej w owym czasie popularności.
28 sierpnia, niedziela
KONCERT FINAŁOWY
wykonanie: Marek Kudlicki – organy, Poznański Kwintet Dęty
Castle Brass – Zespół Instrumentów Dętych Blaszanych Zamku Kórnickiego to kwintet złożony z dwóch trąbek, rogu, puzonu i tuby. Zespół powstał w 1993 roku i początkowo działał pod nazwą Art Brass Ensamble. Na bogaty i bardzo zróżnicowany repertuar – od muzyki epok Renesansu i Baroku, po kompozycje współczesne – składają się również utwory popularne i rozrywkowe. Castle Brass występuje więc w zabytkowych wnętrzach pałaców, zamków, dworków oraz w najwspanialszych salach koncertowych. Castle Brass prowadzi samodzielną działalność koncertową a także uświetnia swoją muzyką różnorodne uroczystości takie jak: bankiety, przyjęcia, rauty i koncerty plenerowe.
W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:
TOWARZYSTWO ŚPIEWACZE CANTORES
7 lipca, czwartek, godz. 19.00, podwórko Galerii u Jadźki
SUPER KOBIETY czyli Lidia STANISŁAWSKA i Barbara WRZESIŃSKA
Panna Basieńka i pani Lidia na wspólnej scenie, o mężczyznach, miłości, stosunkach damsko – męskich, zdradach i namiętnościach. Niezwykły wieczór pełen humoru i wzruszeń. Kabaretowe scenki ,monologi, żarty, humor a także poezja Marii Pawlikowskiej Jasnorzewskiej w mistrzowskiej interpretacji Barbary Wrzesińskiej oraz znakomite piosenki i światowe przeboje w wykonaniu Lidii Stanisławskiej. Super kobiety na super letni wieczór .Doskonała zabawa dla wszystkich.
SCHODY, PIÓRA, BRYLANTY w wykonaniu Ewy KUKLIŃSKIEJ
Ikona stylu, wzór kobiecości i elegancji. Aktorka, piosenkarka, tancerka i choreograf Ewa Kuklińska w specjalnym letnim show. W programie polskie i światowe hity, piosenki, które doskonale znamy ze światowych list przebojów w interpretacji pani Ewy a także przeboje filmowe. Wszystko w scenerii piór, brylantów i wspaniałych kreacji scenicznych gwiazdy. Dużo wspólnej zabawy i niespodzianek dla publiczności.
21 lipca, czwartek, , godz. 19.00, podwórko Galerii u Jadźki
WIECZÓR KABARETOWY w wykonaniu Emiliana KAMIŃSKIEGO
Świat teatru skrywa wiele tajemnic zarówno wzruszających jak i zabawnych. Przez 90 minut Emilian Kamiński – aktor, autor i reżyser przybliża widzom sekrety drugiej strony teatru. Autentyczne anegdoty z życia teatru, zabawne sytuacje podczas przedstawień i kawały robione sobie przez aktorów, przewijają się na przemian z wzruszającymi piosenkami z repertuaru francuskich i rosyjskich bardów. Spektakl nie jest zwykłą opowieścią, przez chwile każdy będzie mógł poczuć się aktorem, reżyserem lub dramaturgiem.
ONE WOMEN SHOW w wykonaniu Doroty STALIŃSKIEJ
Aktorka o stu twarzach, silna i zdecydowana, krucha i liryczna taka w swoim show jest właśnie Dorota Stalińska. W programie pełen wachlarz zdolności i możliwości twórczych artystki zabawne monologi, historie z humorem w tle pisane przez życie, autorska poezja, fragmenty monodramów „Próba „, „Żmija” oraz znakomita piosenka aktorska. Wieczór humoru, rozrywki a także emocji i wzruszeń.
W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:
ZIELONOGÓRSKI OŚRODEK KULTURY
27 sierpnia, sobota, godz. 19.00, amfiteatr
Johann Strauss BARON CYGAŃSKI reż. Daniel Kustosik
Teatr Muzyczny z Poznania
czas trwania 180 min.
To jedno z najpopularniejszych dzieł Johanna Straussa II, słusznie okrzyknięte arcydziełem już po pierwszym wystawieniu. Strauss uznawał „Barona cygańskiego” za swe największe kompozytorskie osiągnięcie. Zauroczony folklorem cygańsko-węgierskim stworzył operetkę oddającą piękno kultury obu tych nacji. Muzyka opisuje koloryt i swobodę puszty, żywiołowość cygańskiego obozowiska i elegancję wiedeńskich pałaców. Dzielni młodzieńcy, piękne kobiety z tajemniczą przeszłością, bitni huzarzy, skarby śniące się po nocach, bale pod jarzącym się setkami świateł żyrandolem i oczywiście miłość, która ważniejsza jest od sławy, bogactwa. „Baron Cygański” to nie tylko perypetie uczuciowe pięknej cyganki Saffi i młodego węgierskiego szlachcica, Sandora Barinkaya, który w wyniku splotu wydarzeń zostaje tytułowym cygańskim baronem. To przede wszystkim wspaniała muzyka Johanna Straussa, mistrza tamtych czasów – chwytliwe arie i kuplety, pełne namiętności cygańskie pieśni… zachwycają niezmiernie widzów do dziś.
Bilety (system sprzedaży abilet)
WWW.ABILET.PL, ABIPLUS, AT Skowronek, bileteria MUZ-ART, Bumtarara, ODKRYWCA Biuro Podróży, MEGA TOURS Biuro Podróży, ZOK
normalny 30 zł, ulgowy 15 zł (młodzież szkolna, studenci, emeryci, renciści), dzieci do lat 6 bezpłatnie
W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:
ZIELONOGÓRSKI OŚRODEK KULTURY
13 sierpnia, sobota, godz. 20.00, amfiteatr
III ZIELONOGÓRSKA NOC KABARETOWA czyli KABARETOBRANIE 2011
wystąpią:
Grupa Mo Carta
Ireneusz Krosny
Katarzyna Pakosińska (ex Kabaret Moralnego Niepokoju)
Katarzyna Piasecka
Stanisław Tym
oraz kabarety:
Młodych Panów
Ciach
Jurki
Nowaki
Hlynur
i inni
Transmisja na żywo w TV Polsat
www.karetobranie.pl
W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:
IMPRESARIAT ARTYSTYCZNY PATOS
Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego
Czas i miejsce: godz. 21.30 – 23.00, Wzgórze Winne przy Palmiarni
7 lipca, czwartek
8 lipca, piątek
9 lipca, sobota
5 sierpnia, piątek
6 sierpnia, sobota
7 sierpnia, niedziela
UWAGA: Warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo
W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:
POLSKIE TOWARZYSTOW MIŁOŚNIKÓW ASTRONOMII W ZIELONEJ GÓRZE
13 sierpnia, sobota, godz. 11.00, Park Tysiąclecia
BIEGNi SUMMER JAM
BIEGNi SUMMER JAM jest kontynuacją imprez zorganizowanych w 2005 r. i 2010 r na skateparku w Parku Tysiąclecia w Zielonej Górze. Jest to całodzienny otwarty festyn promujący kulturę hip – hop w regionie lubuskim.
Naszym celem jest przedstawienie „jasnej” strony hip – hopu tak, by kultura miejska nie kojarzyła się tylko z negatywnymi wartościami. Chcielibyśmy zaangażować młodzież z naszego regionu do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu i jednocześnie umożliwić im działanie na tych płaszczyznach, które są dla nich atrakcyjne. Chcielibyśmy również pokazać szerszej widowni, iż kultura miejska, czy też kultura hip – hop, to nie tylko agresja jak się potocznie sądzi, lecz również taniec, malowanie czy też muzyka. Właśnie na BIEGNi SUMMER JAM spotykamy najlepszych artystów graffiti, najlepszych tancerzy breakdance, c walk, hip–hop, najlepszych miłośników deskorolki z naszego regionu i wszystko to przy dźwiękach lokalnych młodych jak i starszych artystów muzyki rap. Jesli masz w sobie miłość do kunsztu w jednej z wymienionych dziedzin to właśnie BIEGNi SUMMER JAM jest miejscem idealnym dla Ciebie bo właśnie tu hip–hop spotyka pasje. Podczas tegorocznej edycji organizujemy dodatkowo zbiórkę przyborów szkolnych dla najbiedniejszych dzieci z kilku zielonogórskich podstawówek.
W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:
STOWARZYSZENIE BIEGNi
27 sierpnia, sobota, godz. 12.00, deptak
Koncert orkiestr paradnych:
FARNBOROUGH LEGION BAND (Anglia)
FERMATA BAND (Nowa Sól)
POWIATOWA ORKIESTRA (Wolsztyn)
W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:
ZIELONOGÓRSKI OŚRODEK KULTURY
Polski Portal dla Orkiestr Dętych www.orkiestrydete.pl
20 lipca, środa, deptak
Wystawa plenerowa prac grupy ZNP i Babie Lato
Zarząd Okręgu Związku Nauczycielstwa Polskiego
23 lipca, sobota, 16.00 – 18.00, deptak
IMIENINY ANNY
spotkanie solenizantek i ich przyjaciół
W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:
BABSKA AGENCJA ROZWOJU
4 sierpnia, czwartek, godz. 19.00, scena przy pomniku Bachusa
BARTNIZKY w ramach festiwalu Polka Beats Cottbus
Bartnitzky – projekt muzyczny, który dojrzewał przez parę ostatnich lat. Jest to zespół, którego muzyka po pierwszych taktach zostaje głęboko uszach i sercu. Połączenie rożnych gatunków muzycznych takich jak rock, pop, Funk i folk w efekcie powoduje Power muzyczny. Członkowie zespołu to wykształceni muzycy, którzy dobierali się od dłuższego czasu i zgrali się perfekcyjnie, co słychać i widać na koncertach.
11 sierpnia, czwartek, godz. 19.00, scena przy pomniku Bachusa
TURNIOKI
Zespół Turnioki łączy muzykę góralską z innymi gatunkami muzyki, rozumiejąc potrzeby odbiorcy i czerpiąc radość wspólnego muzykowania, która emanuje ze sceny. Folk góralski Turnioki łączą, przede wszystkim, z muzyką rockową – z całym wachlarzem jej odmian, swobodnie poruszając się miedzy wirtuozowską estetyką Van Halen’a z jednej strony, jazz- rockiem, rapem, reggae z drugiej, a w środku umiejscawiając siłę ludowych polek i ciekawie zaaranżowane tańce góralskie. Muzycy zespołu są absolwentami wyższych szkół muzycznych. Instrumenty brzmią w ich rękach czasami jak: dudy, gęśle, piszczałki, trąbity, basy, by po chwili zachwycać techniką i finezją brzmienia. Znakomicie brzmiące głosy, doskonała sekcja rytmiczna i zgranie zespołu budzi domysły, że wszystkich członków zespołu połączyła miłość do gór i muzyki. Zespół Turnioki w ciągu siedmiu lat działalności zagrały ponad sześćset koncertów w kraju i zagranicą, wydał 3 płyty autorskie i 2 z innymi wykonawcami. Zespół występował na wspólnej scenie min.z: Krystyną Prońko, Kasią Kowalską, Michałem Urbaniakiem, Ryszardem Rynkowskim, Kombii, Hey, Lombardem, Bajmem, Łzami oraz wielu innymi wykonawcami z czołowych miejsc list przebojów w Polsce i zagranicą. Skład zespołu: Anna Malacina – śpiew Arkadiusz Wiech – gitara, śpiew, autor muzyki i teksów, aranżacja całości Leszek Wiśniowski – flet poprzeczny, saksofon tenorowy- Bartłomiej Marduła – skrzypce Piotr Gołębiowski – gitara basowa Damian Kocur – instrumenty klawiszowe, śpiew Michał Baraniewicz – perkusja
WSTĘP WOLNY
25 sierpnia, czwartek, godz. 19.00, scena przy pomniku Bachusa
TREBUNIE TUTKI
TREBUNIE-TUTKI – to muzykująca od pokoleń góralska rodzina, która nie tracąc nic ze swojego charakteru, przeszła ewolucję od kapeli góralskiej po zespół koncertujący na największych festiwalach Muzyki Świata. Umiłowanie tradycji i wierność góralszczyźnie nie ogranicza twórczości zespołu. Opierając się na tradycyjnych instrumentach, skali góralskiej, budowie muzycznej i charakterze wykonania, lider zespołu, Krzysztof Trebunia-Tutka tworzy prekursorską NOWĄ MUZYKĘ GÓRALSKĄ. Rozwijają i wzbogacają rdzenną muzykę o nowe melodie, współczesne teksty i awangardowe aranżacje. Chętnie eksperymentują i współpracują z wybitnymi artystami m.in. jamajską grupą Twinkle Brothers, kirgiską – „Ordo Sakhna”, a także z rodzimymi muzykami.
WSTĘP WOLNY
18 sierpnia, czwartek, godz. 19.00, scena przy pomniku Bachusa
CZERWONY TULIPAN
Czerwony Tulipan zespół złożony z pięciu artystycznych indywidualności: Stefan Brzozowski – kompozytor i „szef”, dzięki ambitnym aranżacjom zapewnia wysoki poziom muzyczny i wokalny. Ewa Cichocka – artystka z dużym temperamentem, posiada rzadki talent aktorski z dużym wyczuciem komizmu. Krystyna Świątecka – zamknięta w sobie, oszczędna w środkach, wzruszająca liryzmem, uduchowiona … Andrzej Czamara – fenomenalny gitarzysta, zatopiony całkowicie w swoim instrumencie , który opanował perfekcyjnie. Andrzej Dondalski – gitarzysta basowy z „rockowym rodowodem” (dawniej zespół ART-Rock) .
Czerwony Tulipan tworzy i śpiewa piosenki „uczucia” , czyli poetyckie i kabaretowe … zawsze literackie lub jak nazywają je niektórzy „piosenki artystyczne” . Współpracuje z „Kabaretową Sceną TRÓJKI”… i należy do „Krainy łagodności”. Koncertował w Europie, był z koncertami w Ameryce Płn, gra koncerty w całej Polsce. Brał udział w wielu programach telewizyjnych i radiowych. Związany z Olsztynem (miejscem zamieszkania). Inicjuje koncerty, przeglądy, festiwale na terenie Warmii i Mazur.
WSTĘP WOLNY
W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:
ZIELONOGÓRSKI OŚRODEK KULTURY
DODATKOWA IMPREZA
Wieczór malarsko-poetycki „Poezją malowane”
– Wystąpią wokaliści Studia Piosenki ERATO oraz Dariusz Niedziela na gitarze klasycznej
22 lipca, piątek, godz. 18.00
Galeria w Starej Fabryce Marii Idzikowskiej (ul. Fabryczna)
IMPREZA PRZENIESIONA (ze względu na pogodę)
Znani na wesoło
Wieczór kabaretowy z Emilianem Kamińskim
21 lipca, czwartek
godz. 19.30
Piwnica Artystyczna KAWON
wstęp wolny
IMPREZA PRZENIESIONA (ze względu na pogodę)
Imieniny Anny
23 lipca, sobota
godz. 16.00
Piwnica Artystyczna KAWON
wstęp wolny
IMPREZA PRZENIESIONA (ze względu na pogodę)
Znani na wesoło
„One Women Show” Dorota Stalińska
28 lipca, czwartek
godz. 19.30
Piwnica Artystyczna KAWON
wstęp wolny
IMPREZA PRZENIESIONA (ze względu na pogodę)
BIEGNi SUMMER JAM – festyn promujący kulturę hip-hop
13 sierpnia, sobota
godz. 11.00
Park Tysiąclecia
IMPREZA PRZENIESIONA
bajki, bajdy, banialuki
BAŚŃ O RYCERZU BEZ KONIA – Teatr Lalki i Aktora z Wałbrzycha
godz. 11.00
deptak (scena przy pomniku Bachusa)
w razie niepogody Lubuski Teatr
wstęp wolny
bluesowe noce
w miejsce koncertu zespołu SINCOPA JAZZ BAND (5 sierpnia) zaprezentuje się grupa TERNE CHAVE z Czech. Do tego zmianie ulega data koncertu, który odbędzie się 7 sierpnia o godz. 20.00 w Klubie Piekarnia Cichej Kobiety
Galerie zdjęć są dostępne do obejrzenia w naszym Archiwum.
Lato Muz Wszelakich 2011
Cykle imprez z opisami
Cykle imprez, czyli dla każdego coś dobrego
Wstęp wolny na większość imprez w ramach Lata Muz Wszelakich (z wyjątkiem oznaczonych w programie imprez biletowanych)
7 lipca, czwartek, godz. 11.00, amfiteatr
JAŚ I MAŁGOSIA, Teatr ArtePunkt z Łodzi
14 lipca, czwartek, godz. 11.00, podwórko Galerii u Jadźki
SZUFLADKOWO, Teatr Frajda z Torunia
„Jest kraina Szufladkowo, gdzie w szufladach życie płynie zapraszamy cię serdecznie, przyjrzyj naszej się krainie. To świat jest poukładany, każdy ma tu swoje miejsce. W Szufladkowie jest porządek, szanowany jest tu wielce. Gdy się kończy w kuchni praca i kucharze zaczną marzyć, podsłuchajcie, usłyszycie, że się miłość wszędzie może zdarzyć”
21 lipca, czwartek, godz. 11.00, amfiteatr
ŁZA ZIEMI, Teatr Frajda z Torunia
28 lipca, czwartek, godz. 11.00, amfiteatr
MUCHA PRZED SĄDEM, Teatr Trójkąt z Zielonej Góry
Spektakl opowiada o bardzo ważnych zagadnieniach – higienie, a przy tym o tolerancji i otwartości wobec innych ludzi. Akcja rozgrywa się
w świecie owadów, w którym Mucha zostaje oskarżona o wiele przestępstw. Sąd owadów, przy pomocy przysięgłych (widzowie) stara się wydać sprawiedliwy wyrok i przesądzić o winie, lub niewinności oskarżonej – spektakl zawiera elementy interakcji z widzami. W przedstawieniu bierze udział trójka aktorów. Wykorzystano w nim efektowne i dowcipne kostiumy, oraz bardzo duże rekwizyty. Całość została oprawiona piosenkami z autorską muzyką i osadzona w modułowej scenografii mogącej zmieścić się w stosunkowo niewielkiej przestrzeni, jak również, po zastosowaniu wszystkich modułów, efektownie zaistnieć nawet na dużej scenie.
4 sierpnia, czwartek, godz. 11.00, amfiteatr
KOZIOŁEK MATOŁEK, Teatr Lalki i Aktora z Wałbrzycha
Któż z nas nie zna przygód przemiłego koziołeczka. Już kilka pokoleń przeżywa niesamowite historie razem z dziarskim Matołkiem. Niewiele jest w naszej literaturze pozycji, które wciąż tak żywo funkcjonują na co dzień, są chętnie czytane, słuchane czy opowiadane. Mały czy duży, młody czy stary, wszyscy kochają Koziołka Matołka i już. Podbił serca wielu czytelników nie tylko w kraju ale i na świecie, bo wszędzie gdzie są Polacy tam jest Koziołek Matołek. Nie przewidział chyba Pan Makuszyński takiej popularności swojego bohatera. A więc zapraszamy do teatru na stare ale wciąż nowe przygody sympatycznego Matołka.
11 sierpnia, czwartek, godz. 11.00, amfiteatr
BAŚŃ O RYCERZU BEZ KONIA, Teatr Lalki i Aktora z Wałbrzycha
Czy warto mieć marzenia? I czy marzenia się spełniają?
Jeżeli chcecie poznać odpowiedź na te pytania, to zapraszam Was do świata baśni, w teatralną podróż razem z dzielnym Rycerzem który nie ma swojego konia i poczciwym Koniem poszukującym swojego rycerza, którzy jednak nawet przez chwilę nie przestają wierzyć, że kiedyś wreszcie się odnajdą. I jak to zwykle w bajkach bywa po drodze spotykają szereg przeróżnych, niezwykłych postaci – Łotrów żyjących z napadania, Myszkę udającą krwiożerczego nietoperza, głodnego Smoka, szalonego Czarodzieja i oczywiście przepiękną Królewnę… A nad szczęśliwym zakończeniem bajki czuwa tajemnicze, mądre Drzewo.
18 sierpnia, czwartek, godz. 11.00, amfiteatr
ZDROWOTKA I KŁOPOTKA PRZEDZIWNA PRZYGODA, Teatr Drugiej Strony
25 sierpnia, czwartek, godz. 11.00, amfiteatr
DAWNO, DAWNO TEMU…, Teatr Trójkąt z Zielonej Góry
Spektakl uliczny w konwencji średniowiecznego widowiska jarmarcznego, oparty na autorskim scenariuszu, powstałym w oparciu o motywy średniowiecznych, w tym także polskich legend i wątków historycznych, przedstawionych w niekonwencjonalny i zabawny sposób. Trzy postaci spotykające się w karczmie (karczmarka, rybałt i bezrobotny giermek) inscenizują różne, zarówno prawdziwe, jak i zmyślone wydarzenia
Spektakl zawiera elementy interakcji z widzami, muzykę na żywo (lira korbowa, mandola, flet, drumla), średniowieczne kostiumy, duże formy animowane (smoki), lalki, elementy żonglerki i zabawy z publicznością.
W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:
ZIELONOGÓRSKI OŚRODEK KULTURY
MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUKI ULICZNEJ BuskerBus Zielona Góra 2011
Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza w dniach 30-31 sierpnia na Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej „BuskerBus” Zielona Góra 2011. „BuskerBus” to jedno z najbardziej kolorowych i radosnych wydarzeń w Polsce. Muzycy, klowni, aktorzy cyrkowi, mimowie, akrobaci i inni artyści z kraju i zagranicy biorą w nim udział od 1997 roku. “BuskerBus” można określić “festiwalem alternatywnym” z wielu powodów. Przede wszystkim jest unikatową na skalę co najmniej europejską pielgrzymką śmiechu i radości, w której udział biorą artyści z wszystkich kontynentów. Następnie to, iż jest całkowicie niekomercyjnym przedsięwzięciem o charakterze nie tylko artystycznym. Wykonawców od publiczności nie oddziela ani siatka stadionu, ani rampa sceniczna lub policyjne płotki z murem ochroniarzy, dzięki czemu możliwy jest bezpośredni kontakt, rozmowa z artystami. Na zielonogórskim deptaku wystąpi kilkudziesieciu wykonawców, głównie wędrownych artystów ulicznych z całego świata (buskerów), solistów i grup, reprezentantów różnych dyscyplin sztuki ulicznej: muzyków, klaunów, żonglerów, połykaczy ognia, magików, szczudlarzy, cyrkowców, tancerzy. Zapowiedzieli się już artyści uliczni z Szwajcarii, Niemiec, Austrii, Holandii, Australii, Japonii, Wielkiej Brytanii, Belgii, Szwecji, Hiszpanii, Argentyny, no i oczywiście z Polski.
29 sierpnia, poniedziałek, godz. 21.00, deptak
Powitanie uczestników oraz spektakl „Ostatni marsz” – Teatr Prawdziwy
30 sierpnia, wtorek, godz. 12.00, deptak
Prezentacje artystów ulicznych
30 sierpnia, wtorek, godz. 20.00, deptak
Koncerty muzyczne
31 sierpnia, środa, godz. 12.00, deptak
Prezentacje artystów ulicznych
31 sierpnia, środa, godz. 20.00, deptak
Koncerty muzyczne
31 sierpnia, środa, godz. 22.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety
Uroczystość 15-lecia Festiwalu
W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:
ZIELONOGÓRSKI OŚRODEK KULTURY
2 lipca, sobota, godz. 20.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety, bilety 7zł i 4zł
JAZZ CHORUS QUARTET
8 lipca, piątek, godz. 20.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety, bilety 7zł i 4zł
Ida ZALEWSKA z zespołem
Ida Zalewska – śpiew
Arek Skolik – perkusja
Wojciech Pulcyn – kontrabas
Jerzy Małek – trąbka
Jakub Płużek – instr. klawiszowe
15 lipca, piątek, godz. 20.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety, bilety 7zł i 4zł
Beata KOSSOWSKA & UNITED BLUES EXPERIENCE
Beata Kossowska – harmonijka ustna, wokal
Wolfgang Bernreuther- gitara, wokal
Rudi Bayer – kontrabas
Blues to żywa muzyka. I zwykle wykonywana przez facetów. Jeśli kobiety, to najczęściej śpiewają, czasem akompaniują sobie na gitarze. Beata Kossowska przed laty postawiła na harmonijkę ustną. Pracowitość i talent opłaciły się. W Niemczech jest w stajni Hohnera – jednego z najsławniejszych światowych producentów harmonijek. Przy okazji grywa różne gatunki muzyki, śpiewa, także po polsku, i komponuje. Właśnie ukazało się wydawnictwo rejestrujące jej grę i śpiew na koncercie w Kolonii.Płyta stanowi pyszbny wybór możliwości interpretowania bluesa i okolic. Niemieccy partnerzy Beaty sami komponują, śpiewają i grają na instrumentach. I słychać, że takie akustyczne granie Niemcom się podoba. Krążek jest świetnie ułożony – ma swoją dramaturgię i stopniowo odkrywa niespodzianki. Oprócz własnych kompozycji mocną stronę stanowił dobór standardów. Fanów bluesa płynącego przez lata z polskiego radia z pewnością ucieszy znakomita wersja „Help Me”. Jest niezwykle klimatyczny „Little Red Rooster” i mający niemniejszą moc, co sfuzzowany oryginał, akustyczny „Hey Joe”, oczywiście z partią harmonijki. „I Want To Be Free”, „One Time For Love” to w pełni autorskie piosenki Beaty Kossowskiej, zaśpiewane zresztą przez autorkę. Czystym, wysokim głosem. Największa niespodzianka czeka uważnych słuchaczy w utworze „Rainbow Raider”. Beata napisała go wspólnie z Wolfgangiem Bernreutherem połową duetu, do któego dołączyła z niezwykle dobrym skutkiem.
22 lipca, piątek, godz. 20.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety, bilety 7zł i 4zł
SZULERZY
Natalia Kaczmarczyk – śpiew
Marcin Szulkowski – gitara
Dominik Abłamowicz – harmonijka
Marek Wikarski – gitara basowa
Miłosz Szulkowski – perkusja
Zespół założony w 2001r. w Inowrocławiu przez znanych i doświadczonych muzyków. Jako jedyny w Polsce wykonuje muzykę łączącą rock and rolla z rhythm & bluesem. Ten styl muzyczny – bardzo modny i popularny jest energetycznym, rytmicznymi i melodyjnym koktajlem muzyki lat 50. i 60-tych. To gwarancja wspaniałej zabawy i niezapomnianych wrażeń. Dodatkowym atutem są również polskie teksty śpiewane przez urokliwą wokalistkę oraz stylowa prezentacja sceniczna.
29 lipca, piątek, godz. 20.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety, bilety 7zł i 4zł
Joanna PILRASKA
Wokalistka, kompozytorka, autorka piosenek, wyrazista osobowość sceniczna, która naturalnością i dowcipem zaskarbia sobie sympatię słuchaczy. W trakcie dotychczasowej kariery występowała zarówno w Polsce, jak i za granicą. Joanna Pilarska była wielokrotnie nagradzana w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach zarówno bluesowych, jak i poezji śpiewanej i piosenki autorskiej. Dwukrotnie uplasowała się na 3 pozycji w kategorii bluesowa wokalistka roku w ankiecie kwartalnika Twój Blues. Współtworzyła żeńskie trio bluesowe Woman Blues Band, współpracowała z zespołem Na Drodze, z którym nagrała płytę „Tam, gdzie zaczyna się mój świat” oraz z zespołem Banaszak & The Best. Obecnie jest w trakcie nagrywania kolejnej, tym razem autorskiej płyty.
5 sierpnia, piątek, godz. 20.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety, bilety 7zł i 4zł
TERNE CHAVE- CZECHY
Terne Chave był jednym z najlepszych i odnoszącym największe sukcesy, romskim zespołem w Czechach. Jego leader gitarzysta i wokalista Gejza Bendig kontynuuje karierę muzyczną. Interesują go małe, akustyczne składy grające tradycyjną muzykę. Akustyczny projekt Ciganera skupia wielu muzyków. Gejza Bendig na scenie pojawia się z różnymi muzykami. Jego muzyka to emocje, radość i smutek, miłość i nienawiść oraz tęsknota za wolnością. Artysta zahacza o różne stylistyki ale wciąż jest na wskroś cygański, rzec można pierwotny. Taka mogła być muzyka cygańska zanim trafiła do sal koncertowych.
12 sierpnia, piątek, godz. 20.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety, bilety 7zł i 4zł
Karolina CYGONEK BAND
Karolina Cygonek – śpiew
Jacek Prokopowicz – organy Hammonda
Marcin Skucz – gitary wszelakie
Michał Raczyński – bas
Krzysztof Szczotka – perkusja
W roku 2007 i 2008 Karolina Cygonek została uznana przez czytelników kwartalnika „Twój Blues” za najlepszą wokalistkę bluesową w Polsce. Wraz z zespołem występowała na najważniejszych imprezach bluesowych w kraju, w tym dwukrotnie na dużej scenie katowickiego Spodka na Festiwalu Rawa Blues, Jimiway Blues Festiwal w Ostrowie Wielkopolskim, Jesieni z Bluesem w Białymstoku, Olsztyńskich Nocach Bluesowych, dwukrotnie na Laubie Pełnej Bluesa w Chorzowie, Galicja Blues Festiwal w Krośnie, międzynarodowym festiwalu w Nirbator na Węgrzech i wielu innych…
21 sierpnia, niedziela, godz. 20.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety, bilety 7zł i 4zł
Magda PISKORCZYK z zespołem
Magda Piskorczyk – wokal, gitara akustyczna i basowa, aranżacje
Aleksandra Siemieniuk – gitara dobro, akustyczna i elektryczna
Adam Rozenman – instrumenty perkusyjne
Bartek Kazek – perkusja
To młoda wokalistka śpiewająca dojrzałym, niskim, „czarnym” głosem. Gra na gitarach: akustycznej, elektrycznej i basowej, a także na instrumentach perkusyjnych. Wykonuje głównie muzykę zakorzenioną w tradycji afro-amerykańskiej i afrykańskiej. Aranżuje, komponuje, regularnie koncertuje ze swym zespołem. Była gościem wielu festiwali międzynarodowych. Muzyka Magdy Piskorczyk to przygotowywane przez nią wysmakowane aranżacje własnych kompozycji i standardów bluesowych, jazzowych, rockowych, muzyki gospel, funk i soul. To muzyka głęboko osadzona w tradycji, zwłaszcza afro-amerykańskiej, zarazem bardzo osobista w charakterze i nieszablonowa. Miłość do rytmu, żywiołowość, emocje, radość i ogromne poczucie humoru przeplatają się z głęboką refleksją. Wszystko to spaja muzyczna wrażliwość
i osobowość artystki. Unikalne wykorzystanie głosu nadaje tej muzyce inny kolor.
28 sierpnia, niedziela, , godz. 20.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety, bilety 7zł i 4zł
Greg ZLAP
Koncert promujący najnowszą płytę artysty „Air”
Greg Zlap – harmonijka, vocal
Eric Sauviat – gitara
Damien Cornelis – instrumenty klawiszowe
Tristan Bres – gitara basowa
Toma Milteau – perkusja
Francuskie magazyny muzyczne piszą o nim – fantastyczny! Greg Zlap gra na harmonijce ustnej jak szalony, a poza tym czuje bluesa, jakby się urodził w Delcie Missisipi. Dlatego zaskakujące jest… jego prawdziwe nazwisko – Grzegorz Szłapczyński. Urodził się w Warszawie 38 lat temu i od czwartego roku życia uczył się grać na fortepianie. Jako nastolatek zafascynował się bluesem i harmonijką ustną. Jego idolami są do dziś Sonny Boy Williamson i Little Walter. Później, już po wyjeździe do Paryża w latach 80. XX wieku, poznał muzykę innych wirtuozów tego instrumentu: Tootsa Thielemansa, Johna Poppera i Charliego McCoya. Akompaniował w studio takim artystom jak Johnny Hallyday i Florent Pagny, występował z Charlesem Aznavourem i Garou. Ważne dla jego artystycznej drogi były występy z amerykańskimi bluesmanami Jonnym Langiem i Larrym Garnerem. We Francji ma status wybitnego wirtuoza. Wydał książkę, w której opisał oryginalną metodę nauki gry na harmonijce ustnej.
W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:
KLUB PIEKARNIA CICHEJ KOBIETY
Czas i miejsce: godz. 19.00, Kościół Ewangelicki
7 sierpnia, niedziela
BAROKOWE QUODLIBET
wykonanie: Cantores Viridimontani, Jerzy Markiewicz- dyrygent
14 sierpnia, niedziela
KONCERT KAMERALNY
wykonanie: Frank Pschiholz – lutnia, Tomasz Orlow – organy improwizacje organowe
21 sierpnia, niedziela
MUZYKA ŚREDNIOWIECZA
wykonanie: zespól Ars Cantus, kier. art. Tomasz Dobrzański
W programie: Pobożność i rozrywka w muzyce XV wieku Piotra Wilhelmi z Grudziądza: Panis ecce/Panis ewus/Pange exul/Tantum ergo, Probleumata enigmatum, Kyrie fons bonitatis, Phebus ecclipsi tumuli, Pomi morsum/Hominem quem/Sed paratus/Paraneuma eructemus, Prelustri elucencia, Presidiorum erogatrix, Plaude euge theotokos, Psallamus effaminibus, Preconia etroclita, Puella eya typicis, Probitate eminentem/Ploditando exarare, Predulcis eurus turbinis, Prodigiis eximiis, Prefulcitam expolitam, Presulis eminenciam totam, Psalteriis et tympanis, Presulem ephebeatum
Twórczość Piotra z Grudziądza można uznać za jedyny w swym rodzaju fenomen w spuściźnie muzycznej XV- wiecznej Europy Środkowej. Na jej charakter wpłynął przede wszystkim styl muzyki wielogłosowej popularnej na tych terenach. Liczne podróże kompozytora i kontakty z różnymi środowiskami uczyniły go twórcą międzynarodowym. Jego twórczość zachowała się w rozproszonych, czasem bardzo fragmentarycznych źródłach, jednak ich duża liczba świadczy o jej dużej w owym czasie popularności.
28 sierpnia, niedziela
KONCERT FINAŁOWY
wykonanie: Marek Kudlicki – organy, Poznański Kwintet Dęty
Castle Brass – Zespół Instrumentów Dętych Blaszanych Zamku Kórnickiego to kwintet złożony z dwóch trąbek, rogu, puzonu i tuby. Zespół powstał w 1993 roku i początkowo działał pod nazwą Art Brass Ensamble. Na bogaty i bardzo zróżnicowany repertuar – od muzyki epok Renesansu i Baroku, po kompozycje współczesne – składają się również utwory popularne i rozrywkowe. Castle Brass występuje więc w zabytkowych wnętrzach pałaców, zamków, dworków oraz w najwspanialszych salach koncertowych. Castle Brass prowadzi samodzielną działalność koncertową a także uświetnia swoją muzyką różnorodne uroczystości takie jak: bankiety, przyjęcia, rauty i koncerty plenerowe.
W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:
TOWARZYSTWO ŚPIEWACZE CANTORES
7 lipca, czwartek, godz. 19.00, podwórko Galerii u Jadźki
SUPER KOBIETY czyli Lidia STANISŁAWSKA i Barbara WRZESIŃSKA
Panna Basieńka i pani Lidia na wspólnej scenie, o mężczyznach, miłości, stosunkach damsko – męskich, zdradach i namiętnościach. Niezwykły wieczór pełen humoru i wzruszeń. Kabaretowe scenki ,monologi, żarty, humor a także poezja Marii Pawlikowskiej Jasnorzewskiej w mistrzowskiej interpretacji Barbary Wrzesińskiej oraz znakomite piosenki i światowe przeboje w wykonaniu Lidii Stanisławskiej. Super kobiety na super letni wieczór .Doskonała zabawa dla wszystkich.
SCHODY, PIÓRA, BRYLANTY w wykonaniu Ewy KUKLIŃSKIEJ
Ikona stylu, wzór kobiecości i elegancji. Aktorka, piosenkarka, tancerka i choreograf Ewa Kuklińska w specjalnym letnim show. W programie polskie i światowe hity, piosenki, które doskonale znamy ze światowych list przebojów w interpretacji pani Ewy a także przeboje filmowe. Wszystko w scenerii piór, brylantów i wspaniałych kreacji scenicznych gwiazdy. Dużo wspólnej zabawy i niespodzianek dla publiczności.
21 lipca, czwartek, , godz. 19.00, podwórko Galerii u Jadźki
WIECZÓR KABARETOWY w wykonaniu Emiliana KAMIŃSKIEGO
Świat teatru skrywa wiele tajemnic zarówno wzruszających jak i zabawnych. Przez 90 minut Emilian Kamiński – aktor, autor i reżyser przybliża widzom sekrety drugiej strony teatru. Autentyczne anegdoty z życia teatru, zabawne sytuacje podczas przedstawień i kawały robione sobie przez aktorów, przewijają się na przemian z wzruszającymi piosenkami z repertuaru francuskich i rosyjskich bardów. Spektakl nie jest zwykłą opowieścią, przez chwile każdy będzie mógł poczuć się aktorem, reżyserem lub dramaturgiem.
ONE WOMEN SHOW w wykonaniu Doroty STALIŃSKIEJ
Aktorka o stu twarzach, silna i zdecydowana, krucha i liryczna taka w swoim show jest właśnie Dorota Stalińska. W programie pełen wachlarz zdolności i możliwości twórczych artystki zabawne monologi, historie z humorem w tle pisane przez życie, autorska poezja, fragmenty monodramów „Próba „, „Żmija” oraz znakomita piosenka aktorska. Wieczór humoru, rozrywki a także emocji i wzruszeń.
W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:
ZIELONOGÓRSKI OŚRODEK KULTURY
27 sierpnia, sobota, godz. 19.00, amfiteatr
Johann Strauss BARON CYGAŃSKI reż. Daniel Kustosik
Teatr Muzyczny z Poznania
czas trwania 180 min.
To jedno z najpopularniejszych dzieł Johanna Straussa II, słusznie okrzyknięte arcydziełem już po pierwszym wystawieniu. Strauss uznawał „Barona cygańskiego” za swe największe kompozytorskie osiągnięcie. Zauroczony folklorem cygańsko-węgierskim stworzył operetkę oddającą piękno kultury obu tych nacji. Muzyka opisuje koloryt i swobodę puszty, żywiołowość cygańskiego obozowiska i elegancję wiedeńskich pałaców. Dzielni młodzieńcy, piękne kobiety z tajemniczą przeszłością, bitni huzarzy, skarby śniące się po nocach, bale pod jarzącym się setkami świateł żyrandolem i oczywiście miłość, która ważniejsza jest od sławy, bogactwa. „Baron Cygański” to nie tylko perypetie uczuciowe pięknej cyganki Saffi i młodego węgierskiego szlachcica, Sandora Barinkaya, który w wyniku splotu wydarzeń zostaje tytułowym cygańskim baronem. To przede wszystkim wspaniała muzyka Johanna Straussa, mistrza tamtych czasów – chwytliwe arie i kuplety, pełne namiętności cygańskie pieśni… zachwycają niezmiernie widzów do dziś.
Bilety (system sprzedaży abilet)
WWW.ABILET.PL, ABIPLUS, AT Skowronek, bileteria MUZ-ART, Bumtarara, ODKRYWCA Biuro Podróży, MEGA TOURS Biuro Podróży, ZOK
normalny 30 zł, ulgowy 15 zł (młodzież szkolna, studenci, emeryci, renciści), dzieci do lat 6 bezpłatnie
W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:
ZIELONOGÓRSKI OŚRODEK KULTURY
13 sierpnia, sobota, godz. 20.00, amfiteatr
III ZIELONOGÓRSKA NOC KABARETOWA czyli KABARETOBRANIE 2011
wystąpią:
Grupa Mo Carta
Ireneusz Krosny
Katarzyna Pakosińska (ex Kabaret Moralnego Niepokoju)
Katarzyna Piasecka
Stanisław Tym
oraz kabarety:
Młodych Panów
Ciach
Jurki
Nowaki
Hlynur
i inni
Transmisja na żywo w TV Polsat
www.karetobranie.pl
W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:
IMPRESARIAT ARTYSTYCZNY PATOS
Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego
Czas i miejsce: godz. 21.30 – 23.00, Wzgórze Winne przy Palmiarni
7 lipca, czwartek
8 lipca, piątek
9 lipca, sobota
5 sierpnia, piątek
6 sierpnia, sobota
7 sierpnia, niedziela
UWAGA: Warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo
W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:
POLSKIE TOWARZYSTOW MIŁOŚNIKÓW ASTRONOMII W ZIELONEJ GÓRZE
20 lipca, środa, deptak
Wystawa plenerowa prac grupy ZNP i Babie Lato
Zarząd Okręgu Związku Nauczycielstwa Polskiego
13 sierpnia, sobota, godz. 11.00, Park Tysiąclecia
BIEGNi SUMMER JAM
BIEGNi SUMMER JAM jest kontynuacją imprez zorganizowanych w 2005 r. i 2010 r na skateparku w Parku Tysiąclecia w Zielonej Górze. Jest to całodzienny otwarty festyn promujący kulturę hip – hop w regionie lubuskim.
Naszym celem jest przedstawienie „jasnej” strony hip – hopu tak, by kultura miejska nie kojarzyła się tylko z negatywnymi wartościami. Chcielibyśmy zaangażować młodzież z naszego regionu do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu i jednocześnie umożliwić im działanie na tych płaszczyznach, które są dla nich atrakcyjne. Chcielibyśmy również pokazać szerszej widowni, iż kultura miejska, czy też kultura hip – hop, to nie tylko agresja jak się potocznie sądzi, lecz również taniec, malowanie czy też muzyka. Właśnie na BIEGNi SUMMER JAM spotykamy najlepszych artystów graffiti, najlepszych tancerzy breakdance, c walk, hip–hop, najlepszych miłośników deskorolki z naszego regionu i wszystko to przy dźwiękach lokalnych młodych jak i starszych artystów muzyki rap. Jesli masz w sobie miłość do kunsztu w jednej z wymienionych dziedzin to właśnie BIEGNi SUMMER JAM jest miejscem idealnym dla Ciebie bo właśnie tu hip–hop spotyka pasje. Podczas tegorocznej edycji organizujemy dodatkowo zbiórkę przyborów szkolnych dla najbiedniejszych dzieci z kilku zielonogórskich podstawówek.
W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:
STOWARZYSZENIE BIEGNi
27 sierpnia, sobota, godz. 12.00, deptak
Koncert orkiestr paradnych:
FARNBOROUGH LEGION BAND (Anglia)
FERMATA BAND (Nowa Sól)
POWIATOWA ORKIESTRA (Wolsztyn)
W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:
ZIELONOGÓRSKI OŚRODEK KULTURY
Polski Portal dla Orkiestr Dętych www.orkiestrydete.pl
23 lipca, sobota, 16.00 – 18.00, deptak
IMIENINY ANNY
spotkanie solenizantek i ich przyjaciół
W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:
BABSKA AGENCJA ROZWOJU
4 sierpnia, czwartek, godz. 19.00, scena przy pomniku Bachusa
BARTNIZKY w ramach festiwalu Polka Beats Cottbus
Bartnitzky – projekt muzyczny, który dojrzewał przez parę ostatnich lat. Jest to zespół, którego muzyka po pierwszych taktach zostaje głęboko uszach i sercu. Połączenie rożnych gatunków muzycznych takich jak rock, pop, Funk i folk w efekcie powoduje Power muzyczny. Członkowie zespołu to wykształceni muzycy, którzy dobierali się od dłuższego czasu i zgrali się perfekcyjnie, co słychać i widać na koncertach.
11 sierpnia, czwartek, godz. 19.00, scena przy pomniku Bachusa
TURNIOKI
Zespół Turnioki łączy muzykę góralską z innymi gatunkami muzyki, rozumiejąc potrzeby odbiorcy i czerpiąc radość wspólnego muzykowania, która emanuje ze sceny. Folk góralski Turnioki łączą, przede wszystkim, z muzyką rockową – z całym wachlarzem jej odmian, swobodnie poruszając się miedzy wirtuozowską estetyką Van Halen’a z jednej strony, jazz- rockiem, rapem, reggae z drugiej, a w środku umiejscawiając siłę ludowych polek i ciekawie zaaranżowane tańce góralskie. Muzycy zespołu są absolwentami wyższych szkół muzycznych. Instrumenty brzmią w ich rękach czasami jak: dudy, gęśle, piszczałki, trąbity, basy, by po chwili zachwycać techniką i finezją brzmienia. Znakomicie brzmiące głosy, doskonała sekcja rytmiczna i zgranie zespołu budzi domysły, że wszystkich członków zespołu połączyła miłość do gór i muzyki. Zespół Turnioki w ciągu siedmiu lat działalności zagrały ponad sześćset koncertów w kraju i zagranicą, wydał 3 płyty autorskie i 2 z innymi wykonawcami. Zespół występował na wspólnej scenie min.z: Krystyną Prońko, Kasią Kowalską, Michałem Urbaniakiem, Ryszardem Rynkowskim, Kombii, Hey, Lombardem, Bajmem, Łzami oraz wielu innymi wykonawcami z czołowych miejsc list przebojów w Polsce i zagranicą. Skład zespołu: Anna Malacina – śpiew Arkadiusz Wiech – gitara, śpiew, autor muzyki i teksów, aranżacja całości Leszek Wiśniowski – flet poprzeczny, saksofon tenorowy- Bartłomiej Marduła – skrzypce Piotr Gołębiowski – gitara basowa Damian Kocur – instrumenty klawiszowe, śpiew Michał Baraniewicz – perkusja
WSTĘP WOLNY
25 sierpnia, czwartek, godz. 19.00, scena przy pomniku Bachusa
TREBUNIE TUTKI
TREBUNIE-TUTKI – to muzykująca od pokoleń góralska rodzina, która nie tracąc nic ze swojego charakteru, przeszła ewolucję od kapeli góralskiej po zespół koncertujący na największych festiwalach Muzyki Świata. Umiłowanie tradycji i wierność góralszczyźnie nie ogranicza twórczości zespołu. Opierając się na tradycyjnych instrumentach, skali góralskiej, budowie muzycznej i charakterze wykonania, lider zespołu, Krzysztof Trebunia-Tutka tworzy prekursorską NOWĄ MUZYKĘ GÓRALSKĄ. Rozwijają i wzbogacają rdzenną muzykę o nowe melodie, współczesne teksty i awangardowe aranżacje. Chętnie eksperymentują i współpracują z wybitnymi artystami m.in. jamajską grupą Twinkle Brothers, kirgiską – „Ordo Sakhna”, a także z rodzimymi muzykami.
WSTĘP WOLNY
18 sierpnia, czwartek, godz. 19.00, scena przy pomniku Bachusa
CZERWONY TULIPAN
Czerwony Tulipan zespół złożony z pięciu artystycznych indywidualności: Stefan Brzozowski – kompozytor i „szef”, dzięki ambitnym aranżacjom zapewnia wysoki poziom muzyczny i wokalny. Ewa Cichocka – artystka z dużym temperamentem, posiada rzadki talent aktorski z dużym wyczuciem komizmu. Krystyna Świątecka – zamknięta w sobie, oszczędna w środkach, wzruszająca liryzmem, uduchowiona … Andrzej Czamara – fenomenalny gitarzysta, zatopiony całkowicie w swoim instrumencie , który opanował perfekcyjnie. Andrzej Dondalski – gitarzysta basowy z „rockowym rodowodem” (dawniej zespół ART-Rock) .
Czerwony Tulipan tworzy i śpiewa piosenki „uczucia” , czyli poetyckie i kabaretowe … zawsze literackie lub jak nazywają je niektórzy „piosenki artystyczne” . Współpracuje z „Kabaretową Sceną TRÓJKI”… i należy do „Krainy łagodności”. Koncertował w Europie, był z koncertami w Ameryce Płn, gra koncerty w całej Polsce. Brał udział w wielu programach telewizyjnych i radiowych. Związany z Olsztynem (miejscem zamieszkania). Inicjuje koncerty, przeglądy, festiwale na terenie Warmii i Mazur.
WSTĘP WOLNY
W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:
ZIELONOGÓRSKI OŚRODEK KULTURY
DODATKOWA IMPREZA
Wieczór malarsko-poetycki „Poezją malowane”
– Wystąpią wokaliści Studia Piosenki ERATO oraz Dariusz Niedziela na gitarze klasycznej
22 lipca, piątek, godz. 18.00
Galeria w Starej Fabryce Marii Idzikowskiej (ul. Fabryczna)
IMPREZA PRZENIESIONA (ze względu na pogodę)
Znani na wesoło
Wieczór kabaretowy z Emilianem Kamińskim
21 lipca, czwartek
godz. 19.30
Piwnica Artystyczna KAWON
wstęp wolny
IMPREZA PRZENIESIONA (ze względu na pogodę)
Imieniny Anny
23 lipca, sobota
godz. 16.00
Piwnica Artystyczna KAWON
wstęp wolny
IMPREZA PRZENIESIONA (ze względu na pogodę)
Znani na wesoło
„One Women Show” Dorota Stalińska
28 lipca, czwartek
godz. 19.30
Piwnica Artystyczna KAWON
wstęp wolny
IMPREZA PRZENIESIONA (ze względu na pogodę)
BIEGNi SUMMER JAM – festyn promujący kulturę hip-hop
13 sierpnia, sobota
godz. 11.00
Park Tysiąclecia
IMPREZA PRZENIESIONA
bajki, bajdy, banialuki
BAŚŃ O RYCERZU BEZ KONIA – Teatr Lalki i Aktora z Wałbrzycha
godz. 11.00
deptak (scena przy pomniku Bachusa)
w razie niepogody Lubuski Teatr
wstęp wolny
bluesowe noce
w miejsce koncertu zespołu SINCOPA JAZZ BAND (5 sierpnia) zaprezentuje się grupa TERNE CHAVE z Czech. Do tego zmianie ulega data koncertu, który odbędzie się 7 sierpnia o godz. 20.00 w Klubie Piekarnia Cichej Kobiety
Galerie zdjęć
Galerie zdjęć są dostępne do obejrzenia w naszym Archiwum.