Dziesiąty rok z rzędu w trasę koncertową po Polsce wyruszą młodzi artyści z różnych krajów. Festiwal, którego początki sięgają 2013 roku przybliża postać i twórczość wybitnej polskiej piosenkarki Anny German oraz promuje młodych, utalentowanych muzycznie ludzi, wywodzących się z Polski i ze środowisk polskich na Białorusi i Ukrainie. Wydarzenie cieszy się zawsze dużym zainteresowaniem i sympatią publiczności. Anna German śpiewała o miłości i pokoju, jakże w tym czasie potrzebne i aktualne. „Śpiew jest dla mnie radością życia” wyznawała wybitna piosenkarka. Mówiła „Chcę, by piosenka rodziła w sercach słuchaczy piękne uczucia, żeby pomagała żyć i przezwyciężać trudności.” Właśnie takie zadanie stawiają przed młodymi artystami organizatorzy trasy koncertowej. Koncert jest autorską interpretacją i aranżacją znanych utworów z repertuaru Anny German, które mają niepowtarzalny charakter (solo, duet, kwartet, instrumentarium i autorski scenariusz).
W koncercie udział biorą:
Nadzieja Brońska polska działaczka na Białorusi. Laureatka międzynarodowych i krajowych konkursów wokalnych. Zdobyła pierwszą nagroda międzynarodowego Festiwalu pamięci Anny German „Tańczące Eurydyki” w Zielonej Górze (2007) oraz Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Legionowie.
Teresa Anna Ragan wokalistka i flecistka. Absolwentka dwóch kierunków studiów I stopnia: flet poprzeczny i wokalistyka, na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Występowała jako solistka w Oratorium „Pocałunek Boga”. W 2024 r. zadebiutowała w spektaklu operowym „Krakowiacy i Górale” w roli Doroty.
Radosław Palczak (baryton) jest Absolwentem studiów magisterskich na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu . Swoją operową karierę rozpoczął rolą Figara w „Weselu Figara” W. A. Mozarta, debiutując na scenie Opery Wrocławskiej pod batutą Bassema Akiki w reżyserii Tomasza Janczaka. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym Grand Prix na 5. Międzynarodowym Konkursie „World Harmony” w Wilnie w 2023 roku. Radosław Palczak jest również stypendystą Europejskiej Akademii Chóralnej w Görlitz.
Natalia Kalada (Akinina) uznawana za najlepszy mezzosopran na Białorusi. Laureatka pierwszych nagród na międzynarodowych festiwalach w tym Festiwalu Piosenki Anny German „Eurydyka”, ale również na międzynarodowym festiwalu w Bangkoku. Natalia śpiewała w salach koncertowych w wielu krajach m.in. w Austrii, Francji, Portugali, Belgii i krajach skandynawskich
Witali Oleszkiewicz (piano) kierownik artystyczny, reżyser dźwięku, śpiewak, multi-instrumentalista. Komponuje muzykę i tworzy aranżacje. 20 lat pracował w orkiestrze jako pianista orkiestry Teatru im. Janki Kupały w Mińsku. Od ponad 12 lat pracuje jako kierownik artystyczny, akompaniator i reżyser dźwięku polskich festiwali i koncertów.
Andrzej Sienażenski (skrzypce, gitara) muzyk, pedagog
Reżyseria i prowadzenie koncertu – prezes Fundacji Kultura Bez Granic Marina Towarnicka.
„Człowieczy los” koncert poświęcony Annie German
25 maja, godz. 18.00
Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus, ul. Generała Władysława Sikorskiego 10
Bilety w cenie: 40 zł (normalny) i 30 zł (ulgowy) + opłata serwisowa na abilet.pl
Ulga przysługuje: uczniom, studentom, emerytom, rencistom, posiadaczom karty ZGrana Rodzina
do nabycia w systemie sprzedaży http://zok.abilet.pl i na godzinę przed koncertem (tylko w przypadku jeżeli wcześniej nie zostaną wyprzedane).