Kategorie imprez
Festiwal
Kabaret
Koncert
Konkurs
Spektakl
Warsztaty
Wystawa
Plener
Inne

„Człowieczy los” koncert poświęcony Annie German

„Człowieczy los” koncert poświęcony Annie German

„Człowieczy los” koncert poświęcony Annie German

Dziesiąty rok z rzędu w trasę koncertową po Polsce wyruszą młodzi artyści z różnych krajów. Festiwal, którego początki sięgają 2013 roku przybliża postać i twórczość wybitnej polskiej piosenkarki Anny German oraz promuje młodych, utalentowanych muzycznie ludzi, wywodzących się z Polski i ze środowisk polskich na Białorusi i Ukrainie. Wydarzenie cieszy się zawsze dużym zainteresowaniem i sympatią publiczności. Anna German śpiewała o miłości i pokoju, jakże w tym czasie potrzebne i aktualne. „Śpiew jest dla mnie radością życia” wyznawała wybitna piosenkarka. Mówiła „Chcę, by piosenka rodziła w sercach słuchaczy piękne uczucia, żeby pomagała żyć i przezwyciężać trudności.” Właśnie takie zadanie stawiają przed młodymi artystami organizatorzy trasy koncertowej. Koncert jest autorską interpretacją i aranżacją znanych utworów z repertuaru Anny German, które mają niepowtarzalny charakter (solo, duet, kwartet, instrumentarium i autorski scenariusz).

 

W koncercie udział biorą:
Nadzieja Brońska polska działaczka na Białorusi. Laureatka międzynarodowych i krajowych konkursów wokalnych. Zdobyła pierwszą nagroda międzynarodowego Festiwalu pamięci Anny German „Tańczące Eurydyki” w Zielonej Górze (2007) oraz Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Legionowie.
Teresa Anna Ragan wokalistka i flecistka. Absolwentka dwóch kierunków studiów I stopnia: flet poprzeczny i wokalistyka, na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Występowała jako solistka w Oratorium „Pocałunek Boga”. W 2024 r. zadebiutowała w spektaklu operowym „Krakowiacy i Górale” w roli Doroty.
Radosław Palczak (baryton) jest Absolwentem studiów magisterskich na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu . Swoją operową karierę rozpoczął rolą Figara w „Weselu Figara” W. A. Mozarta, debiutując na scenie Opery Wrocławskiej pod batutą Bassema Akiki w reżyserii Tomasza Janczaka. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym Grand Prix na 5. Międzynarodowym Konkursie „World Harmony” w Wilnie w 2023 roku. Radosław Palczak jest również stypendystą Europejskiej Akademii Chóralnej w Görlitz.
Natalia Kalada (Akinina) uznawana za najlepszy mezzosopran na Białorusi. Laureatka pierwszych nagród na międzynarodowych festiwalach w tym Festiwalu Piosenki Anny German „Eurydyka”, ale również na międzynarodowym festiwalu w Bangkoku. Natalia śpiewała w salach koncertowych w wielu krajach m.in. w Austrii, Francji, Portugali, Belgii i krajach skandynawskich
Witali Oleszkiewicz (piano) kierownik artystyczny, reżyser dźwięku, śpiewak, multi-instrumentalista. Komponuje muzykę i tworzy aranżacje. 20 lat pracował w orkiestrze jako pianista orkiestry Teatru im. Janki Kupały w Mińsku. Od ponad 12 lat pracuje jako kierownik artystyczny, akompaniator i reżyser dźwięku polskich festiwali i koncertów.
Andrzej Sienażenski (skrzypce, gitara) muzyk, pedagog
Reżyseria i prowadzenie koncertu – prezes Fundacji Kultura Bez Granic Marina Towarnicka.

 

„Człowieczy los” koncert poświęcony Annie German
25 maja, godz. 18.00
Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus, ul. Generała Władysława Sikorskiego 10
Bilety w cenie: 40 zł (normalny) i 30 zł (ulgowy) + opłata serwisowa  na abilet.pl
Ulga przysługuje: uczniom, studentom, emerytom, rencistom, posiadaczom karty ZGrana Rodzina
do nabycia w systemie sprzedaży http://zok.abilet.pl i na godzinę przed koncertem (tylko w przypadku jeżeli wcześniej nie zostaną wyprzedane).

 

Zobacz również

Zobacz również

Zobacz również

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Przejdź do treści