Filtry
Tylko w tytułach
Kategorie imprez
Festiwal
Kabaret
Koncert
Konkurs
Spektakl
Warsztaty
Wystawa
Plener
Inne
Kategorie imprez
Festiwal
Kabaret
Koncert
Konkurs
Spektakl
Warsztaty
Wystawa
Plener
Inne
Szukaj
Close this search box.

Lato Muz Wszelakich 2024 – TYDZIEŃ 8

Lato Muz Wszelakich 2024 – TYDZIEŃ 8

Lato Muz Wszelakich 2024 – TYDZIEŃ 8

Zielona Góra cały czas tętni życiem! Ósmy tydzień letnich wydarzeń w mieście zapowiada się niezwykle ciekawie. Od 20 sierpnia do 25 sierpnia mieszkańcy i turyści będą mieli okazję uczestniczyć w przeróżnych imprezach.

 

 

WTOREK, 20 SIERPNIA

 

Godz. 19:00

PubQuiz – Ceska Hospoda u Svejka, ul. Bohaterów Westerplatte 8

PubQuiz to drużynowa gra wiedzowa. Na graczy z całej Polski czeka ciekawy zestaw 46 pytań, gwarantujący emocje do samego końca dla graczy z różnych grup wiekowych. Każdego dnia czekają na Ciebie inne pytania i kategorie!

Na naszych wydarzeniach spotykają się wszyscy – od studentów, przez przyjaciół ze szkolnych lat, po znajomych z pracy, rodziny czy sąsiadów! Dlatego do swojej drużyny PubQuizowej możesz zaprosić każdego.

Bilety: https://pubquiz.pl/zielona-gora/

 

Godz. 19:30

VIII CORNO – Brass Music Festival: Dęte kameralnie w sali kameralnej Filharmonii Zielonogórskiej

Różni artyści, różne składy, różne instrumenty. Wspólny mianownik? Instrumenty dęte blaszane. Koncert Dęte kameralnie to wyjątkowa okazja współtowarzyszenia artystom i rzadka szansa obserwowania, jak między muzykami rodzi się nić porozumienia. Wyjątkowa czułość, jaka towarzyszy muzykowaniu w kameralnych składach, pozwala na to, by wzajemne słuchanie i rezonowanie wrażliwością dały słuchaczom możliwość doświadczenia piękna i głębokiego przeżycia artystycznego. Każdy skład, każda konfiguracja instrumentów otwiera przed słuchaczami drzwi do poznania nowych możliwości brzmieniowych i interpretacyjnych. Wybitni wykonawcy zademonstrują podczas tego wieczoru swoje niezwykłe umiejętności i pasję do muzyki kameralnej.

Sarah Slater, Sebastian Berner, Ryan Darke, Alan Thomas – trąbka
Lene Skomedal, Gabriel Czopka, Piotr Kowalski – waltornia
Tomasz Hajda, Roberto de la Guia, Tomer Maschkowski – puzon
Wioletta Fluda-Tkaczyk, Natalia Domańska – fortepian
Łukasz Łacny, Michał Szczerba – perkusjonalia

wstęp wolny

Koncert odbywa się w ramach 8. CORNO – Brass Music Festival www.corno.pl

 

ŚRODA, 21 SIERPNIA

 

Godz. 11:00

Nie nudzę się latem: Obiekty sakralne w centrum Zielonej Góry spacer z Janem Frydrykiem
miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 10.45

Spacer z przewodnikiem po Zielonej Górze, podczas którego odkryjemy tajemnice naszego niesamowitego miasta. Spacery odbywają się co środę, oprowadzać będą licencjonowani przewodnicy oraz piloci wycieczek. Realizator: Lubuskie Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych „Przewodnik Lubuski”, www.przewodniklubuski.pl Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 

Godz. 19:00

Letnia Scena Młodych na Placu Teatralnym

Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza na wyjątkowe koncerty na Placu Teatralnym w Zielonej Górze. Młode zespoły i wokaliści mają szansę zaprezentować się szerszemu gronu podczas bezpłatnych koncertów na największej wakacyjnej scenie w mieście. Informacje na temat wschodzących gwiazd, które zaprezentowane zostaną w ramach koncertów, niebawem na stronie zok.com.pl

 

Godz. 20:00

VIII CORNO – Brass Music Festival: Michał Tomaszczyk Quartet | Paweł Tomaszewski & Hornet Quartet w klubie Piekarnia Cichej Kobiety

Ekspresyjny puzon i pomysłowe kompozycje Michała Tomaszczyka sprawiły, że artysta ten zagościł na stałe na współczesnej europejskiej scenie jazzowej. Jego najnowsza płyta „Zadora” jest odważna, dojrzała i przepełniona charakterystycznym brzmieniem puzonu i flugabone’u. Album inteligentnie łączy w sobie elementy jazzu i muzyki filmowej, budując pomost między jazzowym rodowodem artysty a kinowym rozmachem jego dzisiejszych fascynacji muzycznych. Podczas koncertu Tomaszczykowi towarzyszyć będą: Aga Derlak (fortepian), Sebastian Kuchczyński (perkusja) i Michał Jaros (kontrabas). Występ poprzedzi premiera utworu „Hornet’s Nets” Pawła Tomaszewskiego skomponowanego na kwartet waltorniowy, fortepian i elektronikę. Kompozycja zabrzmi w wykonaniu kompozytora oraz znanego już zielonogórskiej publiczności kwartetu waltorniowego Hornet Quartet.

Michał Tomaszczyk – puzon, flugabone
Aga Derlak – fortepian
Michał Jaros – kontrabas
Sebastian Frankiewicz – perkusja
Paweł Tomaszewski – fortepian, elektronika
Hornet Quartet: Gabriel Czopka, Michał Szczerba, Łukasz Łacny, Piotr Kowalski – róg

BILETY do nabycia na corno.pl, goingapp.pl, empikbilety.pl oraz stacjonarnie w salonach sieci Empik

Po zakupie biletu prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 500 183 429.

Koncert odbywa się w ramach 8. CORNO – Brass Music Festival www.corno.pl

 

CZWARTEK, 22 SIERPNIA

 

Godz. 17:30

Potańcówka w parku w przypałacowym parku w Starym Kisielinie

Spotkajmy się na parkiecie w przepięknych okolicznościach przyrody przypałacowego parku w Starym Kisielinie (ul. Stary Kisielin – Pionierów Lubuskich 53). Tańce pod gołym niebem w czwartki w godz. 17.30 – 21.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 

Godz. 18:00

Z książką na leżaku: spotkanie z… Pawłem Brolem autorem powieści, połączone z promocją książki „Znak z góry” w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Norwida (sala im. Janusza Koniusza)

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida zaprasza na Spotkanie z cyklu „Z książką na leżaku” 22 sierpnia, godz. 18.00 w Sali im. Janusza Koniusza: spotkanie autorskie z Pawłem Brolem, autorem powieści, połączone z promocją książki „Znak z góry”.

Paweł Brol, był przez kilkanaście lat związany z mediami. Zajmował się dziennikarstwem prasowym i radiowym. Z wykształcenia prawnik. Autor dwóch powieści: „Niewolnik w Europie” i „Znak z góry”. Prowadzi autorską stronę internetową z wywiadami www.to-nie-jest-rozmowa-na-telefon.pl. Mieszka na Opolszczyźnie z żoną i dwójką dzieci.

„Znak z góry”: W świecie zaszły poważne zmiany, które docierają też do słynącego niegdyś z nadprzyrodzonych łask miejsca kultu, dziś niemal zapomnianego sanktuarium na Górze Świętej Anny. O pomoc w wyjaśnieniu niepokojących zjawisk zostaje poproszony franciszkanin, ojciec Eliud Greszel, dawniej jeden z największych specjalistów Kościoła od weryfikacji cudów. Zakonnik jest jednak śmiertelnie chory, a jego wiara słabnie pod wpływem odkryć naukowych podających w wątpliwość sens istnienia chrześcijaństwa. (opis pochodzi od autora)

 

Godz. 19:00

PubQuiz – Ceska Hospoda u Svejka, ul. Bohaterów Westerplatte 8

PubQuiz to drużynowa gra wiedzowa. Na graczy z całej Polski czeka ciekawy zestaw 46 pytań, gwarantujący emocje do samego końca dla graczy z różnych grup wiekowych. Każdego dnia czekają na Ciebie inne pytania i kategorie!

Na naszych wydarzeniach spotykają się wszyscy – od studentów, przez przyjaciół ze szkolnych lat, po znajomych z pracy, rodziny czy sąsiadów! Dlatego do swojej drużyny PubQuizowej możesz zaprosić każdego.

Bilety: https://pubquiz.pl/zielona-gora/

 

Godz. 19:00

VIII CORNO – Brass Music Festival: Koncert muzyki filmowej | Rok olimpijski w Lubuskim Teatrze

W roku olimpijskim i dokładnie 40 lat po premierze na igrzyskach w Los Angeles zabrzmi „Fanfara olimpijska” Johna Williamsa, która otworzy wieczorny koncert muzyki filmowej. Popularne tematy, rozpoznawalne już po kilku dźwiękach, poniosą słuchaczy w dobrze znane przestrzenie, a w tę wyjątkową podróż śladami muzyki i kina zabiorą słuchaczy uczestnicy warsztatów CORNO wraz z wykładowcami i zaproszonymi artystami festiwalu. W programie m.in. fragmenty ścieżek dźwiękowych takich filmowych pereł, jak „Gwiezdne wojny” (muz. John Williams), „Powrót do przyszłości” (Alan Silvestri) czy „Pewnego razu na Dzikim Zachodzie” (Ennio Morricone). Koncert pod muzycznym kierunkiem Raimunda Zella, Domenica Catalano i gwiazdy Hollywood Studio – Jamesa Thatchera. Oscarowy wieczór w Zielonej Górze!

James Thatcher, Raimund Zell, Domenico Catalano – dyrygenci
Jannicke Eide Ellingsen – eufonium
Roberto de la Guia – puzon
Lene Skomedal – róg
Jakub Waszczeniuk, Ryan Darke – trąbka
uczestnicy warsztatów instrumentalnych

BILETY do nabycia na corno.pl, goingapp.pl, empikbilety.pl oraz stacjonarnie w salonach sieci Empik

Koncert odbywa się w ramach 8. CORNO – Brass Music Festival  www.corno.pl

 

Godz. 19:00

Odwiedziny w urodziny: Spaghetti Poloneze recital Moniki Mariotti na Placu Teatralnym

Koncerty Odwiedziny w urodziny na Placu Teatralnym w każdy czwartek o godz. 19.00. Koncerty i recitale aktorów znanych z wielkiego, a także szklanego ekranu. Na wspólne świętowanie 50. lat Zielonogórskiego Ośrodka Kultury zaprosiliśmy m.in. Olgę Bończyk, Macieja Miecznikowskiego, Annę Wodzyńską, Mariusza Kalagę i innych.

Spaghetti Poloneze, czyli włoskie show w polskim wydaniu!

Znając sympatię Polaków dla włoskiej piosenki, Monika Mariotti przygotowała recital największych przebojów, m.in. „Felicita”, „ Mambo Italiano”, „Volare”, „Acapulco” oprawionych dowcipnym komentarzem przybliżającym włosko-polskie kontrasty kulturowe. Artystce towarzyszą na scenie muzycy, co wraz z żywiołowością Moniki tworzy atmosferę możliwą do uzyskania tylko na koncertach. W nowej odsłonie tego wspaniałego widowiska nie zabraknie niespodzianek oraz nowych utworów!

Premiera spektaklu odbyła się podczas międzynarodowego festiwalu monodramu United Solo Europe – to jedyna europejska odsłona największego na świecie festiwalu monodramu, który powstał w Nowym Jorku.

MONIKA MARIOTTI – włoska aktorka i piosenkarka o polskich korzeniach. Debiutowała w rzymskim Teatro India, ale przełomem w jej karierze okazał się przyjazd do Polski i rola Matki w obsypanym nagrodami spektaklu „Kompleks Portnoya” wg Philipa Rotha w reżyserii Aleksandry Popławskiej i Adama Sajnuka (Teatr WARSawy). Dwa lata później zrealizowała swoje wielkie marzenie – zagrała legendarną wokalistkę Ninę Simone w muzycznym monodramie „Moja Nina” w reżyserii Adama Sajnuka (Teatr Syrena). Jest wziętą aktorką serialową – widzowie polubili jej komediowe emploi w takich produkcjach jak „Przepis na życie”, „Sama słodycz” czy „Nie rób scen” (TVN). Grała także w znanym serialu „Druga szansa”. Pasjonuje się dalekimi, samotnymi wyprawami, czemu dała wyraz w cyklu podróżniczym w Dzień Dobry TVN oraz Travel Channel Polska. Kocha taniec i jazdę konno po bezkresnych stepach. Jest poliglotką — mówi po polsku, włosku, angielsku, rosyjsku, francusku i niemiecku.

Reżyseria: Monika Mariotti, Artur Kot
Obsada: Monika Mariotti, Wojciech Brzeziński
Zespół: Michał Lamża, Wojciech Piotr Gumiński
Kostiumy: Tomasz Jacyków
Choreografia: Paweł Kamiński

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 

PIĄTEK, 23 SIERPNIA

 

Godz. 11:00

Bajki, bajdy, banialuki: Szewc Dratewka, Teatr Rozrywki Trójkąt na Placu Teatralnym

Historia dzielnego szewca, ratującego królewnę od śmierci w paszczy smoka, lecz jednocześnie zaskakująca dodatkowymi niestandardowymi wątkami i wciąganiem widowni w akcję sztuki. Spektakl angażuje małych widzów, współpracujących bardzo intensywnie w misji pokonania potwora.

BEZPŁATNE spektakle teatralne dla dzieci w każdy piątek na Placu Teatralnym. Występować będą teatry z Zielonej Góry, Wałbrzycha, Katowic oraz Łodzi.

 

Godz. 17:30

Piątek z Planszówkami w Krzywym Kominie, ul. Fabryczna 13B

„Piątek z Planszówkami” to cotygodniowe spotkanie z grami planszowymi, karcianymi i towarzyskimi. Organizowany jest przez Zielonogórski Klub Fantastyki „Ad Astra”. Spotkania mają już kilkuletnią tradycję w Zielonej Górze. Oferujemy kilkaset gier do wypróbowania oraz komfortową przestrzeń do grania. Zachęcamy do przynoszenia własnych gier. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 

Godz. 19:00

VIII CORNO – Brass Music Festival: Soliści CORNO | Orkiestra Filharmonii Zielonogórskiej w Sali MCM Filharmonii Zielonogórskiej

W Filharmonii Zielonogórskiej zaprezentują się mistrzowie – artyści, którzy podczas festiwalu poprowadzą warsztaty dla młodych instrumentalistów. Wirtuozi gry na trąbce, waltorni, puzonie, eufonium i tubie wystąpią z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Zielonogórskiej, a w programie koncertu znajdą się utwory kompozytorów od XVIII wieku do współczesności: od „Concertino” mało znanego, młodszego brata wybitnego mistrza klasycyzmu, Josepha Haydna, po pierwszy polski koncert na eufonium Adama Wesołowskiego z 2019. W podróży przez historię przystaniemy przy „Concertino” Ernsta Sachse, niemieckiego kompozytora XIX wieku, który poświęcił swoją twórczość w całości instrumentom dętym blaszanym, pisząc głównie na puzony i waltornię. Do tego „Pięć bagatel” Finziego, brytyjskiego kompozytora I połowy XX wieku, napisane na klarnet, ale w transkrypcji na tubę brzmią chyba jeszcze ciekawiej. Mocnym punktem programu będzie światowa premiera Concertino Josepha Jongena na orkiestrę i trąbkę. Pomimo że utwór powstał ponad sto lat temu, nigdy wcześniej nie został wykonany w pełnym składzie orkiestry, gdyż z oryginału zachował się jedynie wyciąg fortepianowy i głos solowy. Orkiestrę poprowadzi charyzmatyczny Sebastian Perłowski.

Michael Haydn – „Concertino” na róg i puzon altowy
Adam Wesołowski – „Euphory Concerto” na eufonium i smyczki
Ernst Sachse – „Concertino” na puzon basowy
Gerald Finzi – 'Pięć bagatel” na tubę i smyczki
Joseph Jongen – „Concertino” op. 41 na trąbkę i orkiestrę (polska premiera)

Orkiestra Filharmonii Zielonogórskiej
Jannicke Eide Ellingsen – eufonium
Sebastian Berner – trąbka
Tomasz Hajda – puzon
Tomer Maschkowski – puzon basowy
Michał Szczerba – róg
Gene Pokorny – tuba
Sebastian Perłowski – dyrygent

Bilety do nabycia na corno.pl, goingapp.pl, empikbilety.pl oraz stacjonarnie w salonach sieci Empik.

Koncert odbywa się w ramach 8. CORNO – Brass Music Festival  www.corno.pl

 

Godz. 20:00

Bluesowe noce: NYC Session Trio feat. Grażyna Auguścik w klubie Piekarnia Cichej Kobiety

Grażyna Auguścik – głos

Rafał Sarnecki – gitara

Piotr Lemańczyk – kontrabas

Adam Golicki – perkusja

Wokalistka, kompozytorka, aranżerka i producentka Grażyna Auguścik zdobyła uznanie i podziw krytyków muzycznych, entuzjastów jazzu, a nawet nie-jazzowej publiczności. Jest jedną z intrygujących, współczesnych wokalistek na dzisiejszej światowej scenie jazzowej. Jej nieuchwytny styl rzuca wyzwanie tradycyjnym definicjom jazzu i pokazuje wokalistę i muzyka bez granic. Jej niekonwencjonalne podejście do adoptowania dzieł klasycznych jest hołdem dla ich autorów i jednocześnie przygodą na niezbadane terytorium.

Zawodową karierę muzyczną rozpoczęła w Polsce, a następnie w 1992 roku ukończyła studia w prestiżowym Berklee College of Music w Bostonie. Dyplom ukończenia szkoły otrzymała z wyróżnieniem, z rąk Philla Collinsa i Ala Jarreau.

Od 1994 mieszka w Chicago, gdzie koncertuje, nagrywa płyty jako lider i gość innych artystów.
Grażyna nagrała, wyprodukowała 23 albumy, z których 13 wyszło z jej własnej wytwórni płytowej GMA Records a także występowała gościnnie w wielu projektach nagraniowych.

Od tego czasu dzielila scenę z takimi znakomitościami jazzu jak Michael i Randy Brecker, Jim Hall , Toots Thielemans, John Medeski, Paul Wertico, Kurt Rosenwinkel, , Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, Terry Callier, Patricia Barber, John McLean, Paulinho Garcia, Jaroslaw Bester, Andrzej Jagodziński i wielu innych.

Jej album “Pastels” został uznany za jeden z najlepszych 1998 roku przez słuchaczy Radia Publicznego w USA. Wydany w 2002 roku “River” umieściło ją jako jeden z najciekawszych talentów jazzowych w USA. W 2003 roku Grażyna otrzymała nominację do nagrody Twirlie dla najlepszej wokalistki i została nominowana do nagrody dla najlepszej wokalistki roku 2002 podczas 22 edycji Chicago Music Awards. Została wybrana najlepszą wokalistką jazzową roku 2002, 2003, 2004, 2006, 2016 przez magazyn Jazz Forum. W 2002 roku Fujitsu Concord Jazz Festival przyznał jej tytuł Top Vocalist, a jej album Homage – Three for Brazil, nagrany dla Pony Canyon Records w Japonii, znalazł się na liście 20 najlepszych albumów jazzowych w Azji. Jest laureatka wielu prestizowych nagrod m.in. w 2011 nagrody MkiDN oraz Prezydenta miasta Słupska. W 2017 roku otrzymała Srebrny medal Zasłużony dla Kultury “Gloria Artis”, ufundowany przez MKiDN Rzeczypospolitej Polskiej, w 2018 otrzymała nagrodę od TVP Polonia”Artysta bez granic”. W 2016 założyła fundacje non-profit “Sounds and Notes” i od 2017 roku organizuje w Chicago coroczny 8 dniowy festival”Chopin In The City”.

Rafał Sarnecki – gitarzysta jazzowy, kompozytor, aranżer. Jako jeden z niewielu polskich muzyków odnalazł się w Stanach Zjednoczonych, gdzie żył i tworzył przez ponad dekadę. Występował z takimi artystami jak Mike Stern, Ron Blake, Joel Frahm czy Ben Wendel. W latach 2009- 2019 był członkiem uznanej w USA grupy Lucas Pino No-Net Nonet. Jako lider własnych projektów muzycznych odbył 15 tras koncertowych po Azji. Koncertował również w Ameryce Północnej i Południowej oraz wielu krajach Europy. Nagrał pięć autorskich płyt, spośród których trzy (Song From a New Place – 2008, Cat’s Dream – 2014 oraz Am View From The Treetop – 2022) były nominowane do nagrody Fryderyk. Druga płyta The Madman Rambles Again (2011) została wyróżniona przez prestiżową

amerykańską redakcję „All About Jazz” jako jeden z 12 najciekawszych albumów 2011 r. Sarnecki ukończył studia muzyczne w New School University oraz w Queens College w Nowym Jorku. W 2015 r. obronił pracę doktorską w Uniwersytecie Muzycznym

  1. Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2018 r. rozpoczął pracę na Akademii Muzycznej w Łodzi, gdzie prowadzi wykłady z gitary jazzowej, kompozycji i aranżacji. W 2021 r. otrzymał stopień doktora habilitowanego.

Piotr Lemańczyk jest uważany za jednego z najwybitniejszych europejskich basistów jazzowych. Koncertuje i nagrywa z nazwiskami światowego jazzu takimi jak: Mike Stern/USA/ Walter Smith III /USA/, Jerry Bergonzi /USA/, Seamus Blake /USA/, Dave Kikoski /USA/, Tim Hagans /USA/, Brian Melvin /USA/, Gay Novak /USA/, Avishai Cohen-tr /Izrael/ , Leni Stern/USA/, Soweto Kinch /GB/ , Leszek Możdżer, Krzesimir Dębski, Zbigniew Namysłowski,

Dominik Wania, MAP, Maciej Sikała i innymi. Nagrał osiem

autorskich płyt, które otrzymały znakomite recenzje w takich magazynach jak Downbeat, JazzTimes, Jazz Forum, Jazzpress, The Guardian. Jest laureatem konkursów jazzowych: Jazz Juniors 95 ́ i 96 ́ w Krakowie, gdzie został nagrodzony za indywidualność, kompozycje oraz jako najlepszy instrumentalista. Jazz nad Odrą 96 ́ – nagroda za kompozycje oraz Pomorska Jesień Jazzowa 96 ́ , gdzie

otrzymał „Złoty Klucz do Kariery”. Jest członkiem wielu czołowych polskich zespołów jazzowych oraz jedynym europejczykiem amerykańskiego zespołu BEATLEJAZZ. Ponadto brał udział w nagraniu ponad sześćdziesięciu płyt z topowymi artystami polskiej sceny jazzowej. W ankiecie Jazz Top 2020 Jazz Forum, głosami Krytyków plasuje się na trzeciej pozycji w kategorii „KONTRABAS” i czwartej jako „MUZYK ROKU”. Jako lider występuje w zespołach: PIOTR LEMAŃCZYK Electric Band, PIOTR LEMAŃCZYK Acoustic trio.

Adam Golicki – Absolwent kierunku Jazz i Muzyka Estradowa Uniwersytetu Zielonogórskiego w klasie perkusji Marcina Jahra oraz absolwent kierunku Jazz na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie dra Dariusza Kaliszuka. Obecnie pracuje głównie jako muzyk sesyjny i współpracuje z różnymi zespołami muzycznymi o różnej stylistyce. Zdobywca I miejsca na Ogólnopolskim konkursie perkusyjnym we Wrocławiu (2003); z zespołem Paul Band zdobywca I miejsca oraz nagrody dla najlepszego instrumentalisty na Ogólnopolskim festiwalu zespołów jazzowych i bluesowych w Gdyni (2005). W kwietniu 2017 miał okazję wystąpić z Indonezyjskim pianistą i jego projektem Dwiki Dharmawan & His Polish Friends na jednym z największych festiwali jazzowych na świecie Java Jazz Festival w Indonezji.

Adam Golicki posiada w swojej dyskografii trzy autorskie płyty, które zebrały znakomite recenzje krytyków, m. in. Adama Barucha, Macieja Nowotnego czy Marty i Roberta Ratajczaków. Czwarty album jest w przygotowaniu. Współpracuje z takimi muzykami, jak: Maciej Sikała, Cezary Paciorek, Maciej Grzywacz, Piotr Lemańczyk, Przemek Dyakowski, Dominik Bukowski, Kuba Stankiewicz, Inga Lewandowska, Grzegorz Nagórski, Zdzisław Babiarski, Jan Konop, Big Band, BIG Band Uniwersytetu Zielonogórskiego.

bilety 60 zł, rezerwacje Agnieszka 500 183 429

 

Godz. 21:00

Retro Party: Disco 70s 80s 90s

23.08.2024 zapraszamy Was na sierpniowe Retro Party. Zaczynamy o 21.00 i gramy cały wieczór! Będą znane hity lat 70, 80 i 90. Disco Pop Electro. Wakacyjny piątkowy wieczór można spędzić tylko w jeden sposób!

Wstęp wolny

 

Godz. 21:00

Familijne kino letnie: Praziomek reż. Chris Butler w przypałacowym parku w Starym Kisielinie        

Charyzmatyczny sir Lionel Frost to najwybitniejszy na świecie tropiciel mitów i potworów. W każdym razie za takiego sam się uważa. Problem w tym, że cieszy się raczej opinią postrzelonego dziwaka niż szacownego naukowca. Nic dziwnego zatem, że chętnie skorzysta z okazji, by udowodnić całemu światu jaki to z niego Indiana Jones. Na listowne zaproszenie pewnego tajemniczego obywatela wyrusza w dzikie ostępy Ameryki Północnej, by odnaleźć i ujawnić najbardziej tajemniczą z mitycznych istot – brakujące ogniwo, czyli najbliższego przodka człowieka zwanego także Wielką Stopą. Łowca przygód po przybyciu na miejsce dokona dwóch niezwykłych odkryć! Po pierwsze: zaproszenie było podstępem. Po drugie: jego autor to… niestety tego nie możemy zdradzić. Razem z nim Sir Lionel wyrusza w dalszą pełną przygód podroż, by dokonać odkrycia znacznie większego niż kiedykolwiek mógł pomarzyć! (opis dystrybutora kina za filmweb.pl)

BEZPŁATNE seanse filmowe pod chmurką w parku pałacowym w Starym Kisielinie, w każdy piątek sierpnia o godz. 21.00. Zapraszamy z leżakami, kocykami na wspólne pokazy filmów nie tylko familijnych.

 

SOBOTA, 24 SIERPNIA

 

Godz. 10.30

Tiger Street Workout Poland Championships 2024 na Placu Teatralnym

Zapraszamy na już 11 edycję Mistrzostw Polski Street Workout! Tiger Street Workout Poland Championships 2024 w Zielonej Górze w dniu 24.08.2024!

Będziecie mieli okazję zobaczyć najlepszych zawodników w Polsce.

Szykujemy mnóstwo atrakcji i zapraszamy serdecznie zarówno fanów Street Workout i Kalisteniki z całej Polski, jak i mieszkańców oraz osoby odwiedzające Zieloną Górę na niesamowite sportowe wydarzenie!

Więcej informacji jak zawsze na wydarzeniu oraz na oficjalnej stronie zawodów:
https://www.facebook.com/swpchamps/

Widzimy się w Zielonej Górze!

POWER IS BACK!

 

Godz. 11.00

Spacery z przewodnikiem w Muzeum: Szlakiem ginących zawodów w Muzeum Etnograficznym w Zielonej Górze – Ochli

Letnie spacery z przewodnikiem w Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze-Ochli powracają.

To propozycja skierowana zarówno do turystów jak i mieszkańców Zielonej Góry i okolic. Nawet te osoby, które były w muzeum już kilka razy, będą miały szansę zobaczyć je w zupełnie innym świetle. Pokażemy teoretycznie te same obiekty co zawsze, ale za każdym razem opowiedzą one nam trochę inną historię, ukażą inną tajemnicę.

Na spacer obowiązuje bilet wstępu jak za zwykłe wejście, zgodny z cennikiem dostępnym na naszej stronie.

Nie ma dodatkowej opłaty za przewodnika, nie trzeba też się zapisywać, ale bardzo prosimy o przyjście 10 minut przed startem spaceru.

 

Godz. 16:00

VIII CORNO – Brass Music Festival: Akademia Blachy w Kościele Najświętszego Zbawiciela W Zielonej Górze

Sarah Slater i Andre Schoch to wybitni trębacze od lat aktywnie działający na międzynarodowej scenie muzycznej, związani z najlepszymi orkiestrami i zespołami Europy, jak Filharmonicy Berlińscy czy German Brass. Podczas tegorocznej edycji CORNO poprowadzą warsztaty, których zwieńczeniem będzie prezentacja uczestników kursu w przestrzeni kościoła pw. Najświętszego Zbawiciela. To koncert-medytacja, okazja do zatrzymania się w pogoni obowiązków i duchowe ukojenie płynące ze spotkania z muzyką epok dawnych pisaną przez takich kompozytorów, jak Johann Sebastian Bach czy mistrz tzw. szkoły weneckiej, Giovanni Gabrieli.

uczestnicy warsztatów instrumentalnych
Sarah Slater, Andre Schoch – dyrygenci

wstęp wolny

Koncert odbywa się w ramach 8. CORNO – Brass Music Festival  www.corno.pl

 

Godz. 20:00

VIII CORNO – Brass Music Festival: Jazzraucsch Bigband w Lubuskim Teatrze

Po raz pierwszy w Polsce – Jazzrausch Bigband – wystąpi w niezwykle energetycznym koncercie, który zwieńczy tegoroczny CORNO – Brass Music Festival.

W 2015 roku zespół założony przez monachijskiego puzonistę Romana Sladka oraz gitarzystę i kompozytora Leonharda Kuhna, zadebiutował w Harry Klein, jednym z najbardziej renomowanych klubów elektro w Europie. Od tego czasu big band grał na coraz większych scenach, także w Lincoln Center w Nowym Jorku, a jego unikalny dźwięk jest celebrowany przez fanów jazzu i miłośników tańca na całym świecie. Zespół, niezwykle wszechstronny, nie gra „tylko” quasi wynalezionego przez siebie techno-jazzu, ponieważ utalentowani muzycy potrafią również doskonale wykonywać wszystkie klasyczne style big bandu. Wszechstronne wpływy z muzyki klasycznej również odgrywają dużą rolę, w końcu lider zespołu Roman Sladek i kompozytor rezydent Leonhard Kuhn ukończyli klasyczne studia. Z tego powodu Jazzrausch Bigband zajmował się już kompozytorami takimi jak Johannes Brahms i Ludwig van Beethoven, a w projekcie „Bruckner’s Breakdown” intensywnie poświęcił się wielkiemu austriackiemu romantykowi XIX wieku.

Z fragmentami tego programu Jazzrausch Bigband wystąpi u nas, gdzie w programie znajdzie się również „Mahler’s Breakdown”, adaptacja muzyki innego ważnego symfonika. Zespół przerobił znaną Piątą Symfonię Mahlera, w której drzwi do nowoczesności zostały szeroko otwarte, a słynne Adagietto jest muzycznym wyrazem miłości kompozytora do jego żony Almy. W obliczu zgodnej z duchem Jazzrausch Bigband wersji, w której muzyka Mahlera zostaje przekształcona do tańca, można by pomyśleć, „że to dzieło czekało 120 lat na tę interpretację” (Süddeutsche Zeitung). Klasyka w techno-jazzowej aranżacji, inteligentnie, wirtuozowsko i porywająco zainscenizowana! Prawdziwa gratka dla klubowiczów szukających oryginalności, a także dla słuchaczy jazzu i muzyki klasycznej, którzy pragną większej dawki rozrywki i potężnego brzmienia.

Daniel Klingl – saksofon altowy i sopranowy | Moritz Stahl – saksofon tenorowy i sopranowy | Tom Förster – saksofon tenorowy | Florian Leuschner – saksofon barytonowy, klarnet basowy i kontrabasowy | Julius Braun – trąbka | Angela Avetisyan – trąbka | Roman Sladek – puzon, prowadzenie | Moritz Renner – puzon | Jutta Keeß – tuba | Marco Dufner – perkusja

Bilety do nabycia na corno.pl, goingapp.pl, empikbilety.pl oraz stacjonarnie w salonach sieci Empik.

Koncert odbywa się w ramach 8. CORNO – Brass Music Festival  www.corno.pl

 

Godz. 21:00

Festiwal Ogrody Kultury 2024: Adam Mickiewicz „Gusła” reż. Grzegorz Bral

W malowniczej scenerii Parku Książęcego w Zatoniu, Fundacja Ogrody Kultury im. Księżnej Dino  zaprasza na wyjątkowe wydarzenie lata – Letni Festiwal Ogrody Kultury. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest znakomity maestro Czesław Grabowski, który zadbał o bogaty i różnorodny program artystyczny.

Wszystkie wydarzenia festiwalowe rozpoczynają się o godzinie 21:00, co pozwoli uczestnikom cieszyć się sztuką w magicznej atmosferze wieczornego parku.

W sobotę 24 sierpnia zaprezentowany zostanie spektakl „Gusła” w reżyserii Grzegorza Brala.

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Festiwalu Ogrody Kultury 2024 jest darmowy.

 

NIEDZIELA, 25 SIERPNIA

 

Godz. 18:00

Koncert Orkiestry Dętej Zastal na placu przed Filharmonią Zielonogórską

Stowarzyszenie Orkiestra Dęta ZASTAL jest najstarszą orkiestrą dętą w powojennej historii Zielonej Góry. Działa nieprzerwanie od 1947 roku. Zrzesza „młodzież starszą” i dorosłych. Dyrygent: Jarosław Wnorowski. Koncert w ramach tegorocznych koncertów promenadowych dla Miasta Zielona Góra.

Wstęp wolny.

 

 

Program Lata Muz Wszelakich 2024 dostępny jest na stronie zok.com.pl (https://zok.com.pl/lato-muz-wszelakich-2024-program/)

 

 

Zobacz również

Zobacz również

Zobacz również

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content