Kategorie imprez
Festiwal
Kabaret
Koncert
Konkurs
Spektakl
Warsztaty
Wystawa
Plener
Inne

Lato Muz Wszelakich 2024

Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w wydarzeniach organizowanych przez instytucje, stowarzyszenia, fundacje i firmy z Zielonej Góry, ale także działające w skali całego kraju. Nie zabraknie ulubionych cykli dla dzieci, koncertów czy spotkań „na leżakach”.

W tym roku spotkamy się ponownie w blisko dwudziestu różnych lokalizacjach w mieście, m.in. na Placu Teatralnym, w przypałacowym parku w Starym Kisielinie, na deptaku, Winnym Wzgórzu czy zielonogórskich pubach i klubach.

Najczęściej w te wakacje spotykać się będziemy w piątki i czwartki – wtedy organizowanych będzie najwięcej spotkań, koncertów, przedstawień. Co najważniejsze, udział w większości letnich wydarzeń jest bezpłatny – to ponad 100 wydarzeń w 62 dni!

 

Lato Muz Wszelakich wspierają w tym roku

City Butique Hotel  oraz  Winnica Aris  – dziękujemy!

Program – Lato Muz Wszelakich 2023 (doc)

 

 

UWAGA:
Z przyczyn od nas niezależnych, terminy oraz miejsca wydarzeń mogą ulec zmianie. Wszelkie aktualne informacje znaleźć można na stronach internetowych organizatorów wydarzeń oraz na stronie Lato Muz Wszelakich w serwisie facebook.com

 

Cykle imprez, czyli dla każdego coś dobrego

Poniżej szczegóły cykli imprez organizowanych przez Zielonogórski Ośrodek Kultury. Oprócz wydarzeń realizowanych przez ZOK, jak co roku do współpracy zaprosiliśmy również szereg innych instytucji, stowarzyszeń oraz fundacji, które realizują swoje działania w ramach Lata. Dokładny program Lata Muz Wszelakich znajduje się w zakładce „Program”. Dostępny jest również w formie papierowej na naszych wydarzeniach, w punktach Informacji Turystycznej oraz w naszych filiach.

 

Wybierz interesujący cię cykl imprez z zakładek poniżej

BEZPŁATNY wakacyjny cykl spotkań na Winnym Wzgórzu przy Palmiarni Zielonogórskiej, podczas których zielonogórski oddział Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii zaprosi na pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego. Warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo.

Spotkania w ramach cyklu odbędą się:

  • 12 lipca, piątek, godz. 20:00
  • 13 lipca, sobota, godz. 20:00
  • 14 lipca, niedziela, godz. 20:00
  • 9 sierpnia, piątek, godz. 20:00
  • 10 sierpnia, sobota, godz. 20:00
  • 11 sierpnia, niedziela, godz. 20:00

 

BEZPŁATNE spektakle teatralne dla dzieci w każdy piątek na Placu Teatralnym. Występować będą teatry z Zielonej Góry, Wałbrzycha, Katowic oraz Łodzi.

 

5 lipca, piątek

Jaś i Małgosia, Teatr Mer z Łodzi

 

 

Podana w ciepły, lekki, dowcipny, a miejscami nowatorski sposób. Spektakl grany jest w planie żywym i lalkowym, okraszony wpadającymi w ucho piosenkami.

 

12 lipca, piątek

Detektyw Pozytywka, Teatr Żelazny z Katowic

 

 

To pełen humoru i przygód spektakl teatralny oparty na popularnych książkach Grzegorza Kasdepke. Spektakl przenosi widzów w świat pełen zagadek i tajemnic, gdzie głównym bohaterem jest niezwykle pomysłowy detektyw o imieniu Pozytywka.

Na scenie pojawiają się piękne, realistyczne lalki, które przybierają postacie z książek, dodając im wyjątkowego uroku i magii. Detektyw Pozytywka rusza w pełną przygód podróż po świecie, aby rozwiązać kolejne tajemnice i zagadki. Spektakl nie tylko wciąga widzów w emocjonującą akcję, ale również przekazuje ważne wartości, takie jak przyjaźń, odwaga czy sprawiedliwość. Detektyw Pozytywka jest nie tylko detektywem, ale także przyjacielem, który zawsze służy pomocą tym, którzy jej potrzebują.

Spektakl łączy granie aktorów z planem lalkowym, gdzie realistyczne lalki wykonane na wzór znanych z książek rysunków sprawiają, że postaci ożywają na scenie, przyciągając uwagę zarówno dzieci, jak i dorosłych. Widowisko jest pełne śmiechu, ale również momentów wzruszenia i napięcia, które trzymają widzów w napięciu do samego końca. Spektakl rozrywkowy, ale również edukacyjny, który zachęca do myślenia, rozwiązywania problemów i dbania o innych. To niezapomniana podróż po krainie wyobraźni, która zostaje w sercach widzów na długo po zakończeniu przedstawienia.

 

19 lipca, piątek

Żywot żaby Żermeny, Teatr Cztery Kąty z Zielonej Góry

 

 

Nad zieloną stawem, wśród zielonych traw mieszka zielona żaba Żermena. Nie jest szczęśliwa. Nie znosi zielonego koloru. Czuje się niewidoczna i marzy o kolorach. Wyrusza więc w świat, by poszukać swego kolorowego miejsca. Po drodze spotyka różne zwierzęta, które żyją wśród kolorów. Wciąż jednak nie jest to świat, w którym czuje się spełniona. Wreszcie trafia do świata ludzi, ale i on nie jest dla niej wymarzonym kolorowym miejscem. Zrezygnowana wraca nad swój staw, gdzie niespodziewanie okazuje się, że to właśnie tu jest bohaterką.

Czasem, musimy przemierzyć świat, żeby dostrzec, że to czego szukaliśmy jest bardzo blisko. Tylko czasem ukrywa się… wśród zieleni.

 

26 lipca, piątek

Porwanie Sabinki, Studio Teatralne Guliwer z Zielonej Góry

 

 

Kryminał dla najmłodszych.

Gamoniowaty pastuszek Jasio zasypia na łące, powierzając opiekę nad swoją jedyną Gąską Sabinką dzieciom. Cwany Lisek Chytrusek wykorzystuje nieuwagę pilnujących i porywa Gąskę. Zrozpaczony Jasio próbuje ją odnaleźć.

Spektakl w dwóch planach – żywym i lalkowym. Świetna, wartka fabuła, interaktywna akcja, widowiskowe duże lalki, kolorowa scenografia, piosenki i zaskakujące zakończenie.

 

2 sierpnia, piątek

Szufladkowo, Teatr Cztery Kąty z Zielonej Góry

 

 

To bajka muzyczna dla małych, dużych i największych. Zapraszamy do SZUFLADKOWA, gdzie w książęcej kuchni toczy się zażarty spór – czy lepsza jest kuchnia mięsna czy jarska? \

Pojedynki kulinarne kuchennej służby, nie robią jednak wrażenia na mieszkańcach kredensu, którzy żyją własnym, bogatym życiem uczuciowym.  Czy para walczących ze sobą kucharzy, znajdzie wreszcie wspólny język? Przekonacie się sami! 

Nie chcemy plotkować, ale ŁYŻKA i WAŁEK mają się ku sobie…

 

9 sierpnia, piątek

Kurnik Kultury, Teatr Lalka w Trasie

 

 

Przedstawienie mówiące o tym, ze trzeba sięgać daleko wewnątrz siebie, żeby odnaleźć szczęście, oraz że marzenia nie zawsze spełniają się tak jakbyśmy chcieli. O tym wszystkim opowiedzą podczas swojej kurnikowej podróży dwie kury – Pani Kura i Pan Kura.

To opowieść, w której afirmowane są takie wartości jak: odwaga, miłość, przyjaźń i szczęście.

 

16 sierpnia, piątek

Frania Piorun, Teatr Lalki i Aktora z Wałbrzycha

 

 

Borsuk Bazyl, Lis Daktyl i Niedźwiedź Melon to pedantyczne zwierzęta, które wiodą życie pełne monotonii i śmiesznych rytuałów. Lęk przed wyimaginowanymi stworami: „zębiratorami”, „szlamiakami” i „ponurami” paraliżuje ich tak, że boją się wychodzić z domu, który jest dla nich kolebką bezpieczeństwa. Wyprawa do ogródka po zapasy jest dla nich nie lada wyczynem. Pomimo że mieszkają razem, czują się samotne. Nieustannie czekają na list od kogokolwiek.

W ich świat wkracza niczym piorun nieokrzesana i arogancka dziewczynka o imieniu Frania, burząc przy tym ich normalny rytm dnia, robiąc bałagan i wprowadzając zamieszanie. Dziewczynka, wędrując do „Lepszego Miejsca”, postanawia zatrzymać się u zwierząt, których denerwują jej złe maniery i kłamstwa.

Obecność Frani okaże się jednak korzystna dla obu stron. Ona spróbuje oswoić zwierzęta ze strachem, one nauczą ją dobrego wychowania. A na koniec wszyscy dowiedzą się, gdzie tak naprawdę jest „Lepsze Miejsce” oraz, co jest najważniejsze na świecie.

 

23 sierpnia, piątek

Szewc Dratewka, Teatr Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry

 

 

Historia dzielnego szewca, ratującego królewnę od śmierci w paszczy smoka, lecz jednocześnie zaskakująca dodatkowymi niestandardowymi wątkami i wciąganiem widowni w akcję sztuki. Spektakl angażuje małych widzów, współpracujących bardzo intensywnie w misji pokonania potwora.

 

30 sierpnia, piątek

Szary Jednorożec, Teatr Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry

 

 

Baśń opowiadająca o emocjach. Uczy je nazywać, rozpoznawać i rozumieć. Przygody wojowniczki Jantar i Szarego Jednorożca w przedziwnym świecie śmieszą, wzruszają i pozwalają odnaleźć w sobie zapomniane pokłady odwagi i uczuć.

Zabawna konwencja, ciekawa scenografia, formy lalkowe, stylizowane kostiumy –  to wszystko znajdziesz w spektaklu, który nikogo nie pozostawia obojętnym. I oczywiście jest Smok.

 

Realizator: Klub Piekarnia Cichej Kobiety, www.cichakobieta.pl

WYDARZENIA BILETOWANE. Fani bluesowych brzmień odnajdą je w Klubie Piekarnia Cichej Kobiety przy ul. Fabrycznej 13 w Zielonej Górze. 

 

6 lipca, sobota, godz. 20:00 – BILETY
bilety 40 zł , rezerwacje: Agnieszka 500 183 429

Koncert Magdy Magic Piskorczyk

 

 

Koncert Magdy MAGIC Piskorczyk z zespołem w ramach trasy promującej najnowszy album CD „Jubilee Night at Jesień z Bluesem” z nagraniem koncertu jubileuszowego.

MAGDA MAGIC PISKORCZYK to wielokrotnie nagradzana wokalistka i multiinstrumentalistka. Trzykrotnie nominowana do nagrody polskiej branży fonograficznej FRYDERYK.

Dwukrotna półfinalistka najważniejszego konkursu bluesowego w świecie INTERNATIONAL BLUES CHALLENGE w Memphis, Tennessee, USA.

Dziewięciokrotna bluesowa wokalistka roku w Polsce (2003, 2004, 2006, 2009, 2011, 2012, 2013, 2020 i 2022).

We Francji nazwana „la voix noire et au costume blanc” (czarny głos w białym kostiumie).

Śpiewająca dojrzałym, niskim, „czarnym” głosem, gra na gitarach: akustycznej, elektrycznej i basowej, a także na instrumentach perkusyjnych. Wykonuje głównie muzykę zakorzenioną w tradycji afro-amerykańskiej i afrykańskiej. Aranżuje i komponuje, regularnie koncertuje ze swym zespołem, była gościem wielu festiwali międzynarodowych, m.in. w Niemczech, Anglii, Szwecji, Norwegii, na Węgrzech, we Francji, USA czy na Tajwanie.

Wydała 7 płyt, usłyszeć na nich można m.in. Michała Urbaniaka, wirtuoza harmonijki z Memphis Billy Gibsona czy Slidin’ Slima ze Szwecji.

INFORMACJE O NOWYM ALBUMIE

Pod koniec 2023 roku odbyła się premiera płyty niespodzianki pod tytułem „Jubilee Night at Jesień z Bluesem”. Album zawiera 11 utworów zarejestrowanych na żywo przez Magic i jej zespół oraz sześciu gości specjalnych na tymże festiwalu, gdy Magic świętowała dwudziestolecie na scenie.

 

 

12 lipca, piątek, godz. 20:00 – BILETY
bilety 50 zł, rezerwacje Agnieszka 500 183 429

Koncert zespołu Sokół Orkestra Balkan Party

 

 

Przemek Sokół – trąbka, wokal
Piotr Bednarczyk – trąbka, backing wokal
Jarek Meus – gitara, buzuki, backing wokal
Bogdan Zięba – akordeon
Krzysztof Wyrwa – gitara basowa
Grzegorz Bauer – bębny

Szaleństwo w bałkańskim stylu to nasza specjalność!

W ten sposób daliśmy się poznać szerszej publiczności i nadal kultywujemy tę tradycję, poszerzając repertuar o coraz to nowsze utwory. Łączymy szaloną zabawę z wirtuozerią oraz tradycję z nowoczesnością, dokładając wszelkich starań, by nikt nie był w stanie usiedzieć na miejscu.

Nagrywaliśmy wspólnie z Renatą Przemyk, Aloszą Awdiejewem czy Mają Sikorowską. Założycielem oraz liderem zespołu jest Przemek Sokół – trębacz multiinstrumentalista, znany ze współpracy z Justyną Steczkowską, Katarzyną Gertner, Maciejem Maleńczukiem i wieloma innymi postaciami polskiej sceny muzycznej.

W 2014 roku zajęliśmy II miejsce na legendarnym festiwalu trębaczy w serbskiej Guczy jako jedyny w historii zespół spoza Bałkanów, co było dla nas nie lada wyróżnieniem. Od tamtego czasu z jeszcze większym zaangażowaniem przybliżamy bałkański repertuar polskiej publiczności.

Nasz repertuar to zarówno znane utwory bałkańskie, które na dobre zadomowiły się nad Wisłą, jak i kompozycje autorskie.

Przede wszystkim jednak jest to szalona zabawa i nietuzinkowa rozrywka na wysokim poziomie do której serdecznie Was zapraszamy.

 

 

20 lipca, sobota, godz. 20:00 – BILETY
bilety 40 zł  rezerwacje Agnieszka 500 183 429 lub online TUTAJ

Koncert zespołu Free Blues Band

 

 

Andrzej Malcherek – gitara, śpiew
Agnieszka Malcherek – organy Hammonda
Mateusz Pawelec – gitara basowa
Dariusz Kamiński- perkusja

Free Blues Band to ikona polskiej sceny bluesowej, która od ponad czterech dekad rozgrzewa serca swoich słuchaczy. Grupa, założona przez braci Andrzeja i Mariana Malcherków w końcu 1979 roku, prezentuje muzykę pełną ekspresji, łączącą w sobie elementy rhythm’n’bluesa, soul, funky oraz wybrane obszary jazzu. Charakteryzuje się nie tylko unikatowym brzmieniem, ale również bogatym repertuarem, który obejmuje zarówno autorskie kompozycje, jak i brawurowo wykonane covery utworów Jimiego Hendrixa oraz Deep Purple, nadając im bluesowy sznyt.

Zespół jest dumny z posiadania w swoich szeregach wyjątkowej artystki – Agnieszki Malcherek, która zachwyca publiczność swoją grą na oryginalnych organach Hammonda, czyniąc Free Blues Band jedyną taką formacją w Polsce.

Zespół używa oryginalnych organów Hammonda na , których gra jako jedyna w Polsce, przedstawicielka płci pięknej Agnieszka Malcherek. Oprócz Andrzeja Malcherka, gitarzysty i wokalisty, skład uzupełniają Mateusz Pawelec- gitara basowa, oraz Dariusz Kamiński na perkusji, tworząc razem zespół o solidnych fundamentach muzycznych.

Przez lata swojej działalności, Free Blues Band zdobył tytuły laureatów na niemal wszystkich festiwalach muzyki rockowej i bluesowej w Polsce, rozpoczynając od 1983 roku. Ich wyjątkowość i umiejętność interpretacji sprawiły, że współpracowali z legendarnymi postaciami polskiej i światowej sceny muzycznej, w tym z Tadeuszem Nalepą, z którym zespół związany był aż do ostatnich lat życia artysty. Nalepa, koncertując wyłącznie z Free Blues Band w ostatnich trzech latach swojego życia, zagrał swój ostatni koncert właśnie z nimi, 12 sierpnia 2006 roku w Trincu w Czechach.

Ich talent i uniwersalność pozwoliły na dzielenie sceny i występowanie przed takimi międzynarodowymi gwiazdami jak Taj Mahal, Chris Farlowe z Colosseum, Steve Morse i Ian Paice z Deep Purple, a także z polskimi muzykami: Janem „Izba” Izbińskim, Sławkiem Wierzcholskim czy L. Cichońskim,. Free Blues Band otwierał również koncerty dla Deep Purple, Johna Scofielda, Johna Mayala, The Animals, Scotta Hendersona, Johnnego Wintera i TM Stevensa, co świadczy o ich ugruntowanej pozycji na rynku muzycznym.

Dzięki swojej pasji, talentowi i nieustającej pracy, Free Blues Band utrzymuje wysoki poziom muzyczny, jednocześnie rozwijając i promując blues w Polsce i za granicą. Ich muzyka, pełna życia i emocji, stanowi most łączący pokolenia, a każdy koncert to nowa historia napisana dźwiękami, która pozostaje w sercach słuchaczy na długo.

 

 

3 sierpnia, sobota, godz. 20:00 – BILETY
bilety 40 zł, rezerwacje: Agnieszka 500 183 429

Koncert zespołu Wojtek Justyna TreeOh!

 

 

Wojtek Justyna (Polska/Holandia) – gitara
Szymon Justyński (Polska) – gitara basowa
Richie Struck (Niemcy) – perkusja
Maxim Zettel (Niemcy) – instrumenty perkusyjne

Wojtek Justyna TreeOh!, zespół brzmieniowo silnie zakorzeniony w bluesie i rocku, łączy dynamiczny funk-jazz z wielokolorową i różnorodną rytmicznie muzyką świata, sięgając jednocześnie po nowe faktury sonorystyczne. Międzynarodowi muzycy połączyli indywidualne talenty kompozytorskie tworząc utwory, których kołyszące zagrywki i akcenty rytmiczne, intrygujące harmonie i poruszające melodie z pewnością zachwycą współczesnych melomanów

Prezentując wyśmienite autorskie kompozycje z trzech studyjnych albumów podczas licznych międzynarodowych występów w klubach i na renomowanych festiwalach takich jak: Niagara Jazz Festival (Kanada), Kolkata Jazzfest (Indie), Jazz w Daegu (Korea Południowa), Jazz in Duketown (Holandia), Jazzahead! (Niemcy) i Letni Festiwal Jazzowy (Polska) TreeOh! zdobyło sobie opinię pełnej temperamentu grupy, której koncerty wypełnia porywająca muzyka wzbogacona żywiołowymi improwizacjami i wartkim dialogiem muzycznym między członkami zespołu.

 

 

10 sierpnia, sobota, godz. 20:00 – BILETY
bilety 40 zł , rezerwacje Agnieszka 500 183 429

Koncert zespołu Szulerzy

 

 

EMILIA WIKARSKA-KARBOWIAK – wokal
MARCIN SZULKOWSKI – gitara
MAREK WIKARSKI – gitara basowa, kontrabas
MATEUSZ SENDEROWSKI – perkusja

Zespół bluesowo-rock&rollowy z Inowrocławia, z ponad 20-letnim doświadczeniem, finalista III edycji MUST BE THE MUSIC – Tylko Muzyka. Zagrali setki koncertów, występowali jako support uznanych artystów bluesa, pop, rock, oraz na festiwalach bluesowych (Warsaw Blues Night, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Jimiway Blues Festival, itd.), rockowych, big-beatowych, jazzowych (Częstochowa, Ciechocinek), country (Mrągowo, Lesko), itp. Zagrali m.in. podczas Święta Bluesa w warszawskich „Hybrydach”, w zabytkowym tramwaju, na barce, w autobusie, na wyspie Wolin, w więzieniu, a nawet w kościele…

Dyskografia grupy zawiera siedem albumów, aktualnie promują najnowszy o tytule „18”, którego producentem jest Kid Andersen – realizator ponad 100 płyt amerykańskich artystów, gitarzysta formacji Rick Estrin & the Nightcats. Taneczna rock&rollowa energia, melodyjne bluesowe kompozycje, polskie teksty, charakterystyczna i urokliwa wokalistka są znakiem rozpoznawczym Szulerów.

 

 

17 sierpnia, sobota, godz. 20:00 – BILETY
bilety 40 zł , rezerwacje Agnieszka 200 183 429

Koncert zespołu Tortilla & Igor Łojko

 

 

Pola – śpiew
Maurycy Męczekalski – gitara
Tomasz Przymorski – gitara basowa
Igor Łojko – harmonijka ustna
Jarosław Koźbiał – perkusja

TORTILLA to niezwykle doświadczona grupa bluesowa, od wielu lat obecna na krajowej scenie, mająca w dorobku ponad 1.300 koncertów w kraju i za granicą, w tym na najważniejszych polskich festiwalach bluesowych. Zespół jest laureatem legendarnego festiwalu RAWA BLUES.

Koncert grupy TORTILLA to piorunująca dawka bluesowych klasyków oraz wysoce energetycznych, żywiołowo wykonanych kompozycji własnych. Styl zespołu cechuje szacunek do tradycji czarnoskórych wykonawców, rock’n’rollowa energia typowa dla białych muzyków oraz jazzowy puls.

TORTILLA znakomicie nawiązuje kontakt z publicznością!!!

 

 

23 sierpnia, piątek, godz. 20:00 – BILETY
bilety 60 zł, rezerwacje Agnieszka 500 183 429

Koncert NYC Session Trio feat. Grażyna Auguścik

 

 

Grażyna Auguścik – głos
Rafał Sarnecki – gitara
Piotr Lemańczyk – kontrabas
Adam Golicki – perkusja

Wokalistka, kompozytorka, aranżerka i producentka Grażyna Auguścik zdobyła uznanie i podziw krytyków muzycznych, entuzjastów jazzu, a nawet nie-jazzowej publiczności. Jest jedną z intrygujących, współczesnych wokalistek na dzisiejszej światowej scenie jazzowej. Jej nieuchwytny styl rzuca wyzwanie tradycyjnym definicjom jazzu i pokazuje wokalistę i muzyka bez granic. Jej niekonwencjonalne podejście do adoptowania dzieł klasycznych jest hołdem dla ich autorów i jednocześnie przygodą na niezbadane terytorium.

Zawodową karierę muzyczną rozpoczęła w Polsce, a następnie w 1992 roku ukończyła studia w prestiżowym Berklee College of Music w Bostonie. Dyplom ukończenia szkoły otrzymała z wyróżnieniem, z rąk Philla Collinsa i Ala Jarreau.

Od 1994 mieszka w Chicago, gdzie koncertuje, nagrywa płyty jako lider i gość innych artystów.

Grażyna nagrała, wyprodukowała 23 albumy, z których 13 wyszło z jej własnej wytwórni płytowej GMA Records a także występowała gościnnie w wielu projektach nagraniowych.

Od tego czasu dzielila scenę z takimi znakomitościami jazzu jak Michael i Randy Brecker, Jim Hall , Toots Thielemans, John Medeski, Paul Wertico, Kurt Rosenwinkel, , Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, Terry Callier, Patricia Barber, John McLean, Paulinho Garcia, Jaroslaw Bester, Andrzej Jagodziński i wielu innych.

Jej album “Pastels” został uznany za jeden z najlepszych 1998 roku przez słuchaczy Radia Publicznego w USA. Wydany w 2002 roku “River” umieściło ją jako jeden z najciekawszych talentów jazzowych w USA. W 2003 roku Grażyna otrzymała nominację do nagrody Twirlie dla najlepszej wokalistki i została nominowana do nagrody dla najlepszej wokalistki roku 2002 podczas 22 edycji Chicago Music Awards. Została wybrana najlepszą wokalistką jazzową roku 2002, 2003, 2004, 2006, 2016 przez magazyn Jazz Forum. W 2002 roku Fujitsu Concord Jazz Festival przyznał jej tytuł Top Vocalist, a jej album Homage – Three for Brazil, nagrany dla Pony Canyon Records w Japonii, znalazł się na liście 20 najlepszych albumów jazzowych w Azji. Jest laureatka wielu prestizowych nagrod m.in. w 2011 nagrody MkiDN oraz Prezydenta miasta Słupska. W 2017 roku otrzymała Srebrny medal Zasłużony dla Kultury “Gloria Artis”, ufundowany przez MKiDN Rzeczypospolitej Polskiej, w 2018 otrzymała nagrodę od TVP Polonia”Artysta bez granic”. W 2016 założyła fundacje non-profit “Sounds and Notes” i od 2017 roku organizuje w Chicago coroczny 8 dniowy festival”Chopin In The City”.

Rafał Sarnecki – gitarzysta jazzowy, kompozytor, aranżer. Jako jeden z niewielu polskich muzyków odnalazł się w Stanach Zjednoczonych, gdzie żył i tworzył przez ponad dekadę. Występował z takimi artystami jak Mike Stern, Ron Blake, Joel Frahm czy Ben Wendel. W latach 2009- 2019 był członkiem uznanej w USA grupy Lucas Pino No-Net Nonet. Jako lider własnych projektów muzycznych odbył 15 tras koncertowych po Azji. Koncertował również w Ameryce Północnej i Południowej oraz wielu krajach Europy. Nagrał pięć autorskich płyt, spośród których trzy (Song From a New Place – 2008, Cat’s Dream – 2014 oraz Am View From The Treetop – 2022) były nominowane do nagrody Fryderyk. Druga płyta The Madman Rambles Again (2011) została wyróżniona przez prestiżową amerykańską redakcję „All About Jazz” jako jeden z 12 najciekawszych albumów 2011 r. Sarnecki ukończył studia muzyczne w New School University oraz w Queens College w Nowym Jorku. W 2015 r. obronił pracę doktorską w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2018 r. rozpoczął pracę na Akademii Muzycznej w Łodzi, gdzie prowadzi wykłady z gitary jazzowej, kompozycji i aranżacji. W 2021 r. otrzymał stopień doktora habilitowanego.

Piotr Lemańczyk jest uważany za jednego z najwybitniejszych europejskich basistów jazzowych. Koncertuje i nagrywa z nazwiskami światowego jazzu takimi jak: Mike Stern/USA/ Walter Smith III /USA/, Jerry Bergonzi /USA/, Seamus Blake /USA/, Dave Kikoski /USA/, Tim Hagans /USA/, Brian Melvin /USA/, Gay Novak /USA/, Avishai Cohen-tr /Izrael/ , Leni Stern/USA/, Soweto Kinch /GB/ , Leszek Możdżer, Krzesimir Dębski, Zbigniew Namysłowski, Dominik Wania, MAP, Maciej Sikała i innymi. Nagrał osiem autorskich płyt, które otrzymały znakomite recenzje w takich magazynach jak Downbeat, JazzTimes, Jazz Forum, Jazzpress, The Guardian. Jest laureatem konkursów jazzowych: Jazz Juniors 95 ́ i 96 ́ w Krakowie, gdzie został nagrodzony za indywidualność, kompozycje oraz jako najlepszy instrumentalista. Jazz nad Odrą 96 ́ – nagroda za kompozycje oraz Pomorska Jesień Jazzowa 96 ́ , gdzie otrzymał „Złoty Klucz do Kariery”. Jest członkiem wielu czołowych polskich zespołów jazzowych oraz jedynym europejczykiem amerykańskiego zespołu BEATLEJAZZ. Ponadto brał udział w nagraniu ponad sześćdziesięciu płyt z topowymi artystami polskiej sceny jazzowej. W ankiecie Jazz Top 2020 Jazz Forum, głosami Krytyków plasuje się na trzeciej pozycji w kategorii „KONTRABAS” i czwartej jako „MUZYK ROKU”. Jako lider występuje w zespołach: PIOTR LEMAŃCZYK Electric Band, PIOTR LEMAŃCZYK Acoustic trio.

Adam Golicki – Absolwent kierunku Jazz i Muzyka Estradowa Uniwersytetu Zielonogórskiego w klasie perkusji Marcina Jahra oraz absolwent kierunku Jazz na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie dra Dariusza Kaliszuka. Obecnie pracuje głównie jako muzyk sesyjny i współpracuje z różnymi zespołami muzycznymi o różnej stylistyce. Zdobywca I miejsca na Ogólnopolskim konkursie perkusyjnym we Wrocławiu (2003); z zespołem Paul Band zdobywca I miejsca oraz nagrody dla najlepszego instrumentalisty na Ogólnopolskim festiwalu zespołów jazzowych i bluesowych w Gdyni (2005). W kwietniu 2017 miał okazję wystąpić z Indonezyjskim pianistą i jego projektem Dwiki Dharmawan & His Polish Friends na jednym z największych festiwali jazzowych na świecie Java Jazz Festival w Indonezji.

Adam Golicki posiada w swojej dyskografii trzy autorskie płyty, które zebrały znakomite recenzje krytyków, m. in. Adama Barucha, Macieja Nowotnego czy Marty i Roberta Ratajczaków. Czwarty album jest w przygotowaniu. Współpracuje z takimi muzykami, jak: Maciej Sikała, Cezary Paciorek, Maciej Grzywacz, Piotr Lemańczyk, Przemek Dyakowski, Dominik Bukowski, Kuba Stankiewicz, Inga Lewandowska, Grzegorz Nagórski, Zdzisław Babiarski, Jan Konop Big Band, BIG Band Uniwersytetu Zielonogórskiego.

 

Zapraszamy na Busker Tour 2024 – podróżny festiwal, na którym prezentowane jest bogactwo sztuki ulicznej w międzynarodowym wydaniu i najróżniejszych odsłonach. Program festiwalu zmienia się co roku i obejmuje interdyscyplinarne sztuki performatywne (teatr, taniec, muzykę) oraz cyrkowe.

 

 

Podczas łączonej trasy artyści wystąpią w Krotoszynie (24-25 sierpnia), w Zielonej Górze (27-28 sierpnia) oraz we Wrocławiu (30 sierpnia-1 września).

Buskerzy zaprezentują nieoczywiste i zaskakujące, jak i popularne cyrkowe numery i gagi. Udowodnią, że żonglować można także stopami oraz grając jednocześnie na perkusji płonącymi pałeczkami. Strzelanie z łuku, kontorsje, jazda na monocyklu, akrobacje i koncerty z autorską muzyką to tylko niektóre z wielu propozycji. Od latynoskiej klaunady z przymrużeniem oka, przez poetycką narrację, do energetycznych rytmów arabskich — festiwal Busker Tour to mieszanka stylów, kultur, dziedzin i dyscyplin artystycznych. 

Busker Tour to festiwal prawdziwie międzynarodowy. Zaproszeni w tym roku buskerzy pochodzą z kilkunastu krajów z pięciu kontynentów. Do Polski przyjadą, większość z nich po raz pierwszy, na zaproszenie Małgorzaty Węglarz — dyrektora artystycznego festiwalu. Wystąpią artyści z Tajwanu, Nowej Zelandii, Japonii, Kanady, Chile, Egiptu, Australii, Polski, Bułgarii i Meksyku, oraz, już tradycyjnie, z Argentyny.

Festiwal Busker Tour to święto performerów, dla których zamiana dowolnych placów w scenę, a przechodniów w publiczność to codzienność. Niektórzy występują głównie lokalnie, inni zmieniają kontynenty, podążając za latem. Na festiwalu Busker Tour to oni zabierają publiczność w podróż dookoła świata, by każdy mógł poczuć się, jak w niedzielne popołudnie w Mauerparku w Berlinie, na promenadzie Southbank w Melbourne, czy w Parque Urquiza w Rosario w Argentynie — miejscach znanych z występów ulicznych.

Pokazy uliczne wymagają umiejętności adaptacji i nawiązywania kontaktu z nieznajomymi. Mistrzowskie opanowanie własnego ciała i rekwizytów oraz najtrudniejsze technicznie numery nie wystarczą, by zdobyć uznanie i utrzymać zainteresowanie widza, który w każdym momencie może odejść. Na ulicy równie ważna jest charyzma oraz sposób prezentacji.

Na wydarzenie zapraszamy widzów każdym wieku. Przekonaj się, jak w jednym miejscu wspólnie bawią się wszystkie pokolenia.

Nie musisz znać języków obcych. Nowy cyrk skupia się na wykorzystywaniu rekwizytów i trików oraz mowy ciała do opowiadania historii i angażowania publiczności.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, ale jeśli podoba Ci się pokaz, zgodnie z tradycją występów ulicznych, wrzuć performerom coś do kapelusza.

 

Artyści i program Festiwalu Busker Tour 2024 w Zielonej Górze:


Cambalache „Akro-niezdarność” | Argentyna | pokaz cyrkowy, akrobatyka partnerska, klaunada


Circo Franela „Bagaż podręczny” | Argentyna | pokaz cyrkowy, klaunada, akrobatyka


Compagnia Kalambres „El Aletreo” | Meksyk | pokaz cyrkowy, chodzenie po linie, manipulacja przedmiotami


Compañía Frac „Prezent” | Argentyna | żonglerka, teatr


Cyr Siux Circus „Evolution Now” | Chile | pokaz cyrkowy, akrobacje w kole Cyra


DeanIsHome „DeanIsHome Show” | Bułgaria | Muzyka, live looping


GAKU The Juggling Drummer „Jugglingdrum performance” | Japonia | żonglerkagra na perkusji


Julia „Plaf!” | Kanada | akrobatyka w kole


Kuo Chien-Hung „Moving Zen” | Tajwan | pokaz cyrkowy, żonglerka, akrobatyka


MulletMan & MiM „MulletMan and MiM” | Australia, Nowa Zelandia | kontorsje, akrobatyka, strzelanie z łuku


Sammer Salah „The Star Keeper” | Egipt | muzyka, blues, rock’n’roll, muzyka świata


TIMAY „Handpan Music” | Austria | muzyka, handpan


Vincent Von Grotesque „Z Pamiętnika Diabła” | Polska | żywe rzeźby


Opisy pokazów ulicznych artystów festiwalu Busker Tour 2024 znajdziesz na stronie busker.pl

 

27 sierpnia, wtorek

godz. 12:00 – 20:00 – Deptak

godz. 20:00 – plac przed Filharmonią Zielonogórską

godz. 22:00 – klub festiwalowy, Klub Piekarnia Cichej Kobiety

28 sierpnia, środa

godz. 12:00 – 20:00 – Deptak

godz. 20:00 – plac przed Filharmonią Zielonogórską

godz. 22:00 – klub festiwalowy, Klub Piekarnia Cichej Kobiety

 

 

BEZPŁATNE seanse filmowe pod chmurką w parku pałacowym w Starym Kisielinie, w każdy piątek o godz. 21.30 w lipcu i godz. 21.00 w sierpniu. Zapraszamy z leżakami, kocykami na wspólne pokazy filmów nie tylko familijnych.

 

5 lipca, piątek, godz. 21:30        

Wonka reż. Paul King

 

 

„Wonka” to film, którego inspiracją jest niezwykły bohater „Charliego i fabryki czekolady”, najbardziej znanej książki dla dzieci autorstwa Roalda Dahla, a zarazem jednej z najlepiej sprzedających się pozycji dla dzieci wszech czasów. Film opowiada o tym, jak największy na świecie wynalazca, magik i producent czekolady w nieprawdopodobny sposób stał się ukochanym Willy Wonką, którego znamy dzisiaj. Paul King, scenarzysta i reżyser filmów z cyklu Paddington, David Heyman, producent „Harry’ego Pottera”, „Grawitacji”, „Fantastycznych zwierząt” i Paddingtona, jak również producentka Alexandra Derbyshire (filmy z cyklu „Paddington”, „Jurassic World Dominion”) i producent Luke Kelly („Wiedźmy”) przedstawiają oszałamiającą mieszankę magii, muzyki, chaosu i emocji, opowiedzianą z wielkim uczuciem i humorem. To niezaprzeczalnie żywiołowe i pomysłowe wielkoekranowe widowisko z Timothée Chalametem w roli tytułowej pokazuje widzom młodego Willy’ego Wonkę, pełnego pomysłów i zdeterminowanego, by zmienić świat dzięki swoim smakowitym wynalazkom. Udowadnia zarazem, że to, co najlepsze w życiu, zaczyna się od marzenia. A jeśli przy łucie szczęścia spotka się Willy’ego Wonkę, wszystko jest możliwe.

opis dystrybutora kina za filmweb.pl

 

12 lipca, piątek, godz. 21:30      

Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica skorpiona reż. Tina Mackic

 

 

Lasse i Maja znowu na tropie! Mieszkańcy Valleby nie mogą doczekać się obchodów urodzin miasteczka. Tajemniczy Skorpion ma jednak zgoła inne plany. Czy młodym detektywom uda się uratować święto przed przebiegłym złodziejem?

 

Przed Lassem i Mają wyzwanie godne największych detektywów. Zbliża się wielkie święto – obchody 500-lecia Valleby, jednak przygotowania przerywa seria zuchwałych kradzieży. Komuś najwyraźniej bardzo zależy na tym, żeby wyczekiwana przez wszystkich mieszkańców Valleby uroczystość nie doszła do skutku. Lasse i Maja bez wahania angażują się w sprawę i z pomocą zrzędliwej, emerytowanej mistrzyni złodziei Lillie próbują wpaść na trop złodzieja. Ale kim tak naprawdę jest ten przebiegły Skorpion i jaki jest jego motyw? Czy Lasse i Maja zdołają rozwiązać zagadkę i powstrzymać rabusia przed zrujnowaniem święta Valleby?

opis dystrybutora kina za filmweb.pl

 

19 lipca, piątek, godz. 21:30      

O psie, który jeździł koleją reż. Magdalena Nieć

 

 

Życie Zuzi (Liliana Zajbert), której tata Piotr (Mateusz Damięcki) pracuje na kolei, zmienia się nie do poznania, kiedy wkracza w nie Lampo – niezwykły pies-podróżnik. Wyjątkowy owczarek, którego wyprawy pociągiem są sensacją i hitem internetu, z miejsca zostaje najlepszym przyjacielem mającej problemy z sercem dziewczynki. Niestety, zazdrosny o sławę Lampo Dyrektor (Adam Woronowicz) robi wszystko, żeby pozbyć się psa ze swojej stacji. Kiedy mu się to udaje, rozdzielona z ukochanym pupilem Zuzia zaczyna chorować. Chociaż wszyscy starają się jej pomóc, szybko staje się jasne, że tylko bliskość i przyjaźń czworonoga mogą być lekarstwem, którego dziewczynka tak bardzo potrzebuje.

opis dystrybutora kina za filmweb.pl

 

26 lipca, piątek, godz. 21:30      

Tarapaty reż. Maria Karwowska

 

 

Przyjaźń to wcale nie jest taka prosta sprawa i Julka dobrze o tym wie. Ma 12 lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Zaczynają się wakacje, a razem z nimi kłopoty. Julka zamiast do rodziców w Kanadzie, trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek. Kiedy dzieciakom wpada w ręce plan prowadzący do skarbu zaczyna się przygoda. Na drodze do rozwiązania zagadki staje złodziejska szajka, niania – nałogowa palaczka i podejrzany pożeracz cukierków. Nikt nie jest tym za kogo się podaje, a wyścig z czasem trwa. Żeby wyjść cało z tej historii, Julka musi pokonać nieufność i odważyć się na przyjaźń.

opis dystrybutora kina za filmweb.pl

 

2 sierpnia, piątek, godz. 21:00  

Asterix i Obelix. Imperium smoka reż. Guillaume Canet

 

 

Jest rok 50 p.n.e. Cesarzowa Chin, w wyniku zamachu stanu przeprowadzonego przez zdradzieckiego księcia, zostaje uwięziona. Córka porwanej władczyni – księżniczka Sass-Yi, wraz ze swoim wiernym ochroniarzem i fenickim kupcem wyrusza do odległej Galii, aby szukać pomocy dla swojego kraju. Tak oto poznaje Asteriksa i Obeliksa – dwóch dzielnych bohaterów, którzy nie cofną się przed niczym, aby zaprowadzić ład i porządek wszędzie tam, gdzie zapanował chaos i bezprawie… Oraz wszędzie tam, gdzie można przy okazji smacznie podjeść. Galowie z wielką chęcią przystają na prośbę księżniczki i wspólnie z jej przyjaciółmi oraz odpowiednim zapasem magicznego napoju wyruszają w długą i pełną przygód podróż na Daleki Wschód. Jednak oko na to wszystko ma także słynny wróg Asteriksa i Obeliksa – Juliusz Cezar, który jest żądny nowych zdobyczy i zbiera potężną armię, aby podbić orientalną krainę po drugiej stronie globu.

opis dystrybutora kina za filmweb.pl

 

9 sierpnia, piątek, godz. 21:00 – Lubuskie Warte Zachodu

Priscilla reż. Sofia Copolla

 

 

Kiedy młodziutka Priscilla Beaulieu spotyka Elvisa Presleya, on jest już gwiazdą rock-and-rolla. W ich niewielu wspólnych chwilach staje się dla niej kimś zupełnie nieoczekiwanym: pierwszą wielką miłością, sprzymierzeńcem w samotności i wrażliwym najlepszym przyjacielem. Jednak z czasem jej życie przypudrowane i przykryte toną różu i brokatu zmienia się w złotą klatkę.

opis dystrybutora kina za filmweb.pl

 

16 sierpnia, piątek, godz. 21:00

Barbie reż. Greta Gerwig

 

 

Świat Barbie to idealne miejsce, pełne idealnych mieszkańców. No, chyba że ktoś przeżywa akurat kryzys egzystencjalny w całej pełni. Albo jest Kenem.

opis dystrybutora kina za filmweb.pl

 

23 sierpnia, piątek, godz. 21:00

Praziomek reż. Chris Butler

 

 

Charyzmatyczny sir Lionel Frost to najwybitniejszy na świecie tropiciel mitów i potworów. W każdym razie za takiego sam się uważa. Problem w tym, że cieszy się raczej opinią postrzelonego dziwaka niż szacownego naukowca. Nic dziwnego zatem, że chętnie skorzysta z okazji, by udowodnić całemu światu jaki to z niego Indiana Jones. Na listowne zaproszenie pewnego tajemniczego obywatela wyrusza w dzikie ostępy Ameryki Północnej, by odnaleźć i ujawnić najbardziej tajemniczą z mitycznych istot – brakujące ogniwo, czyli najbliższego przodka człowieka zwanego także Wielką Stopą. Łowca przygód po przybyciu na miejsce dokona dwóch niezwykłych odkryć! Po pierwsze: zaproszenie było podstępem. Po drugie: jego autor to… niestety tego nie możemy zdradzić. Razem z nim Sir Lionel wyrusza w dalszą pełną przygód podroż, by dokonać odkrycia znacznie większego niż kiedykolwiek mógł pomarzyć!

opis dystrybutora kina za filmweb.pl

 

BEZPŁATNE koncerty na Placu Teatralnym w każdy czwartek o godz. 19.00. Koncerty i recitale aktorów znanych z wielkiego, a także szklanego ekranu. Na wspólne świętowanie 50. lat Zielonogórskiego Ośrodka Kultury zaprosiliśmy m.in. Olgę Bończyk, Macieja Miecznikowskiego, Annę Wodzyńską, Mariusza Kalagę i innych. Szczegóły poniżej.

 

4 lipca, czwartek, godz. 19:00   

Piosenka jest dobra na wszystko recital Olgi Bończyk

UWAGA:
Ze względu na zapowiadane opady deszczu, koncert  zostaje przeniesiony do Planetarium Wenus (ul. Gen. Władysława Sikorskiego 10 w Zielonej Górze).

Ilość miejsc ograniczona!
Wstęp bez zmian bezpłatny. 

 

W koncercie usłyszeć będzie można piosenki z repertuaru Ireny Jarockiej, Ireny Santor, Wojciecha Młynarskiego, Reny Rolskiej, Marii Koterbskiej, czy Skaldów.

Na program składają się polskie piosenki z lat dzieciństwa artystki. Ktoś może powiedzieć „a kto dzisiaj słucha takich staroci”? Odpowiedź jest prosta – próżno dziś szukać w najnowszej literaturze estradowej tak pięknych kompozycji jak te, które powstawały w latach 50-tych, 60-tych czy 70-tych.

Może to być sentyment do dawnych lat, ale Olga Bończyk, jak sama mówi, nie umie się oprzeć wrażeniu, że przeboje z minionego stulecia zwyczajnie się nie starzeją. Gdy się ich słucha, utwierdzają człowieka w przekonaniu, że siłą ich sukcesu są nadzwyczaj pięknie skomponowane i opatrzone w doskonały tekst piosenki. Artystka postanowiła więc przywołać je do życia i pokazać je w nowym spojrzeniu oraz nowych aranżacjach.

Powrót do tych pięknych piosenek jest nie tylko hołdem dla dawnych wspaniałych twórców, ale będzie się dla słuchaczy czystą przyjemnością i powrotem do minionych lat młodości.

OLGA BOŃCZYK – aktorka, wokalistka. Absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Swoją karierę rozpoczynała w zespole Spirituals Singers Band, który wówczas był jednym z najbardziej liczących się zespołów gospelowych w Polsce. Jednak to w Warszawie artystka zbudowała swoją pozycję i markę artystyczną.

Obecnie publiczność telewizyjna kojarzy ją z roli doktor Edyty granej w serialu „Na dobre i na złe”, Izabeli Nowaczyk z „Pierwszej Miłości”, Sylwii Paszkowskiej w „Barwach Szczęścia oraz licznych programów telewizyjnych.

Artystka współpracuje z licznymi warszawskimi teatrami realizując swoje aktorskie zawodowe pasje. Gra w takich spektaklach jak: „O co biega”, „Abonament na Szczęście”, „Kochane Pieniążki”, czy  „Kwartet”.

Nagrała pięć solowych albumów i regularnie wydaje kolejne single, które docelowo mają złożyć się na kolejną płytę.

Obecnie pracuje nad absolutnie wyjątkowym szóstym solowym albumem pt. WRACAM. Powstaje płyta, na której nagrywa a’capella (używając wyłącznie własnego głosu) jazzowe aranżacje znanych coverów na sześć głosów. Nieprzerwanie koncertuje od 37 lat.

 

11 lipca, czwartek, godz. 19:00 

Recital Macieja Miecznikowskiego

 

 

Najpiękniejsze polskie i światowe przeboje kilku pokoleń (m.in. Władysław Szpilman, Andrzej Zaucha, Piotr Szczepanik, Wojciech Młynarski, Louis Armstrong, Nat King Cole, Prince, Elvis Presley, Frank Sinatra) oraz znane hity z repertuaru Macieja  Miecznikowskiego jak „Psalm kochania” (oratorium Zbigniewa Książka i Piotra Rubika) czy „Ta dziewczyna” (Leszcze). Usłyszymy je wszystkie w nowych aranżacjach oraz piosenki autorskie – o miłości i nie tylko z płyty „Będzie z nami dobrze”. Wszystko przy akompaniamencie fortepianu i gitary. Ze sceny poleje się więc piękna muzyka, humor i pozytywna energia.

MACIEJ MIECZNIKOWSKI – muzyk i wokalista, multiinstrumentalista, autor piosenek, aktor, showman i osobowość telewizyjna. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. 35 lat na scenie, tysiące koncertów, liczne nagrania i płyty.

Laureat wielu prestiżowych nagród bluesowych i jazzowych, a także telewizyjnych oraz – wraz z zespołem Leszcze – na festiwalach opolskich.

Można go usłyszeć zarówno podczas kameralnych recitali solowych jak i w dużych koncertach.

Występuje w spektaklach teatralnych i projektach muzycznych, m.in, „Kwartet”, „Lumbago”, „2 Man Show”, „Ariaci” (Kabaret Hrabi), „Victoria. True Woman Show”, „Hommage a’ Blues Brothers”, często z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych, a w Warszawskiej Operze Kameralnej – w „Weselu Figara” i „Uprowadzeniu z Seraju” W. A. Mozarta.

 

18 lipca, czwartek, godz. 19:00 

Muzyczna podróż recital Mariusza Kalagi

 

 

MARIUSZ KALAGA – muzyk, piosenkarz, wykonawca estradowy, uczestnik wielu festiwali i spektakli muzycznych w kraju i za granicą: Włochy, Francja, Algieria, Jugosławia, Turcja,  Niemcy, Hiszpania, Austria, USA. Śpiewa głosem o dużej skali i charakterystycznej „ciepłej”  barwie, który jest atrakcją i  urozmaiceniem jego występów artystycznych,

  • w latach  1994 – 1997  współpracował , nagrywał  i  występował z  zespołem „Gang  Marcela”.
  • w 2000 r. uczestniczył  w  największym  na  świecie festiwalu  muzyki  country  „FAN  FAIR”  w  Nashville – USA , gdzie                                                                                            wystąpił  w  jednym  z  klubów , a  także  gościnnie   zaśpiewał 

             w  Chicago  na  imprezie  organizowanej  dla  Polonii  Amerykańskiej.

  • Otrzymał nagrody – Płyty Roku 2000 i Wokalisty Roku 2001 (country po polsku)
  • w czerwcu 2012r. od Ministra Kultury Bogdana Zdrojewskiego otrzymał nagrodę Ministra  Kultury  i  Dziedzictwa  Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”
  • w swoim  dorobku  fonograficznym i wydawniczym ma nagranych 14 kaset magnetofonowych MC, 

20 płyt kompaktowych CD, a  także  koncertową płytę DVD – Life, płytę DVD – Benefis 30-lecia pracy artystycznej oraz 2 Pen Drive z ponad 140 piosenkami.

Artysta  ma  ogromne możliwości wokalne, ponieważ dobrze radzi  sobie z klasycznym repertuarem muzyki rozrywkowej, a  przede wszystkim z piosenkami trafiającymi do odbiorców bezpośredniością i znakomitym przekazem treści swoich utworów. Łatwo i szybko nawiązuje kontakt z publicznością. Mariusz obejmuje głosem dwie oktawy, ma świetną dykcję. Dobrze i swobodnie się czuje w każdym repertuarze pozostając sobą.       Jest artystą wyjątkowo medialnym, co media szybko zauważyły, (TV POLSAT „Festiwal Weselnych Przebojów”, TVP Polonia, TVP Rozrywka, TVP 2 „Wakacyjna trasa Dwójki”, „Roztańczona Polska”, „Biesiady Polskie”). Wielką  popularność przyniosły mu piosenki z gatunku „śląskich szlagierów”. Piosenki te prezentuje telewizja TVS (Silesia).  Artysta, to klasa wokalna. Na swym koncie ma wiele niezapomnianych koncertów, jest osobowością sceniczną i jest niewątpliwie niepowtarzalny. Mariusza nie sposób pomylić z jakimkolwiek  innym  wykonawcą.

 

25 lipca, czwartek, godz. 19:00 

Ja nie chcę spać recital Beaty Olgi Kowalskiej

 

 

JA NIE CHCĘ SPAĆ – czyli recital Beaty Olgi Kowalskiej to nic innego jak 75 minutowy koncert z przebojami światowej sławy artystek takich jak: Marlene Dietrych ,Ewa Demarczyk ,Edith Piaf, Kalina Jędrusikczy Violetta Villas …

 

BEATA OLGA KOWALSKA

Jest absolwentką krakowskiej PWST, którą kończyła we wrocławskiej filii w 1991. Dwukrotna laureatka Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz nagrody Prezydenta Miasta Łodzi. Popularność na szklanym ekranie zyskała dzięki roli doktorowej w serialu TVP1 Ranczo. Występowała również w Teatrze Muzycznym w Gdyni, a także musicalu Mamma Mia!). Brała udział w ósmej edycji programu Twoja twarz brzmi znajomo, emitowanego w telewizji Polsat,gdzie zajęła czwarte miejsce. Wygrała ósmy odcinek programu, wcielając się w rolę Ewy Demarczyk.

Aktorce towarzyszy :

KRZYSZTOF BRZEZIŃSKI – Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Muzyk sesyjny, producent ,kompozytor oraz aranżer. Autor muzyki do wielu spektakli teatralnych, reklam oraz filmów (m.in. Sen Nocy Nie Letniej, Prawy do Lewego, Bladolandia, Kandydat,, IDA) W trakcie swojej kariery muzycznej zagrał już ponad dwa tysiące koncertów! Miał okazje współpracować z artystami takimi jak: Matt Dusk, Krzysztof Kiljański, Liroy, Marcin Sójka, Paweł Pawlikowski, Sławomir Gwiazda Rock Polo, Varius Manx, Peter Francis, No To Co, Lidia Kopania czy Włodzimierzem Pressem.

 

1 sierpnia, czwartek, godz. 19:00           

Wszystkie piosenki o miłości recital Anny Wodzyńskiej i Artura Chamskiego

 

 

ANNA WODZYŃSKA

Aktorka teatralna i dubbingowa. Współpracowała z warszawskimi teatrami: Polskim, Rozmaitości, Nowym i 6.Piętro oraz teatrem Polskim w Poznaniu. Użycza głosu w produkcjach animowanych i żywych. Jej głosem mówiły między innymi Selena Gomez, Shakira i Rihanna.

Od wielu lat związana z Chórem Kobiet. Członkini wokalnych zespołów dziewczęcych Laura Palmer Cover Story i Palmerianki.

W 2020 stworzyła wraz z kompozytorem Pawłem Dampcem autorski projekt muzyczny Mediterra Dakini.

 

ARTUR CHAMSKI – aktor i piosenkarz. Od 2001 roku związany z warszawskim teatrem Studio Buffo. W 2004 ukończył studia na Wydziale Lalkarskim filii PWST we Wrocławiu. Jeszcze podczas studiów, na drugim roku nawiązał współpracę z teatrem Studio Buffo. Grał m.in. w musicalach Metro i Romeo i Julia. Występował w programach telewizyjnych – „Przebojowa noc” i „ Złota sobota „w reżyserii Janusza Józefowicza. W 2004 roku grał w warszawskim Teatrze na Woli. W 2005 zajął drugie miejsce w plebiscycie na najciekawszego aktora młodego pokolenia zorganizowanego przez stronę  iFilm.pl.

Wygrał czwartą edycję programu „ Jak oni śpiewają” , emitowanego na antenie Telewizji Polsat w 2008 roku . Za zwycięstwo otrzymał Brylantowy Mikrofon i kontrakt płytowy. W tym samym roku wydał debiutancki singiel pt. Jak oni śpiewają. W roku 2009 z piosenką „Kilka słów” zajął trzecie miejsce w koncercie Piosenka dla Europy 2009, będącym krajowymi eliminacjami do 54. Konkursu Piosenki Eurowizji. W tym samym roku startował w specjalnej edycji „Jak oni śpiewają” ?, w której zajął trzecie miejsce. W 2014 był uczestnikiem pierwszej edycji programu „ Twoja twarz brzmi znajomo „emitowanego w Telewizji Polsat .

Podczas  koncertu w Zielonej Górze artyści zaprezentują najpiękniejsze polskie i światowe piosenki  o …miłości.

 

8 sierpnia, czwartek, godz. 19:00           

Co mi w duszy gra recital Aleksandry Kostki

 

 

Zapraszamy na nietuzinkowy, ekskluzywny Recital w wykonaniu Aleksandry Kostki.

ALEKSANDRA KOSTKA – znana prezenterka telewizyjna, z zawodu aktorka musicalowa, profesjonalna wokalistka i instrumentalistka, zdobywczyni statuetki KOBIETA SUKCESU oraz TELEKAMERY – najbardziej prestiżowej nagrody medialnej w Polsce.

Recital usłyszymy przy akompaniamencie zawodowych aranżacji płynących z głośników. Artystka ma na koncie szereg koncertów oraz prestiżowych występów na terenie całego kraju – uświetniających różne wydarzenia, a także najwyższej klasy spotkania business’owe, jubileusze, imprezy miejskie, ogólnopolskie, firmowe i nie tylko.

Recital może obejmować znane standardy, hity filmowe i musicalowe, różnorodne piosenki aktorskie, utwory napisane przez samą Artstkę, a także znane przeboje.

Podczas recitalu nie zabraknie takich hitów jak :
– “Hello Misiu” – z musicalu “Hello Dolly”
– ”Cabaret” – z musicalu “Cabaret”
– „Jestem cała miłością” – z rep. Marleny Dietrich
– “Don’t cry for me Argentina” – z musicalu “Evita”
– “Money Money” – z musicalu “Cabaret”

Starannie dobrane utwory – raz bawią, raz wzruszają – tworząc niezapomniany klimat i pozostawiając niezatarte wspomnienia na długo po zakończeniu recitalu. Jego różnorodność, dynamika i wielobarwność często wywołuje uśmiech na twarzy, a już po chwili – łzę wzruszenia…

 

22 sierpnia, czwartek, godz. 19:00         

Spaghetti Poloneze recital Moniki Mariotti

 

 

Włoskie show w polskim wydaniu!

Znając sympatię Polaków dla włoskiej piosenki, Monika Mariotti przygotowała recital największych przebojów, m.in. „Felicita”, „ Mambo Italiano”, „Volare”, „Acapulco” oprawionych dowcipnym komentarzem przybliżającym włosko-polskie kontrasty kulturowe. Artystce towarzyszą na scenie muzycy, co wraz z żywiołowością Moniki tworzy atmosferę możliwą do uzyskania tylko na koncertach. W nowej odsłonie tego wspaniałego widowiska nie zabraknie niespodzianek oraz nowych utworów!

Premiera spektaklu odbyła się podczas międzynarodowego festiwalu monodramu United Solo Europe – to jedyna europejska odsłona największego na świecie festiwalu monodramu, który powstał w Nowym Jorku.

MONIKA MARIOTTI – włoska aktorka i piosenkarka o polskich korzeniach. Debiutowała w rzymskim Teatro India, ale przełomem w jej karierze okazał się przyjazd do Polski i rola Matki w obsypanym nagrodami spektaklu „Kompleks Portnoya” wg Philipa Rotha w reżyserii Aleksandry Popławskiej i Adama Sajnuka (Teatr WARSawy). Dwa lata później zrealizowała swoje wielkie marzenie – zagrała legendarną wokalistkę Ninę Simone w muzycznym monodramie „Moja Nina” w reżyserii Adama Sajnuka (Teatr Syrena). Jest wziętą aktorką serialową – widzowie polubili jej komediowe emploi w takich produkcjach jak „Przepis na życie”, „Sama słodycz” czy „Nie rób scen” (TVN). Grała także w znanym serialu „Druga szansa”. Pasjonuje się dalekimi, samotnymi wyprawami, czemu dała wyraz w cyklu podróżniczym w Dzień Dobry TVN oraz Travel Channel Polska. Kocha taniec i jazdę konno po bezkresnych stepach. Jest poliglotką — mówi po polsku, włosku, angielsku, rosyjsku, francusku i niemiecku.

Reżyseria: Monika Mariotti, Artur Kot
Obsada: Monika Mariotti, Wojciech Brzeziński
Zespół: Michał Lamża, Wojciech Piotr Gumiński
Kostiumy: Tomasz Jacyków
Choreografia: Paweł Kamiński

 

29 sierpnia, czwartek, godz. 19:00         

Dwie drogi (piosenki Marii Koterbskiej) recital Iwony Loranc

 

 

Zainspirowani muzycznym bogactwem Polskiej piosenki z lat 50 i 60 tych, zapraszamy na Nową Odsłonę kultowych piosenek z repertuaru Marii Koterbskiej, z okazji 100-lecia jej urodzin. Ponadczasowy repertuar koncertu, międzypokoleniowe hity trafiają do szerokiej gamy odbiorców. Tym koncertem chcemy przybliżyć postać wielkiej damy polskiej piosenki.

IWONA LORANC występowała na największych scenach, w towarzystwie najznakomitszych gwiazd polskiej estrady. Brała udział w wielu koncertach telewizyjnych. Obdarzona wybitnie ciepłym głosem. Mistrzyni interpretacji, o ciepłej, niepowtarzalnej barwie głosu. Od 25 lat zawodowo związana ze strefą piosenki poetyckiej i aktorskiej. Związana z teatrami: Komedia i Buffo w Warszawie, Korez w Katowicach i Teatrem Polskim w Bielsku-Białej. Laureatka Grand Prix i wielu prestiżowych Festiwali między innymi PPA Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Artystka wydała 9 albumów w tym 3 w duecie z Grzegorzem Tomczakiem. Zagrała dziesiątki ról teatralnych w których śpiew i interpretacja były wiodącym elementem spektaklu. Współpracowała między innymi z Marianem Opanią, Piotrem Machalicą. Koncertuje na scenach estradowych i teatralnych w kraju i za granicą. Obecnie przygotowuje trasę ze swoją nowiutką płytą DWIE DROGI z piosenkami z repertuaru Marii Koterbskiej.

 

Realizator: Fundacja Ogrody Kultury im. księżnej Dino, www.ogrodykultury.pl.

 

 

3 sierpnia, sobota, godz. 21:00

Trio smyczkowe w składzie: Katarzyna Grzesiak (skrzypce), Maksymilian Grzesiak (skrzypce), Małgorzata Maśluszczak (wiolonczela)

 

10 sierpnia, sobota, godz. 21:00

Reed Connection Trio w składzie Michał Mogiła (obój), Jarosław Podsiadlik (klarnet), Rafał Dołęga (fagot)

 

 

17 sierpnia, sobota, godz. 21:00

Duet w składzie Henryk Błażej (flet), Teresa Kaban (fortepian)

 

24 sierpnia, sobota, godz. 21:00

Adam Mickiewicz Gusła reż. Grzegorz Bral

 

 

31 sierpnia, sobota, godz. 21:00

Międzynarodowa Grupa Operowa Sonori Ensamble

 

BEZPŁATNE koncerty młodych zielonogórskich zespołów. Wakacje są idealnym czasem, by cieszyć się muzyką graną na żywo. Podczas Lata Muz Wszelakich młode zespoły z Zielonej Góry i okolicy będą miały szansę pokazać się na scenie na Placu Teatralnym w wybrane środy sierpnia. Opisy koncertów zostaną zaktualizowane wkrótce.

7 sierpnia, środa, godz. 19:00

14 sierpnia, środa, godz. 19:00

21 sierpnia, środa, godz. 19:00

 

BEZPŁATNE koncerty przed Filharmonią Zielonogórską odbywać się będą przez całe wakacje. Przed budynkiem filharmonii wybrzmi muzyka klasyczna, jazzowa, a także odbędą się koncerty edukacyjne dla najmłodszych. Realizator: Filharmonia Zielonogórska, www.filharmoniazg.pl

 

 

13 lipca, sobota, godz. 19:00     

Recital fortepianowy

Solistą koncertu będzie Paweł Wakarecy – polski pianista i pedagog, finalista XVI Konkursu Chopinowskiego. Absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W repertuarze znajdą przede wszystkim dzieła najwybitniejszego polskiego kompozytora – Fryderyka Chopina. Melodie walców, mazurków i nokturnów będą nie tylko okazją do refleksji nad pięknem polskiej muzyki, ale i szansą na lepsze poznanie tego wielkiego Polaka.

 

28 lipca, niedziela, godz. 16:00 

Muzyczne raczkowanie zajęcia edukacyjne

„Muzyczne Raczkowanie” to cykl moderowanych koncertów przygotowanych z myślą o kobietach w ciąży oraz rodzicach z dziećmi od narodzin do 4 lat. Udział w nich to nie tylko rodzinne słuchanie muzyki i swobodna zabawa w otoczeniu dźwięków, ale przede wszystkim tworzenie wspólnej przestrzeni – rodziców, dzieci – do bycia razem. Całość prowadzi Iwona Goździk, dzięki której zarówno dzieci, jak i rodzice, opiekunowie czy dziadkowie dowiedzą się, jak się bawić i uczyć podczas zajęć umuzykalniających.

 

28 lipca, niedziela, godz. 19:00

W kameralnym gronie

Koncert kameralny udziałem zaproszonych gości m.in. Filipa Grodowskiego, młodego wokalisty robiącego karierę w mediach społecznościowych oraz znanego zielonogórskiej publiczności Thalloris Quartet i dyrektora – Rafała Kłoczko przy fortepianie. W repertuarze covery piosenek, które śpiewamy słuchając radioodbiorników. Pojawią się zarówno utwory polskich, jak i zagranicznych twórców, a także… dzieła autorskie.

 

3 sierpnia, sobota, godz. 16:00 

Filharmonia Juniora zajęcia edukacyjne

„Filharmonia Juniora” to spotkania edukacyjne dla dzieci powyżej 4 roku życia. W ich czasie dziecko uczy się samodzielnego obcowania z muzyką. W myśl zasady: „uczyć-bawiąc” dzieci doświadczają muzyki poprzez zabawy, ćwiczenia rytmiczne, animacje, śpiewanie, słuchanie, kolorowanie. Spotkanie z rówieśnikami i wzajemna wymiana doświadczeń wspiera rozwój dziecka. Całość prowadzi muzyczka naszej Filharmonii –  Małgorzata Tofilska, którą młodzi Melomani pokochali już na pierwszym spotkaniu.

 

3 sierpnia, sobota, godz. 19:00

Na wszystkich strunach

Koncert z udziałem Orkiestry kameralnej FZ i harfisty Joela von Lerbera, który w tym sezonie artystycznym jest artystą-rezydentem. Publiczność zapełnia sale podczas wszystkich koncertów, gdy występuje solo, stąd też – na zakończenie tej współpracy – podsumowanie koncertem promenadowym. A w repertuarze dodatkowo E. Grieg i W. Kilar oraz… muzyczne niespodzianki. Całość pod batutą dyrektora – Rafała Kłoczko.

 

BEZPŁATNE spacery po Zielonej Górze, podczas których odkryjemy tajemnice naszego niesamowitego miasta. Spacery odbywają się co środę, oprowadzać będą licencjonowani przewodnicy oraz piloci wycieczek. Realizator: Lubuskie Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych „Przewodnik Lubuski”, www.przewodniklubuski.pl

 

3 lipca, środa, godz. 11:00         

Zielonogórskie Turystyczne ABC – co trzeba zobaczyć spacer z Jadwigą Binder

miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 10.45

 

10 lipca, środa, godz. 11:00

Zielone śródmieście miasta spacer z Grażyną Kulczycką.

miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 10.45

 

17 lipca, środa, godz. 17:00

Okolice ulicy Westerplatte – dawniej i dziś – spacer z Januszem Kapałą

miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 10.45

 

7 sierpnia, środa, godz. 17:00   

Zielonogórskie placówki kultury i pomniki miasta spacer z Janem Czachorem

miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 16.45

 

21 sierpnia, środa, godz. 11:00 

Obiekty sakralne w centrum Zielonej Góry Spacer z Janem Frydrykiem.             

miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 10.45

 

28 sierpnia, środa, godz. 17:00 

Spacer po mieście na koniec wakacji – Zielona Góra dla dzieci Spacer z Elżbietą Kaszyńską.

miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 16.45

 

BEZPŁATNE  Spotkajmy się na parkiecie w przepięknych okolicznościach przyrody przypałacowego parku w Starym Kisielinie (ul. Stary Kisielin – Pionierów Lubuskich 53). Tańce pod gołym niebem w czwartki w godz. 17.30 – 21.00.

 

4 lipca, 11 lipca, 18 lipca, 25 lipca

1 sierpnia, 8 sierpnia, 22 sierpnia

 

WYDARZENIE BILETOWANE. Koncerty w Kościele Ewangelicko – Augsburskim w Zielonej Górze. Zielonogórskie Towarzystwo Śpiewacze „CANTORES” i Parafia Ewangelicko-Augsburska w Zielonej Górze zapraszają na XX-te Wieczory u Luteranów.

Bilety: ulgowy – 20 zł, normalny – 30 zł do nabycia przed koncertem.
Młodzież szkolna – wstęp wolny.

 

 

4 sierpnia, niedziela, godz. 19:00 – Koncert inauguracyjny

Podczas pierwszego koncertu na scenie wystąpią Capella Viridimontana pod kierownictwem artystycznym Jerzego Mariewicza oraz Enrique Gomez Cabrero (skrzypce), Joanna Kreft (skrzypce), Tomasz Lisiecki (wiolonczela), Michał Kocot (klawesyn). W programie dzieła Telemana, Dandrieu, Caldary oraz Boccheriniego.

 

11 sierpnia, niedziela, godz. 19:00 – Koncert kameralny

Na koncercie kameralnym na scenie wystąpią Marzena Michałowska (sopran), Ostap Popovych (trąbka), Kamil Lis (organy, pozytyw). W programie dzieła Bacha, Charpentiera, Gabriellego, Frobergera, Handla.

 

18 sierpnia, niedziela, godz. 19:00 – Koncert finałowy

W ostatnim koncercie tegorocznym Wieczorów u Luteranów wystąpi Anabasis Ensemble. Na scenie zobaczymy Zofię Trystułę (obój barokowy), Katarzynę Czubek (obój barokowy), Agnieszkę Siemiankowską (fagot barokowy) oraz Piotra Windaka (klawesyn). W programie dzieła Fascha, Heinichena, Handla, Quantza, Bacha.

 

VIII CORNO – Brass Music Festival odbędzie się w dniach 19–24 sierpnia 2024, jak zawsze w Zielonej Górze. Odbędzie się sześć koncertów o zróżnicowanym charakterze, podczas których w głównej roli wystąpią oczywiście instrumenty dęte blaszane – waltornia, trąbka, puzon, eufonium i tuba. Usłyszymy także Orkiestrę Filharmonii Zielonogórskiej, Michał Tomaszczyk Quartet oraz jeden z najpopularniejszych europejskich big-bandów: Jazzrausch.

CORNO – Brass Music Festival to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego odbywają się koncerty kameralne i symfoniczne, międzynarodowe warsztaty instrumentalne, lekcje indywidualne i grupowe, zajęcia ze zdrowej postawy ciała, wykłady, wystawa instrumentów oraz wydarzenia otwarte dla szerokiej publiczności w kilku lokalizacjach Zielonej Góry. To unikatowy i jedyny tego typu Festiwal w Polsce, obecnie największy zarówno w kraju, jak i w tej części Europy.

 

 

20.08 wtorek, g. 19:30

Filharmonia Zielonogórska, Sala Kameralna | wstęp wolny

DĘTE KAMERALNIE

Artyści festiwalu wystąpią na scenie w różnych kameralnych składach. Koncert będzie nie tylko okazją do usłyszenia wybitnych wykonawców, ale także do zaobserwowania unikalnej chemii i dynamiki, jaka powstaje między nimi. Każda nowa konfiguracja instrumentalna otworzy przed nami nowe możliwości brzmieniowe i interpretacyjne. Poprzez granie na instrumentach dętych blaszanych i fortepianie, artyści zademonstrują swoje niezwykłe umiejętności i pasję do muzyki kameralnej.

 

21.08 środa, g. 20:00

Piekarnia Cichej Kobiety | BILETY

MICHAŁ TOMASZCZYK QUARTET | PAWEŁ TOMASZEWSKI & HORNET QUARTET

Ekspresyjny puzon i pomysłowe kompozycje Michała Tomaszczyka sprawiły, że zagościł on na stałe na współczesnej europejskiej scenie jazzowej. Jego najnowsza płyta „Zadora” jest odważna, dojrzała i przepełniona charakterystycznym brzmieniem puzonu i flugabone’u. Album ten łączy jazzowe korzenie autora z potęgą muzyki filmowej i kinowym rozmachem. Na koncercie Tomaszczykowi towarzyszyć będą: wspaniała Aga Derlak na fortepianie, Sebastian Kuchczyński na perkusji i Michał Jaros na kontrabasie. Ich występ poprzedzi premiera utworu Forbidden Emotions Pawła Tomaszewskiego na kwartet waltorniowy, fortepian oraz elektronikę.  Zabrzmi ona w wykonaniu kompozytora oraz znanego już zielonogórskiej publiczności kwartetu waltorniowego Hornet Quartet.

 

22.08 czwartek, g. 19:00

Teatr Lubuski | BILETY

KONCERT MUZYKI FILMOWEJ

Fanfara Olimpijska Johna Williamsa, ścieżki dźwiękowe z Gwiezdnych Wojen (John Williams), Powrotu do przyszłości (Alan Silvestri) czy Pewnego razu na Dzikim Zachodzie (Ennio Morricone) to tylko część perełek muzyki filmowej, które pojawią się na tym koncercie. Wykonawcami będą uczestnicy warsztatów instrumentalnych, wykładowcy i artyści CORNO, a wszystko to pod kierunkiem Raimunda Zella, Domenico Catalano i gwiazdy Hollywood Studio – Jamesa Thatchera. 

 

23.08 piątek, g. 19:00

Filharmonia Zielonogórska, Sala MCM | BILETY

SOLIŚCI CORNO | ORKIESTRA FILHARMONII ZIELONOGÓRSKIEJ

Michael Haydn Concertino na róg i puzon altowy

Ernst Sachse Concertino na puzon basowy

Adam Wesołowski Euphory Concerto na eufonium i orkiestrę smyczkową

Gerald Finzi Pięć Bagatel na tubę

Joseph Jongen Concertino op. 41 na trąbkę

Michał Szczerba – waltornia | Sebastian Berner – trąbka | Tomasz Hajda – puzon altowy | Tomer Maschkowski – puzon basowy | Jannicke Eide Ellingsen – eufonium | Gene Pokorny – tuba | Sebastian Perłowski – dyrygent | Orkiestra Filharmonii Zielonogórskiej

 

24.08 sobota, g. 16:00

Kościół Najświętszego Zbawiciela | wstęp wolny

AKADEMIA BLACHY

Coroczny koncert uczestników warsztatów tym razem odbędzie się w Kościele pw. Najświętszego Zbawiciela. Zespoły dęte blaszane stworzą wyjątkową atmosferę, prezentując utwory idealnie współgrające z sakralnym charakterem tego miejsca, włączając w to kompozycje Giovanniego Gabrielego. To doskonała okazja, aby doświadczyć harmonii muzyki i duchowości w pięknym otoczeniu. Koncert poprowadzą Sarah Slater i Andre Schoch.

 

24.08 sobota, g. 20:00

Teatr Lubuski | BILETY

JAZZRAUSCH BIGBAND

Po raz pierwszy w Polsce, fenomen techno-jazzu, Jazzrausch Bigband, wystąpi w niezwykle energetycznym koncercie, który zwieńczy tegoroczny CORNO Brass Music Festival. Ich występy to połączenie brzmienia big bandu z muzyką house i techno, co gwarantuje niezapomniane przeżycia. Publiczność może spodziewać się mieszanki autorskich kompozycji i transkrypcji klasycznych utworów takich kompozytorów jak Beethoven, Mahler i Bruckner. To wyjątkowe połączenie jazzowej improwizacji z elektronicznym bitem zapewni niesamowitą atmosferę.

 

Realizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, www.biblioteka.zgora.pl Opisy spotkań zostaną zaktualizowane wkrótce.

 

 

10 lipca, środa, godz. 18:00

Z książką na leżaku: spotkanie z… Przemkiem Piotrowskim

 

11 lipca, czwartek, godz. 18:00 

Z książką na leżaku: spotkanie z… Zofią Mąkosą

 

18 lipca, czwartek, godz. 18:00 

Z książką na leżaku: spotkanie z… Magdaleną Majcher

 

1 sierpnia, czwartek, godz. 18:00           

Z książką na leżaku: spotkanie z… Olgą Rudnicką

 

8 sierpnia, czwartek, godz. 18:00       

UWAGA: Z przyczyn niezależnych od organizatora spotkanie z Joanną Jax odbędzie się w innym terminie, o czym Państwa poinformujemy. Przepraszamy.    

Z książką na leżaku: spotkanie z… Joanną Jax

 

22 sierpnia, czwartek, godz. 18:00         

Z książką na leżaku: spotkanie z… Pawłem Brolem autorem książki Znak z góry

 

29 sierpnia, czwartek, godz. 18:00         

Z książką na leżaku: spotkanie z… Natalią Haczek autorką tomiku Przepływ

 

Aktualne informacje i relacje z LATA 2024 na facebook’owym profilu >TUTAJ<

Busker.pl

www.busker.pl | https://www.facebook.com/buskertour

 

Cafe Noir

Niepodległości 22, 65-048 Zielona Góra

tel. 665 783 458

https://www.facebook.com/CafeNoirZG

 

Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze

Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14, 65-021 Zielona Góra

tel. 660 481 635

www.centrumnaukikeplera.pl | https://www.facebook.com/cnkcentrumprzyrodnicze

 

Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus

Gen. Władysława Sikorskiego 10, 65-454 Zielona Góra

tel. 693 891 680

 

www.centrumnaukikeplera.pl | https://www.facebook.com/cnkplanetariumwenus

 

New Entertainment (PubQuiz)

www.pubquiz.pl/zielona-gora | https://www.facebook.com/pubquizzielonagora

 

Fundacja Kolektyw Dźwięku

www.corno.pl | https://www.facebook.com/CornoBMF/

 

Fundacja Ogrody Kultury im. księżnej Dino

Zatonie-Parkowa 2, 66-004 Zielona Góra

www.ogrodykultury.pl

 

Fundacja Rozwoju Kinematografii

www.eferka.pl | https://www.facebook.com/FundacjaRozwojuKinematografii

 

Fundacja Tłocznia

Wierzbowa 1A, 65-376 Zielona Góra

www.fundacjatlocznia.pl | https://www.facebook.com/FundacjaTlocznia

 

Filharmonia Zielonogórska im. Tadeusza Bairda

Powstańców Wlkp. 10, 65-075 Zielona Góra

www.filharmoniazg.pl | https://www.facebook.com/filharmoniazg

 

Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z siedzibą w Drzonowie

Drzonów 54, 66-008 Świdnica

tel. 68 321 18 56, 68 321 18 29

www.muzeum.drzonow.eu | https://www.facebook.com/lmwdrzonow

 

Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze – Ochli

Ochla-Muzealna 5, 66-006 Zielona Góra

www.muzeumochla.pl | https://www.facebook.com/ME.Ochla

 

Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii. Oddział w Zielonej Górze

Gen. Władysława Sikorskiego 10, 65-454 Zielona Góra

www.zielonagora.ptma.pl | PTMA Zielona Góra na Facebooku

 

Stowarzyszenie Orkiestra Dęta Zastal

Tel. 603 999 001 | https://www.facebook.com/orkiestradetazastal

 

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida

Wojska Polskiego 9, 65-077 Zielona Góra

tel. 68 453 26 00

www.wimbp.zgora.pl | https://www.facebook.com/biblioteka.norwida

 

Zielonogórski Klub Fantastyki „Ad Astra”

Fabryczna 13B, 65-410 Zielona Góra

www.adastra.zgora.pl | https://www.facebook.com/zkfadastra

 

Zielonogórski Ośrodek Kultury – Filia w Starym Kisielinie

Stary Kisielin-Pionierów Lubuskich 53, 66-002 Zielona Góra

tel. 880 227 787

www.starykisielin.com.pl | https://www.facebook.com/PalacStaryKisielin

 

Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w wydarzeniach organizowanych przez instytucje, stowarzyszenia, fundacje i firmy z Zielonej Góry, ale także działające w skali całego kraju. Nie zabraknie ulubionych cykli dla dzieci, koncertów czy spotkań „na leżakach”.

W tym roku spotkamy się ponownie w blisko dwudziestu różnych lokalizacjach w mieście, m.in. na Placu Teatralnym, w przypałacowym parku w Starym Kisielinie, na deptaku, Winnym Wzgórzu czy zielonogórskich pubach i klubach.

Najczęściej w te wakacje spotykać się będziemy w piątki i czwartki – wtedy organizowanych będzie najwięcej spotkań, koncertów, przedstawień. Co najważniejsze, udział w większości letnich wydarzeń jest bezpłatny – to ponad 100 wydarzeń w 62 dni!

 

Lato Muz Wszelakich wspierają w tym roku

City Butique Hotel  oraz  Winnica Aris  – dziękujemy!

>Pobierz – Lato Muz Wszelakich  [PROGRAM]<

 

UWAGA:
Z przyczyn od nas niezależnych, terminy oraz miejsca wydarzeń mogą ulec zmianie. Wszelkie aktualne informacje znaleźć można na stronach internetowych organizatorów wydarzeń oraz na stronie Lato Muz Wszelakich w serwisie facebook.com

Aktualne informacje i relacje z LATA 2024 na facebook’owym profilu >TUTAJ<

 

Busker.pl

www.busker.pl

https://www.facebook.com/buskertour

 

Cafe Noir

Niepodległości 22
65-048 Zielona Góra
tel. 665 783 458

https://www.facebook.com/CafeNoirZG

 

Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze

Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14
65-021 Zielona Góra
tel. 660 481 635

www.centrumnaukikeplera.pl  https://www.facebook.com/cnkcentrumprzyrodnicze

 

Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus

Gen. Władysława Sikorskiego 10
65-454 Zielona Góra
tel. 693 891 680

www.centrumnaukikeplera.pl | https://www.facebook.com/cnkplanetariumwenus

 

New Entertainment (PubQuiz)

www.pubquiz.pl/zielona-gora

https://www.facebook.com/pubquizzielonagora

 

Fundacja Kolektyw Dźwięku

www.corno.pl

https://www.facebook.com/CornoBMF/

 

Fundacja Ogrody Kultury im. księżnej Dino

Zatonie – Parkowa 2
66-004 Zielona Góra

www.ogrodykultury.pl

 

Fundacja Rozwoju Kinematografii

www.eferka.pl

https://www.facebook.com/FundacjaRozwojuKinematografii

 

Fundacja Tłocznia

Wierzbowa 1A
65-376 Zielona Góra

www.fundacjatlocznia.pl

https://www.facebook.com/FundacjaTlocznia

 

Filharmonia Zielonogórska im. Tadeusza Bairda

Powstańców Wlkp. 10
65-075 Zielona Góra

www.filharmoniazg.pl

https://www.facebook.com/filharmoniazg

 

Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z siedzibą w Drzonowie

Drzonów 54
66-008 Świdnica
tel. 68 321 18 56, 68 321 18 29

www.muzeum.drzonow.eu

https://www.facebook.com/lmwdrzonow

 

Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze – Ochli

Ochla – Muzealna 5
66-006 Zielona Góra

www.muzeumochla.pl

https://www.facebook.com/ME.Ochla

 

Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii. Oddział w Zielonej Górze

Gen. Władysława Sikorskiego 10
65-454 Zielona Góra

www.zielonagora.ptma.pl

PTMA Zielona Góra na Facebooku

 

Stowarzyszenie Orkiestra Dęta Zastal

tel. 603 999 001

https://www.facebook.com/orkiestradetazastal

 

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida

Wojska Polskiego 9
65-077 Zielona Góra
tel. 68 453 26 00

www.wimbp.zgora.pl

https://www.facebook.com/biblioteka.norwida

 

Zielonogórski Klub Fantastyki „Ad Astra”

Fabryczna 13B
65-410 Zielona Góra

www.adastra.zgora.pl

https://www.facebook.com/zkfadastra

 

Zielonogórski Ośrodek Kultury – Filia w Starym Kisielinie

Stary Kisielin – Pionierów Lubuskich 53
66-002 Zielona Góra
tel. 880 227 787

www.starykisielin.com.pl

https://www.facebook.com/PalacStaryKisielin

Cykle imprez z opisami

BEZPŁATNY wakacyjny cykl spotkań na Winnym Wzgórzu przy Palmiarni Zielonogórskiej, podczas których zielonogórski oddział Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii zaprosi na pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego. Warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo.

Spotkania w ramach cyklu odbędą się:

  • 12 lipca, piątek, godz. 20:00
  • 13 lipca, sobota, godz. 20:00
  • 14 lipca, niedziela, godz. 20:00
  • 9 sierpnia, piątek, godz. 20:00
  • 10 sierpnia, sobota, godz. 20:00
  • 11 sierpnia, niedziela, godz. 20:00

 

BEZPŁATNE spektakle teatralne dla dzieci w każdy piątek na Placu Teatralnym. Występować będą teatry z Zielonej Góry, Wałbrzycha, Katowic oraz Łodzi.

 

5 lipca, piątek

Jaś i Małgosia, Teatr Mer z Łodzi

Podana w ciepły, lekki, dowcipny, a miejscami nowatorski sposób. Spektakl grany jest w planie żywym i lalkowym, okraszony wpadającymi w ucho piosenkami.

 

12 lipca, piątek

Detektyw Pozytywka, Teatr Żelazny z Katowic

To pełen humoru i przygód spektakl teatralny oparty na popularnych książkach Grzegorza Kasdepke. Spektakl przenosi widzów w świat pełen zagadek i tajemnic, gdzie głównym bohaterem jest niezwykle pomysłowy detektyw o imieniu Pozytywka.

Na scenie pojawiają się piękne, realistyczne lalki, które przybierają postacie z książek, dodając im wyjątkowego uroku i magii. Detektyw Pozytywka rusza w pełną przygód podróż po świecie, aby rozwiązać kolejne tajemnice i zagadki. Spektakl nie tylko wciąga widzów w emocjonującą akcję, ale również przekazuje ważne wartości, takie jak przyjaźń, odwaga czy sprawiedliwość. Detektyw Pozytywka jest nie tylko detektywem, ale także przyjacielem, który zawsze służy pomocą tym, którzy jej potrzebują.

Spektakl łączy granie aktorów z planem lalkowym, gdzie realistyczne lalki wykonane na wzór znanych z książek rysunków sprawiają, że postaci ożywają na scenie, przyciągając uwagę zarówno dzieci, jak i dorosłych. Widowisko jest pełne śmiechu, ale również momentów wzruszenia i napięcia, które trzymają widzów w napięciu do samego końca. Spektakl rozrywkowy, ale również edukacyjny, który zachęca do myślenia, rozwiązywania problemów i dbania o innych. To niezapomniana podróż po krainie wyobraźni, która zostaje w sercach widzów na długo po zakończeniu przedstawienia.

 

19 lipca, piątek

Żywot żaby Żermeny, Teatr Cztery Kąty z Zielonej Góry

Nad zieloną stawem, wśród zielonych traw mieszka zielona żaba Żermena. Nie jest szczęśliwa. Nie znosi zielonego koloru. Czuje się niewidoczna i marzy o kolorach. Wyrusza więc w świat, by poszukać swego kolorowego miejsca. Po drodze spotyka różne zwierzęta, które żyją wśród kolorów. Wciąż jednak nie jest to świat, w którym czuje się spełniona. Wreszcie trafia do świata ludzi, ale i on nie jest dla niej wymarzonym kolorowym miejscem. Zrezygnowana wraca nad swój staw, gdzie niespodziewanie okazuje się, że to właśnie tu jest bohaterką.

Czasem, musimy przemierzyć świat, żeby dostrzec, że to czego szukaliśmy jest bardzo blisko. Tylko czasem ukrywa się… wśród zieleni.

 

26 lipca, piątek

Porwanie Sabinki, Studio Teatralne Guliwer z Zielonej Góry

Kryminał dla najmłodszych.

Gamoniowaty pastuszek Jasio zasypia na łące, powierzając opiekę nad swoją jedyną Gąską Sabinką dzieciom. Cwany Lisek Chytrusek wykorzystuje nieuwagę pilnujących i porywa Gąskę. Zrozpaczony Jasio próbuje ją odnaleźć.

Spektakl w dwóch planach – żywym i lalkowym. Świetna, wartka fabuła, interaktywna akcja, widowiskowe duże lalki, kolorowa scenografia, piosenki i zaskakujące zakończenie.

 

2 sierpnia, piątek

Szufladkowo, Teatr Cztery Kąty z Zielonej Góry

To bajka muzyczna dla małych, dużych i największych. Zapraszamy do SZUFLADKOWA, gdzie w książęcej kuchni toczy się zażarty spór – czy lepsza jest kuchnia mięsna czy jarska? \

Pojedynki kulinarne kuchennej służby, nie robią jednak wrażenia na mieszkańcach kredensu, którzy żyją własnym, bogatym życiem uczuciowym.  Czy para walczących ze sobą kucharzy, znajdzie wreszcie wspólny język? Przekonacie się sami! 

Nie chcemy plotkować, ale ŁYŻKA i WAŁEK mają się ku sobie…

 

9 sierpnia, piątek

Kurnik Kultury, Teatr Lalka w Trasie

Przedstawienie mówiące o tym, ze trzeba sięgać daleko wewnątrz siebie, żeby odnaleźć szczęście, oraz że marzenia nie zawsze spełniają się tak jakbyśmy chcieli. O tym wszystkim opowiedzą podczas swojej kurnikowej podróży dwie kury – Pani Kura i Pan Kura.

To opowieść, w której afirmowane są takie wartości jak: odwaga, miłość, przyjaźń i szczęście.

 

16 sierpnia, piątek

Frania Piorun, Teatr Lalki i Aktora z Wałbrzycha

Borsuk Bazyl, Lis Daktyl i Niedźwiedź Melon to pedantyczne zwierzęta, które wiodą życie pełne monotonii i śmiesznych rytuałów. Lęk przed wyimaginowanymi stworami: „zębiratorami”, „szlamiakami” i „ponurami” paraliżuje ich tak, że boją się wychodzić z domu, który jest dla nich kolebką bezpieczeństwa. Wyprawa do ogródka po zapasy jest dla nich nie lada wyczynem. Pomimo że mieszkają razem, czują się samotne. Nieustannie czekają na list od kogokolwiek.

W ich świat wkracza niczym piorun nieokrzesana i arogancka dziewczynka o imieniu Frania, burząc przy tym ich normalny rytm dnia, robiąc bałagan i wprowadzając zamieszanie. Dziewczynka, wędrując do „Lepszego Miejsca”, postanawia zatrzymać się u zwierząt, których denerwują jej złe maniery i kłamstwa.

Obecność Frani okaże się jednak korzystna dla obu stron. Ona spróbuje oswoić zwierzęta ze strachem, one nauczą ją dobrego wychowania. A na koniec wszyscy dowiedzą się, gdzie tak naprawdę jest „Lepsze Miejsce” oraz, co jest najważniejsze na świecie.

 

23 sierpnia, piątek

Szewc Dratewka, Teatr Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry

Historia dzielnego szewca, ratującego królewnę od śmierci w paszczy smoka, lecz jednocześnie zaskakująca dodatkowymi niestandardowymi wątkami i wciąganiem widowni w akcję sztuki. Spektakl angażuje małych widzów, współpracujących bardzo intensywnie w misji pokonania potwora.

 

30 sierpnia, piątek

Szary Jednorożec, Teatr Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry

Baśń opowiadająca o emocjach. Uczy je nazywać, rozpoznawać i rozumieć. Przygody wojowniczki Jantar i Szarego Jednorożca w przedziwnym świecie śmieszą, wzruszają i pozwalają odnaleźć w sobie zapomniane pokłady odwagi i uczuć.

Zabawna konwencja, ciekawa scenografia, formy lalkowe, stylizowane kostiumy –  to wszystko znajdziesz w spektaklu, który nikogo nie pozostawia obojętnym. I oczywiście jest Smok.

Realizator: Klub Piekarnia Cichej Kobiety, www.cichakobieta.pl

WYDARZENIA BILETOWANE. Fani bluesowych brzmień odnajdą je w Klubie Piekarnia Cichej Kobiety przy ul. Fabrycznej 13 w Zielonej Górze. 

 

6 lipca, sobota, godz. 20:00 – BILETY
bilety 40 zł , rezerwacje: Agnieszka 500 183 429

Koncert Magdy Magic Piskorczyk

Koncert Magdy MAGIC Piskorczyk z zespołem w ramach trasy promującej najnowszy album CD „Jubilee Night at Jesień z Bluesem” z nagraniem koncertu jubileuszowego.

MAGDA MAGIC PISKORCZYK to wielokrotnie nagradzana wokalistka i multiinstrumentalistka. Trzykrotnie nominowana do nagrody polskiej branży fonograficznej FRYDERYK.

Dwukrotna półfinalistka najważniejszego konkursu bluesowego w świecie INTERNATIONAL BLUES CHALLENGE w Memphis, Tennessee, USA.

Dziewięciokrotna bluesowa wokalistka roku w Polsce (2003, 2004, 2006, 2009, 2011, 2012, 2013, 2020 i 2022).

We Francji nazwana „la voix noire et au costume blanc” (czarny głos w białym kostiumie).

Śpiewająca dojrzałym, niskim, „czarnym” głosem, gra na gitarach: akustycznej, elektrycznej i basowej, a także na instrumentach perkusyjnych. Wykonuje głównie muzykę zakorzenioną w tradycji afro-amerykańskiej i afrykańskiej. Aranżuje i komponuje, regularnie koncertuje ze swym zespołem, była gościem wielu festiwali międzynarodowych, m.in. w Niemczech, Anglii, Szwecji, Norwegii, na Węgrzech, we Francji, USA czy na Tajwanie.

Wydała 7 płyt, usłyszeć na nich można m.in. Michała Urbaniaka, wirtuoza harmonijki z Memphis Billy Gibsona czy Slidin’ Slima ze Szwecji.

INFORMACJE O NOWYM ALBUMIE

Pod koniec 2023 roku odbyła się premiera płyty niespodzianki pod tytułem „Jubilee Night at Jesień z Bluesem”. Album zawiera 11 utworów zarejestrowanych na żywo przez Magic i jej zespół oraz sześciu gości specjalnych na tymże festiwalu, gdy Magic świętowała dwudziestolecie na scenie.

 

12 lipca, piątek, godz. 20:00 – BILETY
bilety 50 zł, rezerwacje Agnieszka 500 183 429

Koncert zespołu Sokół Orkestra Balkan Party

Przemek Sokół – trąbka, wokal
Piotr Bednarczyk – trąbka, backing wokal
Jarek Meus – gitara, buzuki, backing wokal
Bogdan Zięba – akordeon
Krzysztof Wyrwa – gitara basowa
Grzegorz Bauer – bębny

Szaleństwo w bałkańskim stylu to nasza specjalność!

W ten sposób daliśmy się poznać szerszej publiczności i nadal kultywujemy tę tradycję, poszerzając repertuar o coraz to nowsze utwory. Łączymy szaloną zabawę z wirtuozerią oraz tradycję z nowoczesnością, dokładając wszelkich starań, by nikt nie był w stanie usiedzieć na miejscu.

Nagrywaliśmy wspólnie z Renatą Przemyk, Aloszą Awdiejewem czy Mają Sikorowską. Założycielem oraz liderem zespołu jest Przemek Sokół – trębacz multiinstrumentalista, znany ze współpracy z Justyną Steczkowską, Katarzyną Gertner, Maciejem Maleńczukiem i wieloma innymi postaciami polskiej sceny muzycznej.

W 2014 roku zajęliśmy II miejsce na legendarnym festiwalu trębaczy w serbskiej Guczy jako jedyny w historii zespół spoza Bałkanów, co było dla nas nie lada wyróżnieniem. Od tamtego czasu z jeszcze większym zaangażowaniem przybliżamy bałkański repertuar polskiej publiczności.

Nasz repertuar to zarówno znane utwory bałkańskie, które na dobre zadomowiły się nad Wisłą, jak i kompozycje autorskie.

Przede wszystkim jednak jest to szalona zabawa i nietuzinkowa rozrywka na wysokim poziomie do której serdecznie Was zapraszamy.

 

20 lipca, sobota, godz. 20:00 – BILETY
bilety 40 zł  rezerwacje Agnieszka 500 183 429 lub online TUTAJ

Koncert zespołu Free Blues Band

Andrzej Malcherek – gitara, śpiew
Agnieszka Malcherek – organy Hammonda
Mateusz Pawelec – gitara basowa
Dariusz Kamiński- perkusja

Free Blues Band to ikona polskiej sceny bluesowej, która od ponad czterech dekad rozgrzewa serca swoich słuchaczy. Grupa, założona przez braci Andrzeja i Mariana Malcherków w końcu 1979 roku, prezentuje muzykę pełną ekspresji, łączącą w sobie elementy rhythm’n’bluesa, soul, funky oraz wybrane obszary jazzu. Charakteryzuje się nie tylko unikatowym brzmieniem, ale również bogatym repertuarem, który obejmuje zarówno autorskie kompozycje, jak i brawurowo wykonane covery utworów Jimiego Hendrixa oraz Deep Purple, nadając im bluesowy sznyt.

Zespół jest dumny z posiadania w swoich szeregach wyjątkowej artystki – Agnieszki Malcherek, która zachwyca publiczność swoją grą na oryginalnych organach Hammonda, czyniąc Free Blues Band jedyną taką formacją w Polsce.

Zespół używa oryginalnych organów Hammonda na , których gra jako jedyna w Polsce, przedstawicielka płci pięknej Agnieszka Malcherek. Oprócz Andrzeja Malcherka, gitarzysty i wokalisty, skład uzupełniają Mateusz Pawelec- gitara basowa, oraz Dariusz Kamiński na perkusji, tworząc razem zespół o solidnych fundamentach muzycznych.

Przez lata swojej działalności, Free Blues Band zdobył tytuły laureatów na niemal wszystkich festiwalach muzyki rockowej i bluesowej w Polsce, rozpoczynając od 1983 roku. Ich wyjątkowość i umiejętność interpretacji sprawiły, że współpracowali z legendarnymi postaciami polskiej i światowej sceny muzycznej, w tym z Tadeuszem Nalepą, z którym zespół związany był aż do ostatnich lat życia artysty. Nalepa, koncertując wyłącznie z Free Blues Band w ostatnich trzech latach swojego życia, zagrał swój ostatni koncert właśnie z nimi, 12 sierpnia 2006 roku w Trincu w Czechach.

Ich talent i uniwersalność pozwoliły na dzielenie sceny i występowanie przed takimi międzynarodowymi gwiazdami jak Taj Mahal, Chris Farlowe z Colosseum, Steve Morse i Ian Paice z Deep Purple, a także z polskimi muzykami: Janem „Izba” Izbińskim, Sławkiem Wierzcholskim czy L. Cichońskim,. Free Blues Band otwierał również koncerty dla Deep Purple, Johna Scofielda, Johna Mayala, The Animals, Scotta Hendersona, Johnnego Wintera i TM Stevensa, co świadczy o ich ugruntowanej pozycji na rynku muzycznym.

Dzięki swojej pasji, talentowi i nieustającej pracy, Free Blues Band utrzymuje wysoki poziom muzyczny, jednocześnie rozwijając i promując blues w Polsce i za granicą. Ich muzyka, pełna życia i emocji, stanowi most łączący pokolenia, a każdy koncert to nowa historia napisana dźwiękami, która pozostaje w sercach słuchaczy na długo.

 

3 sierpnia, sobota, godz. 20:00 – BILETY
bilety 40 zł, rezerwacje: Agnieszka 500 183 429

Koncert zespołu Wojtek Justyna TreeOh!

Wojtek Justyna (Polska/Holandia) – gitara
Szymon Justyński (Polska) – gitara basowa
Richie Struck (Niemcy) – perkusja
Maxim Zettel (Niemcy) – instrumenty perkusyjne

Wojtek Justyna TreeOh!, zespół brzmieniowo silnie zakorzeniony w bluesie i rocku, łączy dynamiczny funk-jazz z wielokolorową i różnorodną rytmicznie muzyką świata, sięgając jednocześnie po nowe faktury sonorystyczne. Międzynarodowi muzycy połączyli indywidualne talenty kompozytorskie tworząc utwory, których kołyszące zagrywki i akcenty rytmiczne, intrygujące harmonie i poruszające melodie z pewnością zachwycą współczesnych melomanów

Prezentując wyśmienite autorskie kompozycje z trzech studyjnych albumów podczas licznych międzynarodowych występów w klubach i na renomowanych festiwalach takich jak: Niagara Jazz Festival (Kanada), Kolkata Jazzfest (Indie), Jazz w Daegu (Korea Południowa), Jazz in Duketown (Holandia), Jazzahead! (Niemcy) i Letni Festiwal Jazzowy (Polska) TreeOh! zdobyło sobie opinię pełnej temperamentu grupy, której koncerty wypełnia porywająca muzyka wzbogacona żywiołowymi improwizacjami i wartkim dialogiem muzycznym między członkami zespołu.

 

10 sierpnia, sobota, godz. 20:00 – BILETY
bilety 40 zł , rezerwacje Agnieszka 500 183 429

Koncert zespołu Szulerzy

EMILIA WIKARSKA-KARBOWIAK – wokal
MARCIN SZULKOWSKI – gitara
MAREK WIKARSKI – gitara basowa, kontrabas
MATEUSZ SENDEROWSKI – perkusja

Zespół bluesowo-rock&rollowy z Inowrocławia, z ponad 20-letnim doświadczeniem, finalista III edycji MUST BE THE MUSIC – Tylko Muzyka. Zagrali setki koncertów, występowali jako support uznanych artystów bluesa, pop, rock, oraz na festiwalach bluesowych (Warsaw Blues Night, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Jimiway Blues Festival, itd.), rockowych, big-beatowych, jazzowych (Częstochowa, Ciechocinek), country (Mrągowo, Lesko), itp. Zagrali m.in. podczas Święta Bluesa w warszawskich „Hybrydach”, w zabytkowym tramwaju, na barce, w autobusie, na wyspie Wolin, w więzieniu, a nawet w kościele…

Dyskografia grupy zawiera siedem albumów, aktualnie promują najnowszy o tytule „18”, którego producentem jest Kid Andersen – realizator ponad 100 płyt amerykańskich artystów, gitarzysta formacji Rick Estrin & the Nightcats. Taneczna rock&rollowa energia, melodyjne bluesowe kompozycje, polskie teksty, charakterystyczna i urokliwa wokalistka są znakiem rozpoznawczym Szulerów.

 

17 sierpnia, sobota, godz. 20:00 – BILETY
bilety 40 zł , rezerwacje Agnieszka 200 183 429

Koncert zespołu Tortilla & Igor Łojko

Pola – śpiew
Maurycy Męczekalski – gitara
Tomasz Przymorski – gitara basowa
Igor Łojko – harmonijka ustna
Jarosław Koźbiał – perkusja

TORTILLA to niezwykle doświadczona grupa bluesowa, od wielu lat obecna na krajowej scenie, mająca w dorobku ponad 1.300 koncertów w kraju i za granicą, w tym na najważniejszych polskich festiwalach bluesowych. Zespół jest laureatem legendarnego festiwalu RAWA BLUES.

Koncert grupy TORTILLA to piorunująca dawka bluesowych klasyków oraz wysoce energetycznych, żywiołowo wykonanych kompozycji własnych. Styl zespołu cechuje szacunek do tradycji czarnoskórych wykonawców, rock’n’rollowa energia typowa dla białych muzyków oraz jazzowy puls.

TORTILLA znakomicie nawiązuje kontakt z publicznością!!!

 

23 sierpnia, piątek, godz. 20:00 – BILETY
bilety 60 zł, rezerwacje Agnieszka 500 183 429

Koncert NYC Session Trio feat. Grażyna Auguścik

Grażyna Auguścik – głos
Rafał Sarnecki – gitara
Piotr Lemańczyk – kontrabas
Adam Golicki – perkusja

Wokalistka, kompozytorka, aranżerka i producentka Grażyna Auguścik zdobyła uznanie i podziw krytyków muzycznych, entuzjastów jazzu, a nawet nie-jazzowej publiczności. Jest jedną z intrygujących, współczesnych wokalistek na dzisiejszej światowej scenie jazzowej. Jej nieuchwytny styl rzuca wyzwanie tradycyjnym definicjom jazzu i pokazuje wokalistę i muzyka bez granic. Jej niekonwencjonalne podejście do adoptowania dzieł klasycznych jest hołdem dla ich autorów i jednocześnie przygodą na niezbadane terytorium.

Zawodową karierę muzyczną rozpoczęła w Polsce, a następnie w 1992 roku ukończyła studia w prestiżowym Berklee College of Music w Bostonie. Dyplom ukończenia szkoły otrzymała z wyróżnieniem, z rąk Philla Collinsa i Ala Jarreau.

Od 1994 mieszka w Chicago, gdzie koncertuje, nagrywa płyty jako lider i gość innych artystów.

Grażyna nagrała, wyprodukowała 23 albumy, z których 13 wyszło z jej własnej wytwórni płytowej GMA Records a także występowała gościnnie w wielu projektach nagraniowych.

Od tego czasu dzielila scenę z takimi znakomitościami jazzu jak Michael i Randy Brecker, Jim Hall , Toots Thielemans, John Medeski, Paul Wertico, Kurt Rosenwinkel, , Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, Terry Callier, Patricia Barber, John McLean, Paulinho Garcia, Jaroslaw Bester, Andrzej Jagodziński i wielu innych.

Jej album “Pastels” został uznany za jeden z najlepszych 1998 roku przez słuchaczy Radia Publicznego w USA. Wydany w 2002 roku “River” umieściło ją jako jeden z najciekawszych talentów jazzowych w USA. W 2003 roku Grażyna otrzymała nominację do nagrody Twirlie dla najlepszej wokalistki i została nominowana do nagrody dla najlepszej wokalistki roku 2002 podczas 22 edycji Chicago Music Awards. Została wybrana najlepszą wokalistką jazzową roku 2002, 2003, 2004, 2006, 2016 przez magazyn Jazz Forum. W 2002 roku Fujitsu Concord Jazz Festival przyznał jej tytuł Top Vocalist, a jej album Homage – Three for Brazil, nagrany dla Pony Canyon Records w Japonii, znalazł się na liście 20 najlepszych albumów jazzowych w Azji. Jest laureatka wielu prestizowych nagrod m.in. w 2011 nagrody MkiDN oraz Prezydenta miasta Słupska. W 2017 roku otrzymała Srebrny medal Zasłużony dla Kultury “Gloria Artis”, ufundowany przez MKiDN Rzeczypospolitej Polskiej, w 2018 otrzymała nagrodę od TVP Polonia”Artysta bez granic”. W 2016 założyła fundacje non-profit “Sounds and Notes” i od 2017 roku organizuje w Chicago coroczny 8 dniowy festival”Chopin In The City”.

Rafał Sarnecki – gitarzysta jazzowy, kompozytor, aranżer. Jako jeden z niewielu polskich muzyków odnalazł się w Stanach Zjednoczonych, gdzie żył i tworzył przez ponad dekadę. Występował z takimi artystami jak Mike Stern, Ron Blake, Joel Frahm czy Ben Wendel. W latach 2009- 2019 był członkiem uznanej w USA grupy Lucas Pino No-Net Nonet. Jako lider własnych projektów muzycznych odbył 15 tras koncertowych po Azji. Koncertował również w Ameryce Północnej i Południowej oraz wielu krajach Europy. Nagrał pięć autorskich płyt, spośród których trzy (Song From a New Place – 2008, Cat’s Dream – 2014 oraz Am View From The Treetop – 2022) były nominowane do nagrody Fryderyk. Druga płyta The Madman Rambles Again (2011) została wyróżniona przez prestiżową amerykańską redakcję „All About Jazz” jako jeden z 12 najciekawszych albumów 2011 r. Sarnecki ukończył studia muzyczne w New School University oraz w Queens College w Nowym Jorku. W 2015 r. obronił pracę doktorską w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2018 r. rozpoczął pracę na Akademii Muzycznej w Łodzi, gdzie prowadzi wykłady z gitary jazzowej, kompozycji i aranżacji. W 2021 r. otrzymał stopień doktora habilitowanego.

Piotr Lemańczyk jest uważany za jednego z najwybitniejszych europejskich basistów jazzowych. Koncertuje i nagrywa z nazwiskami światowego jazzu takimi jak: Mike Stern/USA/ Walter Smith III /USA/, Jerry Bergonzi /USA/, Seamus Blake /USA/, Dave Kikoski /USA/, Tim Hagans /USA/, Brian Melvin /USA/, Gay Novak /USA/, Avishai Cohen-tr /Izrael/ , Leni Stern/USA/, Soweto Kinch /GB/ , Leszek Możdżer, Krzesimir Dębski, Zbigniew Namysłowski, Dominik Wania, MAP, Maciej Sikała i innymi. Nagrał osiem autorskich płyt, które otrzymały znakomite recenzje w takich magazynach jak Downbeat, JazzTimes, Jazz Forum, Jazzpress, The Guardian. Jest laureatem konkursów jazzowych: Jazz Juniors 95 ́ i 96 ́ w Krakowie, gdzie został nagrodzony za indywidualność, kompozycje oraz jako najlepszy instrumentalista. Jazz nad Odrą 96 ́ – nagroda za kompozycje oraz Pomorska Jesień Jazzowa 96 ́ , gdzie otrzymał „Złoty Klucz do Kariery”. Jest członkiem wielu czołowych polskich zespołów jazzowych oraz jedynym europejczykiem amerykańskiego zespołu BEATLEJAZZ. Ponadto brał udział w nagraniu ponad sześćdziesięciu płyt z topowymi artystami polskiej sceny jazzowej. W ankiecie Jazz Top 2020 Jazz Forum, głosami Krytyków plasuje się na trzeciej pozycji w kategorii „KONTRABAS” i czwartej jako „MUZYK ROKU”. Jako lider występuje w zespołach: PIOTR LEMAŃCZYK Electric Band, PIOTR LEMAŃCZYK Acoustic trio.

Adam Golicki – Absolwent kierunku Jazz i Muzyka Estradowa Uniwersytetu Zielonogórskiego w klasie perkusji Marcina Jahra oraz absolwent kierunku Jazz na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie dra Dariusza Kaliszuka. Obecnie pracuje głównie jako muzyk sesyjny i współpracuje z różnymi zespołami muzycznymi o różnej stylistyce. Zdobywca I miejsca na Ogólnopolskim konkursie perkusyjnym we Wrocławiu (2003); z zespołem Paul Band zdobywca I miejsca oraz nagrody dla najlepszego instrumentalisty na Ogólnopolskim festiwalu zespołów jazzowych i bluesowych w Gdyni (2005). W kwietniu 2017 miał okazję wystąpić z Indonezyjskim pianistą i jego projektem Dwiki Dharmawan & His Polish Friends na jednym z największych festiwali jazzowych na świecie Java Jazz Festival w Indonezji.

Adam Golicki posiada w swojej dyskografii trzy autorskie płyty, które zebrały znakomite recenzje krytyków, m. in. Adama Barucha, Macieja Nowotnego czy Marty i Roberta Ratajczaków. Czwarty album jest w przygotowaniu. Współpracuje z takimi muzykami, jak: Maciej Sikała, Cezary Paciorek, Maciej Grzywacz, Piotr Lemańczyk, Przemek Dyakowski, Dominik Bukowski, Kuba Stankiewicz, Inga Lewandowska, Grzegorz Nagórski, Zdzisław Babiarski, Jan Konop Big Band, BIG Band Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Zapraszamy na Busker Tour 2024 – podróżny festiwal, na którym prezentowane jest bogactwo sztuki ulicznej w międzynarodowym wydaniu i najróżniejszych odsłonach. Program festiwalu zmienia się co roku i obejmuje interdyscyplinarne sztuki performatywne (teatr, taniec, muzykę) oraz cyrkowe.

 

 

Podczas łączonej trasy artyści wystąpią w Krotoszynie (24-25 sierpnia), w Zielonej Górze (27-28 sierpnia) oraz we Wrocławiu (30 sierpnia-1 września).

Buskerzy zaprezentują nieoczywiste i zaskakujące, jak i popularne cyrkowe numery i gagi. Udowodnią, że żonglować można także stopami oraz grając jednocześnie na perkusji płonącymi pałeczkami. Strzelanie z łuku, kontorsje, jazda na monocyklu, akrobacje i koncerty z autorską muzyką to tylko niektóre z wielu propozycji. Od latynoskiej klaunady z przymrużeniem oka, przez poetycką narrację, do energetycznych rytmów arabskich — festiwal Busker Tour to mieszanka stylów, kultur, dziedzin i dyscyplin artystycznych. 

Busker Tour to festiwal prawdziwie międzynarodowy. Zaproszeni w tym roku buskerzy pochodzą z kilkunastu krajów z pięciu kontynentów. Do Polski przyjadą, większość z nich po raz pierwszy, na zaproszenie Małgorzaty Węglarz — dyrektora artystycznego festiwalu. Wystąpią artyści z Tajwanu, Nowej Zelandii, Japonii, Kanady, Chile, Egiptu, Australii, Polski, Bułgarii i Meksyku, oraz, już tradycyjnie, z Argentyny.

Festiwal Busker Tour to święto performerów, dla których zamiana dowolnych placów w scenę, a przechodniów w publiczność to codzienność. Niektórzy występują głównie lokalnie, inni zmieniają kontynenty, podążając za latem. Na festiwalu Busker Tour to oni zabierają publiczność w podróż dookoła świata, by każdy mógł poczuć się, jak w niedzielne popołudnie w Mauerparku w Berlinie, na promenadzie Southbank w Melbourne, czy w Parque Urquiza w Rosario w Argentynie — miejscach znanych z występów ulicznych.

Pokazy uliczne wymagają umiejętności adaptacji i nawiązywania kontaktu z nieznajomymi. Mistrzowskie opanowanie własnego ciała i rekwizytów oraz najtrudniejsze technicznie numery nie wystarczą, by zdobyć uznanie i utrzymać zainteresowanie widza, który w każdym momencie może odejść. Na ulicy równie ważna jest charyzma oraz sposób prezentacji.

Na wydarzenie zapraszamy widzów każdym wieku. Przekonaj się, jak w jednym miejscu wspólnie bawią się wszystkie pokolenia.

Nie musisz znać języków obcych. Nowy cyrk skupia się na wykorzystywaniu rekwizytów i trików oraz mowy ciała do opowiadania historii i angażowania publiczności.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, ale jeśli podoba Ci się pokaz, zgodnie z tradycją występów ulicznych, wrzuć performerom coś do kapelusza.

 

Artyści i program Festiwalu Busker Tour 2024 w Zielonej Górze:


Cambalache „Akro-niezdarność” | Argentyna | pokaz cyrkowy, akrobatyka partnerska, klaunada


Circo Franela „Bagaż podręczny” | Argentyna | pokaz cyrkowy, klaunada, akrobatyka


Compagnia Kalambres „El Aletreo” | Meksyk | pokaz cyrkowy, chodzenie po linie, manipulacja przedmiotami


Compañía Frac „Prezent” | Argentyna | żonglerka, teatr


Cyr Siux Circus „Evolution Now” | Chile | pokaz cyrkowy, akrobacje w kole Cyra


DeanIsHome „DeanIsHome Show” | Bułgaria | Muzyka, live looping


GAKU The Juggling Drummer „Jugglingdrum performance” | Japonia | żonglerkagra na perkusji


Julia „Plaf!” | Kanada | akrobatyka w kole


Kuo Chien-Hung „Moving Zen” | Tajwan | pokaz cyrkowy, żonglerka, akrobatyka


MulletMan & MiM „MulletMan and MiM” | Australia, Nowa Zelandia | kontorsje, akrobatyka, strzelanie z łuku


Sammer Salah „The Star Keeper” | Egipt | muzyka, blues, rock’n’roll, muzyka świata


TIMAY „Handpan Music” | Austria | muzyka, handpan


Vincent Von Grotesque „Z Pamiętnika Diabła” | Polska | żywe rzeźby


Opisy pokazów ulicznych artystów festiwalu Busker Tour 2024 znajdziesz na stronie busker.pl

 

27 sierpnia, wtorek

godz. 12:00 – 20:00 – Deptak

godz. 20:00 – plac przed Filharmonią Zielonogórską

godz. 22:00 – klub festiwalowy, Klub Piekarnia Cichej Kobiety

28 sierpnia, środa

godz. 12:00 – 20:00 – Deptak

godz. 20:00 – plac przed Filharmonią Zielonogórską

godz. 22:00 – klub festiwalowy, Klub Piekarnia Cichej Kobiety

 

BEZPŁATNE seanse filmowe pod chmurką w parku pałacowym w Starym Kisielinie, w każdy piątek o godz. 21.30 w lipcu i godz. 21.00 w sierpniu. Zapraszamy z leżakami, kocykami na wspólne pokazy filmów nie tylko familijnych.

 

5 lipca, piątek, godz. 21:30        

Wonka reż. Paul King

„Wonka” to film, którego inspiracją jest niezwykły bohater „Charliego i fabryki czekolady”, najbardziej znanej książki dla dzieci autorstwa Roalda Dahla, a zarazem jednej z najlepiej sprzedających się pozycji dla dzieci wszech czasów. Film opowiada o tym, jak największy na świecie wynalazca, magik i producent czekolady w nieprawdopodobny sposób stał się ukochanym Willy Wonką, którego znamy dzisiaj. Paul King, scenarzysta i reżyser filmów z cyklu Paddington, David Heyman, producent „Harry’ego Pottera”, „Grawitacji”, „Fantastycznych zwierząt” i Paddingtona, jak również producentka Alexandra Derbyshire (filmy z cyklu „Paddington”, „Jurassic World Dominion”) i producent Luke Kelly („Wiedźmy”) przedstawiają oszałamiającą mieszankę magii, muzyki, chaosu i emocji, opowiedzianą z wielkim uczuciem i humorem. To niezaprzeczalnie żywiołowe i pomysłowe wielkoekranowe widowisko z Timothée Chalametem w roli tytułowej pokazuje widzom młodego Willy’ego Wonkę, pełnego pomysłów i zdeterminowanego, by zmienić świat dzięki swoim smakowitym wynalazkom. Udowadnia zarazem, że to, co najlepsze w życiu, zaczyna się od marzenia. A jeśli przy łucie szczęścia spotka się Willy’ego Wonkę, wszystko jest możliwe.

opis dystrybutora kina za filmweb.pl

 

12 lipca, piątek, godz. 21:30      

Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica skorpiona reż. Tina Mackic

Lasse i Maja znowu na tropie! Mieszkańcy Valleby nie mogą doczekać się obchodów urodzin miasteczka. Tajemniczy Skorpion ma jednak zgoła inne plany. Czy młodym detektywom uda się uratować święto przed przebiegłym złodziejem?

Przed Lassem i Mają wyzwanie godne największych detektywów. Zbliża się wielkie święto – obchody 500-lecia Valleby, jednak przygotowania przerywa seria zuchwałych kradzieży. Komuś najwyraźniej bardzo zależy na tym, żeby wyczekiwana przez wszystkich mieszkańców Valleby uroczystość nie doszła do skutku. Lasse i Maja bez wahania angażują się w sprawę i z pomocą zrzędliwej, emerytowanej mistrzyni złodziei Lillie próbują wpaść na trop złodzieja. Ale kim tak naprawdę jest ten przebiegły Skorpion i jaki jest jego motyw? Czy Lasse i Maja zdołają rozwiązać zagadkę i powstrzymać rabusia przed zrujnowaniem święta Valleby?

opis dystrybutora kina za filmweb.pl

 

19 lipca, piątek, godz. 21:30      

O psie, który jeździł koleją reż. Magdalena Nieć

Życie Zuzi (Liliana Zajbert), której tata Piotr (Mateusz Damięcki) pracuje na kolei, zmienia się nie do poznania, kiedy wkracza w nie Lampo – niezwykły pies-podróżnik. Wyjątkowy owczarek, którego wyprawy pociągiem są sensacją i hitem internetu, z miejsca zostaje najlepszym przyjacielem mającej problemy z sercem dziewczynki. Niestety, zazdrosny o sławę Lampo Dyrektor (Adam Woronowicz) robi wszystko, żeby pozbyć się psa ze swojej stacji. Kiedy mu się to udaje, rozdzielona z ukochanym pupilem Zuzia zaczyna chorować. Chociaż wszyscy starają się jej pomóc, szybko staje się jasne, że tylko bliskość i przyjaźń czworonoga mogą być lekarstwem, którego dziewczynka tak bardzo potrzebuje.

opis dystrybutora kina za filmweb.pl

 

26 lipca, piątek, godz. 21:30      

Tarapaty reż. Maria Karwowska

Przyjaźń to wcale nie jest taka prosta sprawa i Julka dobrze o tym wie. Ma 12 lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Zaczynają się wakacje, a razem z nimi kłopoty. Julka zamiast do rodziców w Kanadzie, trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek. Kiedy dzieciakom wpada w ręce plan prowadzący do skarbu zaczyna się przygoda. Na drodze do rozwiązania zagadki staje złodziejska szajka, niania – nałogowa palaczka i podejrzany pożeracz cukierków. Nikt nie jest tym za kogo się podaje, a wyścig z czasem trwa. Żeby wyjść cało z tej historii, Julka musi pokonać nieufność i odważyć się na przyjaźń.

opis dystrybutora kina za filmweb.pl

 

2 sierpnia, piątek, godz. 21:00  

Asterix i Obelix. Imperium smoka reż. Guillaume Canet

Jest rok 50 p.n.e. Cesarzowa Chin, w wyniku zamachu stanu przeprowadzonego przez zdradzieckiego księcia, zostaje uwięziona. Córka porwanej władczyni – księżniczka Sass-Yi, wraz ze swoim wiernym ochroniarzem i fenickim kupcem wyrusza do odległej Galii, aby szukać pomocy dla swojego kraju. Tak oto poznaje Asteriksa i Obeliksa – dwóch dzielnych bohaterów, którzy nie cofną się przed niczym, aby zaprowadzić ład i porządek wszędzie tam, gdzie zapanował chaos i bezprawie… Oraz wszędzie tam, gdzie można przy okazji smacznie podjeść. Galowie z wielką chęcią przystają na prośbę księżniczki i wspólnie z jej przyjaciółmi oraz odpowiednim zapasem magicznego napoju wyruszają w długą i pełną przygód podróż na Daleki Wschód. Jednak oko na to wszystko ma także słynny wróg Asteriksa i Obeliksa – Juliusz Cezar, który jest żądny nowych zdobyczy i zbiera potężną armię, aby podbić orientalną krainę po drugiej stronie globu.

opis dystrybutora kina za filmweb.pl

 

9 sierpnia, piątek, godz. 21:00 – Lubuskie Warte Zachodu

Priscilla reż. Sofia Copolla

Kiedy młodziutka Priscilla Beaulieu spotyka Elvisa Presleya, on jest już gwiazdą rock-and-rolla. W ich niewielu wspólnych chwilach staje się dla niej kimś zupełnie nieoczekiwanym: pierwszą wielką miłością, sprzymierzeńcem w samotności i wrażliwym najlepszym przyjacielem. Jednak z czasem jej życie przypudrowane i przykryte toną różu i brokatu zmienia się w złotą klatkę.

opis dystrybutora kina za filmweb.pl

 

16 sierpnia, piątek, godz. 21:00

Barbie reż. Greta Gerwig

 

Świat Barbie to idealne miejsce, pełne idealnych mieszkańców. No, chyba że ktoś przeżywa akurat kryzys egzystencjalny w całej pełni. Albo jest Kenem.

opis dystrybutora kina za filmweb.pl

 

23 sierpnia, piątek, godz. 21:00

Praziomek reż. Chris Butler

Charyzmatyczny sir Lionel Frost to najwybitniejszy na świecie tropiciel mitów i potworów. W każdym razie za takiego sam się uważa. Problem w tym, że cieszy się raczej opinią postrzelonego dziwaka niż szacownego naukowca. Nic dziwnego zatem, że chętnie skorzysta z okazji, by udowodnić całemu światu jaki to z niego Indiana Jones. Na listowne zaproszenie pewnego tajemniczego obywatela wyrusza w dzikie ostępy Ameryki Północnej, by odnaleźć i ujawnić najbardziej tajemniczą z mitycznych istot – brakujące ogniwo, czyli najbliższego przodka człowieka zwanego także Wielką Stopą. Łowca przygód po przybyciu na miejsce dokona dwóch niezwykłych odkryć! Po pierwsze: zaproszenie było podstępem. Po drugie: jego autor to… niestety tego nie możemy zdradzić. Razem z nim Sir Lionel wyrusza w dalszą pełną przygód podroż, by dokonać odkrycia znacznie większego niż kiedykolwiek mógł pomarzyć!

opis dystrybutora kina za filmweb.pl

 

Realizator: Fundacja Ogrody Kultury im. księżnej Dino, www.ogrodykultury.pl. Opisy spotkań zostaną zaktualizowane wkrótce.

 

3 sierpnia, sobota, godz. 21:00

Trio smyczkowe w składzie: Katarzyna Grzesiak (skrzypce), Maksymilian Grzesiak (skrzypce), Małgorzata Maśluszczak (wiolonczela)

 

10 sierpnia, sobota, godz. 21:00

Reed Connection Trio w składzie Michał Mogiła (obój), Jarosław Podsiadlik (klarnet), Rafał Dołęga (fagot)

17 sierpnia, sobota, godz. 21:00

Duet w składzie Henryk Błażej (flet), Teresa Kaban (fortepian)

 

24 sierpnia, sobota, godz. 21:00

Adam Mickiewicz Gusła reż. Grzegorz Bral

31 sierpnia, sobota, godz. 21:00

Międzynarodowa Grupa Operowa Sonori Ensamble

BEZPŁATNE koncerty młodych zielonogórskich zespołów. Wakacje są idealnym czasem, by cieszyć się muzyką graną na żywo. Podczas Lata Muz Wszelakich młode zespoły z Zielonej Góry i okolicy będą miały szansę pokazać się na scenie na Placu Teatralnym w wybrane środy sierpnia. Opisy koncertów zostaną zaktualizowane wkrótce.

7 sierpnia, środa, godz. 19:00

14 sierpnia, środa, godz. 19:00

21 sierpnia, środa, godz. 19:00

BEZPŁATNE koncerty przed Filharmonią Zielonogórską odbywać się będą przez całe wakacje. Przed budynkiem filharmonii wybrzmi muzyka klasyczna, jazzowa, a także odbędą się koncerty edukacyjne dla najmłodszych. Realizator: Filharmonia Zielonogórska, www.filharmoniazg.pl

 

13 lipca, sobota, godz. 19:00     

Recital fortepianowy

Solistą koncertu będzie Paweł Wakarecy – polski pianista i pedagog, finalista XVI Konkursu Chopinowskiego. Absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W repertuarze znajdą przede wszystkim dzieła najwybitniejszego polskiego kompozytora – Fryderyka Chopina. Melodie walców, mazurków i nokturnów będą nie tylko okazją do refleksji nad pięknem polskiej muzyki, ale i szansą na lepsze poznanie tego wielkiego Polaka.

 

28 lipca, niedziela, godz. 16:00 

Muzyczne raczkowanie zajęcia edukacyjne

„Muzyczne Raczkowanie” to cykl moderowanych koncertów przygotowanych z myślą o kobietach w ciąży oraz rodzicach z dziećmi od narodzin do 4 lat. Udział w nich to nie tylko rodzinne słuchanie muzyki i swobodna zabawa w otoczeniu dźwięków, ale przede wszystkim tworzenie wspólnej przestrzeni – rodziców, dzieci – do bycia razem. Całość prowadzi Iwona Goździk, dzięki której zarówno dzieci, jak i rodzice, opiekunowie czy dziadkowie dowiedzą się, jak się bawić i uczyć podczas zajęć umuzykalniających.

 

28 lipca, niedziela, godz. 19:00

W kameralnym gronie

Koncert kameralny udziałem zaproszonych gości m.in. Filipa Grodowskiego, młodego wokalisty robiącego karierę w mediach społecznościowych oraz znanego zielonogórskiej publiczności Thalloris Quartet i dyrektora – Rafała Kłoczko przy fortepianie. W repertuarze covery piosenek, które śpiewamy słuchając radioodbiorników. Pojawią się zarówno utwory polskich, jak i zagranicznych twórców, a także… dzieła autorskie.

 

3 sierpnia, sobota, godz. 16:00 

Filharmonia Juniora zajęcia edukacyjne

„Filharmonia Juniora” to spotkania edukacyjne dla dzieci powyżej 4 roku życia. W ich czasie dziecko uczy się samodzielnego obcowania z muzyką. W myśl zasady: „uczyć-bawiąc” dzieci doświadczają muzyki poprzez zabawy, ćwiczenia rytmiczne, animacje, śpiewanie, słuchanie, kolorowanie. Spotkanie z rówieśnikami i wzajemna wymiana doświadczeń wspiera rozwój dziecka. Całość prowadzi muzyczka naszej Filharmonii –  Małgorzata Tofilska, którą młodzi Melomani pokochali już na pierwszym spotkaniu.

 

3 sierpnia, sobota, godz. 19:00

Na wszystkich strunach

Koncert z udziałem Orkiestry kameralnej FZ i harfisty Joela von Lerbera, który w tym sezonie artystycznym jest artystą-rezydentem. Publiczność zapełnia sale podczas wszystkich koncertów, gdy występuje solo, stąd też – na zakończenie tej współpracy – podsumowanie koncertem promenadowym. A w repertuarze dodatkowo E. Grieg i W. Kilar oraz… muzyczne niespodzianki. Całość pod batutą dyrektora – Rafała Kłoczko.

BEZPŁATNE spacery po Zielonej Górze, podczas których odkryjemy tajemnice naszego niesamowitego miasta. Spacery odbywają się co środę, oprowadzać będą licencjonowani przewodnicy oraz piloci wycieczek. Realizator: Lubuskie Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych „Przewodnik Lubuski”, www.przewodniklubuski.pl

 

3 lipca, środa, godz. 11:00         

Zielonogórskie Turystyczne ABC – co trzeba zobaczyć spacer z Jadwigą Binder

miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 10.45

 

10 lipca, środa, godz. 11:00

Zielone śródmieście miasta spacer z Grażyną Kulczycką.

miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 10.45

 

17 lipca, środa, godz. 17:00

Okolice ulicy Westerplatte – dawniej i dziś – spacer z Januszem Kapałą

miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 10.45

 

7 sierpnia, środa, godz. 17:00   

Zielonogórskie placówki kultury i pomniki miasta spacer z Janem Czachorem

miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 16.45

 

21 sierpnia, środa, godz. 11:00 

Obiekty sakralne w centrum Zielonej Góry Spacer z Janem Frydrykiem.             

miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 10.45

 

28 sierpnia, środa, godz. 17:00 

Spacer po mieście na koniec wakacji – Zielona Góra dla dzieci Spacer z Elżbietą Kaszyńską.

miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 16.45

BEZPŁATNE koncerty na Placu Teatralnym w każdy czwartek o godz. 19.00. Koncerty i recitale aktorów znanych z wielkiego, a także szklanego ekranu. Na wspólne świętowanie 50. lat Zielonogórskiego Ośrodka Kultury zaprosiliśmy m.in. Olgę Bończyk, Macieja Miecznikowskiego, Annę Wodzyńską, Mariusza Kalagę i innych. Szczegóły poniżej.

 

4 lipca, czwartek, godz. 19:00   

Piosenka jest dobra na wszystko recital Olgi Bończyk

UWAGA:
Ze względu na zapowiadane opady deszczu, koncert  zostaje przeniesiony do Planetarium Wenus (ul. Gen. Władysława Sikorskiego 10 w Zielonej Górze).

W koncercie usłyszeć będzie można piosenki z repertuaru Ireny Jarockiej, Ireny Santor, Wojciecha Młynarskiego, Reny Rolskiej, Marii Koterbskiej, czy Skaldów.

Na program składają się polskie piosenki z lat dzieciństwa artystki. Ktoś może powiedzieć „a kto dzisiaj słucha takich staroci”? Odpowiedź jest prosta – próżno dziś szukać w najnowszej literaturze estradowej tak pięknych kompozycji jak te, które powstawały w latach 50-tych, 60-tych czy 70-tych.

Może to być sentyment do dawnych lat, ale Olga Bończyk, jak sama mówi, nie umie się oprzeć wrażeniu, że przeboje z minionego stulecia zwyczajnie się nie starzeją. Gdy się ich słucha, utwierdzają człowieka w przekonaniu, że siłą ich sukcesu są nadzwyczaj pięknie skomponowane i opatrzone w doskonały tekst piosenki. Artystka postanowiła więc przywołać je do życia i pokazać je w nowym spojrzeniu oraz nowych aranżacjach.

Powrót do tych pięknych piosenek jest nie tylko hołdem dla dawnych wspaniałych twórców, ale będzie się dla słuchaczy czystą przyjemnością i powrotem do minionych lat młodości.

OLGA BOŃCZYK – aktorka, wokalistka. Absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Swoją karierę rozpoczynała w zespole Spirituals Singers Band, który wówczas był jednym z najbardziej liczących się zespołów gospelowych w Polsce. Jednak to w Warszawie artystka zbudowała swoją pozycję i markę artystyczną.

Obecnie publiczność telewizyjna kojarzy ją z roli doktor Edyty granej w serialu „Na dobre i na złe”, Izabeli Nowaczyk z „Pierwszej Miłości”, Sylwii Paszkowskiej w „Barwach Szczęścia oraz licznych programów telewizyjnych.

Artystka współpracuje z licznymi warszawskimi teatrami realizując swoje aktorskie zawodowe pasje. Gra w takich spektaklach jak: „O co biega”, „Abonament na Szczęście”, „Kochane Pieniążki”, czy  „Kwartet”.

Nagrała pięć solowych albumów i regularnie wydaje kolejne single, które docelowo mają złożyć się na kolejną płytę.

Obecnie pracuje nad absolutnie wyjątkowym szóstym solowym albumem pt. WRACAM. Powstaje płyta, na której nagrywa a’capella (używając wyłącznie własnego głosu) jazzowe aranżacje znanych coverów na sześć głosów. Nieprzerwanie koncertuje od 37 lat.

 

11 lipca, czwartek, godz. 19:00 

Recital Macieja Miecznikowskiego

Najpiękniejsze polskie i światowe przeboje kilku pokoleń (m.in. Władysław Szpilman, Andrzej Zaucha, Piotr Szczepanik, Wojciech Młynarski, Louis Armstrong, Nat King Cole, Prince, Elvis Presley, Frank Sinatra) oraz znane hity z repertuaru Macieja  Miecznikowskiego jak „Psalm kochania” (oratorium Zbigniewa Książka i Piotra Rubika) czy „Ta dziewczyna” (Leszcze). Usłyszymy je wszystkie w nowych aranżacjach oraz piosenki autorskie – o miłości i nie tylko z płyty „Będzie z nami dobrze”. Wszystko przy akompaniamencie fortepianu i gitary. Ze sceny poleje się więc piękna muzyka, humor i pozytywna energia.

MACIEJ MIECZNIKOWSKI – muzyk i wokalista, multiinstrumentalista, autor piosenek, aktor, showman i osobowość telewizyjna. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. 35 lat na scenie, tysiące koncertów, liczne nagrania i płyty.

Laureat wielu prestiżowych nagród bluesowych i jazzowych, a także telewizyjnych oraz – wraz z zespołem Leszcze – na festiwalach opolskich.

Można go usłyszeć zarówno podczas kameralnych recitali solowych jak i w dużych koncertach.

Występuje w spektaklach teatralnych i projektach muzycznych, m.in, „Kwartet”, „Lumbago”, „2 Man Show”, „Ariaci” (Kabaret Hrabi), „Victoria. True Woman Show”, „Hommage a’ Blues Brothers”, często z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych, a w Warszawskiej Operze Kameralnej – w „Weselu Figara” i „Uprowadzeniu z Seraju” W. A. Mozarta.

 

18 lipca, czwartek, godz. 19:00 

Muzyczna podróż recital Mariusza Kalagi

MARIUSZ KALAGA – muzyk, piosenkarz, wykonawca estradowy, uczestnik wielu festiwali i spektakli muzycznych w kraju i za granicą: Włochy, Francja, Algieria, Jugosławia, Turcja,  Niemcy, Hiszpania, Austria, USA. Śpiewa głosem o dużej skali i charakterystycznej „ciepłej”  barwie, który jest atrakcją i  urozmaiceniem jego występów artystycznych,

  • w latach  1994 – 1997  współpracował , nagrywał  i  występował z  zespołem „Gang  Marcela”.
  • w 2000 r. uczestniczył  w  największym  na  świecie festiwalu  muzyki  country  „FAN  FAIR”  w  Nashville – USA , gdzie                                                                                            wystąpił  w  jednym  z  klubów , a  także  gościnnie   zaśpiewał 

             w  Chicago  na  imprezie  organizowanej  dla  Polonii  Amerykańskiej.

  • Otrzymał nagrody – Płyty Roku 2000 i Wokalisty Roku 2001 (country po polsku)
  • w czerwcu 2012r. od Ministra Kultury Bogdana Zdrojewskiego otrzymał nagrodę Ministra  Kultury  i  Dziedzictwa  Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”
  • w swoim  dorobku  fonograficznym i wydawniczym ma nagranych 14 kaset magnetofonowych MC, 

20 płyt kompaktowych CD, a  także  koncertową płytę DVD – Life, płytę DVD – Benefis 30-lecia pracy artystycznej oraz 2 Pen Drive z ponad 140 piosenkami.

Artysta  ma  ogromne możliwości wokalne, ponieważ dobrze radzi  sobie z klasycznym repertuarem muzyki rozrywkowej, a  przede wszystkim z piosenkami trafiającymi do odbiorców bezpośredniością i znakomitym przekazem treści swoich utworów. Łatwo i szybko nawiązuje kontakt z publicznością. Mariusz obejmuje głosem dwie oktawy, ma świetną dykcję. Dobrze i swobodnie się czuje w każdym repertuarze pozostając sobą.       Jest artystą wyjątkowo medialnym, co media szybko zauważyły, (TV POLSAT „Festiwal Weselnych Przebojów”, TVP Polonia, TVP Rozrywka, TVP 2 „Wakacyjna trasa Dwójki”, „Roztańczona Polska”, „Biesiady Polskie”). Wielką  popularność przyniosły mu piosenki z gatunku „śląskich szlagierów”. Piosenki te prezentuje telewizja TVS (Silesia).  Artysta, to klasa wokalna. Na swym koncie ma wiele niezapomnianych koncertów, jest osobowością sceniczną i jest niewątpliwie niepowtarzalny. Mariusza nie sposób pomylić z jakimkolwiek  innym  wykonawcą.

 

25 lipca, czwartek, godz. 19:00 

Ja nie chcę spać recital Beaty Olgi Kowalskiej

JA NIE CHCĘ SPAĆ – czyli recital Beaty Olgi Kowalskiej to nic innego jak 75 minutowy koncert z przebojami światowej sławy artystek takich jak: Marlene Dietrych ,Ewa Demarczyk ,Edith Piaf, Kalina Jędrusikczy Violetta Villas …

 

BEATA OLGA KOWALSKA

Jest absolwentką krakowskiej PWST, którą kończyła we wrocławskiej filii w 1991. Dwukrotna laureatka Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz nagrody Prezydenta Miasta Łodzi. Popularność na szklanym ekranie zyskała dzięki roli doktorowej w serialu TVP1 Ranczo. Występowała również w Teatrze Muzycznym w Gdyni, a także musicalu Mamma Mia!). Brała udział w ósmej edycji programu Twoja twarz brzmi znajomo, emitowanego w telewizji Polsat,gdzie zajęła czwarte miejsce. Wygrała ósmy odcinek programu, wcielając się w rolę Ewy Demarczyk.

Aktorce towarzyszy :

KRZYSZTOF BRZEZIŃSKI – Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Muzyk sesyjny, producent ,kompozytor oraz aranżer. Autor muzyki do wielu spektakli teatralnych, reklam oraz filmów (m.in. Sen Nocy Nie Letniej, Prawy do Lewego, Bladolandia, Kandydat,, IDA) W trakcie swojej kariery muzycznej zagrał już ponad dwa tysiące koncertów! Miał okazje współpracować z artystami takimi jak: Matt Dusk, Krzysztof Kiljański, Liroy, Marcin Sójka, Paweł Pawlikowski, Sławomir Gwiazda Rock Polo, Varius Manx, Peter Francis, No To Co, Lidia Kopania czy Włodzimierzem Pressem.

 

1 sierpnia, czwartek, godz. 19:00           

Wszystkie piosenki o miłości recital Anny Wodzyńskiej i Artura Chamskiego

ANNA WODZYŃSKA

Aktorka teatralna i dubbingowa. Współpracowała z warszawskimi teatrami: Polskim, Rozmaitości, Nowym i 6.Piętro oraz teatrem Polskim w Poznaniu. Użycza głosu w produkcjach animowanych i żywych. Jej głosem mówiły między innymi Selena Gomez, Shakira i Rihanna.

Od wielu lat związana z Chórem Kobiet. Członkini wokalnych zespołów dziewczęcych Laura Palmer Cover Story i Palmerianki.

W 2020 stworzyła wraz z kompozytorem Pawłem Dampcem autorski projekt muzyczny Mediterra Dakini.

 

ARTUR CHAMSKI – aktor i piosenkarz. Od 2001 roku związany z warszawskim teatrem Studio Buffo. W 2004 ukończył studia na Wydziale Lalkarskim filii PWST we Wrocławiu. Jeszcze podczas studiów, na drugim roku nawiązał współpracę z teatrem Studio Buffo. Grał m.in. w musicalach Metro i Romeo i Julia. Występował w programach telewizyjnych – „Przebojowa noc” i „ Złota sobota „w reżyserii Janusza Józefowicza. W 2004 roku grał w warszawskim Teatrze na Woli. W 2005 zajął drugie miejsce w plebiscycie na najciekawszego aktora młodego pokolenia zorganizowanego przez stronę  iFilm.pl.

Wygrał czwartą edycję programu „ Jak oni śpiewają” , emitowanego na antenie Telewizji Polsat w 2008 roku . Za zwycięstwo otrzymał Brylantowy Mikrofon i kontrakt płytowy. W tym samym roku wydał debiutancki singiel pt. Jak oni śpiewają. W roku 2009 z piosenką „Kilka słów” zajął trzecie miejsce w koncercie Piosenka dla Europy 2009, będącym krajowymi eliminacjami do 54. Konkursu Piosenki Eurowizji. W tym samym roku startował w specjalnej edycji „Jak oni śpiewają” ?, w której zajął trzecie miejsce. W 2014 był uczestnikiem pierwszej edycji programu „ Twoja twarz brzmi znajomo „emitowanego w Telewizji Polsat .

Podczas  koncertu w Zielonej Górze artyści zaprezentują najpiękniejsze polskie i światowe piosenki  o …miłości.

 

8 sierpnia, czwartek, godz. 19:00           

Co mi w duszy gra recital Aleksandry Kostki

Zapraszamy na nietuzinkowy, ekskluzywny Recital w wykonaniu Aleksandry Kostki.

ALEKSANDRA KOSTKA – znana prezenterka telewizyjna, z zawodu aktorka musicalowa, profesjonalna wokalistka i instrumentalistka, zdobywczyni statuetki KOBIETA SUKCESU oraz TELEKAMERY – najbardziej prestiżowej nagrody medialnej w Polsce.

Recital usłyszymy przy akompaniamencie zawodowych aranżacji płynących z głośników. Artystka ma na koncie szereg koncertów oraz prestiżowych występów na terenie całego kraju – uświetniających różne wydarzenia, a także najwyższej klasy spotkania business’owe, jubileusze, imprezy miejskie, ogólnopolskie, firmowe i nie tylko.

Recital może obejmować znane standardy, hity filmowe i musicalowe, różnorodne piosenki aktorskie, utwory napisane przez samą Artstkę, a także znane przeboje.

Podczas recitalu nie zabraknie takich hitów jak :
– “Hello Misiu” – z musicalu “Hello Dolly”
– ”Cabaret” – z musicalu “Cabaret”
– „Jestem cała miłością” – z rep. Marleny Dietrich
– “Don’t cry for me Argentina” – z musicalu “Evita”
– “Money Money” – z musicalu “Cabaret”

Starannie dobrane utwory – raz bawią, raz wzruszają – tworząc niezapomniany klimat i pozostawiając niezatarte wspomnienia na długo po zakończeniu recitalu. Jego różnorodność, dynamika i wielobarwność często wywołuje uśmiech na twarzy, a już po chwili – łzę wzruszenia…

 

22 sierpnia, czwartek, godz. 19:00         

Spaghetti Poloneze recital Moniki Mariotti

Włoskie show w polskim wydaniu!

Znając sympatię Polaków dla włoskiej piosenki, Monika Mariotti przygotowała recital największych przebojów, m.in. „Felicita”, „ Mambo Italiano”, „Volare”, „Acapulco” oprawionych dowcipnym komentarzem przybliżającym włosko-polskie kontrasty kulturowe. Artystce towarzyszą na scenie muzycy, co wraz z żywiołowością Moniki tworzy atmosferę możliwą do uzyskania tylko na koncertach. W nowej odsłonie tego wspaniałego widowiska nie zabraknie niespodzianek oraz nowych utworów!

Premiera spektaklu odbyła się podczas międzynarodowego festiwalu monodramu United Solo Europe – to jedyna europejska odsłona największego na świecie festiwalu monodramu, który powstał w Nowym Jorku.

MONIKA MARIOTTI – włoska aktorka i piosenkarka o polskich korzeniach. Debiutowała w rzymskim Teatro India, ale przełomem w jej karierze okazał się przyjazd do Polski i rola Matki w obsypanym nagrodami spektaklu „Kompleks Portnoya” wg Philipa Rotha w reżyserii Aleksandry Popławskiej i Adama Sajnuka (Teatr WARSawy). Dwa lata później zrealizowała swoje wielkie marzenie – zagrała legendarną wokalistkę Ninę Simone w muzycznym monodramie „Moja Nina” w reżyserii Adama Sajnuka (Teatr Syrena). Jest wziętą aktorką serialową – widzowie polubili jej komediowe emploi w takich produkcjach jak „Przepis na życie”, „Sama słodycz” czy „Nie rób scen” (TVN). Grała także w znanym serialu „Druga szansa”. Pasjonuje się dalekimi, samotnymi wyprawami, czemu dała wyraz w cyklu podróżniczym w Dzień Dobry TVN oraz Travel Channel Polska. Kocha taniec i jazdę konno po bezkresnych stepach. Jest poliglotką — mówi po polsku, włosku, angielsku, rosyjsku, francusku i niemiecku.

Reżyseria: Monika Mariotti, Artur Kot
Obsada: Monika Mariotti, Wojciech Brzeziński
Zespół: Michał Lamża, Wojciech Piotr Gumiński
Kostiumy: Tomasz Jacyków
Choreografia: Paweł Kamiński

 

29 sierpnia, czwartek, godz. 19:00         

Dwie drogi (piosenki Marii Koterbskiej) recital Iwony Loranc

Zainspirowani muzycznym bogactwem Polskiej piosenki z lat 50 i 60 tych, zapraszamy na Nową Odsłonę kultowych piosenek z repertuaru Marii Koterbskiej, z okazji 100-lecia jej urodzin. Ponadczasowy repertuar koncertu, międzypokoleniowe hity trafiają do szerokiej gamy odbiorców. Tym koncertem chcemy przybliżyć postać wielkiej damy polskiej piosenki.

IWONA LORANC występowała na największych scenach, w towarzystwie najznakomitszych gwiazd polskiej estrady. Brała udział w wielu koncertach telewizyjnych. Obdarzona wybitnie ciepłym głosem. Mistrzyni interpretacji, o ciepłej, niepowtarzalnej barwie głosu. Od 25 lat zawodowo związana ze strefą piosenki poetyckiej i aktorskiej. Związana z teatrami: Komedia i Buffo w Warszawie, Korez w Katowicach i Teatrem Polskim w Bielsku-Białej. Laureatka Grand Prix i wielu prestiżowych Festiwali między innymi PPA Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Artystka wydała 9 albumów w tym 3 w duecie z Grzegorzem Tomczakiem. Zagrała dziesiątki ról teatralnych w których śpiew i interpretacja były wiodącym elementem spektaklu. Współpracowała między innymi z Marianem Opanią, Piotrem Machalicą. Koncertuje na scenach estradowych i teatralnych w kraju i za granicą. Obecnie przygotowuje trasę ze swoją nowiutką płytą DWIE DROGI z piosenkami z repertuaru Marii Koterbskiej.

BEZPŁATNE  Spotkajmy się na parkiecie w przepięknych okolicznościach przyrody przypałacowego parku w Starym Kisielinie (ul. Stary Kisielin – Pionierów Lubuskich 53). Tańce pod gołym niebem w czwartki w godz. 17.30 – 21.00.

 

4 lipca, 11 lipca, 18 lipca, 25 lipca

1 sierpnia, 8 sierpnia, 22 sierpnia

WYDARZENIE BILETOWANE. Koncerty w Kościele Ewangelicko – Augsburskim w Zielonej Górze. Zielonogórskie Towarzystwo Śpiewacze „CANTORES” i Parafia Ewangelicko-Augsburska w Zielonej Górze zapraszają na XX-te Wieczory u Luteranów.

Bilety: ulgowy – 20 zł, normalny – 30 zł do nabycia przed koncertem.
Młodzież szkolna – wstęp wolny.

4 sierpnia, niedziela, godz. 19:00 – Koncert inauguracyjny

Podczas pierwszego koncertu na scenie wystąpią Capella Viridimontana pod kierownictwem artystycznym Jerzego Mariewicza oraz Enrique Gomez Cabrero (skrzypce), Joanna Kreft (skrzypce), Tomasz Lisiecki (wiolonczela), Michał Kocot (klawesyn). W programie dzieła Telemana, Dandrieu, Caldary oraz Boccheriniego.

11 sierpnia, niedziela, godz. 19:00 – Koncert kameralny

Na koncercie kameralnym na scenie wystąpią Marzena Michałowska (sopran), Ostap Popovych (trąbka), Kamil Lis (organy, pozytyw). W programie dzieła Bacha, Charpentiera, Gabriellego, Frobergera, Handla.

18 sierpnia, niedziela, godz. 19:00 – Koncert finałowy

W ostatnim koncercie tegorocznym Wieczorów u Luteranów wystąpi Anabasis Ensemble. Na scenie zobaczymy Zofię Trystułę (obój barokowy), Katarzynę Czubek (obój barokowy), Agnieszkę Siemiankowską (fagot barokowy) oraz Piotra Windaka (klawesyn). W programie dzieła Fascha, Heinichena, Handla, Quantza, Bacha.

 

VIII CORNO – Brass Music Festival odbędzie się w dniach 19–24 sierpnia 2024, jak zawsze w Zielonej Górze. Odbędzie się sześć koncertów o zróżnicowanym charakterze, podczas których w głównej roli wystąpią oczywiście instrumenty dęte blaszane – waltornia, trąbka, puzon, eufonium i tuba. Usłyszymy także Orkiestrę Filharmonii Zielonogórskiej, Michał Tomaszczyk Quartet oraz jeden z najpopularniejszych europejskich big-bandów: Jazzrausch.

CORNO – Brass Music Festival to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego odbywają się koncerty kameralne i symfoniczne, międzynarodowe warsztaty instrumentalne, lekcje indywidualne i grupowe, zajęcia ze zdrowej postawy ciała, wykłady, wystawa instrumentów oraz wydarzenia otwarte dla szerokiej publiczności w kilku lokalizacjach Zielonej Góry. To unikatowy i jedyny tego typu Festiwal w Polsce, obecnie największy zarówno w kraju, jak i w tej części Europy.

 

20.08 wtorek, g. 19:30

Filharmonia Zielonogórska, Sala Kameralna | wstęp wolny

DĘTE KAMERALNIE

Artyści festiwalu wystąpią na scenie w różnych kameralnych składach. Koncert będzie nie tylko okazją do usłyszenia wybitnych wykonawców, ale także do zaobserwowania unikalnej chemii i dynamiki, jaka powstaje między nimi. Każda nowa konfiguracja instrumentalna otworzy przed nami nowe możliwości brzmieniowe i interpretacyjne. Poprzez granie na instrumentach dętych blaszanych i fortepianie, artyści zademonstrują swoje niezwykłe umiejętności i pasję do muzyki kameralnej.

 

21.08 środa, g. 20:00

Piekarnia Cichej Kobiety | BILETY

MICHAŁ TOMASZCZYK QUARTET | PAWEŁ TOMASZEWSKI & HORNET QUARTET

Ekspresyjny puzon i pomysłowe kompozycje Michała Tomaszczyka sprawiły, że zagościł on na stałe na współczesnej europejskiej scenie jazzowej. Jego najnowsza płyta „Zadora” jest odważna, dojrzała i przepełniona charakterystycznym brzmieniem puzonu i flugabone’u. Album ten łączy jazzowe korzenie autora z potęgą muzyki filmowej i kinowym rozmachem. Na koncercie Tomaszczykowi towarzyszyć będą: wspaniała Aga Derlak na fortepianie, Sebastian Kuchczyński na perkusji i Michał Jaros na kontrabasie. Ich występ poprzedzi premiera utworu Forbidden Emotions Pawła Tomaszewskiego na kwartet waltorniowy, fortepian oraz elektronikę.  Zabrzmi ona w wykonaniu kompozytora oraz znanego już zielonogórskiej publiczności kwartetu waltorniowego Hornet Quartet.

 

22.08 czwartek, g. 19:00

Teatr Lubuski | BILETY

KONCERT MUZYKI FILMOWEJ

Fanfara Olimpijska Johna Williamsa, ścieżki dźwiękowe z Gwiezdnych Wojen (John Williams), Powrotu do przyszłości (Alan Silvestri) czy Pewnego razu na Dzikim Zachodzie (Ennio Morricone) to tylko część perełek muzyki filmowej, które pojawią się na tym koncercie. Wykonawcami będą uczestnicy warsztatów instrumentalnych, wykładowcy i artyści CORNO, a wszystko to pod kierunkiem Raimunda Zella, Domenico Catalano i gwiazdy Hollywood Studio – Jamesa Thatchera. 

 

23.08 piątek, g. 19:00

Filharmonia Zielonogórska, Sala MCM | BILETY

SOLIŚCI CORNO | ORKIESTRA FILHARMONII ZIELONOGÓRSKIEJ

Michael Haydn Concertino na róg i puzon altowy
Ernst Sachse Concertino na puzon basowy
Adam Wesołowski Euphory Concerto na eufonium i orkiestrę smyczkową
Gerald Finzi Pięć Bagatel na tubę
Joseph Jongen Concertino op. 41 na trąbkę

Michał Szczerba – waltornia | Sebastian Berner – trąbka | Tomasz Hajda – puzon altowy | Tomer Maschkowski – puzon basowy | Jannicke Eide Ellingsen – eufonium | Gene Pokorny – tuba | Sebastian Perłowski – dyrygent | Orkiestra Filharmonii Zielonogórskiej

 

24.08 sobota, g. 16:00

Kościół Najświętszego Zbawiciela | wstęp wolny

AKADEMIA BLACHY

Coroczny koncert uczestników warsztatów tym razem odbędzie się w Kościele pw. Najświętszego Zbawiciela. Zespoły dęte blaszane stworzą wyjątkową atmosferę, prezentując utwory idealnie współgrające z sakralnym charakterem tego miejsca, włączając w to kompozycje Giovanniego Gabrielego. To doskonała okazja, aby doświadczyć harmonii muzyki i duchowości w pięknym otoczeniu. Koncert poprowadzą Sarah Slater i Andre Schoch.

 

24.08 sobota, g. 20:00

Teatr Lubuski | BILETY

JAZZRAUSCH BIGBAND

Po raz pierwszy w Polsce, fenomen techno-jazzu, Jazzrausch Bigband, wystąpi w niezwykle energetycznym koncercie, który zwieńczy tegoroczny CORNO Brass Music Festival. Ich występy to połączenie brzmienia big bandu z muzyką house i techno, co gwarantuje niezapomniane przeżycia. Publiczność może spodziewać się mieszanki autorskich kompozycji i transkrypcji klasycznych utworów takich kompozytorów jak Beethoven, Mahler i Bruckner. To wyjątkowe połączenie jazzowej improwizacji z elektronicznym bitem zapewni niesamowitą atmosferę.

Realizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, www.biblioteka.zgora.pl Opisy spotkań zostaną zaktualizowane wkrótce.

 

 

10 lipca, środa, godz. 18:00

Z książką na leżaku: spotkanie z… Przemkiem Piotrowskim

 

11 lipca, czwartek, godz. 18:00 

Z książką na leżaku: spotkanie z… Zofią Mąkosą

 

18 lipca, czwartek, godz. 18:00 

Z książką na leżaku: spotkanie z… Magdaleną Majcher

 

1 sierpnia, czwartek, godz. 18:00           

Z książką na leżaku: spotkanie z… Olgą Rudnicką

 

8 sierpnia, czwartek, godz. 18:00     

UWAGA: Z przyczyn niezależnych od organizatora spotkanie z Joanną Jax odbędzie się w innym terminie, o czym Państwa poinformujemy. Przepraszamy.      

Z książką na leżaku: spotkanie z… Joanną Jax

 

22 sierpnia, czwartek, godz. 18:00         

Z książką na leżaku: spotkanie z… Pawłem Brolem autorem książki Znak z góry

 

29 sierpnia, czwartek, godz. 18:00         

Z książką na leżaku: spotkanie z… Natalią Haczek autorką tomiku Przepływ

Galeria zdjęć

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content