Filtry
Tylko w tytułach
Kategorie imprez
Festiwal
Kabaret
Koncert
Konkurs
Spektakl
Warsztaty
Wystawa
Plener
Inne
Generic filters
Tylko w tytułach
Kategorie imprez
Festiwal
Kabaret
Koncert
Konkurs
Spektakl
Warsztaty
Wystawa
Plener
Inne
Szukaj
Close this search box.

Lato Muz Wszelakich 2007

Cykle imprez, czyli dla każdego coś dobrego

 

Wstęp wolny na większość imprez w ramach Lata Muz Wszelakich (z wyjątkiem oznaczonych w programie imprez biletowanych)

ZEKA NA NAŚ ŚWIAT reż. R. Krzempek, opieka art. Jerzy Stuhr wyst: Jerzy Trela, Cezary Żak, Bartosz Żukowski, Sebastian Pawlak, Jerzy Łapiński, Henryk Gołębiewski
Piotruś, 30-letni bezrobotny mężczyzna, mieszka samotnie w kawalerce na śląskim blokowisku. Utrzymuje go matka, która co miesiąc oddaje mu połowę swojej renty. Ponieważ matka wyjeżdża do sanatorium, Piotruś musi przeżyć miesiąc na własny rachunek.

W POGONI ZA ACID DRINKERS reż. Art Fabryczna, wyst. Acid Drinkers, Kuba Wojewódzki, Michał Figurski, Kazik Staszewski, Małgorzata Ostrowska, Maciej Maleńczuk, Jacek Chrzanowski, Wejmann Przemek „Perła”
W tym zrealizowanym przez poniatowską grupę Fabryczna Art dokumencie o jednej z najpopularniejszych polskich kapel zobaczymy portrety członków zespołu, zdjęcia z trasy i tłumy fanów.

O PALEC – reż. Stecura Ryszard
Chłopak i dziewczyna podróżują autostopem. Kierowca luksusowego samochodu proponuje im dziwną grę, w której stawką jest…palec.

SUMMER IN BERLIN – film fabularny, reż. Andreas Dresen, Niemcy
Nagrody i wyróżnienia: Srebrna Muszla za scenariusz, San Sebastian 2005; Srebrna Nagroda dla aktorów, Chicago 2005; Bawarska Nagroda Filmowa za reżyserię 2005
Gorące lato w Berlinie. Młoda kobieta opiekująca się starszymi, Nike i bezrobotna samotna matka Katrin są sąsiadkami i najlepszymi przyjaciółkami. Obie poszukują mężczyzny swych marzeń, skoro już wymarzony zawód się nie sprawdził. Na balkonie od Nike spędzają letnie wieczory, opowiadają, piją, śmieją się i narzekają. Do momentu, aż w ich życiu pojawia się kierowca ciężarówki, Ronald.

HOMOGENIZACJA, reż. Karol Godek
Za namową przyjaciela cierpiący z powodu samotności Grześ postanawia odnaleźć dziewczynę z nawiedzającego go snu.

EWA, reż. M. Talarczyk
Po rozpoczęciu nauki w liceum Ewa odkrywa w sobie pociąg do kobiet. Zaczynają ją interesować ukazujące się w „Playboyu” zdjęcia wykonane przez matkę, intryguje ją także koleżanka z klasy, Ola. Nowe odkrycie odbiera Ewie spokój i budzi strach.

JAZDA , film fabularny, reż. Jan Svěrák –
Jan Svěrák – reżyser z międzynarodowymi sukcesami (Nagroda Akademii Filmowej, Kryształowy Glob, Złoty Glob, Grand Prix festiwalu w Tokio)
Jazda to czeski wariant kina drogi. Konwencjonalny układ „ich dwóch a ona jedna” w interpretacji reżysera zyskuje psychologiczne prawdopodobieństwo i świeżość. Film ten, określany mianem głosu pokolenia i porównywany do „Noża w wodzie” Romana Polańskiego, szybko zyskał miano kultowego. Został nagrodzony Czeskim Lwem za zdjęcia i muzykę oraz Kryształowym Globusem w Karlovych Varach.

EL MISSIONERO / 50’ reż. Wojciecha Staronia – operator, autor zdjęć m.in. do Placu Zbawiciela K.Krauze’go
Opowieść o życiu misjonarza w Boliwii, o zamkniętym, pełnym tajemnic świecie Andów, ale przede wszystkim o niezwykłej sile ducha ojca Kazimierza Strzępka, który z wielkim poświęceniem pracuje tam od 15 lat.

Wszystkie dzieci zapraszamy do krainy bajek zobaczycie m.in:

TEATR PINEZKA sztuka dla małych i dużych. Przemysław Grządziela jest na festiwalach teatrów ulicznych gościem szczególnym. Ten wieloletni solista Polskiego Teatru Tańca – Baletu Poznańskiego od początku lat osiemdziesiątych uczestniczył w tworzeniu się w Polsce teatru ulicznego. Spektakle Teatru Pinezka to wybuchowa mieszanka klaunady, pantomimy, tańca, akrobacji, masek, marionetek, szczudeł, żonglerki piłkami, maczugami, kółkami, diabolo, plucia ogniem, jazdy na monocyklu oraz improwizacji z publicznością, czyli świetna zabawa dla widza w każdym wieku.

„MAGICZNA TRUPA ROBINSONA BLUESA” TEATR WIELKIE KOŁO – BĘDZIN
Spektakl utrzymany jest w konwencji teatru w teatrze. To magiczna historia ojca Robinsona, który wraz z synem Kosma oraz Maranta tworzy teatralna trupę wędrującą po świecie…

„AWANTURA W BRZYDOLANDII” STUDIO TEATRALNE „GULIWER”
– klasyczna bajka z morałem. Dwaj Aktorzy opowiadają a później inscenizują bajkę o królestwie zwanym Brzydolandią, w którym wszyscy mieszkańcy muszą oszpecać się by zadowolić króla (okropnie brzydkiego, lecz mającego wysokie mniemanie o swojej urodzie).

„O STOLARZU, KTÓRY SZUKAŁ SZCZĘŚCIA” LUBUSKI TEATR
Samotny stolarz Antoni od leśnego licha słyszy, że nie wie, co jest najważniejsze w życiu i czas najwyższy, by ocknął się z letargu i samotności. udaje się do najmądrzejszego na świecie leśnego dziada, czyli pana lasu aby znalejśc odpowiedź.

„KRÓLEWNA ŚNIEŻKA I SIEDMIU KRASNOLUDKÓW” LUBUSKI TEATR
To hiphopowa wersja popularnej bajki, w której oprócz krasnoludków hiphopowców, po stronie dobra stoją zwierzęta – Hiphopowa Mrówka, Ekscentryczna Dżdżownica i Czarodziejski Ptaszek.

ŚWIĘTO MIODU 
Targi sprzętu pszczelarskiego, wykłady, degustacje, zapoznanie z aktualną wiedzą na temat hodowli pszczół oraz metod pozyskiwania i zastosowania różnych gatunków miodu i produktów pszczelich.

ŻNIWOWANIE 
Festyn obrazuje tradycje gospodarskie i rolnicze związane ze zwyczajami żniwnymi. Atrakcją jest wypiek chleba w zabytkowym piecu połączony z degustacją oraz występ artystyczny zespołu ludowego „Żeńcy wielkopolscy ze Śmigla

U PROGU JESIENI – WYKOPKI
Prezentacja historii upraw przechowywania i wykorzystania ziemniaków w dawnym gospodarstwie chłopskim. Imprezie towarzyszą występy artystyczne i kiermasz sztuki ludowej.

„CZECZENKI” JAROSŁAW FILIPSKI – TEATR KREATURY W GORZOWIE WLKP. 
reżyseria: Przemek Wiśniewski
obsada: Ewa Pawlak i Marta Andrzejczyk
Bohaterki „Czeczenek” to dwie nowoczesne dziewczyny. Odnosi się wrażenie, że mogą stanowić modelowy przykład, kobiety Zachodu”, która w weekendy bawi się „na parkiecie w klubie”, gorliwie wyznaje wegetarianizm, a kryzysowe sytuacje rozwiązuje dzięki medytacji.

„DRAPACZE CHMUR” – TEATR ZIELONY WIATRAK W SOPOCIE
reżyseria: Marek Brand
tekst i wykonanie: Marek Brand, Bartosz Frankiewicz
Kanwą sztuki jest rozmowa dwóch bezrobotnych Polaków. Dialog tych przerażonych rzeczywistością i zniechęconych jałowością swego trudu ludzi to właściwie opowieść o losie wielu, którzy borykają się z problemem braku zatrudnienia na co dzień.

„SPOT! – SPEKTAKL MUZYCZNY” – WROCŁAWSKI TEATR ZAKŁAD KRAWIECKI
reżyseria: Szymon Turkiewicz
obsada: Magda Engelmajer-Turkiewicz, Kalina Hlimi-Pawlukiewicz, Ernest Nita, Piotr Charczuk
„Spot!” to spektakl, który opowiada o Polsce A.D. 2007 czyli o tym wszystkim , co ludzi młodych, denerwuje i wkurza. To słodko-gorzki spektakl o codziennym życiu, w którym razem z zewsząd atakującymi nas reklamami przeplatają się ludzkie marzenia i cierpienia.

„MOJO MICKYBO” OWEN MCCAFFERTY – TEATR KRYPTA, ZAMEK KSIĄŻĄT POMORSKICH W SZCZECINIE
reżyseria: Wiktor Rubin
obsada: Grzegorz Falkowski, Paweł Niczewski
Mojo Mickybo to napisana błyskotliwym językiem opowieść o przyjaźni dwóch chłopców, której tłem są zamieszki w Belfaście lat siedemdziesiątych.

„ZABIJANIE GOMUŁKI” WEDŁUG POWIEŚCI „TYSIĄC SPOKOJNYCH MIAST” JERZEGO PILCHA – LUBUSKI TEATR
reżyseria: Jacek Głomb
Ojciec i pan Trąba postanawiają zabić I sekretarza Władysława Gomułkę jest lato 1963 roku. Głównym bohaterem powieści i jej narratorem jest nastoletni Jerzyk.

To nowy cykl spotkań, który proponuje Państwu Lubuski Teatr. Zobaczą Państwo m.in.

„YORICK, CZYLI SPOWIEDŹ BŁAZNA” WYKONANIE WIESŁAW KOMASA
To pytania wokół dziwnej postaci błazna w życiu i teatrze. Błazen – to bycie wolnym? Błazen – to świadomość niewoli? Błazen – to sposób na przetrwanie? Błazen – to ciągła maska i cena, jaką się za nią płaci? Pytań jest wiele, w zależności od gry, którą proponuje każdy dzień w życiu i w teatrze.

„JA JESTEM ŻYD Z WESELA” ZBIGNIEW WALERYŚ
„Jest to troszeczkę śmieszna, choć w zasadzie bardzo smutna opowieść, zasłyszana i z melancholijnym humorem napisana przez Romana Brandstaettera. Jej bohaterem jest Hirsz Singer, karczmarz z Bronowic Małych, który pewnego dnia, nie przeczuwając co z tego wyniknie, znalazł się wraz z żoną i córką na weselu poety Rydla.

CINEMA TEATR MICHAŁOWICE
KABARET OLBRZYMÓW
Przedstawia obraz nędzy i rozpaczy, cierpienia ludu prostego, wyniosłośc urzędników, pachę sponsora, miałkośc artystów. A wszystko to spisane z zatroskanych serc matek – tak zaczyna się kabaret,. Potem następują po sobie żywe obrazy, piosenki i skecze

TEATR MALUTKI WARSZAWA
Teatr Malutki został założony w 1994 roku w Warszawie przez Piotra Suzina – mima, absolwenta Studia Pantomimy przy Teatrze Żydowskim. SUPER DUO to przedstawienia z elementami pantomimy, cyrku, tańca i akrobatyki.
MALUTKI THEATER WARSZAWA

KRZYSZTOF DAUKSZEWICZ
Zapraszamy na niezłą dawkę humoru z Krzysztofem Daukszewiczem. Satyryk, felietonista, tekściarz, poeta i kompozytor. Jego nagrody i nazwy kabaretów, z którymi je zdobył można by wymieniać bardzo, bardzo długo. Podobnie długa jest lista z jego recitalami i programami. Występuje, pisze, śpiewa.

KONCERT ZESPOŁU PRINCESS/QUEEN
ZESPÓŁ PRINCESS zagra dla funów zespołu Queen i nie tylko. „PRINCESS” to replika legendarnego zespołu „QUEEN”. Ta zagraniczna, 5-osobowa formacja to znakomite, spektakularne widowisko na wysokim poziomie artystycznym, z udziałem charyzmatycznego wokalisty łudząco podobnego do nieżyjącego już Freddiego Mercurego.
RECITAL DRUGIEJ MARYLI 
DRUGA MARYLA – Sebastian, najwierniejsza kopia Maryli Rodowicz. Śpiewa na żywo i do złudzenia przypomina oryginał nie tylko głosowo ale i wizualnie. Na koncertach ma wspaniały kontakt z publicznością, która bawi się przy znanych i lubianych hitach Maryli.
RECITAL PIOSENEK ELVISA PRESLEYA W WYKONANIU WOJCIECHA KORDY
W 30 rocznicę śmierci „Króla rock and rolla WOJCIECH KORDA Z ZESPOŁEM przypomni piosenki ELVISA PRESLEYA. Wojciech Korda to wokalista, gitarzysta, kompozytor, współtwórca rock-opery NAGA. Występował w zespole Niebiesko-Czarni, w zespole ADA-KORDA i HORDA. Laureat Złotej Dziesiątki Festiwalu Muzycznych Talentów w Szczecinie (1962 r.), Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu (1965 r.) oraz nagrody Złotego Kamertonu w 1991 r. ustanowioną przez redakcję Music News.

LUBELSKA FEDERACJA BARDÓW po raz pierwszy w Zielonej Górze.
To jedyna w swoim rodzaju formacja estradowa proponująca własne rozumienie rozrywki. Charakteryzuje się niespotykaną potęgą głosów, a także wyjątkową dbałością o stronę muzyczną i tekstową. Grupa istnieje od pięciu lat. Najważniejsze występy w charakterze gwiazdy zanotowała podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, II Festiwalu Piosenki Prawdziwej (Sopot – Opera Leśna), Olsztyńskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy poezję”. Z sukcesem koncertowała w Wiedniu, w Paryżu, w Nowym Jorku i wielokrotnie w Londynie.
PIEŚNI JAROMIRA NOHAVICY to czeski hit , który przyciągnie tłumy.
Jaromir Nohavica funkcjonuje w świecie polskiej piosenki na bardzo specyficznych zasadach. Będąc nominalnie bardem czeskim, zyskał w Polsce status wyjątkowy, nieporównywalny z innymi zagranicznymi wykonawcami. Fenomen Nohavicy polega na mistrzowskim przeplataniu piosenek poważniejszych typowo czeskim luzem i humorem. W Polsce piosenki czeskiego barda śpiewają Elżbieta Wojnowska, Antoni Muracki, Basia Stępniak-Wilk, Michało Łanuszka oraz Paweł Orkisz.

YIDDISH SONGS w wykonaniu ANDRE OCHODLO Z ZESPOŁEM to niepowtarzalna dawka żydowskiej muzyki. Andre Ochodlo jeden z najwybitniejszych interpretatorów yiddish songs. Założyciel, dyrektor, aktor oraz reżyser sopockiego Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej. Na recital składają się m.in.: wiersze znanych żydowskich poetów, m.in. Mordechaja Gebirtiga, Abrahama Sutzkevera czy melodie z przedwojennych żydowskich musicali.

KONCERT ZESPOŁU HAGADA
Inspiracją dla zespołu jest tradycyjna, religijna muzyka żydowska. Zagrali już w wielu miejscach w Polsce oraz na najważniejszym festiwalu muzyki żydowskiej w Izraelu w miejscowości Safed. Ich koncert zaskoczy Państwa.

RECITAL MARTY BIZOŃ
Marta Bizoń jedna z ciekawszych interpretatorek piosenek żydowskich. Absolwentka Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Wychowanka m.in. Jerzego Stuhra, Jana Szurmieja, Jerzego Treli. Aktorka Teatru Ludowego w Krakowie współpracująca z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie oraz Teatrem Polskim we Wrocławiu. Występowała m.in.w Piwnicy pod Baranami. Ważniejsze role filmowe: „Lista Schindlera” S. Spielberga, „Quo vadis” J. Kawalerowicz, „Kochaj i rób co chcesz” R. Glińskiego.

RECITAL EVGENA MALINOWSKIEGO
Evgen Malinovskiy – od 1992 roku mieszkaniec Polski. Absolwent Wyższej Szkoły Sztuk i Kultury, dyrygent orkiestr estradowych. Aktor, muzyk i wykonawca piosenki aktorskiej. W Polsce znany z brawurowego wykonywania ballad i piosenek m.in. Włodzimierza Wysockiego czy Bułata Okudżawy.

LWOWSKI TEATR WOSKRIESINNIA – UKRAINA 
Lwowski Teatr Woskriesinnia powstał we Lwowie w 1990 roku. Artyści Teatru „Woskriesinnia” w ciągu swojego czternastostoletniego istnienia, prezentowali swoje spektakle w Polsce na międzynarodowych Festiwalach m.in. we Wrocławiu, Krakowie, , Gdańsku, Szczecinie, Warszawie. Odwiedzili też Festiwale w Edynburgu, Nowym Sadzie, Ljubljanie, Mariborze. Zdobyli mnóstwo nagród. Wszystkie spektakle mają własny charakter, są efektowne i prezentują wysoki kunszt sztuki aktorskiej. Wiele festiwali zabiega o udział teatru Woskriesinnie.

RECITAL ŻANNY GIERASIMOWEJ
Żanna Gierasimowa absolwentka studiów teatralnych w Kijowie, wieloletnia aktorka słynnego Moskiewskiego Teatru Stanisławskiego. Żanna Gierasimowa to przede wszystkim aktorką. Każda jej piosenka to odrębny spektakl, pełen ekspresji ale i lirycznej zadumy, pełen umiejętnie stopniowanego napięcia ale i nieoczekiwanych wybuchów prawdziwej namiętności. Oryginalne brzmienie głosu, pełnego niewymuszonego żaru i niebanalnej barwy, połączone z aktorską interpretacją dają wrażenie i pewność obcowania z prawdziwą sztuką. Koncertuje m.in. w Warszawie (m.in.Teatr Ateneum, Teatr Mały, Teatr Rampa), Krakowie (Loch Camelot, Piwnica pod Baranami, Wiśniowy Sad). Znana również z ról w serialach m.in. ” Na dobre i na złe” czy „Na Wspólnej” oraz MIKROFON DLA WSZYSTKICH, gdzie każdy będzie mógł zaśpiewac ulubioną piosenkę w języku rosyjskim. Na zgłoszenia czekamy do 01.08.07 pod adresem ZOK ul. Festiwalowa 3, 65-520 Zielona Góra lub faxem 068 451 10 03 z dopiskiem Mikrofon dla wszystkich. Zwycięzca otrzyma Samowar. Karta zgłoszenia do pobrania na www.zok.com.pl.

 

1. Scena na deptaku (przy Lubuskim Teatrze)
2. Stolarnia (podwórko Lubuskiego Teatru)
3. Konkatedra Św. Jadwigi, Plac Ks. Biskupa Wilhelma Pluty
4. Ratusz, Stary Rynek
5. Muzeum Zieli Lubuskiej, Al.Niepodległości 15
6. Biuro Wystaw Artystycznych, Al. Niepodległości 19
7. Kościół Najświętszego Zbawiciela, Al. Niepodległości 8
8. Kino Newa, ul. Kazimierza Wielkiego 21
9. Kościół Ewangelicki, ul. Kazimierza Wielkiego 11
10. Jazzgot CAFE, Al.NiepodległoścI 25
11. Ogródek Strasznego Dworu, ul. Kazimierza Wielkiego 21 (przy Kinie Newa)
12. WiMBP, Al.Polskiego Wojska Polskiego 21
13. Winiarnia, ul. Moniuszki 16
14. Piekarnia Cichej Kobiety, ul. Fabryczna 13
15. Galeria w Starej Fabryce, ul. Fabryczna 13a
16. Amfiteatr, ul. Festiwalowa 3
17. Muzeum Etnograficzne w Ochli, ul. Muzealna 5
18. Minibrowar HAUST, Plac Pocztowy 9
19. Scena na strychu, ul. Fabryczna 13

Galerie zdjęć są dostępne do obejrzenia w naszym Archiwum.

Lato Muz Wszelakich 2007

Cykle imprez, czyli dla każdego coś dobrego

 

Wstęp wolny na większość imprez w ramach Lata Muz Wszelakich (z wyjątkiem oznaczonych w programie imprez biletowanych)

ZEKA NA NAŚ ŚWIAT reż. R. Krzempek, opieka art. Jerzy Stuhr wyst: Jerzy Trela, Cezary Żak, Bartosz Żukowski, Sebastian Pawlak, Jerzy Łapiński, Henryk Gołębiewski
Piotruś, 30-letni bezrobotny mężczyzna, mieszka samotnie w kawalerce na śląskim blokowisku. Utrzymuje go matka, która co miesiąc oddaje mu połowę swojej renty. Ponieważ matka wyjeżdża do sanatorium, Piotruś musi przeżyć miesiąc na własny rachunek.

W POGONI ZA ACID DRINKERS reż. Art Fabryczna, wyst. Acid Drinkers, Kuba Wojewódzki, Michał Figurski, Kazik Staszewski, Małgorzata Ostrowska, Maciej Maleńczuk, Jacek Chrzanowski, Wejmann Przemek „Perła”
W tym zrealizowanym przez poniatowską grupę Fabryczna Art dokumencie o jednej z najpopularniejszych polskich kapel zobaczymy portrety członków zespołu, zdjęcia z trasy i tłumy fanów.

O PALEC – reż. Stecura Ryszard
Chłopak i dziewczyna podróżują autostopem. Kierowca luksusowego samochodu proponuje im dziwną grę, w której stawką jest…palec.

SUMMER IN BERLIN – film fabularny, reż. Andreas Dresen, Niemcy
Nagrody i wyróżnienia: Srebrna Muszla za scenariusz, San Sebastian 2005; Srebrna Nagroda dla aktorów, Chicago 2005; Bawarska Nagroda Filmowa za reżyserię 2005
Gorące lato w Berlinie. Młoda kobieta opiekująca się starszymi, Nike i bezrobotna samotna matka Katrin są sąsiadkami i najlepszymi przyjaciółkami. Obie poszukują mężczyzny swych marzeń, skoro już wymarzony zawód się nie sprawdził. Na balkonie od Nike spędzają letnie wieczory, opowiadają, piją, śmieją się i narzekają. Do momentu, aż w ich życiu pojawia się kierowca ciężarówki, Ronald.

HOMOGENIZACJA, reż. Karol Godek
Za namową przyjaciela cierpiący z powodu samotności Grześ postanawia odnaleźć dziewczynę z nawiedzającego go snu.

EWA, reż. M. Talarczyk
Po rozpoczęciu nauki w liceum Ewa odkrywa w sobie pociąg do kobiet. Zaczynają ją interesować ukazujące się w „Playboyu” zdjęcia wykonane przez matkę, intryguje ją także koleżanka z klasy, Ola. Nowe odkrycie odbiera Ewie spokój i budzi strach.

JAZDA , film fabularny, reż. Jan Svěrák –
Jan Svěrák – reżyser z międzynarodowymi sukcesami (Nagroda Akademii Filmowej, Kryształowy Glob, Złoty Glob, Grand Prix festiwalu w Tokio)
Jazda to czeski wariant kina drogi. Konwencjonalny układ „ich dwóch a ona jedna” w interpretacji reżysera zyskuje psychologiczne prawdopodobieństwo i świeżość. Film ten, określany mianem głosu pokolenia i porównywany do „Noża w wodzie” Romana Polańskiego, szybko zyskał miano kultowego. Został nagrodzony Czeskim Lwem za zdjęcia i muzykę oraz Kryształowym Globusem w Karlovych Varach.

EL MISSIONERO / 50’ reż. Wojciecha Staronia – operator, autor zdjęć m.in. do Placu Zbawiciela K.Krauze’go
Opowieść o życiu misjonarza w Boliwii, o zamkniętym, pełnym tajemnic świecie Andów, ale przede wszystkim o niezwykłej sile ducha ojca Kazimierza Strzępka, który z wielkim poświęceniem pracuje tam od 15 lat.

Wszystkie dzieci zapraszamy do krainy bajek zobaczycie m.in:

TEATR PINEZKA sztuka dla małych i dużych. Przemysław Grządziela jest na festiwalach teatrów ulicznych gościem szczególnym. Ten wieloletni solista Polskiego Teatru Tańca – Baletu Poznańskiego od początku lat osiemdziesiątych uczestniczył w tworzeniu się w Polsce teatru ulicznego. Spektakle Teatru Pinezka to wybuchowa mieszanka klaunady, pantomimy, tańca, akrobacji, masek, marionetek, szczudeł, żonglerki piłkami, maczugami, kółkami, diabolo, plucia ogniem, jazdy na monocyklu oraz improwizacji z publicznością, czyli świetna zabawa dla widza w każdym wieku.

„MAGICZNA TRUPA ROBINSONA BLUESA” TEATR WIELKIE KOŁO – BĘDZIN
Spektakl utrzymany jest w konwencji teatru w teatrze. To magiczna historia ojca Robinsona, który wraz z synem Kosma oraz Maranta tworzy teatralna trupę wędrującą po świecie…

„AWANTURA W BRZYDOLANDII” STUDIO TEATRALNE „GULIWER”
– klasyczna bajka z morałem. Dwaj Aktorzy opowiadają a później inscenizują bajkę o królestwie zwanym Brzydolandią, w którym wszyscy mieszkańcy muszą oszpecać się by zadowolić króla (okropnie brzydkiego, lecz mającego wysokie mniemanie o swojej urodzie).

„O STOLARZU, KTÓRY SZUKAŁ SZCZĘŚCIA” LUBUSKI TEATR
Samotny stolarz Antoni od leśnego licha słyszy, że nie wie, co jest najważniejsze w życiu i czas najwyższy, by ocknął się z letargu i samotności. udaje się do najmądrzejszego na świecie leśnego dziada, czyli pana lasu aby znalejśc odpowiedź.

„KRÓLEWNA ŚNIEŻKA I SIEDMIU KRASNOLUDKÓW” LUBUSKI TEATR
To hiphopowa wersja popularnej bajki, w której oprócz krasnoludków hiphopowców, po stronie dobra stoją zwierzęta – Hiphopowa Mrówka, Ekscentryczna Dżdżownica i Czarodziejski Ptaszek.

ŚWIĘTO MIODU 
Targi sprzętu pszczelarskiego, wykłady, degustacje, zapoznanie z aktualną wiedzą na temat hodowli pszczół oraz metod pozyskiwania i zastosowania różnych gatunków miodu i produktów pszczelich.

ŻNIWOWANIE 
Festyn obrazuje tradycje gospodarskie i rolnicze związane ze zwyczajami żniwnymi. Atrakcją jest wypiek chleba w zabytkowym piecu połączony z degustacją oraz występ artystyczny zespołu ludowego „Żeńcy wielkopolscy ze Śmigla

U PROGU JESIENI – WYKOPKI
Prezentacja historii upraw przechowywania i wykorzystania ziemniaków w dawnym gospodarstwie chłopskim. Imprezie towarzyszą występy artystyczne i kiermasz sztuki ludowej.

„CZECZENKI” JAROSŁAW FILIPSKI – TEATR KREATURY W GORZOWIE WLKP. 
reżyseria: Przemek Wiśniewski
obsada: Ewa Pawlak i Marta Andrzejczyk
Bohaterki „Czeczenek” to dwie nowoczesne dziewczyny. Odnosi się wrażenie, że mogą stanowić modelowy przykład, kobiety Zachodu”, która w weekendy bawi się „na parkiecie w klubie”, gorliwie wyznaje wegetarianizm, a kryzysowe sytuacje rozwiązuje dzięki medytacji.

„DRAPACZE CHMUR” – TEATR ZIELONY WIATRAK W SOPOCIE
reżyseria: Marek Brand
tekst i wykonanie: Marek Brand, Bartosz Frankiewicz
Kanwą sztuki jest rozmowa dwóch bezrobotnych Polaków. Dialog tych przerażonych rzeczywistością i zniechęconych jałowością swego trudu ludzi to właściwie opowieść o losie wielu, którzy borykają się z problemem braku zatrudnienia na co dzień.

„SPOT! – SPEKTAKL MUZYCZNY” – WROCŁAWSKI TEATR ZAKŁAD KRAWIECKI
reżyseria: Szymon Turkiewicz
obsada: Magda Engelmajer-Turkiewicz, Kalina Hlimi-Pawlukiewicz, Ernest Nita, Piotr Charczuk
„Spot!” to spektakl, który opowiada o Polsce A.D. 2007 czyli o tym wszystkim , co ludzi młodych, denerwuje i wkurza. To słodko-gorzki spektakl o codziennym życiu, w którym razem z zewsząd atakującymi nas reklamami przeplatają się ludzkie marzenia i cierpienia.

„MOJO MICKYBO” OWEN MCCAFFERTY – TEATR KRYPTA, ZAMEK KSIĄŻĄT POMORSKICH W SZCZECINIE
reżyseria: Wiktor Rubin
obsada: Grzegorz Falkowski, Paweł Niczewski
Mojo Mickybo to napisana błyskotliwym językiem opowieść o przyjaźni dwóch chłopców, której tłem są zamieszki w Belfaście lat siedemdziesiątych.

„ZABIJANIE GOMUŁKI” WEDŁUG POWIEŚCI „TYSIĄC SPOKOJNYCH MIAST” JERZEGO PILCHA – LUBUSKI TEATR
reżyseria: Jacek Głomb
Ojciec i pan Trąba postanawiają zabić I sekretarza Władysława Gomułkę jest lato 1963 roku. Głównym bohaterem powieści i jej narratorem jest nastoletni Jerzyk.

To nowy cykl spotkań, który proponuje Państwu Lubuski Teatr. Zobaczą Państwo m.in.

„YORICK, CZYLI SPOWIEDŹ BŁAZNA” WYKONANIE WIESŁAW KOMASA
To pytania wokół dziwnej postaci błazna w życiu i teatrze. Błazen – to bycie wolnym? Błazen – to świadomość niewoli? Błazen – to sposób na przetrwanie? Błazen – to ciągła maska i cena, jaką się za nią płaci? Pytań jest wiele, w zależności od gry, którą proponuje każdy dzień w życiu i w teatrze.

„JA JESTEM ŻYD Z WESELA” ZBIGNIEW WALERYŚ
„Jest to troszeczkę śmieszna, choć w zasadzie bardzo smutna opowieść, zasłyszana i z melancholijnym humorem napisana przez Romana Brandstaettera. Jej bohaterem jest Hirsz Singer, karczmarz z Bronowic Małych, który pewnego dnia, nie przeczuwając co z tego wyniknie, znalazł się wraz z żoną i córką na weselu poety Rydla.

CINEMA TEATR MICHAŁOWICE
KABARET OLBRZYMÓW
Przedstawia obraz nędzy i rozpaczy, cierpienia ludu prostego, wyniosłośc urzędników, pachę sponsora, miałkośc artystów. A wszystko to spisane z zatroskanych serc matek – tak zaczyna się kabaret,. Potem następują po sobie żywe obrazy, piosenki i skecze

TEATR MALUTKI WARSZAWA
Teatr Malutki został założony w 1994 roku w Warszawie przez Piotra Suzina – mima, absolwenta Studia Pantomimy przy Teatrze Żydowskim. SUPER DUO to przedstawienia z elementami pantomimy, cyrku, tańca i akrobatyki.
MALUTKI THEATER WARSZAWA

KRZYSZTOF DAUKSZEWICZ
Zapraszamy na niezłą dawkę humoru z Krzysztofem Daukszewiczem. Satyryk, felietonista, tekściarz, poeta i kompozytor. Jego nagrody i nazwy kabaretów, z którymi je zdobył można by wymieniać bardzo, bardzo długo. Podobnie długa jest lista z jego recitalami i programami. Występuje, pisze, śpiewa.

KONCERT ZESPOŁU PRINCESS/QUEEN
ZESPÓŁ PRINCESS zagra dla funów zespołu Queen i nie tylko. „PRINCESS” to replika legendarnego zespołu „QUEEN”. Ta zagraniczna, 5-osobowa formacja to znakomite, spektakularne widowisko na wysokim poziomie artystycznym, z udziałem charyzmatycznego wokalisty łudząco podobnego do nieżyjącego już Freddiego Mercurego.
RECITAL DRUGIEJ MARYLI 
DRUGA MARYLA – Sebastian, najwierniejsza kopia Maryli Rodowicz. Śpiewa na żywo i do złudzenia przypomina oryginał nie tylko głosowo ale i wizualnie. Na koncertach ma wspaniały kontakt z publicznością, która bawi się przy znanych i lubianych hitach Maryli.
RECITAL PIOSENEK ELVISA PRESLEYA W WYKONANIU WOJCIECHA KORDY
W 30 rocznicę śmierci „Króla rock and rolla WOJCIECH KORDA Z ZESPOŁEM przypomni piosenki ELVISA PRESLEYA. Wojciech Korda to wokalista, gitarzysta, kompozytor, współtwórca rock-opery NAGA. Występował w zespole Niebiesko-Czarni, w zespole ADA-KORDA i HORDA. Laureat Złotej Dziesiątki Festiwalu Muzycznych Talentów w Szczecinie (1962 r.), Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu (1965 r.) oraz nagrody Złotego Kamertonu w 1991 r. ustanowioną przez redakcję Music News.

LUBELSKA FEDERACJA BARDÓW po raz pierwszy w Zielonej Górze.
To jedyna w swoim rodzaju formacja estradowa proponująca własne rozumienie rozrywki. Charakteryzuje się niespotykaną potęgą głosów, a także wyjątkową dbałością o stronę muzyczną i tekstową. Grupa istnieje od pięciu lat. Najważniejsze występy w charakterze gwiazdy zanotowała podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, II Festiwalu Piosenki Prawdziwej (Sopot – Opera Leśna), Olsztyńskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy poezję”. Z sukcesem koncertowała w Wiedniu, w Paryżu, w Nowym Jorku i wielokrotnie w Londynie.
PIEŚNI JAROMIRA NOHAVICY to czeski hit , który przyciągnie tłumy.
Jaromir Nohavica funkcjonuje w świecie polskiej piosenki na bardzo specyficznych zasadach. Będąc nominalnie bardem czeskim, zyskał w Polsce status wyjątkowy, nieporównywalny z innymi zagranicznymi wykonawcami. Fenomen Nohavicy polega na mistrzowskim przeplataniu piosenek poważniejszych typowo czeskim luzem i humorem. W Polsce piosenki czeskiego barda śpiewają Elżbieta Wojnowska, Antoni Muracki, Basia Stępniak-Wilk, Michało Łanuszka oraz Paweł Orkisz.

YIDDISH SONGS w wykonaniu ANDRE OCHODLO Z ZESPOŁEM to niepowtarzalna dawka żydowskiej muzyki. Andre Ochodlo jeden z najwybitniejszych interpretatorów yiddish songs. Założyciel, dyrektor, aktor oraz reżyser sopockiego Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej. Na recital składają się m.in.: wiersze znanych żydowskich poetów, m.in. Mordechaja Gebirtiga, Abrahama Sutzkevera czy melodie z przedwojennych żydowskich musicali.

KONCERT ZESPOŁU HAGADA
Inspiracją dla zespołu jest tradycyjna, religijna muzyka żydowska. Zagrali już w wielu miejscach w Polsce oraz na najważniejszym festiwalu muzyki żydowskiej w Izraelu w miejscowości Safed. Ich koncert zaskoczy Państwa.

RECITAL MARTY BIZOŃ
Marta Bizoń jedna z ciekawszych interpretatorek piosenek żydowskich. Absolwentka Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Wychowanka m.in. Jerzego Stuhra, Jana Szurmieja, Jerzego Treli. Aktorka Teatru Ludowego w Krakowie współpracująca z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie oraz Teatrem Polskim we Wrocławiu. Występowała m.in.w Piwnicy pod Baranami. Ważniejsze role filmowe: „Lista Schindlera” S. Spielberga, „Quo vadis” J. Kawalerowicz, „Kochaj i rób co chcesz” R. Glińskiego.

RECITAL EVGENA MALINOWSKIEGO
Evgen Malinovskiy – od 1992 roku mieszkaniec Polski. Absolwent Wyższej Szkoły Sztuk i Kultury, dyrygent orkiestr estradowych. Aktor, muzyk i wykonawca piosenki aktorskiej. W Polsce znany z brawurowego wykonywania ballad i piosenek m.in. Włodzimierza Wysockiego czy Bułata Okudżawy.

LWOWSKI TEATR WOSKRIESINNIA – UKRAINA 
Lwowski Teatr Woskriesinnia powstał we Lwowie w 1990 roku. Artyści Teatru „Woskriesinnia” w ciągu swojego czternastostoletniego istnienia, prezentowali swoje spektakle w Polsce na międzynarodowych Festiwalach m.in. we Wrocławiu, Krakowie, , Gdańsku, Szczecinie, Warszawie. Odwiedzili też Festiwale w Edynburgu, Nowym Sadzie, Ljubljanie, Mariborze. Zdobyli mnóstwo nagród. Wszystkie spektakle mają własny charakter, są efektowne i prezentują wysoki kunszt sztuki aktorskiej. Wiele festiwali zabiega o udział teatru Woskriesinnie.

RECITAL ŻANNY GIERASIMOWEJ
Żanna Gierasimowa absolwentka studiów teatralnych w Kijowie, wieloletnia aktorka słynnego Moskiewskiego Teatru Stanisławskiego. Żanna Gierasimowa to przede wszystkim aktorką. Każda jej piosenka to odrębny spektakl, pełen ekspresji ale i lirycznej zadumy, pełen umiejętnie stopniowanego napięcia ale i nieoczekiwanych wybuchów prawdziwej namiętności. Oryginalne brzmienie głosu, pełnego niewymuszonego żaru i niebanalnej barwy, połączone z aktorską interpretacją dają wrażenie i pewność obcowania z prawdziwą sztuką. Koncertuje m.in. w Warszawie (m.in.Teatr Ateneum, Teatr Mały, Teatr Rampa), Krakowie (Loch Camelot, Piwnica pod Baranami, Wiśniowy Sad). Znana również z ról w serialach m.in. ” Na dobre i na złe” czy „Na Wspólnej” oraz MIKROFON DLA WSZYSTKICH, gdzie każdy będzie mógł zaśpiewac ulubioną piosenkę w języku rosyjskim. Na zgłoszenia czekamy do 01.08.07 pod adresem ZOK ul. Festiwalowa 3, 65-520 Zielona Góra lub faxem 068 451 10 03 z dopiskiem Mikrofon dla wszystkich. Zwycięzca otrzyma Samowar. Karta zgłoszenia do pobrania na www.zok.com.pl.

 

1. Scena na deptaku (przy Lubuskim Teatrze)
2. Stolarnia (podwórko Lubuskiego Teatru)
3. Konkatedra Św. Jadwigi, Plac Ks. Biskupa Wilhelma Pluty
4. Ratusz, Stary Rynek
5. Muzeum Zieli Lubuskiej, Al.Niepodległości 15
6. Biuro Wystaw Artystycznych, Al. Niepodległości 19
7. Kościół Najświętszego Zbawiciela, Al. Niepodległości 8
8. Kino Newa, ul. Kazimierza Wielkiego 21
9. Kościół Ewangelicki, ul. Kazimierza Wielkiego 11
10. Jazzgot CAFE, Al.NiepodległoścI 25
11. Ogródek Strasznego Dworu, ul. Kazimierza Wielkiego 21 (przy Kinie Newa)
12. WiMBP, Al.Polskiego Wojska Polskiego 21
13. Winiarnia, ul. Moniuszki 16
14. Piekarnia Cichej Kobiety, ul. Fabryczna 13
15. Galeria w Starej Fabryce, ul. Fabryczna 13a
16. Amfiteatr, ul. Festiwalowa 3
17. Muzeum Etnograficzne w Ochli, ul. Muzealna 5
18. Minibrowar HAUST, Plac Pocztowy 9
19. Scena na strychu, ul. Fabryczna 13

Galerie zdjęć są dostępne do obejrzenia w naszym Archiwum.

Lato Muz Wszelakich 2007

Cykle imprez z opisami

Cykle imprez, czyli dla każdego coś dobrego

 

Wstęp wolny na większość imprez w ramach Lata Muz Wszelakich (z wyjątkiem oznaczonych w programie imprez biletowanych)

ZEKA NA NAŚ ŚWIAT reż. R. Krzempek, opieka art. Jerzy Stuhr wyst: Jerzy Trela, Cezary Żak, Bartosz Żukowski, Sebastian Pawlak, Jerzy Łapiński, Henryk Gołębiewski
Piotruś, 30-letni bezrobotny mężczyzna, mieszka samotnie w kawalerce na śląskim blokowisku. Utrzymuje go matka, która co miesiąc oddaje mu połowę swojej renty. Ponieważ matka wyjeżdża do sanatorium, Piotruś musi przeżyć miesiąc na własny rachunek.

W POGONI ZA ACID DRINKERS reż. Art Fabryczna, wyst. Acid Drinkers, Kuba Wojewódzki, Michał Figurski, Kazik Staszewski, Małgorzata Ostrowska, Maciej Maleńczuk, Jacek Chrzanowski, Wejmann Przemek „Perła”
W tym zrealizowanym przez poniatowską grupę Fabryczna Art dokumencie o jednej z najpopularniejszych polskich kapel zobaczymy portrety członków zespołu, zdjęcia z trasy i tłumy fanów.

O PALEC – reż. Stecura Ryszard
Chłopak i dziewczyna podróżują autostopem. Kierowca luksusowego samochodu proponuje im dziwną grę, w której stawką jest…palec.

SUMMER IN BERLIN – film fabularny, reż. Andreas Dresen, Niemcy
Nagrody i wyróżnienia: Srebrna Muszla za scenariusz, San Sebastian 2005; Srebrna Nagroda dla aktorów, Chicago 2005; Bawarska Nagroda Filmowa za reżyserię 2005
Gorące lato w Berlinie. Młoda kobieta opiekująca się starszymi, Nike i bezrobotna samotna matka Katrin są sąsiadkami i najlepszymi przyjaciółkami. Obie poszukują mężczyzny swych marzeń, skoro już wymarzony zawód się nie sprawdził. Na balkonie od Nike spędzają letnie wieczory, opowiadają, piją, śmieją się i narzekają. Do momentu, aż w ich życiu pojawia się kierowca ciężarówki, Ronald.

HOMOGENIZACJA, reż. Karol Godek
Za namową przyjaciela cierpiący z powodu samotności Grześ postanawia odnaleźć dziewczynę z nawiedzającego go snu.

EWA, reż. M. Talarczyk
Po rozpoczęciu nauki w liceum Ewa odkrywa w sobie pociąg do kobiet. Zaczynają ją interesować ukazujące się w „Playboyu” zdjęcia wykonane przez matkę, intryguje ją także koleżanka z klasy, Ola. Nowe odkrycie odbiera Ewie spokój i budzi strach.

JAZDA , film fabularny, reż. Jan Svěrák –
Jan Svěrák – reżyser z międzynarodowymi sukcesami (Nagroda Akademii Filmowej, Kryształowy Glob, Złoty Glob, Grand Prix festiwalu w Tokio)
Jazda to czeski wariant kina drogi. Konwencjonalny układ „ich dwóch a ona jedna” w interpretacji reżysera zyskuje psychologiczne prawdopodobieństwo i świeżość. Film ten, określany mianem głosu pokolenia i porównywany do „Noża w wodzie” Romana Polańskiego, szybko zyskał miano kultowego. Został nagrodzony Czeskim Lwem za zdjęcia i muzykę oraz Kryształowym Globusem w Karlovych Varach.

EL MISSIONERO / 50’ reż. Wojciecha Staronia – operator, autor zdjęć m.in. do Placu Zbawiciela K.Krauze’go
Opowieść o życiu misjonarza w Boliwii, o zamkniętym, pełnym tajemnic świecie Andów, ale przede wszystkim o niezwykłej sile ducha ojca Kazimierza Strzępka, który z wielkim poświęceniem pracuje tam od 15 lat.

Wszystkie dzieci zapraszamy do krainy bajek zobaczycie m.in:

TEATR PINEZKA sztuka dla małych i dużych. Przemysław Grządziela jest na festiwalach teatrów ulicznych gościem szczególnym. Ten wieloletni solista Polskiego Teatru Tańca – Baletu Poznańskiego od początku lat osiemdziesiątych uczestniczył w tworzeniu się w Polsce teatru ulicznego. Spektakle Teatru Pinezka to wybuchowa mieszanka klaunady, pantomimy, tańca, akrobacji, masek, marionetek, szczudeł, żonglerki piłkami, maczugami, kółkami, diabolo, plucia ogniem, jazdy na monocyklu oraz improwizacji z publicznością, czyli świetna zabawa dla widza w każdym wieku.

„MAGICZNA TRUPA ROBINSONA BLUESA” TEATR WIELKIE KOŁO – BĘDZIN
Spektakl utrzymany jest w konwencji teatru w teatrze. To magiczna historia ojca Robinsona, który wraz z synem Kosma oraz Maranta tworzy teatralna trupę wędrującą po świecie…

„AWANTURA W BRZYDOLANDII” STUDIO TEATRALNE „GULIWER”
– klasyczna bajka z morałem. Dwaj Aktorzy opowiadają a później inscenizują bajkę o królestwie zwanym Brzydolandią, w którym wszyscy mieszkańcy muszą oszpecać się by zadowolić króla (okropnie brzydkiego, lecz mającego wysokie mniemanie o swojej urodzie).

„O STOLARZU, KTÓRY SZUKAŁ SZCZĘŚCIA” LUBUSKI TEATR
Samotny stolarz Antoni od leśnego licha słyszy, że nie wie, co jest najważniejsze w życiu i czas najwyższy, by ocknął się z letargu i samotności. udaje się do najmądrzejszego na świecie leśnego dziada, czyli pana lasu aby znalejśc odpowiedź.

„KRÓLEWNA ŚNIEŻKA I SIEDMIU KRASNOLUDKÓW” LUBUSKI TEATR
To hiphopowa wersja popularnej bajki, w której oprócz krasnoludków hiphopowców, po stronie dobra stoją zwierzęta – Hiphopowa Mrówka, Ekscentryczna Dżdżownica i Czarodziejski Ptaszek.

ŚWIĘTO MIODU 
Targi sprzętu pszczelarskiego, wykłady, degustacje, zapoznanie z aktualną wiedzą na temat hodowli pszczół oraz metod pozyskiwania i zastosowania różnych gatunków miodu i produktów pszczelich.

ŻNIWOWANIE 
Festyn obrazuje tradycje gospodarskie i rolnicze związane ze zwyczajami żniwnymi. Atrakcją jest wypiek chleba w zabytkowym piecu połączony z degustacją oraz występ artystyczny zespołu ludowego „Żeńcy wielkopolscy ze Śmigla

U PROGU JESIENI – WYKOPKI
Prezentacja historii upraw przechowywania i wykorzystania ziemniaków w dawnym gospodarstwie chłopskim. Imprezie towarzyszą występy artystyczne i kiermasz sztuki ludowej.

„CZECZENKI” JAROSŁAW FILIPSKI – TEATR KREATURY W GORZOWIE WLKP. 
reżyseria: Przemek Wiśniewski
obsada: Ewa Pawlak i Marta Andrzejczyk
Bohaterki „Czeczenek” to dwie nowoczesne dziewczyny. Odnosi się wrażenie, że mogą stanowić modelowy przykład, kobiety Zachodu”, która w weekendy bawi się „na parkiecie w klubie”, gorliwie wyznaje wegetarianizm, a kryzysowe sytuacje rozwiązuje dzięki medytacji.

„DRAPACZE CHMUR” – TEATR ZIELONY WIATRAK W SOPOCIE
reżyseria: Marek Brand
tekst i wykonanie: Marek Brand, Bartosz Frankiewicz
Kanwą sztuki jest rozmowa dwóch bezrobotnych Polaków. Dialog tych przerażonych rzeczywistością i zniechęconych jałowością swego trudu ludzi to właściwie opowieść o losie wielu, którzy borykają się z problemem braku zatrudnienia na co dzień.

„SPOT! – SPEKTAKL MUZYCZNY” – WROCŁAWSKI TEATR ZAKŁAD KRAWIECKI
reżyseria: Szymon Turkiewicz
obsada: Magda Engelmajer-Turkiewicz, Kalina Hlimi-Pawlukiewicz, Ernest Nita, Piotr Charczuk
„Spot!” to spektakl, który opowiada o Polsce A.D. 2007 czyli o tym wszystkim , co ludzi młodych, denerwuje i wkurza. To słodko-gorzki spektakl o codziennym życiu, w którym razem z zewsząd atakującymi nas reklamami przeplatają się ludzkie marzenia i cierpienia.

„MOJO MICKYBO” OWEN MCCAFFERTY – TEATR KRYPTA, ZAMEK KSIĄŻĄT POMORSKICH W SZCZECINIE
reżyseria: Wiktor Rubin
obsada: Grzegorz Falkowski, Paweł Niczewski
Mojo Mickybo to napisana błyskotliwym językiem opowieść o przyjaźni dwóch chłopców, której tłem są zamieszki w Belfaście lat siedemdziesiątych.

„ZABIJANIE GOMUŁKI” WEDŁUG POWIEŚCI „TYSIĄC SPOKOJNYCH MIAST” JERZEGO PILCHA – LUBUSKI TEATR
reżyseria: Jacek Głomb
Ojciec i pan Trąba postanawiają zabić I sekretarza Władysława Gomułkę jest lato 1963 roku. Głównym bohaterem powieści i jej narratorem jest nastoletni Jerzyk.

To nowy cykl spotkań, który proponuje Państwu Lubuski Teatr. Zobaczą Państwo m.in.

„YORICK, CZYLI SPOWIEDŹ BŁAZNA” WYKONANIE WIESŁAW KOMASA
To pytania wokół dziwnej postaci błazna w życiu i teatrze. Błazen – to bycie wolnym? Błazen – to świadomość niewoli? Błazen – to sposób na przetrwanie? Błazen – to ciągła maska i cena, jaką się za nią płaci? Pytań jest wiele, w zależności od gry, którą proponuje każdy dzień w życiu i w teatrze.

„JA JESTEM ŻYD Z WESELA” ZBIGNIEW WALERYŚ
„Jest to troszeczkę śmieszna, choć w zasadzie bardzo smutna opowieść, zasłyszana i z melancholijnym humorem napisana przez Romana Brandstaettera. Jej bohaterem jest Hirsz Singer, karczmarz z Bronowic Małych, który pewnego dnia, nie przeczuwając co z tego wyniknie, znalazł się wraz z żoną i córką na weselu poety Rydla.

CINEMA TEATR MICHAŁOWICE
KABARET OLBRZYMÓW
Przedstawia obraz nędzy i rozpaczy, cierpienia ludu prostego, wyniosłośc urzędników, pachę sponsora, miałkośc artystów. A wszystko to spisane z zatroskanych serc matek – tak zaczyna się kabaret,. Potem następują po sobie żywe obrazy, piosenki i skecze

TEATR MALUTKI WARSZAWA
Teatr Malutki został założony w 1994 roku w Warszawie przez Piotra Suzina – mima, absolwenta Studia Pantomimy przy Teatrze Żydowskim. SUPER DUO to przedstawienia z elementami pantomimy, cyrku, tańca i akrobatyki.
MALUTKI THEATER WARSZAWA

KRZYSZTOF DAUKSZEWICZ
Zapraszamy na niezłą dawkę humoru z Krzysztofem Daukszewiczem. Satyryk, felietonista, tekściarz, poeta i kompozytor. Jego nagrody i nazwy kabaretów, z którymi je zdobył można by wymieniać bardzo, bardzo długo. Podobnie długa jest lista z jego recitalami i programami. Występuje, pisze, śpiewa.

KONCERT ZESPOŁU PRINCESS/QUEEN
ZESPÓŁ PRINCESS zagra dla funów zespołu Queen i nie tylko. „PRINCESS” to replika legendarnego zespołu „QUEEN”. Ta zagraniczna, 5-osobowa formacja to znakomite, spektakularne widowisko na wysokim poziomie artystycznym, z udziałem charyzmatycznego wokalisty łudząco podobnego do nieżyjącego już Freddiego Mercurego.
RECITAL DRUGIEJ MARYLI 
DRUGA MARYLA – Sebastian, najwierniejsza kopia Maryli Rodowicz. Śpiewa na żywo i do złudzenia przypomina oryginał nie tylko głosowo ale i wizualnie. Na koncertach ma wspaniały kontakt z publicznością, która bawi się przy znanych i lubianych hitach Maryli.
RECITAL PIOSENEK ELVISA PRESLEYA W WYKONANIU WOJCIECHA KORDY
W 30 rocznicę śmierci „Króla rock and rolla WOJCIECH KORDA Z ZESPOŁEM przypomni piosenki ELVISA PRESLEYA. Wojciech Korda to wokalista, gitarzysta, kompozytor, współtwórca rock-opery NAGA. Występował w zespole Niebiesko-Czarni, w zespole ADA-KORDA i HORDA. Laureat Złotej Dziesiątki Festiwalu Muzycznych Talentów w Szczecinie (1962 r.), Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu (1965 r.) oraz nagrody Złotego Kamertonu w 1991 r. ustanowioną przez redakcję Music News.

LUBELSKA FEDERACJA BARDÓW po raz pierwszy w Zielonej Górze.
To jedyna w swoim rodzaju formacja estradowa proponująca własne rozumienie rozrywki. Charakteryzuje się niespotykaną potęgą głosów, a także wyjątkową dbałością o stronę muzyczną i tekstową. Grupa istnieje od pięciu lat. Najważniejsze występy w charakterze gwiazdy zanotowała podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, II Festiwalu Piosenki Prawdziwej (Sopot – Opera Leśna), Olsztyńskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy poezję”. Z sukcesem koncertowała w Wiedniu, w Paryżu, w Nowym Jorku i wielokrotnie w Londynie.
PIEŚNI JAROMIRA NOHAVICY to czeski hit , który przyciągnie tłumy.
Jaromir Nohavica funkcjonuje w świecie polskiej piosenki na bardzo specyficznych zasadach. Będąc nominalnie bardem czeskim, zyskał w Polsce status wyjątkowy, nieporównywalny z innymi zagranicznymi wykonawcami. Fenomen Nohavicy polega na mistrzowskim przeplataniu piosenek poważniejszych typowo czeskim luzem i humorem. W Polsce piosenki czeskiego barda śpiewają Elżbieta Wojnowska, Antoni Muracki, Basia Stępniak-Wilk, Michało Łanuszka oraz Paweł Orkisz.

YIDDISH SONGS w wykonaniu ANDRE OCHODLO Z ZESPOŁEM to niepowtarzalna dawka żydowskiej muzyki. Andre Ochodlo jeden z najwybitniejszych interpretatorów yiddish songs. Założyciel, dyrektor, aktor oraz reżyser sopockiego Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej. Na recital składają się m.in.: wiersze znanych żydowskich poetów, m.in. Mordechaja Gebirtiga, Abrahama Sutzkevera czy melodie z przedwojennych żydowskich musicali.

KONCERT ZESPOŁU HAGADA
Inspiracją dla zespołu jest tradycyjna, religijna muzyka żydowska. Zagrali już w wielu miejscach w Polsce oraz na najważniejszym festiwalu muzyki żydowskiej w Izraelu w miejscowości Safed. Ich koncert zaskoczy Państwa.

RECITAL MARTY BIZOŃ
Marta Bizoń jedna z ciekawszych interpretatorek piosenek żydowskich. Absolwentka Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Wychowanka m.in. Jerzego Stuhra, Jana Szurmieja, Jerzego Treli. Aktorka Teatru Ludowego w Krakowie współpracująca z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie oraz Teatrem Polskim we Wrocławiu. Występowała m.in.w Piwnicy pod Baranami. Ważniejsze role filmowe: „Lista Schindlera” S. Spielberga, „Quo vadis” J. Kawalerowicz, „Kochaj i rób co chcesz” R. Glińskiego.

RECITAL EVGENA MALINOWSKIEGO
Evgen Malinovskiy – od 1992 roku mieszkaniec Polski. Absolwent Wyższej Szkoły Sztuk i Kultury, dyrygent orkiestr estradowych. Aktor, muzyk i wykonawca piosenki aktorskiej. W Polsce znany z brawurowego wykonywania ballad i piosenek m.in. Włodzimierza Wysockiego czy Bułata Okudżawy.

LWOWSKI TEATR WOSKRIESINNIA – UKRAINA 
Lwowski Teatr Woskriesinnia powstał we Lwowie w 1990 roku. Artyści Teatru „Woskriesinnia” w ciągu swojego czternastostoletniego istnienia, prezentowali swoje spektakle w Polsce na międzynarodowych Festiwalach m.in. we Wrocławiu, Krakowie, , Gdańsku, Szczecinie, Warszawie. Odwiedzili też Festiwale w Edynburgu, Nowym Sadzie, Ljubljanie, Mariborze. Zdobyli mnóstwo nagród. Wszystkie spektakle mają własny charakter, są efektowne i prezentują wysoki kunszt sztuki aktorskiej. Wiele festiwali zabiega o udział teatru Woskriesinnie.

RECITAL ŻANNY GIERASIMOWEJ
Żanna Gierasimowa absolwentka studiów teatralnych w Kijowie, wieloletnia aktorka słynnego Moskiewskiego Teatru Stanisławskiego. Żanna Gierasimowa to przede wszystkim aktorką. Każda jej piosenka to odrębny spektakl, pełen ekspresji ale i lirycznej zadumy, pełen umiejętnie stopniowanego napięcia ale i nieoczekiwanych wybuchów prawdziwej namiętności. Oryginalne brzmienie głosu, pełnego niewymuszonego żaru i niebanalnej barwy, połączone z aktorską interpretacją dają wrażenie i pewność obcowania z prawdziwą sztuką. Koncertuje m.in. w Warszawie (m.in.Teatr Ateneum, Teatr Mały, Teatr Rampa), Krakowie (Loch Camelot, Piwnica pod Baranami, Wiśniowy Sad). Znana również z ról w serialach m.in. ” Na dobre i na złe” czy „Na Wspólnej” oraz MIKROFON DLA WSZYSTKICH, gdzie każdy będzie mógł zaśpiewac ulubioną piosenkę w języku rosyjskim. Na zgłoszenia czekamy do 01.08.07 pod adresem ZOK ul. Festiwalowa 3, 65-520 Zielona Góra lub faxem 068 451 10 03 z dopiskiem Mikrofon dla wszystkich. Zwycięzca otrzyma Samowar. Karta zgłoszenia do pobrania na www.zok.com.pl.

Współrealizatorzy i miejsce realizacji

 

1. Scena na deptaku (przy Lubuskim Teatrze)
2. Stolarnia (podwórko Lubuskiego Teatru)
3. Konkatedra Św. Jadwigi, Plac Ks. Biskupa Wilhelma Pluty
4. Ratusz, Stary Rynek
5. Muzeum Zieli Lubuskiej, Al.Niepodległości 15
6. Biuro Wystaw Artystycznych, Al. Niepodległości 19
7. Kościół Najświętszego Zbawiciela, Al. Niepodległości 8
8. Kino Newa, ul. Kazimierza Wielkiego 21
9. Kościół Ewangelicki, ul. Kazimierza Wielkiego 11
10. Jazzgot CAFE, Al.NiepodległoścI 25
11. Ogródek Strasznego Dworu, ul. Kazimierza Wielkiego 21 (przy Kinie Newa)
12. WiMBP, Al.Polskiego Wojska Polskiego 21
13. Winiarnia, ul. Moniuszki 16
14. Piekarnia Cichej Kobiety, ul. Fabryczna 13
15. Galeria w Starej Fabryce, ul. Fabryczna 13a
16. Amfiteatr, ul. Festiwalowa 3
17. Muzeum Etnograficzne w Ochli, ul. Muzealna 5
18. Minibrowar HAUST, Plac Pocztowy 9
19. Scena na strychu, ul. Fabryczna 13

Galerie zdjęć

Galerie zdjęć są dostępne do obejrzenia w naszym Archiwum.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content