Filtry
Tylko w tytułach
Kategorie imprez
Festiwal
Kabaret
Koncert
Konkurs
Spektakl
Warsztaty
Wystawa
Plener
Inne
Generic filters
Tylko w tytułach
Kategorie imprez
Festiwal
Kabaret
Koncert
Konkurs
Spektakl
Warsztaty
Wystawa
Plener
Inne
Szukaj
Close this search box.

Lato Muz Wszelakich 2012

Cykle imprez, czyli dla każdego coś dobrego

 

Wstęp wolny na większość imprez w ramach Lata Muz Wszelakich (z wyjątkiem oznaczonych w programie imprez biletowanych)

5 lipca, czwartek, godz. 11.00, amfiteatr
KAJ I GERDA, Teatr ArtePunkt w Łodzi
Przygody małej dziewczynki, która szuka swojego braciszka porwanego przez Królową Śniegu. Przeżywamy chwile grozy i refleksji, śmiechu i radości kiedy okazało się, że przyjaźń i miłość zawsze zwycięża.

 

12 lipca, czwartek, godz. 11.00, amfiteatr
PIRACI, Teatr Trójkąt w Zielonej Górze
To opowieść o trzech kapitanach pirackich statków, Czarnobrodym, Rudobrodym i Siwobrodym, którzy zrządzeniem losu spotykają się na małej wysepce. Zaczyna się między nimi rywalizacja o dominację na wyspie, a narzędziem współzawodnictwa stają się fantastyczne „morskie opowieści” snute przez wszystkich. Oprócz nich na wyspie mieszka Piętaszek, tubylec, mieszający im nieco szyki. Spektakl zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, zawierający elementy interakcji z widzami. Całość uzupełniają piosenki i „piracka”  muzyka w szantowo-irlandzkim klimacie.

19 lipca, czwartek, godz. 11.00, amfiteatr
SZNURKOWE SKRZATY, Teatr Wielkie Koło w Będzinie
Spektakl w którym każdy widz od lat trzech do stu trzech na moment staje się sznurkowym skrzatem, pomaga w budowaniu sznurkowego mostu i śpiewa skrzacie piosenki. To barwne lalkowe widowisko z aktorami w maskach, które rozbawi każdego. Aktorzy postarają się na oczach widzów „rozsupłać” tajemnice sznurkowej krainy, gdzie mieszkają sznurkowe, rozśpiewane skrzaty. Główni bohaterowie – Węzełek wraz z rodziną Supełków śpiewająco rozplączą historię festiwalu w tym magicznym miejscu. Niepowtarzalnym walorem całości jest zderzenie aktorów w maskach w żywym planie z lalkami typu muppet oraz muzyką graną na żywo z towarzyszeniem instrumentów akustycznych: djembe, gitary i grzechotek.

 

26 lipca, czwartek, godz. 11.00, amfiteatr
BAJKOWY STRAGAN, Teatr Malutki w Łodzi
To spektakl zrealizowany w konwencji teatru przedmiotu. Jego akcja rozgrywa się na ryneczku, gdzie dwa stragany kryją w sobie niezwykłe niespodzianki. Sprzedawane tam przedmioty stają się bohaterami przezabawnych opowieści. Ożywione przez sprzedawców – animatorów przeżywają rozmaite przygody. Dużo jest tu śmiechu i wesołej zabawy! Młodzi widzowie zręcznie zostają wprowadzeni w świat niezwykłej wyobraźni i zaskakujących rozwiązań akcji. Spektakl przeznaczony jest dla widzów w wieku od 4 do 8 lat.

 

2 sierpnia, czwartek, godz. 11.00, deptak
TANGALI I CÓRKA KSIĘŻYCA, Teatr Terminus A Quo
„Tangali” to wierne przeniesienie na scenę, baśni brazylijskiej „Tangali i córka księżyca” ze scenografią Cezarego Molendy, Edwarda Gramonta, Konrada Gramonta i Adriany Boś, z oprawą muzyczną muzyków brazylijskich Nany Vasconcelosa i Hermeto Pascuala. Treścią baśni jest przygoda, jaką przeżył w dżungli amazońskiej myśliwy Tangali, kiedy podczas kolejnego polowania, dopadł potężnego Jaguara.
W momencie kiedy miał zabić zwierzę, ten przemówił do niego ludzkim głosem obiecując w zamian, wszystko czego Tangali może zapragnąć. Tangali początkowo, twierdził, że nie potrzebuje niczego ale kiedy Jaguar wspomniał o córce Gwiazdy i Księżyca, myśliwy przystał na propozycję. Kiedy więc zobaczył dziewczynę, zakochał się w niej od pierwszego wejrzenia i niepomny na przestrogi Jaguara, spłoszył Księżniczkę i popadł w melancholię. Dalsze dzieje Tangalego, to próba dotarcia do ukochanej, w której to próbie uczestniczą wszystkie zwierzęta występujące w spektaklu. Najbardziej przydatne okazują się małe zwierzęta Zielona Żabka i Mrówka oraz Jaguar, który przez cały czas próbuje pomóc myśliwemu. Jak przystało na dobrą baśń, wszystko dobrze się kończy i Tangali odzyskuje ukochaną, przy okazji dowiadując się, co jest najważniejsze na ziemi.

9 sierpnia, czwartek, godz. 11.00, deptak
ATAK CLOWNÓW, Teatr Na Walizkach we Wrocławiu
Uwaga, uwaga: clowni atakują, klauni nadciągają! Spektakl tworzą komediowe scenki fabularne, estradowe oraz interakcyjne: BALONIK. Pantomimiczna scenka, w której dobro zwycięża zło, gdzie tytułowy balonik jesteśmy symbolem tego konfliktu. CUKIEREK. Komiczna scenka o tym, iż lepiej dzielić się z innymi, niż zatrzymać coś tylko dla siebie. Wraz z rozwojem opowieści zaczynamy rozumieć tą życiową mądrość.

16 sierpnia, czwartek, godz. 11.00, amfiteatr
FERDYNAND WSPANIAŁY, Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu
To opowieść o psie, który pewnego dnia śni, że jest człowiekiem. Odbywa bajkową, pełną fantazji i humoru podróż przez ludzki świat. Odwiedza słynnego krawca, zjada doskonały posiłek w eleganckiej restauracji, podróżuje windą aż do chmur, bierze udział w wystawie psów, a nawet rozprawia się z szajką złodziei, która grasuje w mieście. Ferdynand Wspaniały to wzór uczciwego i prawego postępowania, swoimi manierami wyróżnia się z tłumu. Sympatyczny, pełen wdzięku bohater łatwo podbije serce każdego dziecka.Żywe tempo, barwne kostiumy, wpadające w ucho piosenki, zabawne zdarzenia czynią spektakl niezwykle wesołym i dynamicznym widowiskiem. Scenografia autorstwa Jana Polívki jest pomysłowa, wielofunkcyjna, daje możliwość dowolnego kształtowania przestrzeni. Pełna bajkowych, zabawnych rekwizytów i lalek, łatwo przenosi widza w świat dziecięcych marzeń. Budzi refleksję, że warto mieć marzenia i wierzyć w ich spełnienie.

23 sierpnia, czwartek, godz. 11.00, amfiteatr
EMIL, Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu
Wszystkie wszędobylskie dzieci ciekawe świata słyszą takie i podobne słowa z ust kochających rodziców, bardzo zajętych swym dorosłym życiem. Wszystkie dzieci tak jak Emil chcą być duże i chcą być kimś. Lekarzem,  strażakiem,  aktorką,  piosenkarką…  Dlatego w imieniu Emila, radosnego, pomysłowego, śmiesznego, rezolutnego, odważnego, zaskakującego chłopca  – zapraszamy do teatru jego  kolegów i koleżanki. Zapraszamy także rodziców ze swymi pociechami. Zapraszamy na spotkanie z Emilem i jego rodziną w spektaklu Och, Emil! Będzie można spojrzeć na siebie samych przez pryzmat teatralnej konwencji, która z dużym poczuciem humoru szkicuje portrety członków rodziny i relacje miedzy światem dorosłych, a światem dzieci. Muzyka Piotra Klimka nagrana przez zespół Doctor Fisher zaskoczy brzmieniem, a scenografia Zuzany Mojžišovej uśmiechnie się słowacką pomysłowością . Więcej o spektaklu nie powiem. Zostawię aktorom wałbrzyskiego teatru przyjemność opowiadania o Emilu w bezpośrednim spotkaniu z Wami , drodzy Widzowie. Chciałbym,  żeby spektakl stał się chlubą tego Teatru, żeby Emil stał się chlubą taty i mamy  i żebyście wszyscy za przykładem Emila chcieli być w życiu Kimś. Warto…
30 sierpnia, czwartek, godz. 11.00, amfiteatr
PODRÓŻ DO BŁEKITNEGO ZAMKU, Teatr Wielkie Koło w Będzinie
W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:
ZIELONOGÓRSKI OŚRODEK KULTURY

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUKI ULICZNEJ BuskerBus Zielona Góra 2012

Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza w dniach 28-29 sierpnia na Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej „BuskerBus” Zielona Góra 2012. „BuskerBus” to jedno z najbardziej kolorowych i radosnych wydarzeń w Polsce. Muzycy, klowni, aktorzy cyrkowi, mimowie, akrobaci i inni artyści z kraju i zagranicy biorą w nim udział od 1997 roku. “BuskerBus” można określić “festiwalem alternatywnym” z wielu powodów. Przede wszystkim jest unikatową na skalę co najmniej europejską pielgrzymką śmiechu i radości, w której udział biorą artyści z wszystkich kontynentów. Następnie to, iż jest całkowicie niekomercyjnym przedsięwzięciem o charakterze nie tylko artystycznym. Wykonawców od publiczności nie oddziela ani siatka stadionu, ani rampa sceniczna lub policyjne płotki z murem ochroniarzy, dzięki czemu możliwy jest bezpośredni kontakt, rozmowa z artystami. Na zielonogórskim deptaku wystąpi kilkudziesięciu wykonawców, głównie wędrownych artystów ulicznych z całego świata (buskerów), solistów i grup, reprezentantów różnych dyscyplin sztuki ulicznej: muzyków, klaunów, żonglerów, połykaczy ognia, magików, szczudlarzy, cyrkowców, tancerzy. Zapowiedzieli się już artyści uliczni z Szwajcarii, Niemiec, Austrii, Holandii, Australii, Japonii, Wielkiej Brytanii, Belgii, Szwecji, Hiszpanii, Argentyny, no i oczywiście z Polski.


28 sierpnia, wtorek, godz. 12.00 – 20,00, deptak
Prezentacje artystów ulicznych
28 sierpnia, wtorek, godz. 20.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety
Koncerty muzyczne w klubie festiwalowym
29 sierpnia, środa, godz. 12.00, deptak
Prezentacje artystów ulicznych
29 sierpnia, środa, godz. 20.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety
Koncerty muzyczne w klubie festiwalowym
W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:
ZIELONOGÓRSKI OŚRODEK KULTURY

6 lipca, piątek, godz. 20.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety
Mike RUSSELL feat. KŁOS & DĄBROWSKI PROJECT
Mike Russell (wokal, gitara), Łukasz Kłos (trąbka), Jarek Dąbrowski (saksofon), Eryk Nowak (piano), Michał Nienadowski (kontrabas), Piotr Budniak (perkusja)

 

13 lipca, piątek, godz. 20.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety
CRAZY HAMBONES
Henry Heggen (harmonijka ustna, śpiew), Peter Krause (gitary, śpiew), Michael Maass (perkusja, śpiew)

 

20 lipca, piątek, godz. 20.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety
HIGH FIVE
Joanna Pilarska (wokal), Michał Łyp (bas), Artur Majka Majewski (gitara, akordeon, piano), Marek Gorlitz (gitara), Agnieszka Majchrzyk (wiolonczela)

 

27 lipca, piątek, godz. 20.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety
MIZIA & MIZIA BLUES BAND
Włodzimierz Mizia (wokal, gitara), Stefan Mizia (harmonijka ustna), Witek Mizia (gitara), Maciek Wolański (bas), Grzegorz Siwicki (perkusja)

 

3 sierpnia, piątek, godz. 20.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety
René LACKO & DOWNTOWN BAND
René Lacko (gitara, śpiew), Martin Oulehle (bas), Peter Goruša (perkusja)

 

10 sierpnia, piątek, godz. 20.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety
WOWA Z CHARKOWA – ROSYJSKI SZANSON
Waldemar Bajak (śpiew, piano), Maks Sulżyński (gitara, Tomasz Raczyk (perkusja), Michał Sawerski (bas)

 

24 sierpnia, piątek, godz. 20.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety
KŁUSEM Z BLUESEM
Tomek Kiersnowski (śpiew, harmonijka ustna), Sławek Rybczyński (gitara), Wojtek Kwieciński (bas, kontrabas), Piotr Berdowski (perkusja)

 

31 sierpnia, piątek, godz. 20.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety
ZABAWY Z BLUESEM PRZY BLUESIE taneczne zakończenie Lata Muz Wszelakich
ADAMS FAMILY BAND
Adam Janicki (gitara, vocal), Witek Janicki (gitara, vocal), Marcin Szczęsny (piano, vocal), Tymek Chwistek (bas), Adam Ciebla (perkusja, wokal)
W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:
KLUB PIEKARNIA CICHEJ KOBIETY

5 sierpnia, niedziela, godz. 19.00, Kościół Ewangelicki
KONCERT INAUGURACYJNY
wykonanie: Tomasz Lisiecki (wiolonczela), Cappella Viridimontana
12 sierpnia, niedziela, godz. 19.00, Kościół Ewangelicki
KONCERT KAMERALNY
wykonanie: Julian Gembalski (organy), Elżbieta Grodzka-Łopuszyńska (sopran)
19 sierpnia, niedziela, godz. 19.00, Kościół Ewangelicki
KONCERT KAMERALNY
wykonanie: Iwona Lubowicz (sopran), Rafał Chalabala (bas), Cappella Viridimontana
26 sierpnia, niedziela, godz. 19.00, Kościół Ewangelicki
KONCERT KAMERALNY
wykonanie: Sławomir Kamiński (organy), Roman Greń (trąbka)
Bilety w cenie 10 i 5 zł dostępne na godzinę przed koncertem
W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:
TOWARZYSTWO ŚPIEWACZE CANTORES

11 sierpnia, sobota, godz. 19.00, amfiteatr
IV ZIELONOGÓRSKA NOC KABARETOWA czyli KABARETOBRANIE 2012

wystąpią:

Piotr BAŁTROCZYK 
Urodzony jakiś czas temu, co zaczyna być widoczne,choć nie natarczywe. Wiele lat temu Bałtroczyk był poetą lirycznym, piszącym wiersze o tym, że życie smutne jest raczej, a świat nie jest dobrze skonstruowany. Potem – zazdroszcząc kolegom powodzenia u płeci – stał się Bałtroczyk tzw. Poetą-pieśniarzem. Następnie uczył studentów przedmiotów o nazwach długich i niejasnych. W końcu stał się Bałtroczyk konferansjerem. Prowadził i prowadzi niemal wszystko, w tym samochody i motocykle. Naprawde jest Bałtroczyk osobnikiem depresyjnym i monotematycznym (dzieci, samochody, motocykle). W pracy nie pije, poza pracą z przyjemnością. Ma dwa garnitury, jeden elegancki a drugi garnitur.

Artur ANDRUS
Artysta multimedialny. Na co dzień redaktor trójkowej „Powtórki z rozrywki”, legendarny gospodarz spotkań kabaretowych w warszawskiej „Piwnicy pod Harendą”, co jakiś czas konferansjer różnych imprez kabaretowych, a poza tym poeta, dziennikarz, autor książek, tekstów piosenek, artysta kabaretowy (postać Jonathana Owensa w serialu improwizowanym „Spadkobiercy” ), komentator „Szkła kontaktowego”, Mistrz Mowy Polskiej… Wiosną tego roku artysta wydał płytę „Myśliwiecka”, której utwory biją rekordy popularności będąc ciągle na szczytach listy przebojów Radio Trójka.

Stanisław TYM
Słynny, legendarny Miś z filmu Stanisława Barei. Postać, której w zasadzie nie trzeba przedstawiać. Autor, aktor i reżyser słynnego STSu. Autor wielu sztuk teatralnych, skeczy (jednym ze słynniejszych jest Ucz się Jasiu w wykonaniu Jana Kobuszewskiego, Wiesława Gołasa i Wiesława Michnikowskiego, prezentowany w kabarecie „Dudek” i słuchowisk radiowych, a także scenariuszy do filmów Stanisława Barei, w których również występował i był współreżyserem. Odtwórca roli kaowca w filmie Marka Piwowskiego Rejs. Współautor i aktor kabaretów Owca, Dudek, Lopek i Wagabunda. Stały felietonista „Polityki”. Ostatnio wystąpił gościnnie w serialu komediowym TVN „Niania”. W roku 2007 realizował film „Ryś”, który przedstawił dalsze losy prezesa Ryszarda Ochódzkiego z filmu „Miś”. W Teatrze Polskim w Szczecinie, Stanisław Tym prezentuje nowy spektakl p.t. „Gazeta spada zawsze papierem do góry”.

Łowcy.B
Kabaret jest z Cieszyna i modnie się ubiera. Ich skecze, to pomieszanie absurdu z terapią nerwic, a wszystko w atmosferze radosnej nieprzewidywalności. Łowcy są trochę dziwni, a trochę normalni, sami bawią się tym, co robią na scenie, doprowadzając publiczność do ekstazy śmiechowej. W swoich działaniach są niezwykle autentyczni, dlatego zjednują sobie każdego widza. Mają bardzo szerokie zainteresowania, co przekłada się bezpośrednio na kabaret – w spektaklach wykorzystują swoje umiejętności muzyczne, plastyczne, używają akrobacji oraz elementów pantomimy. Nie boją się niczego – ciągle eksperymentują i poszukują, wciągając innych do zabawy. Ich sukces jest ogromnym fenomenem – pewnego dnia skrzyknęli się i pojechali na Pakę – zdobyli główną nagrodę i od tej pory wygrywają wszystko. Patrząc na nich ma się wrażenie, że uprawiają sztukę bardzo prostą, jednak nikt jeszcze nie odważył się ich naśladować. Bo Łowcy.B są po prostu niepowtarzalni.

Kabaret CIACH
Gospodarz Zielonogórskiej Nocy Kabaretowej od roku 2009 r. Jeden z filarów Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego. Cechą charakterystyczną Ciachów jest wchodzenie w interakcje z widzami. Skład: Leszek Jenek – ex kabaret Potem, Małgorzata Czyżycka, Janusz Rewers – serial improwizowany „Spadkobiercy” Tomasz Kowalski. W roku 2012 Ciach przygotował premierę nowego programu „Oddział Śmiechoterapii”, jego fragmenty będzie można zobaczyć podczas IV Zielonogórskiej Nocy Kabaretowej.

SŁOICZEK PO CUKRZE
Kabaret jest prawdopodobnie najładniejszym kabaretem na świecie. Tworzą go wyłącznie kobiety, dlatego jest tak wyjątkowy. Jednak ten, kto myśli, że kobiety to „słaba płeć”, nigdy nie widział Słoiczka po Cukrze w akcji. Dojrzały humor, znakomite aktorstwo, codzienność w krzywym zwierciadle, radość i energia, a do tego piękno, refleksja, spostrzegawczość i inteligencja sprawiają, że widz doskonale spędza z nimi czas.

SMILE
Kabaret pochodzi z Lublina. Ma już ma na koncie spore osiągnięcia. Występował już na wielu przeglądach, realizacjach telewizyjnych – podobał się publiczności w wielu miejscach. Członkowie grupy są młodzi, czarujący i przekomiczni. „Smajle” śmieją się z wielu rzeczy. Mówią, że skecze pisze samo życie. Ich numery opowiadają o sprawach przyziemnych, jak supermarket, reklama, szafa, ale także o wizycie u psychologa lub u dentysty. Często wchodzą w interakcję z publicznością, jak na przykład w skeczu „Orkiestra”, który wykonywany jest właściwie wyłącznie przez widzów.

JURKI
Mimo lekkości scenicznej bardzo poważnie traktują odbiorców, dbając nie tylko o treść ale i formę spektaklu. Oglądający program czują, że to co widzą zostało zrobione specjalnie dla nich. JURKI reprezentują wysoki poziom żartów i umiejętności aktorskich. Każdy z artystów, a jest ich troje, to duża indywidualność. Razem udaje im się stworzyć zgrany zespół i dobry program. Kabaret ma na swoim koncie wiele nagród, udział w realizacjach telewizyjnych i filmowych. (Wytwórnia Filmów AYOY, role epizodyczne w filmie: „Wtorek” Witolda Adamka, „Ryś” Stanisława Tyma) oraz udział
w improwizowanym serialu „Spadkobiercy”. Kabaret wydał płytę z autorską piosenką kabaretową „Kabaret Jurki –piosenki” oraz płytę DVD z najlepszymi skeczami, monologami i piosenkami kabaretu.

Kwartet OBSESSION
Kwartet OBSESSION to cztery instrumentalistki, dla których ukończenie Akademii Muzycznej w Warszawie było zaledwie początkiem ich artystycznych poszukiwań.Najpierw poszukiwały w gabinetach zbiorów muzycznych Bibliotheque Nationale de France, następnie w muzykaliach z księgozbioru Maxa Gruebnaua w Bibliotece Gdańskiej PAN, w międzyczasie również w rozlicznych traktatach muzycznych Johannesa Ciconii, Vincenzo Manfrediniego oraz Theodora Adorno. Przy okazji postanowiły też poszukać nowych szpilek z czerwoną podeszwą, albowiem te bardzo dobrze prezentują się na scenie. A kiedy skompletowały wreszcie wszystkie materiały niezbędne do stworzenia wiekopomnego dzieła pozostało już tylko spędzić 4279 godzin i 24 minuty by program w zasadzie był gotowy. A program ten to muzyczno-kabaretowa podróż przez świat dźwięków, które niezależnie od preferencji otaczają nas wszystkich. Od tych najbardziej wyrafinowanych rodem z madrygałów Gesualda da Venosy, po te mniej wyrafinowane, zasłyszane przez ścianę u Pani Jadwigi spod piątki. Kwartet poprzez swoje obsesyjne obserwacje rzeczywistości obnaża zasady rządzące światem……a w każdym razie zapewnia niezapomnianą rozrywkę, obok której nie da się przejść obojętnie.

i inni
Bilety
System sprzedaży abilet, www.abilet.pl
W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:
IMPRESARIAT ARTYSTYCZNY PATOS

31 sierpnia, piątek, godz. 19.00, amfiteatr
Frederick Loewe, Alan Jay Lerner MY FAIR LADY reż. Daniel Kustosik
Teatr Muzyczny w Poznaniu

czas trwania 150 min.
My Fair Lady od dawna święci triumfy i rekordy popularności na całym świecie. To broadway′owski hit librecisty Alana J. Lernera, którego zainspirował Pygmalion G. B. Shaw′a i kompozytora Frederica Loewego. Prapremiera musicalu odbyła się w 1956 roku, a w 1964 jego wersja filmowa otrzymała 7 Oskarów. W tymże roku odbyła się polska prapremiera tego wspaniałego musicalu – i to nie gdzie indziej, tylko w Teatrze Muzycznym , w doskonałym tłumaczeniu Antoniego Marianowicza. Teraz, w przeddzień jubileuszu 55-lecia istnienia naszego Teatru, ponownie sięgamy po ten tytuł. My Fair Lady to utkana barwnym humorem językowym i sytuacyjnym historia ulicznej kwiaciarki – Elizy Doolittle, którą los przypadkiem postawił na drodze profesora Higginsa – mistrza fonetyki angielskiej. Zaintrygowany osobą Elizy profesor przyjmuje zakład o to, że z kwiaciarki w ciągu pół roku uczyni prawdziwą angielską damę. Zapewne łatwo nie będzie…

Bilety
System sprzedaży abilet
normalny 30 zł, ulgowy 15 zł (młodzież szkolna, studenci, emeryci, renciści), dzieci do lat 6 bezpłatnie
Źródło: Materiały informacyjne organizatora.
W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:
ZIELONOGÓRSKI OŚRODEK KULTURY

25 lipca, środa, 21.30 – 23.00, Wzgórze  Winne przy Palmiarni
Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego
warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo
26 lipca, czwartek, 21.30 – 23.00, Wzgórze  Winne przy Palmiarni
Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego
warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo
27 lipca, piątek, 21.30 – 23.00, Wzgórze  Winne przy Palmiarni
Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego
warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo
23 sierpnia, czwartek, 20.30 – 22.00, Wzgórze  Winne przy Palmiarni
Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego
warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo
24 sierpnia, piątek, 20.30 – 22.00, Wzgórze  Winne przy Palmiarni
Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego
warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo

25 sierpnia, sobota, 20.30 – 22.00, Wzgórze  Winne przy Palmiarni
Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego
warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo
W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:

POLSKIE TOWARZYSTOW MIŁOŚNIKÓW ASTRONOMII W ZIELONEJ GÓRZE

11 sierpnia, sobota, godz. 11.00, Park Tysiąclecia

BIEGNi SUMMER JAM  jest kontynuacją imprez zorganizowanych w latach 2005, 2010, 2011 na skateparku w Parku Tysiąclecia w Zielonej Górze. Jest to całodzienny otwarty festyn promujący kulturę hip – hop w regionie lubuskim. Naszym celem jest przedstawienie „jasnej” strony hip – hopu tak, by kultura miejska nie kojarzyła się tylko z negatywnymi wartościami. Chcielibyśmy zaangażować młodzież z naszego regionu do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu i jednocześnie umożliwić im działanie na tych płaszczyznach, które są dla nich atrakcyjne. Chcielibyśmy również pokazać szerszej widowni, iż kultura miejska, czy też kultura hip – hop, to nie tylko agresja jak się potocznie sądzi, lecz również taniec, malowanie czy też muzyka. Właśnie na BIEGNi SUMMER JAM spotykamy najlepszych artystów graffiti, najlepszych tancerzy breakdance, c walk, hip–hop, najlepszych miłośników deskorolki z naszego regionu i wszystko to przy dźwiękach lokalnych młodych jak i starszych artystów muzyki rap. Jesli masz w sobie  miłość do kunsztu w jednej z wymienionych dziedzin to właśnie BIEGNi SUMMER JAM jest miejscem idealnym dla Ciebie bo właśnie tu hip–hop spotyka pasje.

W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:

STOWARZYSZENIE BIEGNi

Galerie zdjęć są dostępne do obejrzenia w naszym Archiwum.

Lato Muz Wszelakich 2012

Cykle imprez, czyli dla każdego coś dobrego

 

Wstęp wolny na większość imprez w ramach Lata Muz Wszelakich (z wyjątkiem oznaczonych w programie imprez biletowanych)

5 lipca, czwartek, godz. 11.00, amfiteatr
KAJ I GERDA, Teatr ArtePunkt w Łodzi
Przygody małej dziewczynki, która szuka swojego braciszka porwanego przez Królową Śniegu. Przeżywamy chwile grozy i refleksji, śmiechu i radości kiedy okazało się, że przyjaźń i miłość zawsze zwycięża.

 

12 lipca, czwartek, godz. 11.00, amfiteatr
PIRACI, Teatr Trójkąt w Zielonej Górze
To opowieść o trzech kapitanach pirackich statków, Czarnobrodym, Rudobrodym i Siwobrodym, którzy zrządzeniem losu spotykają się na małej wysepce. Zaczyna się między nimi rywalizacja o dominację na wyspie, a narzędziem współzawodnictwa stają się fantastyczne „morskie opowieści” snute przez wszystkich. Oprócz nich na wyspie mieszka Piętaszek, tubylec, mieszający im nieco szyki. Spektakl zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, zawierający elementy interakcji z widzami. Całość uzupełniają piosenki i „piracka”  muzyka w szantowo-irlandzkim klimacie.

19 lipca, czwartek, godz. 11.00, amfiteatr
SZNURKOWE SKRZATY, Teatr Wielkie Koło w Będzinie
Spektakl w którym każdy widz od lat trzech do stu trzech na moment staje się sznurkowym skrzatem, pomaga w budowaniu sznurkowego mostu i śpiewa skrzacie piosenki. To barwne lalkowe widowisko z aktorami w maskach, które rozbawi każdego. Aktorzy postarają się na oczach widzów „rozsupłać” tajemnice sznurkowej krainy, gdzie mieszkają sznurkowe, rozśpiewane skrzaty. Główni bohaterowie – Węzełek wraz z rodziną Supełków śpiewająco rozplączą historię festiwalu w tym magicznym miejscu. Niepowtarzalnym walorem całości jest zderzenie aktorów w maskach w żywym planie z lalkami typu muppet oraz muzyką graną na żywo z towarzyszeniem instrumentów akustycznych: djembe, gitary i grzechotek.

 

26 lipca, czwartek, godz. 11.00, amfiteatr
BAJKOWY STRAGAN, Teatr Malutki w Łodzi
To spektakl zrealizowany w konwencji teatru przedmiotu. Jego akcja rozgrywa się na ryneczku, gdzie dwa stragany kryją w sobie niezwykłe niespodzianki. Sprzedawane tam przedmioty stają się bohaterami przezabawnych opowieści. Ożywione przez sprzedawców – animatorów przeżywają rozmaite przygody. Dużo jest tu śmiechu i wesołej zabawy! Młodzi widzowie zręcznie zostają wprowadzeni w świat niezwykłej wyobraźni i zaskakujących rozwiązań akcji. Spektakl przeznaczony jest dla widzów w wieku od 4 do 8 lat.

 

2 sierpnia, czwartek, godz. 11.00, deptak
TANGALI I CÓRKA KSIĘŻYCA, Teatr Terminus A Quo
„Tangali” to wierne przeniesienie na scenę, baśni brazylijskiej „Tangali i córka księżyca” ze scenografią Cezarego Molendy, Edwarda Gramonta, Konrada Gramonta i Adriany Boś, z oprawą muzyczną muzyków brazylijskich Nany Vasconcelosa i Hermeto Pascuala. Treścią baśni jest przygoda, jaką przeżył w dżungli amazońskiej myśliwy Tangali, kiedy podczas kolejnego polowania, dopadł potężnego Jaguara.
W momencie kiedy miał zabić zwierzę, ten przemówił do niego ludzkim głosem obiecując w zamian, wszystko czego Tangali może zapragnąć. Tangali początkowo, twierdził, że nie potrzebuje niczego ale kiedy Jaguar wspomniał o córce Gwiazdy i Księżyca, myśliwy przystał na propozycję. Kiedy więc zobaczył dziewczynę, zakochał się w niej od pierwszego wejrzenia i niepomny na przestrogi Jaguara, spłoszył Księżniczkę i popadł w melancholię. Dalsze dzieje Tangalego, to próba dotarcia do ukochanej, w której to próbie uczestniczą wszystkie zwierzęta występujące w spektaklu. Najbardziej przydatne okazują się małe zwierzęta Zielona Żabka i Mrówka oraz Jaguar, który przez cały czas próbuje pomóc myśliwemu. Jak przystało na dobrą baśń, wszystko dobrze się kończy i Tangali odzyskuje ukochaną, przy okazji dowiadując się, co jest najważniejsze na ziemi.

9 sierpnia, czwartek, godz. 11.00, deptak
ATAK CLOWNÓW, Teatr Na Walizkach we Wrocławiu
Uwaga, uwaga: clowni atakują, klauni nadciągają! Spektakl tworzą komediowe scenki fabularne, estradowe oraz interakcyjne: BALONIK. Pantomimiczna scenka, w której dobro zwycięża zło, gdzie tytułowy balonik jesteśmy symbolem tego konfliktu. CUKIEREK. Komiczna scenka o tym, iż lepiej dzielić się z innymi, niż zatrzymać coś tylko dla siebie. Wraz z rozwojem opowieści zaczynamy rozumieć tą życiową mądrość.

16 sierpnia, czwartek, godz. 11.00, amfiteatr
FERDYNAND WSPANIAŁY, Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu
To opowieść o psie, który pewnego dnia śni, że jest człowiekiem. Odbywa bajkową, pełną fantazji i humoru podróż przez ludzki świat. Odwiedza słynnego krawca, zjada doskonały posiłek w eleganckiej restauracji, podróżuje windą aż do chmur, bierze udział w wystawie psów, a nawet rozprawia się z szajką złodziei, która grasuje w mieście. Ferdynand Wspaniały to wzór uczciwego i prawego postępowania, swoimi manierami wyróżnia się z tłumu. Sympatyczny, pełen wdzięku bohater łatwo podbije serce każdego dziecka.Żywe tempo, barwne kostiumy, wpadające w ucho piosenki, zabawne zdarzenia czynią spektakl niezwykle wesołym i dynamicznym widowiskiem. Scenografia autorstwa Jana Polívki jest pomysłowa, wielofunkcyjna, daje możliwość dowolnego kształtowania przestrzeni. Pełna bajkowych, zabawnych rekwizytów i lalek, łatwo przenosi widza w świat dziecięcych marzeń. Budzi refleksję, że warto mieć marzenia i wierzyć w ich spełnienie.

23 sierpnia, czwartek, godz. 11.00, amfiteatr
EMIL, Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu
Wszystkie wszędobylskie dzieci ciekawe świata słyszą takie i podobne słowa z ust kochających rodziców, bardzo zajętych swym dorosłym życiem. Wszystkie dzieci tak jak Emil chcą być duże i chcą być kimś. Lekarzem,  strażakiem,  aktorką,  piosenkarką…  Dlatego w imieniu Emila, radosnego, pomysłowego, śmiesznego, rezolutnego, odważnego, zaskakującego chłopca  – zapraszamy do teatru jego  kolegów i koleżanki. Zapraszamy także rodziców ze swymi pociechami. Zapraszamy na spotkanie z Emilem i jego rodziną w spektaklu Och, Emil! Będzie można spojrzeć na siebie samych przez pryzmat teatralnej konwencji, która z dużym poczuciem humoru szkicuje portrety członków rodziny i relacje miedzy światem dorosłych, a światem dzieci. Muzyka Piotra Klimka nagrana przez zespół Doctor Fisher zaskoczy brzmieniem, a scenografia Zuzany Mojžišovej uśmiechnie się słowacką pomysłowością . Więcej o spektaklu nie powiem. Zostawię aktorom wałbrzyskiego teatru przyjemność opowiadania o Emilu w bezpośrednim spotkaniu z Wami , drodzy Widzowie. Chciałbym,  żeby spektakl stał się chlubą tego Teatru, żeby Emil stał się chlubą taty i mamy  i żebyście wszyscy za przykładem Emila chcieli być w życiu Kimś. Warto…
30 sierpnia, czwartek, godz. 11.00, amfiteatr
PODRÓŻ DO BŁEKITNEGO ZAMKU, Teatr Wielkie Koło w Będzinie
W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:
ZIELONOGÓRSKI OŚRODEK KULTURY

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUKI ULICZNEJ BuskerBus Zielona Góra 2012

Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza w dniach 28-29 sierpnia na Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej „BuskerBus” Zielona Góra 2012. „BuskerBus” to jedno z najbardziej kolorowych i radosnych wydarzeń w Polsce. Muzycy, klowni, aktorzy cyrkowi, mimowie, akrobaci i inni artyści z kraju i zagranicy biorą w nim udział od 1997 roku. “BuskerBus” można określić “festiwalem alternatywnym” z wielu powodów. Przede wszystkim jest unikatową na skalę co najmniej europejską pielgrzymką śmiechu i radości, w której udział biorą artyści z wszystkich kontynentów. Następnie to, iż jest całkowicie niekomercyjnym przedsięwzięciem o charakterze nie tylko artystycznym. Wykonawców od publiczności nie oddziela ani siatka stadionu, ani rampa sceniczna lub policyjne płotki z murem ochroniarzy, dzięki czemu możliwy jest bezpośredni kontakt, rozmowa z artystami. Na zielonogórskim deptaku wystąpi kilkudziesięciu wykonawców, głównie wędrownych artystów ulicznych z całego świata (buskerów), solistów i grup, reprezentantów różnych dyscyplin sztuki ulicznej: muzyków, klaunów, żonglerów, połykaczy ognia, magików, szczudlarzy, cyrkowców, tancerzy. Zapowiedzieli się już artyści uliczni z Szwajcarii, Niemiec, Austrii, Holandii, Australii, Japonii, Wielkiej Brytanii, Belgii, Szwecji, Hiszpanii, Argentyny, no i oczywiście z Polski.


28 sierpnia, wtorek, godz. 12.00 – 20,00, deptak
Prezentacje artystów ulicznych
28 sierpnia, wtorek, godz. 20.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety
Koncerty muzyczne w klubie festiwalowym
29 sierpnia, środa, godz. 12.00, deptak
Prezentacje artystów ulicznych
29 sierpnia, środa, godz. 20.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety
Koncerty muzyczne w klubie festiwalowym
W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:
ZIELONOGÓRSKI OŚRODEK KULTURY

6 lipca, piątek, godz. 20.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety
Mike RUSSELL feat. KŁOS & DĄBROWSKI PROJECT
Mike Russell (wokal, gitara), Łukasz Kłos (trąbka), Jarek Dąbrowski (saksofon), Eryk Nowak (piano), Michał Nienadowski (kontrabas), Piotr Budniak (perkusja)

 

13 lipca, piątek, godz. 20.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety
CRAZY HAMBONES
Henry Heggen (harmonijka ustna, śpiew), Peter Krause (gitary, śpiew), Michael Maass (perkusja, śpiew)

 

20 lipca, piątek, godz. 20.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety
HIGH FIVE
Joanna Pilarska (wokal), Michał Łyp (bas), Artur Majka Majewski (gitara, akordeon, piano), Marek Gorlitz (gitara), Agnieszka Majchrzyk (wiolonczela)

 

27 lipca, piątek, godz. 20.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety
MIZIA & MIZIA BLUES BAND
Włodzimierz Mizia (wokal, gitara), Stefan Mizia (harmonijka ustna), Witek Mizia (gitara), Maciek Wolański (bas), Grzegorz Siwicki (perkusja)

 

3 sierpnia, piątek, godz. 20.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety
René LACKO & DOWNTOWN BAND
René Lacko (gitara, śpiew), Martin Oulehle (bas), Peter Goruša (perkusja)

 

10 sierpnia, piątek, godz. 20.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety
WOWA Z CHARKOWA – ROSYJSKI SZANSON
Waldemar Bajak (śpiew, piano), Maks Sulżyński (gitara, Tomasz Raczyk (perkusja), Michał Sawerski (bas)

 

24 sierpnia, piątek, godz. 20.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety
KŁUSEM Z BLUESEM
Tomek Kiersnowski (śpiew, harmonijka ustna), Sławek Rybczyński (gitara), Wojtek Kwieciński (bas, kontrabas), Piotr Berdowski (perkusja)

 

31 sierpnia, piątek, godz. 20.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety
ZABAWY Z BLUESEM PRZY BLUESIE taneczne zakończenie Lata Muz Wszelakich
ADAMS FAMILY BAND
Adam Janicki (gitara, vocal), Witek Janicki (gitara, vocal), Marcin Szczęsny (piano, vocal), Tymek Chwistek (bas), Adam Ciebla (perkusja, wokal)
W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:
KLUB PIEKARNIA CICHEJ KOBIETY

5 sierpnia, niedziela, godz. 19.00, Kościół Ewangelicki
KONCERT INAUGURACYJNY
wykonanie: Tomasz Lisiecki (wiolonczela), Cappella Viridimontana
12 sierpnia, niedziela, godz. 19.00, Kościół Ewangelicki
KONCERT KAMERALNY
wykonanie: Julian Gembalski (organy), Elżbieta Grodzka-Łopuszyńska (sopran)
19 sierpnia, niedziela, godz. 19.00, Kościół Ewangelicki
KONCERT KAMERALNY
wykonanie: Iwona Lubowicz (sopran), Rafał Chalabala (bas), Cappella Viridimontana
26 sierpnia, niedziela, godz. 19.00, Kościół Ewangelicki
KONCERT KAMERALNY
wykonanie: Sławomir Kamiński (organy), Roman Greń (trąbka)
Bilety w cenie 10 i 5 zł dostępne na godzinę przed koncertem
W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:
TOWARZYSTWO ŚPIEWACZE CANTORES

11 sierpnia, sobota, godz. 19.00, amfiteatr
IV ZIELONOGÓRSKA NOC KABARETOWA czyli KABARETOBRANIE 2012

wystąpią:

Piotr BAŁTROCZYK 
Urodzony jakiś czas temu, co zaczyna być widoczne,choć nie natarczywe. Wiele lat temu Bałtroczyk był poetą lirycznym, piszącym wiersze o tym, że życie smutne jest raczej, a świat nie jest dobrze skonstruowany. Potem – zazdroszcząc kolegom powodzenia u płeci – stał się Bałtroczyk tzw. Poetą-pieśniarzem. Następnie uczył studentów przedmiotów o nazwach długich i niejasnych. W końcu stał się Bałtroczyk konferansjerem. Prowadził i prowadzi niemal wszystko, w tym samochody i motocykle. Naprawde jest Bałtroczyk osobnikiem depresyjnym i monotematycznym (dzieci, samochody, motocykle). W pracy nie pije, poza pracą z przyjemnością. Ma dwa garnitury, jeden elegancki a drugi garnitur.

Artur ANDRUS
Artysta multimedialny. Na co dzień redaktor trójkowej „Powtórki z rozrywki”, legendarny gospodarz spotkań kabaretowych w warszawskiej „Piwnicy pod Harendą”, co jakiś czas konferansjer różnych imprez kabaretowych, a poza tym poeta, dziennikarz, autor książek, tekstów piosenek, artysta kabaretowy (postać Jonathana Owensa w serialu improwizowanym „Spadkobiercy” ), komentator „Szkła kontaktowego”, Mistrz Mowy Polskiej… Wiosną tego roku artysta wydał płytę „Myśliwiecka”, której utwory biją rekordy popularności będąc ciągle na szczytach listy przebojów Radio Trójka.

Stanisław TYM
Słynny, legendarny Miś z filmu Stanisława Barei. Postać, której w zasadzie nie trzeba przedstawiać. Autor, aktor i reżyser słynnego STSu. Autor wielu sztuk teatralnych, skeczy (jednym ze słynniejszych jest Ucz się Jasiu w wykonaniu Jana Kobuszewskiego, Wiesława Gołasa i Wiesława Michnikowskiego, prezentowany w kabarecie „Dudek” i słuchowisk radiowych, a także scenariuszy do filmów Stanisława Barei, w których również występował i był współreżyserem. Odtwórca roli kaowca w filmie Marka Piwowskiego Rejs. Współautor i aktor kabaretów Owca, Dudek, Lopek i Wagabunda. Stały felietonista „Polityki”. Ostatnio wystąpił gościnnie w serialu komediowym TVN „Niania”. W roku 2007 realizował film „Ryś”, który przedstawił dalsze losy prezesa Ryszarda Ochódzkiego z filmu „Miś”. W Teatrze Polskim w Szczecinie, Stanisław Tym prezentuje nowy spektakl p.t. „Gazeta spada zawsze papierem do góry”.

Łowcy.B
Kabaret jest z Cieszyna i modnie się ubiera. Ich skecze, to pomieszanie absurdu z terapią nerwic, a wszystko w atmosferze radosnej nieprzewidywalności. Łowcy są trochę dziwni, a trochę normalni, sami bawią się tym, co robią na scenie, doprowadzając publiczność do ekstazy śmiechowej. W swoich działaniach są niezwykle autentyczni, dlatego zjednują sobie każdego widza. Mają bardzo szerokie zainteresowania, co przekłada się bezpośrednio na kabaret – w spektaklach wykorzystują swoje umiejętności muzyczne, plastyczne, używają akrobacji oraz elementów pantomimy. Nie boją się niczego – ciągle eksperymentują i poszukują, wciągając innych do zabawy. Ich sukces jest ogromnym fenomenem – pewnego dnia skrzyknęli się i pojechali na Pakę – zdobyli główną nagrodę i od tej pory wygrywają wszystko. Patrząc na nich ma się wrażenie, że uprawiają sztukę bardzo prostą, jednak nikt jeszcze nie odważył się ich naśladować. Bo Łowcy.B są po prostu niepowtarzalni.

Kabaret CIACH
Gospodarz Zielonogórskiej Nocy Kabaretowej od roku 2009 r. Jeden z filarów Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego. Cechą charakterystyczną Ciachów jest wchodzenie w interakcje z widzami. Skład: Leszek Jenek – ex kabaret Potem, Małgorzata Czyżycka, Janusz Rewers – serial improwizowany „Spadkobiercy” Tomasz Kowalski. W roku 2012 Ciach przygotował premierę nowego programu „Oddział Śmiechoterapii”, jego fragmenty będzie można zobaczyć podczas IV Zielonogórskiej Nocy Kabaretowej.

SŁOICZEK PO CUKRZE
Kabaret jest prawdopodobnie najładniejszym kabaretem na świecie. Tworzą go wyłącznie kobiety, dlatego jest tak wyjątkowy. Jednak ten, kto myśli, że kobiety to „słaba płeć”, nigdy nie widział Słoiczka po Cukrze w akcji. Dojrzały humor, znakomite aktorstwo, codzienność w krzywym zwierciadle, radość i energia, a do tego piękno, refleksja, spostrzegawczość i inteligencja sprawiają, że widz doskonale spędza z nimi czas.

SMILE
Kabaret pochodzi z Lublina. Ma już ma na koncie spore osiągnięcia. Występował już na wielu przeglądach, realizacjach telewizyjnych – podobał się publiczności w wielu miejscach. Członkowie grupy są młodzi, czarujący i przekomiczni. „Smajle” śmieją się z wielu rzeczy. Mówią, że skecze pisze samo życie. Ich numery opowiadają o sprawach przyziemnych, jak supermarket, reklama, szafa, ale także o wizycie u psychologa lub u dentysty. Często wchodzą w interakcję z publicznością, jak na przykład w skeczu „Orkiestra”, który wykonywany jest właściwie wyłącznie przez widzów.

JURKI
Mimo lekkości scenicznej bardzo poważnie traktują odbiorców, dbając nie tylko o treść ale i formę spektaklu. Oglądający program czują, że to co widzą zostało zrobione specjalnie dla nich. JURKI reprezentują wysoki poziom żartów i umiejętności aktorskich. Każdy z artystów, a jest ich troje, to duża indywidualność. Razem udaje im się stworzyć zgrany zespół i dobry program. Kabaret ma na swoim koncie wiele nagród, udział w realizacjach telewizyjnych i filmowych. (Wytwórnia Filmów AYOY, role epizodyczne w filmie: „Wtorek” Witolda Adamka, „Ryś” Stanisława Tyma) oraz udział
w improwizowanym serialu „Spadkobiercy”. Kabaret wydał płytę z autorską piosenką kabaretową „Kabaret Jurki –piosenki” oraz płytę DVD z najlepszymi skeczami, monologami i piosenkami kabaretu.

Kwartet OBSESSION
Kwartet OBSESSION to cztery instrumentalistki, dla których ukończenie Akademii Muzycznej w Warszawie było zaledwie początkiem ich artystycznych poszukiwań.Najpierw poszukiwały w gabinetach zbiorów muzycznych Bibliotheque Nationale de France, następnie w muzykaliach z księgozbioru Maxa Gruebnaua w Bibliotece Gdańskiej PAN, w międzyczasie również w rozlicznych traktatach muzycznych Johannesa Ciconii, Vincenzo Manfrediniego oraz Theodora Adorno. Przy okazji postanowiły też poszukać nowych szpilek z czerwoną podeszwą, albowiem te bardzo dobrze prezentują się na scenie. A kiedy skompletowały wreszcie wszystkie materiały niezbędne do stworzenia wiekopomnego dzieła pozostało już tylko spędzić 4279 godzin i 24 minuty by program w zasadzie był gotowy. A program ten to muzyczno-kabaretowa podróż przez świat dźwięków, które niezależnie od preferencji otaczają nas wszystkich. Od tych najbardziej wyrafinowanych rodem z madrygałów Gesualda da Venosy, po te mniej wyrafinowane, zasłyszane przez ścianę u Pani Jadwigi spod piątki. Kwartet poprzez swoje obsesyjne obserwacje rzeczywistości obnaża zasady rządzące światem……a w każdym razie zapewnia niezapomnianą rozrywkę, obok której nie da się przejść obojętnie.

i inni
Bilety
System sprzedaży abilet, www.abilet.pl
W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:
IMPRESARIAT ARTYSTYCZNY PATOS

31 sierpnia, piątek, godz. 19.00, amfiteatr
Frederick Loewe, Alan Jay Lerner MY FAIR LADY reż. Daniel Kustosik
Teatr Muzyczny w Poznaniu

czas trwania 150 min.
My Fair Lady od dawna święci triumfy i rekordy popularności na całym świecie. To broadway′owski hit librecisty Alana J. Lernera, którego zainspirował Pygmalion G. B. Shaw′a i kompozytora Frederica Loewego. Prapremiera musicalu odbyła się w 1956 roku, a w 1964 jego wersja filmowa otrzymała 7 Oskarów. W tymże roku odbyła się polska prapremiera tego wspaniałego musicalu – i to nie gdzie indziej, tylko w Teatrze Muzycznym , w doskonałym tłumaczeniu Antoniego Marianowicza. Teraz, w przeddzień jubileuszu 55-lecia istnienia naszego Teatru, ponownie sięgamy po ten tytuł. My Fair Lady to utkana barwnym humorem językowym i sytuacyjnym historia ulicznej kwiaciarki – Elizy Doolittle, którą los przypadkiem postawił na drodze profesora Higginsa – mistrza fonetyki angielskiej. Zaintrygowany osobą Elizy profesor przyjmuje zakład o to, że z kwiaciarki w ciągu pół roku uczyni prawdziwą angielską damę. Zapewne łatwo nie będzie…

Bilety
System sprzedaży abilet
normalny 30 zł, ulgowy 15 zł (młodzież szkolna, studenci, emeryci, renciści), dzieci do lat 6 bezpłatnie
Źródło: Materiały informacyjne organizatora.
W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:
ZIELONOGÓRSKI OŚRODEK KULTURY

25 lipca, środa, 21.30 – 23.00, Wzgórze  Winne przy Palmiarni
Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego
warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo
26 lipca, czwartek, 21.30 – 23.00, Wzgórze  Winne przy Palmiarni
Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego
warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo
27 lipca, piątek, 21.30 – 23.00, Wzgórze  Winne przy Palmiarni
Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego
warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo
23 sierpnia, czwartek, 20.30 – 22.00, Wzgórze  Winne przy Palmiarni
Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego
warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo
24 sierpnia, piątek, 20.30 – 22.00, Wzgórze  Winne przy Palmiarni
Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego
warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo

25 sierpnia, sobota, 20.30 – 22.00, Wzgórze  Winne przy Palmiarni
Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego
warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo
W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:

POLSKIE TOWARZYSTOW MIŁOŚNIKÓW ASTRONOMII W ZIELONEJ GÓRZE

11 sierpnia, sobota, godz. 11.00, Park Tysiąclecia

BIEGNi SUMMER JAM  jest kontynuacją imprez zorganizowanych w latach 2005, 2010, 2011 na skateparku w Parku Tysiąclecia w Zielonej Górze. Jest to całodzienny otwarty festyn promujący kulturę hip – hop w regionie lubuskim. Naszym celem jest przedstawienie „jasnej” strony hip – hopu tak, by kultura miejska nie kojarzyła się tylko z negatywnymi wartościami. Chcielibyśmy zaangażować młodzież z naszego regionu do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu i jednocześnie umożliwić im działanie na tych płaszczyznach, które są dla nich atrakcyjne. Chcielibyśmy również pokazać szerszej widowni, iż kultura miejska, czy też kultura hip – hop, to nie tylko agresja jak się potocznie sądzi, lecz również taniec, malowanie czy też muzyka. Właśnie na BIEGNi SUMMER JAM spotykamy najlepszych artystów graffiti, najlepszych tancerzy breakdance, c walk, hip–hop, najlepszych miłośników deskorolki z naszego regionu i wszystko to przy dźwiękach lokalnych młodych jak i starszych artystów muzyki rap. Jesli masz w sobie  miłość do kunsztu w jednej z wymienionych dziedzin to właśnie BIEGNi SUMMER JAM jest miejscem idealnym dla Ciebie bo właśnie tu hip–hop spotyka pasje.

W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:

STOWARZYSZENIE BIEGNi

Galerie zdjęć są dostępne do obejrzenia w naszym Archiwum.

Lato Muz Wszelakich 2012

Cykle imprez z opisami

Cykle imprez, czyli dla każdego coś dobrego

 

Wstęp wolny na większość imprez w ramach Lata Muz Wszelakich (z wyjątkiem oznaczonych w programie imprez biletowanych)

5 lipca, czwartek, godz. 11.00, amfiteatr
KAJ I GERDA, Teatr ArtePunkt w Łodzi
Przygody małej dziewczynki, która szuka swojego braciszka porwanego przez Królową Śniegu. Przeżywamy chwile grozy i refleksji, śmiechu i radości kiedy okazało się, że przyjaźń i miłość zawsze zwycięża.

 

12 lipca, czwartek, godz. 11.00, amfiteatr
PIRACI, Teatr Trójkąt w Zielonej Górze
To opowieść o trzech kapitanach pirackich statków, Czarnobrodym, Rudobrodym i Siwobrodym, którzy zrządzeniem losu spotykają się na małej wysepce. Zaczyna się między nimi rywalizacja o dominację na wyspie, a narzędziem współzawodnictwa stają się fantastyczne „morskie opowieści” snute przez wszystkich. Oprócz nich na wyspie mieszka Piętaszek, tubylec, mieszający im nieco szyki. Spektakl zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, zawierający elementy interakcji z widzami. Całość uzupełniają piosenki i „piracka”  muzyka w szantowo-irlandzkim klimacie.

19 lipca, czwartek, godz. 11.00, amfiteatr
SZNURKOWE SKRZATY, Teatr Wielkie Koło w Będzinie
Spektakl w którym każdy widz od lat trzech do stu trzech na moment staje się sznurkowym skrzatem, pomaga w budowaniu sznurkowego mostu i śpiewa skrzacie piosenki. To barwne lalkowe widowisko z aktorami w maskach, które rozbawi każdego. Aktorzy postarają się na oczach widzów „rozsupłać” tajemnice sznurkowej krainy, gdzie mieszkają sznurkowe, rozśpiewane skrzaty. Główni bohaterowie – Węzełek wraz z rodziną Supełków śpiewająco rozplączą historię festiwalu w tym magicznym miejscu. Niepowtarzalnym walorem całości jest zderzenie aktorów w maskach w żywym planie z lalkami typu muppet oraz muzyką graną na żywo z towarzyszeniem instrumentów akustycznych: djembe, gitary i grzechotek.

 

26 lipca, czwartek, godz. 11.00, amfiteatr
BAJKOWY STRAGAN, Teatr Malutki w Łodzi
To spektakl zrealizowany w konwencji teatru przedmiotu. Jego akcja rozgrywa się na ryneczku, gdzie dwa stragany kryją w sobie niezwykłe niespodzianki. Sprzedawane tam przedmioty stają się bohaterami przezabawnych opowieści. Ożywione przez sprzedawców – animatorów przeżywają rozmaite przygody. Dużo jest tu śmiechu i wesołej zabawy! Młodzi widzowie zręcznie zostają wprowadzeni w świat niezwykłej wyobraźni i zaskakujących rozwiązań akcji. Spektakl przeznaczony jest dla widzów w wieku od 4 do 8 lat.

 

2 sierpnia, czwartek, godz. 11.00, deptak
TANGALI I CÓRKA KSIĘŻYCA, Teatr Terminus A Quo
„Tangali” to wierne przeniesienie na scenę, baśni brazylijskiej „Tangali i córka księżyca” ze scenografią Cezarego Molendy, Edwarda Gramonta, Konrada Gramonta i Adriany Boś, z oprawą muzyczną muzyków brazylijskich Nany Vasconcelosa i Hermeto Pascuala. Treścią baśni jest przygoda, jaką przeżył w dżungli amazońskiej myśliwy Tangali, kiedy podczas kolejnego polowania, dopadł potężnego Jaguara.
W momencie kiedy miał zabić zwierzę, ten przemówił do niego ludzkim głosem obiecując w zamian, wszystko czego Tangali może zapragnąć. Tangali początkowo, twierdził, że nie potrzebuje niczego ale kiedy Jaguar wspomniał o córce Gwiazdy i Księżyca, myśliwy przystał na propozycję. Kiedy więc zobaczył dziewczynę, zakochał się w niej od pierwszego wejrzenia i niepomny na przestrogi Jaguara, spłoszył Księżniczkę i popadł w melancholię. Dalsze dzieje Tangalego, to próba dotarcia do ukochanej, w której to próbie uczestniczą wszystkie zwierzęta występujące w spektaklu. Najbardziej przydatne okazują się małe zwierzęta Zielona Żabka i Mrówka oraz Jaguar, który przez cały czas próbuje pomóc myśliwemu. Jak przystało na dobrą baśń, wszystko dobrze się kończy i Tangali odzyskuje ukochaną, przy okazji dowiadując się, co jest najważniejsze na ziemi.

9 sierpnia, czwartek, godz. 11.00, deptak
ATAK CLOWNÓW, Teatr Na Walizkach we Wrocławiu
Uwaga, uwaga: clowni atakują, klauni nadciągają! Spektakl tworzą komediowe scenki fabularne, estradowe oraz interakcyjne: BALONIK. Pantomimiczna scenka, w której dobro zwycięża zło, gdzie tytułowy balonik jesteśmy symbolem tego konfliktu. CUKIEREK. Komiczna scenka o tym, iż lepiej dzielić się z innymi, niż zatrzymać coś tylko dla siebie. Wraz z rozwojem opowieści zaczynamy rozumieć tą życiową mądrość.

16 sierpnia, czwartek, godz. 11.00, amfiteatr
FERDYNAND WSPANIAŁY, Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu
To opowieść o psie, który pewnego dnia śni, że jest człowiekiem. Odbywa bajkową, pełną fantazji i humoru podróż przez ludzki świat. Odwiedza słynnego krawca, zjada doskonały posiłek w eleganckiej restauracji, podróżuje windą aż do chmur, bierze udział w wystawie psów, a nawet rozprawia się z szajką złodziei, która grasuje w mieście. Ferdynand Wspaniały to wzór uczciwego i prawego postępowania, swoimi manierami wyróżnia się z tłumu. Sympatyczny, pełen wdzięku bohater łatwo podbije serce każdego dziecka.Żywe tempo, barwne kostiumy, wpadające w ucho piosenki, zabawne zdarzenia czynią spektakl niezwykle wesołym i dynamicznym widowiskiem. Scenografia autorstwa Jana Polívki jest pomysłowa, wielofunkcyjna, daje możliwość dowolnego kształtowania przestrzeni. Pełna bajkowych, zabawnych rekwizytów i lalek, łatwo przenosi widza w świat dziecięcych marzeń. Budzi refleksję, że warto mieć marzenia i wierzyć w ich spełnienie.

23 sierpnia, czwartek, godz. 11.00, amfiteatr
EMIL, Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu
Wszystkie wszędobylskie dzieci ciekawe świata słyszą takie i podobne słowa z ust kochających rodziców, bardzo zajętych swym dorosłym życiem. Wszystkie dzieci tak jak Emil chcą być duże i chcą być kimś. Lekarzem,  strażakiem,  aktorką,  piosenkarką…  Dlatego w imieniu Emila, radosnego, pomysłowego, śmiesznego, rezolutnego, odważnego, zaskakującego chłopca  – zapraszamy do teatru jego  kolegów i koleżanki. Zapraszamy także rodziców ze swymi pociechami. Zapraszamy na spotkanie z Emilem i jego rodziną w spektaklu Och, Emil! Będzie można spojrzeć na siebie samych przez pryzmat teatralnej konwencji, która z dużym poczuciem humoru szkicuje portrety członków rodziny i relacje miedzy światem dorosłych, a światem dzieci. Muzyka Piotra Klimka nagrana przez zespół Doctor Fisher zaskoczy brzmieniem, a scenografia Zuzany Mojžišovej uśmiechnie się słowacką pomysłowością . Więcej o spektaklu nie powiem. Zostawię aktorom wałbrzyskiego teatru przyjemność opowiadania o Emilu w bezpośrednim spotkaniu z Wami , drodzy Widzowie. Chciałbym,  żeby spektakl stał się chlubą tego Teatru, żeby Emil stał się chlubą taty i mamy  i żebyście wszyscy za przykładem Emila chcieli być w życiu Kimś. Warto…
30 sierpnia, czwartek, godz. 11.00, amfiteatr
PODRÓŻ DO BŁEKITNEGO ZAMKU, Teatr Wielkie Koło w Będzinie
W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:
ZIELONOGÓRSKI OŚRODEK KULTURY

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUKI ULICZNEJ BuskerBus Zielona Góra 2012

Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza w dniach 28-29 sierpnia na Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej „BuskerBus” Zielona Góra 2012. „BuskerBus” to jedno z najbardziej kolorowych i radosnych wydarzeń w Polsce. Muzycy, klowni, aktorzy cyrkowi, mimowie, akrobaci i inni artyści z kraju i zagranicy biorą w nim udział od 1997 roku. “BuskerBus” można określić “festiwalem alternatywnym” z wielu powodów. Przede wszystkim jest unikatową na skalę co najmniej europejską pielgrzymką śmiechu i radości, w której udział biorą artyści z wszystkich kontynentów. Następnie to, iż jest całkowicie niekomercyjnym przedsięwzięciem o charakterze nie tylko artystycznym. Wykonawców od publiczności nie oddziela ani siatka stadionu, ani rampa sceniczna lub policyjne płotki z murem ochroniarzy, dzięki czemu możliwy jest bezpośredni kontakt, rozmowa z artystami. Na zielonogórskim deptaku wystąpi kilkudziesięciu wykonawców, głównie wędrownych artystów ulicznych z całego świata (buskerów), solistów i grup, reprezentantów różnych dyscyplin sztuki ulicznej: muzyków, klaunów, żonglerów, połykaczy ognia, magików, szczudlarzy, cyrkowców, tancerzy. Zapowiedzieli się już artyści uliczni z Szwajcarii, Niemiec, Austrii, Holandii, Australii, Japonii, Wielkiej Brytanii, Belgii, Szwecji, Hiszpanii, Argentyny, no i oczywiście z Polski.


28 sierpnia, wtorek, godz. 12.00 – 20,00, deptak
Prezentacje artystów ulicznych
28 sierpnia, wtorek, godz. 20.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety
Koncerty muzyczne w klubie festiwalowym
29 sierpnia, środa, godz. 12.00, deptak
Prezentacje artystów ulicznych
29 sierpnia, środa, godz. 20.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety
Koncerty muzyczne w klubie festiwalowym
W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:
ZIELONOGÓRSKI OŚRODEK KULTURY

6 lipca, piątek, godz. 20.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety
Mike RUSSELL feat. KŁOS & DĄBROWSKI PROJECT
Mike Russell (wokal, gitara), Łukasz Kłos (trąbka), Jarek Dąbrowski (saksofon), Eryk Nowak (piano), Michał Nienadowski (kontrabas), Piotr Budniak (perkusja)

 

13 lipca, piątek, godz. 20.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety
CRAZY HAMBONES
Henry Heggen (harmonijka ustna, śpiew), Peter Krause (gitary, śpiew), Michael Maass (perkusja, śpiew)

 

20 lipca, piątek, godz. 20.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety
HIGH FIVE
Joanna Pilarska (wokal), Michał Łyp (bas), Artur Majka Majewski (gitara, akordeon, piano), Marek Gorlitz (gitara), Agnieszka Majchrzyk (wiolonczela)

 

27 lipca, piątek, godz. 20.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety
MIZIA & MIZIA BLUES BAND
Włodzimierz Mizia (wokal, gitara), Stefan Mizia (harmonijka ustna), Witek Mizia (gitara), Maciek Wolański (bas), Grzegorz Siwicki (perkusja)

 

3 sierpnia, piątek, godz. 20.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety
René LACKO & DOWNTOWN BAND
René Lacko (gitara, śpiew), Martin Oulehle (bas), Peter Goruša (perkusja)

 

10 sierpnia, piątek, godz. 20.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety
WOWA Z CHARKOWA – ROSYJSKI SZANSON
Waldemar Bajak (śpiew, piano), Maks Sulżyński (gitara, Tomasz Raczyk (perkusja), Michał Sawerski (bas)

 

24 sierpnia, piątek, godz. 20.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety
KŁUSEM Z BLUESEM
Tomek Kiersnowski (śpiew, harmonijka ustna), Sławek Rybczyński (gitara), Wojtek Kwieciński (bas, kontrabas), Piotr Berdowski (perkusja)

 

31 sierpnia, piątek, godz. 20.00, Klub Piekarnia Cichej Kobiety
ZABAWY Z BLUESEM PRZY BLUESIE taneczne zakończenie Lata Muz Wszelakich
ADAMS FAMILY BAND
Adam Janicki (gitara, vocal), Witek Janicki (gitara, vocal), Marcin Szczęsny (piano, vocal), Tymek Chwistek (bas), Adam Ciebla (perkusja, wokal)
W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:
KLUB PIEKARNIA CICHEJ KOBIETY

5 sierpnia, niedziela, godz. 19.00, Kościół Ewangelicki
KONCERT INAUGURACYJNY
wykonanie: Tomasz Lisiecki (wiolonczela), Cappella Viridimontana
12 sierpnia, niedziela, godz. 19.00, Kościół Ewangelicki
KONCERT KAMERALNY
wykonanie: Julian Gembalski (organy), Elżbieta Grodzka-Łopuszyńska (sopran)
19 sierpnia, niedziela, godz. 19.00, Kościół Ewangelicki
KONCERT KAMERALNY
wykonanie: Iwona Lubowicz (sopran), Rafał Chalabala (bas), Cappella Viridimontana
26 sierpnia, niedziela, godz. 19.00, Kościół Ewangelicki
KONCERT KAMERALNY
wykonanie: Sławomir Kamiński (organy), Roman Greń (trąbka)
Bilety w cenie 10 i 5 zł dostępne na godzinę przed koncertem
W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:
TOWARZYSTWO ŚPIEWACZE CANTORES

11 sierpnia, sobota, godz. 19.00, amfiteatr
IV ZIELONOGÓRSKA NOC KABARETOWA czyli KABARETOBRANIE 2012

wystąpią:

Piotr BAŁTROCZYK 
Urodzony jakiś czas temu, co zaczyna być widoczne,choć nie natarczywe. Wiele lat temu Bałtroczyk był poetą lirycznym, piszącym wiersze o tym, że życie smutne jest raczej, a świat nie jest dobrze skonstruowany. Potem – zazdroszcząc kolegom powodzenia u płeci – stał się Bałtroczyk tzw. Poetą-pieśniarzem. Następnie uczył studentów przedmiotów o nazwach długich i niejasnych. W końcu stał się Bałtroczyk konferansjerem. Prowadził i prowadzi niemal wszystko, w tym samochody i motocykle. Naprawde jest Bałtroczyk osobnikiem depresyjnym i monotematycznym (dzieci, samochody, motocykle). W pracy nie pije, poza pracą z przyjemnością. Ma dwa garnitury, jeden elegancki a drugi garnitur.

Artur ANDRUS
Artysta multimedialny. Na co dzień redaktor trójkowej „Powtórki z rozrywki”, legendarny gospodarz spotkań kabaretowych w warszawskiej „Piwnicy pod Harendą”, co jakiś czas konferansjer różnych imprez kabaretowych, a poza tym poeta, dziennikarz, autor książek, tekstów piosenek, artysta kabaretowy (postać Jonathana Owensa w serialu improwizowanym „Spadkobiercy” ), komentator „Szkła kontaktowego”, Mistrz Mowy Polskiej… Wiosną tego roku artysta wydał płytę „Myśliwiecka”, której utwory biją rekordy popularności będąc ciągle na szczytach listy przebojów Radio Trójka.

Stanisław TYM
Słynny, legendarny Miś z filmu Stanisława Barei. Postać, której w zasadzie nie trzeba przedstawiać. Autor, aktor i reżyser słynnego STSu. Autor wielu sztuk teatralnych, skeczy (jednym ze słynniejszych jest Ucz się Jasiu w wykonaniu Jana Kobuszewskiego, Wiesława Gołasa i Wiesława Michnikowskiego, prezentowany w kabarecie „Dudek” i słuchowisk radiowych, a także scenariuszy do filmów Stanisława Barei, w których również występował i był współreżyserem. Odtwórca roli kaowca w filmie Marka Piwowskiego Rejs. Współautor i aktor kabaretów Owca, Dudek, Lopek i Wagabunda. Stały felietonista „Polityki”. Ostatnio wystąpił gościnnie w serialu komediowym TVN „Niania”. W roku 2007 realizował film „Ryś”, który przedstawił dalsze losy prezesa Ryszarda Ochódzkiego z filmu „Miś”. W Teatrze Polskim w Szczecinie, Stanisław Tym prezentuje nowy spektakl p.t. „Gazeta spada zawsze papierem do góry”.

Łowcy.B
Kabaret jest z Cieszyna i modnie się ubiera. Ich skecze, to pomieszanie absurdu z terapią nerwic, a wszystko w atmosferze radosnej nieprzewidywalności. Łowcy są trochę dziwni, a trochę normalni, sami bawią się tym, co robią na scenie, doprowadzając publiczność do ekstazy śmiechowej. W swoich działaniach są niezwykle autentyczni, dlatego zjednują sobie każdego widza. Mają bardzo szerokie zainteresowania, co przekłada się bezpośrednio na kabaret – w spektaklach wykorzystują swoje umiejętności muzyczne, plastyczne, używają akrobacji oraz elementów pantomimy. Nie boją się niczego – ciągle eksperymentują i poszukują, wciągając innych do zabawy. Ich sukces jest ogromnym fenomenem – pewnego dnia skrzyknęli się i pojechali na Pakę – zdobyli główną nagrodę i od tej pory wygrywają wszystko. Patrząc na nich ma się wrażenie, że uprawiają sztukę bardzo prostą, jednak nikt jeszcze nie odważył się ich naśladować. Bo Łowcy.B są po prostu niepowtarzalni.

Kabaret CIACH
Gospodarz Zielonogórskiej Nocy Kabaretowej od roku 2009 r. Jeden z filarów Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego. Cechą charakterystyczną Ciachów jest wchodzenie w interakcje z widzami. Skład: Leszek Jenek – ex kabaret Potem, Małgorzata Czyżycka, Janusz Rewers – serial improwizowany „Spadkobiercy” Tomasz Kowalski. W roku 2012 Ciach przygotował premierę nowego programu „Oddział Śmiechoterapii”, jego fragmenty będzie można zobaczyć podczas IV Zielonogórskiej Nocy Kabaretowej.

SŁOICZEK PO CUKRZE
Kabaret jest prawdopodobnie najładniejszym kabaretem na świecie. Tworzą go wyłącznie kobiety, dlatego jest tak wyjątkowy. Jednak ten, kto myśli, że kobiety to „słaba płeć”, nigdy nie widział Słoiczka po Cukrze w akcji. Dojrzały humor, znakomite aktorstwo, codzienność w krzywym zwierciadle, radość i energia, a do tego piękno, refleksja, spostrzegawczość i inteligencja sprawiają, że widz doskonale spędza z nimi czas.

SMILE
Kabaret pochodzi z Lublina. Ma już ma na koncie spore osiągnięcia. Występował już na wielu przeglądach, realizacjach telewizyjnych – podobał się publiczności w wielu miejscach. Członkowie grupy są młodzi, czarujący i przekomiczni. „Smajle” śmieją się z wielu rzeczy. Mówią, że skecze pisze samo życie. Ich numery opowiadają o sprawach przyziemnych, jak supermarket, reklama, szafa, ale także o wizycie u psychologa lub u dentysty. Często wchodzą w interakcję z publicznością, jak na przykład w skeczu „Orkiestra”, który wykonywany jest właściwie wyłącznie przez widzów.

JURKI
Mimo lekkości scenicznej bardzo poważnie traktują odbiorców, dbając nie tylko o treść ale i formę spektaklu. Oglądający program czują, że to co widzą zostało zrobione specjalnie dla nich. JURKI reprezentują wysoki poziom żartów i umiejętności aktorskich. Każdy z artystów, a jest ich troje, to duża indywidualność. Razem udaje im się stworzyć zgrany zespół i dobry program. Kabaret ma na swoim koncie wiele nagród, udział w realizacjach telewizyjnych i filmowych. (Wytwórnia Filmów AYOY, role epizodyczne w filmie: „Wtorek” Witolda Adamka, „Ryś” Stanisława Tyma) oraz udział
w improwizowanym serialu „Spadkobiercy”. Kabaret wydał płytę z autorską piosenką kabaretową „Kabaret Jurki –piosenki” oraz płytę DVD z najlepszymi skeczami, monologami i piosenkami kabaretu.

Kwartet OBSESSION
Kwartet OBSESSION to cztery instrumentalistki, dla których ukończenie Akademii Muzycznej w Warszawie było zaledwie początkiem ich artystycznych poszukiwań.Najpierw poszukiwały w gabinetach zbiorów muzycznych Bibliotheque Nationale de France, następnie w muzykaliach z księgozbioru Maxa Gruebnaua w Bibliotece Gdańskiej PAN, w międzyczasie również w rozlicznych traktatach muzycznych Johannesa Ciconii, Vincenzo Manfrediniego oraz Theodora Adorno. Przy okazji postanowiły też poszukać nowych szpilek z czerwoną podeszwą, albowiem te bardzo dobrze prezentują się na scenie. A kiedy skompletowały wreszcie wszystkie materiały niezbędne do stworzenia wiekopomnego dzieła pozostało już tylko spędzić 4279 godzin i 24 minuty by program w zasadzie był gotowy. A program ten to muzyczno-kabaretowa podróż przez świat dźwięków, które niezależnie od preferencji otaczają nas wszystkich. Od tych najbardziej wyrafinowanych rodem z madrygałów Gesualda da Venosy, po te mniej wyrafinowane, zasłyszane przez ścianę u Pani Jadwigi spod piątki. Kwartet poprzez swoje obsesyjne obserwacje rzeczywistości obnaża zasady rządzące światem……a w każdym razie zapewnia niezapomnianą rozrywkę, obok której nie da się przejść obojętnie.

i inni
Bilety
System sprzedaży abilet, www.abilet.pl
W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:
IMPRESARIAT ARTYSTYCZNY PATOS

31 sierpnia, piątek, godz. 19.00, amfiteatr
Frederick Loewe, Alan Jay Lerner MY FAIR LADY reż. Daniel Kustosik
Teatr Muzyczny w Poznaniu

czas trwania 150 min.
My Fair Lady od dawna święci triumfy i rekordy popularności na całym świecie. To broadway′owski hit librecisty Alana J. Lernera, którego zainspirował Pygmalion G. B. Shaw′a i kompozytora Frederica Loewego. Prapremiera musicalu odbyła się w 1956 roku, a w 1964 jego wersja filmowa otrzymała 7 Oskarów. W tymże roku odbyła się polska prapremiera tego wspaniałego musicalu – i to nie gdzie indziej, tylko w Teatrze Muzycznym , w doskonałym tłumaczeniu Antoniego Marianowicza. Teraz, w przeddzień jubileuszu 55-lecia istnienia naszego Teatru, ponownie sięgamy po ten tytuł. My Fair Lady to utkana barwnym humorem językowym i sytuacyjnym historia ulicznej kwiaciarki – Elizy Doolittle, którą los przypadkiem postawił na drodze profesora Higginsa – mistrza fonetyki angielskiej. Zaintrygowany osobą Elizy profesor przyjmuje zakład o to, że z kwiaciarki w ciągu pół roku uczyni prawdziwą angielską damę. Zapewne łatwo nie będzie…

Bilety
System sprzedaży abilet
normalny 30 zł, ulgowy 15 zł (młodzież szkolna, studenci, emeryci, renciści), dzieci do lat 6 bezpłatnie
Źródło: Materiały informacyjne organizatora.
W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:
ZIELONOGÓRSKI OŚRODEK KULTURY

25 lipca, środa, 21.30 – 23.00, Wzgórze  Winne przy Palmiarni
Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego
warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo
26 lipca, czwartek, 21.30 – 23.00, Wzgórze  Winne przy Palmiarni
Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego
warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo
27 lipca, piątek, 21.30 – 23.00, Wzgórze  Winne przy Palmiarni
Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego
warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo
23 sierpnia, czwartek, 20.30 – 22.00, Wzgórze  Winne przy Palmiarni
Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego
warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo
24 sierpnia, piątek, 20.30 – 22.00, Wzgórze  Winne przy Palmiarni
Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego
warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo

25 sierpnia, sobota, 20.30 – 22.00, Wzgórze  Winne przy Palmiarni
Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego
warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo
W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:

POLSKIE TOWARZYSTOW MIŁOŚNIKÓW ASTRONOMII W ZIELONEJ GÓRZE

11 sierpnia, sobota, godz. 11.00, Park Tysiąclecia

BIEGNi SUMMER JAM  jest kontynuacją imprez zorganizowanych w latach 2005, 2010, 2011 na skateparku w Parku Tysiąclecia w Zielonej Górze. Jest to całodzienny otwarty festyn promujący kulturę hip – hop w regionie lubuskim. Naszym celem jest przedstawienie „jasnej” strony hip – hopu tak, by kultura miejska nie kojarzyła się tylko z negatywnymi wartościami. Chcielibyśmy zaangażować młodzież z naszego regionu do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu i jednocześnie umożliwić im działanie na tych płaszczyznach, które są dla nich atrakcyjne. Chcielibyśmy również pokazać szerszej widowni, iż kultura miejska, czy też kultura hip – hop, to nie tylko agresja jak się potocznie sądzi, lecz również taniec, malowanie czy też muzyka. Właśnie na BIEGNi SUMMER JAM spotykamy najlepszych artystów graffiti, najlepszych tancerzy breakdance, c walk, hip–hop, najlepszych miłośników deskorolki z naszego regionu i wszystko to przy dźwiękach lokalnych młodych jak i starszych artystów muzyki rap. Jesli masz w sobie  miłość do kunsztu w jednej z wymienionych dziedzin to właśnie BIEGNi SUMMER JAM jest miejscem idealnym dla Ciebie bo właśnie tu hip–hop spotyka pasje.

W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje:

STOWARZYSZENIE BIEGNi

Galerie zdjęć

Galerie zdjęć są dostępne do obejrzenia w naszym Archiwum.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content