W ubiegłym roku ogłosiliśmy kolejną edycję Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Miłość niejedno ma imię”. I takimi słowami, napisanymi przez poetkę Elżbietę Wancław-Chłopik, zaprosiliśmy do wzięcia w nim udziału.
„Wszystko jest bardzo niepewne i to właśnie mnie uspokaja” – mówi pewnej nocy do Muminka Too-tiki, a Troll odtąd boi się już jakby mniej. Dziś, kiedy żyjemy w świecie pełnym wojny i konfliktów, łatwo jest się zniechęcić i zmartwić. Nie wiemy, co przyniesie jutro, czy będziemy bezpieczni, czy będziemy szczęśliwi. Nie wiemy, czy nasza planeta będzie zdrowa i czy to, co robimy dziś, da pożądane efekty nazajutrz. Ale niepewność jest też wyzwaniem – pobudza nas do działania i zmiany. Do szukania tego, co naprawdę kochamy – czy to spokojny wieczór, poranny sms od niego czy jajecznica na śniadanie. Zdany egzamin, zapach deszczu, pies merdający ogonem na przywitanie, a może zapach matczynych perfum na jej poduszce. Może w tym szalonym pędzie to, co najważniejsze bywa pozornie niepewne i kruche. A być może właśnie nie, być może jest trwalsze niż miód i diamenty. Miłość niejedno ma imię!”
Konkurs od lat cieszy się dużym zainteresowaniem. W tym roku na konkurs wpłynęło 250 wierszy od poetów z całej Polski – ogromnie cieszy nas fakt, że tylu młodych ludzi wciąż pisze wiersze.
Rada Artystyczna w składzie: Maria Dokowicz, Dorota Rachmil-Wilczyńska oraz Elżbieta Wancław-Chłopik, podjęła się dużego wyzwania. Z wielką uważnością przeczytała wszystkie przysłane prace. Spośród tylu ciekawych i pięknych tekstów Rada wyłoniła te najbardziej poruszające serca. To bardzo trudne zadanie, bowiem chciałoby się nagrodzić i wyróżnić wszystkich uczestników, ale…
Nagrody otrzymali:
Piotr Syrek Kraków
Sebastian Wronka Dub
Zuzanna Barczak Międzybórz
Wojciech Malinowski Trzebnice
Nikola Kowalska Bobrowniki
Maja Sikorska Reda
Wyróżnienia otrzymali:
Maja Giedwiłło Świerczyniec
Michalina Rudzińska Wrocław
Wiktoria Jarosz Siemianowice Śląskie
Julia Pocica Smarżowa
Maria Klimowicz Kraków
Marta Filipczak Szczecin
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym autorom wierszy.
Dziękujemy wszystkim poetom, którzy wzięli udział w konkursie i podzielili się z nami sobą.
Dziękujemy nauczycielom młodych poetów, którzy zainspirowali swoich uczniów do pisania wierszy.
Dziękujemy szkołom, z których uczniowie – poeci przysłali wiersze, za aktywność kulturalną.
Dziękujemy za Wasze serce i kawał Waszej duszy.