Filtry
Tylko w tytułach
Kategorie imprez
Festiwal
Kabaret
Koncert
Konkurs
Spektakl
Warsztaty
Wystawa
Plener
Inne
Generic filters
Tylko w tytułach
Kategorie imprez
Festiwal
Kabaret
Koncert
Konkurs
Spektakl
Warsztaty
Wystawa
Plener
Inne
Szukaj
Close this search box.

Lato Muz Wszelakich 2017

W tym roku spotykamy się z Państwem już po raz czternasty. Lato Muz Wszelakich to największy, najdłuższy i skupiający ogromną ilość widzów cykl imprez w naszym mieście. Kilkadziesiąt wydarzeń i wykonawców, koncerty, recitale, spotkania z artystami wszelakimi. Zapraszamy do zapoznania się  z programem. Mamy nadzieję, że zobaczymy się z Wami tak licznie i w tym roku. Startujemy już 1 lipca!
 
Lato Muz Wszelakich nagrodzone w Warszawie Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej w konkursie na najlepszą imprezę turystyczną roku 2005, w 2006 roku wyróżniony w Konkursie Miast Polskich jako Miasto dla Turystów, a w 2013 roku nagrodzony Lubuską Perłą Turystyczną.






Cykle imprez, czyli dla każdego coś dobrego

 

Wstęp wolny na większość imprez w ramach Lata Muz Wszelakich (z wyjątkiem oznaczonych w programie imprez biletowanych)

Imprezę w ramach LMW realizuje:
Zielonogórski Ośrodek Kultury

Miejsce realizacji:
Amfiteatr im. Anny German, ul. Festiwalowa 3

 

6 lipca, czwartek

19.00 Robert Moskwa – Dla Pań i Panów – recital

 
Robert Moskwa – aktor teatralny ,filmowy i telewizyjny, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Uczestniczył w pierwszej i szóstej edycji programu rozrywkowego Jak Oni śpiewają? emitowanego na antenie Telewizji Polsat. Od lat  występuje  w popularnym serialu nadawanym w programie 2 TVP  „M jak miłość” wcielając się w rolę doktora Artura Rogowskiego. Miłośnik sportu, zawodnik Reprezentacji Artystów Polskich w piłce nożnej .
 
 
Podczas recitalu artysty usłyszycie Państwo znane i lubiane polskie  przeboje w zupełnie nowych czasem zaskakujących aranżacjach. Artysta wykonuje m in. piosenki Wojciecha Młynarskiego , Marka Grechuty i zespołu Skaldowie .Robert  Moskwa  podczas swojego występu nawiązuje świetny kontakt z publicznością.
 
 
 

13 lipca, czwartek

19.00  Izabella Olejnik –  Nie odbierzesz mi radości – recital

 
Ten muzyczny monodram to podróż po światach nieuchwytnych, często niedotykalnych. Po światach marzeń, nadziei, kłamstw, zmyśleń, rozpaczy i bólu i wielkiej radości.
 
 
BELLA OLEJNIK to znakomita artystka scen polskich, filmu i TV. Znana jako Belka z Kabaretu Olgi Lipińskiej, ale także jako mama z serialu „7 życzeń”, Babcia Róża z dziecięcych programów TVP „Babcia Róża i Gryzelka” czy mistrzowskich epizodów w filmach Barei. Wychowanka słynnego teatru STS (Studencki Teatr Satyryków). Aktorka Teatru Rozmaitości, Dramatycznego, Komedia i Syrena w Warszawie.
 
CZESŁAW MAJEWSKI to wybitny pianista, kompozytor i aranżer muzyczny, osobowość Kabaretu Olgi Lipińskiej.
 
 
20 lipca, czwartek
19.00   Jerzy Połomski – Cała sala śpiewa z Nami – recital
 
W 2017 roku JERZY POŁOMSKI świętuje JUBILEUSZ 60-LECIA PRACY ARTYSTYCZNEJ!
 
W znakomitej formie, wciąż z powodzeniem koncertuje.  Niezmiennie popularny i kochany przez publiczność. Przez te wszystkie lata na estradzie nagrał kilkadziesiąt (!) płyt i wyśpiewał piosenki, które zna cała Polska. Podczas recitalu Jerzy Połomski przypomina swoje największe przeboje:  „Bo z dziewczynami”, „Daj”, „Cała sala śpiewa z nami”, „Nie zapomnisz nigdy”, „Kiedy znów zakwitną białe bzy”, „Moja miła, moja cicha”, „Błękitna chusteczka”, „Ta ostatnia niedziela”,  „Czy ty wiesz moja mała”, „Kodeks” i wiele innych.
 
 
Jerzy Połomski urodził się 18 września 1933 roku w Radomiu. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Aktorstwa uczył się u Stanisławy Perzanowskiej i Ireny Kwiatkowskiej, śpiewu u Marii Mokrzyckiej i Wandy Wermińskiej, interpretacji piosenek u Ludwika Sempolińskiego.
Jako aktor zadebiutował w 1957 roku w warszawskim teatrze Buffo. Następnie związany był z Teatrem Syrena. W 1957 r. dokonał pierwszych nagrań radiowych. Rok później zajął II miejsce w plebiscycie Polskiego Radia na najpopularniejszego polskiego piosenkarza. Szczyt popularności Jerzego Połomskiego przypadł na lata 60. i 70. Utwory Artysty wielokrotnie zdobywały tytuły piosenek miesiąca i roku w plebiscytach radiowych, prasowych i telewizyjnych oraz nagrody i wyróżnienia, m.in. II nagrodę na I Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Sopot ’61 (za „Woziwodę”),, wyróżnienie na KFPP Opole ’90 (za „Moją młodość”)
 

27 lipca, czwartek 

19.00 – Halina Benedyk – Mamy po 20 lat – recital

 
Halina Benedyk to piosenkarka, która w latach 80 podbiła serca Polaków – pokochana jako dziewczyna  z mocnym, wdzięcznym głosem, Na Festiwalu w Sopocie w 1984 roku śpiewając „Frontierę” z włoskim piosenkarzem Marco Antonelli’m, zdobyła 3-cią nagrodę w konkursie.
Swoim największym przebojem „Mamy po 20 lat” wyśpiewała, na Festiwalu w Opolu w 1987 roku, Nagrodę Publiczności – został on Piosenką Roku w 1 Programie Polskiego Radia. Tak została zapamiętana aż do dziś.
 
 
Kiedy Halina się pojawia, między widownią a sceną zanika bariera i wszyscy razem spędzają niezwykle przyjemnie czas. Nieodłączną częścią programu są rozmowy, żarty, a także wspólne śpiewanie .Jej repertuar zawiera zarówno własne utwory jak i polskie i włoskie covery, tj.”Gdy mi Ciebie zabraknie”, „Cosa sei” czy “ Ci sara”. Kompozycje i aranżacje pisze dla niej Aleksander Maliszewski.
 
 
 

3 sierpnia, czwartek

19.00  Grzegorz Poloczek – Wieczór Kabaretowy

 
Koncert znanego i lubianego kabareciarza Grzegorza Poloczka, byłego członka Kabaretu Rak. Podczas tego kabaretowo- muzycznego spotkania będą Państwo mieli okazję usłyszeć autorskie monologi, oraz piosenki artysty, napisane do muzyki zaprzyjaźnionych kompozytorów. W czasie koncertu można będzie usłyszeć teksty odzwierciedlające obecną rzeczywistość, ale również teksty, które są swego rodzaju powrotem do czasów młodości Grzegorza Poloczka, pełnym życia tętniącego w familokach, historii z podwórka i kultu śląskiej tradycji.
 
 
Grzegorz Poloczek – kabareciarz i satyryk, był jednym z filarów Kabaretu Rak – którego członkiem był od roku 1993. Autor wielu scenariuszy programów telewizyjnych oraz tekstów – sprawdza się zarówno w pisaniu skeczy, monologów, jak i piosenek. Napisał tytułową piosenkę do programu kulinarnego „Rączka gotuje”. Doskonały konferansjer a jego główne atuty to przede wszystkim satyra, śpiew i skuteczne rozśmieszanie publiczności. Prywatnie jest żonaty. Ma dwójkę dzieci – córkę i syna oraz troje wnucząt.W ostatnich czterech latach Grzegorz Poloczek wydał dwa podwójne albumy „…z mojego placu” i „Dwa światy”  oraz płytę świąteczną „Mały podarunek”. Za album „Z mojego placu” otrzymał Złotą Płytę. Wieczór na który państwa zapraszamy będzie wyjątkowy, ponieważ Grzegorz Poloczek wystąpi wraz z gitarzystą Bartłomiejem Kuźniarzem .
 

10 sierpnia, czwartek

19.00  Andrzej Grabowski show

 
 Aktor filmowy ,telewizyjny, teatralny i kabaretowy. Urodzony w 1952 roku w Chrzanowie. Absolwent Krakowskiej Wyższej Szkoły Teatralnej .Aktor Teatru Słowackiego w Krakowie . Brat aktora i reżysera Mikołaja Grabowskiego ,ojciec dwóch córek także aktorek  – Zuzanny Grabowskiej i Katarzyny Grabowskiej .Stworzył wiele znakomitych ról filmowych min : ( „Boża podszewka „ ,”Pitbull” ,Drogówka”, ”Pod mocnym Aniołem”),zagrał także wiele ról w popularnych serialach telewizyjnych  min: (  „Złotopolscy”, ”Blondynka „, „Odwróceni” ) jednak największą popularność zdobył rolą Ferdynanda Kiepskiego w serialu „Świat według Kiepskich „.
 
 
Nagrodzony wieloma nagrodami za role filmowe i teatralne , laureat wielu plebiscytów publiczności .Ogromy talent komediowy i świetny kontakt z publicznością od lat wykorzystuje występując z recitalami na estradzie w kraju i na świecie .W swoim show kabaretowym prezentuje  zabawne monologi, doskonałe piosenki i kunszt aktorski  najwyższych lotów.
 

17 sierpnia, czwartek

19.00  Krzysztof  Tyniec –  Dopokąd – recital
 
W recitalu pt. „Dopokąd” Krzysztof Tyniec prezentuje własne teksty, uzupełnione o kilka utworów, które podarował Artyście Krzysztof Piasecki. Tematy przewijające się w piosenkach są prozaiczne i bardzo często poruszane przez innych: miłość, ta prawdziwa i chwilowe zauroczenia oraz upływ czasu. Rzadko jednak o tych tematach udaje się opowiedzieć z tak wielkim dystansem i spokojem, zwłaszcza dziś, w codziennie zwariowanym i zabieganym świecie. Pomimo wielu lat spędzonych na scenie Aktor nie przybiera tonu mentora, ale o poważnych sprawach opowiada nam w sposób zdystansowany i dowcipny.
 
 
Słuchając Krzysztofa Tyńca dowiadujemy się, że ma również duży dystans do siebie, swojego zawodu i swoich osiągnięć. Z przymrużeniem oka traktuje wygraną w najbardziej widowiskowym tanecznym telewizyjnym show, a także popularny portal społecznościowy, na którym coraz częściej toczy się wirtualne życie. Aktor zabiera nas też na spacer po Saskiej Kępie, pokazując jak bliskie jest mu to miejsce. Każdy, kto choć raz odwiedził Francuską, zobaczy przed oczami rzeźbę Agnieszki Osieckiej i z Krzysztofem Tyńcem podąży znajomymi uliczkami.
 
Tytuł recitalu został  zaczerpnięty z ostatnich wersów wiersza Cypriana Kamila Norwida pt. „Pielgrzym”:
 
„Przecież i ja ziemi tyle mam,
Ile jej stopa ma pokrywa,
Dopokąd idę!…”
 
Krzysztof Tyniec mówi o życiu tu i teraz, o codzienności i konieczności skupienia się na drobnych sprawach. Tekstom doświadczonego Aktora energetycznego brzmienia doda  Piotr Kajetan Matczuk – kierownictwo muzyczne, instrumenty klawiszowe
 
źródło: teatrateneum .pl

24 sierpnia, czwartek

19.00  Anna Guzik – Trzeba marzyć – recital
 
Anna Guzik to aktorka teatralna ,filmowa i telewizyjna. Od 1999 roku  w zespole Teatru Polskiego w Bielsku Białej .Od 2004 roku występuje w serialu „Na Wspólnej „ jako Żaneta Zięba .Anna Guzik to również  aktorka śpiewająca , która od lat z powodzeniem prezentuje swoje muzyczne fascynacje. Koncert   „Trzeba marzyć”  jest  wędrówką poprzez muzyczne inspiracje artystki.
 
 
Podczas recitalu  zaprezentowane zostaną   utwory  z repertuaru  min. Edith Piaf, Ewy Demarczyk, Anny Jantar, Ireny Santor, Marii Koterbskiej, artystka  sięgnie również po repertuar tzw. rozrywkowy.
Wszyscy wielbiciele aktorskiego talentu Anny Guzik z pewnością dadzą się ponieść „Jej Marzeniom” .Odkryjemy  Jej nieznane dotąd artystyczne oblicze.

 

31 sierpnia, czwartek
19.00  Marek Dyjak – recital
Marek Dyjak urodził się 18 kwietnia 1975 roku. Skończył zawodówkę i zdobył papiery hydraulika. Wystarczyło kilka rzeczy, by życie było pełne i szczęśliwe – robotnicze życie, żona robotnicza, robotnicza klitka w bloku. Zwykłe, proste życie, bez dłubania w niuansach duszy i serca. Chciał więcej.
 
Sam siebie nazywa barowym grajkiem. Dla fanów jest polskim Tomem Waitsem. „Najbardziej prawdziwym głosem na polskim rynku muzycznym” – tak ocenia go krytyczka muzyczna, nauczycielka śpiewu Elżbieta Zapendowska. Dyjak to Dyjak – mówią przyjaciele; facet, który żył po bandzie, pił po bandzie, aż dotarł do końca drogi. On też tak czuł.
 
W 2008 roku na Wielkanoc przymocował do drzewa linkę holowniczą. Pogotowie stwierdziło zgon. Obudził się po kilku dniach w śpiączce, nic nie pamiętał.
 
 
Nie każdemu odpowiada styl bycia Dyjaka, choć od pięciu lat nie pije i walczy z nałogiem to wciąż pozostaje sobą – i na tym polega jego niezwykły fenomen, który przyciąga koneserów dobrej muzyki. Bywały w jego karierze momenty, w których muzyk mógł iść za ciosem – wbić się na potocznie zwany „artystyczny świecznik”. Wolał jednak iść własną drogą, nie zawsze łatwą lecz kierowaną przez siebie samego, nie oddał swojej kariery w cudze ręce. Niektórzy widzą w tym artystyczną pozę – Dyjaka wyklętego, samotnika i indywidualistę. Mocnym głosem, śpiewa równie mocne utwory, w których – jak mówią sami fani – jest krew, żółć i łzy. Na rynku papierowych supermenów jest zjawiskiem – ocenia Jan Wołek.

Imprezę w ramach LMW realizuje:
Zielonogórski Ośrodek Kultury

Miejsce realizacji:
Amfiteatr im. Anny German, ul. Festiwalowa 3 oraz Deptak

 

7 lipca, piątek
Amfiteatr im. Anny German

1100  Mały Książe, Teatr Mer z Łodzi

Historia Małego Księcia, tajemniczego przybysza z asteroidy B612, to ponadczasowa opowieść, która na pewno oczaruje tych najmłodszych, jak i dorosłych widzów. Tym razem historię z książki przenosimy w magiczny świat muzyki, sztuki lalkarskiej i bajkowej scenografii. Dzięki temu raz jeszcze spojrzymy na świat oczami dziecka, a za sprawą niezwykłych bohaterów, na nowo odkryjemy, co tak naprawdę jest w naszym życiu najważniejsze.

Spotkanie pilota i Małego Księcia, tajemniczego przybysza z innej planety w samym sercu Sahary będzie początkiem naszej podróży w poszukiwaniu szczęścia, wiernej miłości i prawdziwej przyjaźni. Czy razem uda nam się je odnaleźć…

 

 

14 lipca, piątek
Amfiteatr im. Anny German

1100  Kurnik Kultury, Lalka w Trasie z Zielonej Góry

Przedstawienie mówiące o tym, że trzeba sięgnąć daleko w głąb siebie, żeby odnaleźć szczęście oraz, że marzenia nie zawsze spełniają się tak jak byśmy chcieli. A o tym wszystkim opowiedzą, podczas swojej kurnikowej podróży dwie kury – Pani Kura i Pan Kura. To opowieść, w której afirmowane są takie wartości jak: odwaga, miłość, przyjaźń i szczęście.

 

 

21 lipca, piątek
Amfiteatr im. Anny German

1100  Historyja o Królu Barnabie, Studio Teatralne Guliwer z Zielonej Góry

W królestwie zwanym Brzydolandią wszyscy mieszkańcy muszą oszpecać się by zadowolić Króla – okropnie brzydkiego, lecz mającego wysokie mniemanie o swojej urodzie. Doprowadza to do groteskowej sytuacji – poddani są tak szpetni, że nikt nie może na nikogo spojrzeć bez obrzydzenia i gaśnie jakiekolwiek uczucie do drugiego człowieka…ale król czuje się świetnie…Aż nagle rodzi się w królestwie tajemnicze dziecko.. owoc miłości, a ponieważ wszyscy wiedzą, że dzieci są piękne…najpiękniejsze na świecie, stokroć piękniejsze od jakiegokolwiek Króla to…

 

 

28 lipca, piątek
deptak (przy pomniku Bachusa)

1100  Pan Twardowski, Teatr Pinezka z Gdańska

Wersja Polskiej legendy o Panie Twardowskim w wariacji Clowna Pinezki. Spektakl łączy w sobie elementy magii, teatru i cyrku. Jest to wybuchowa mieszanka clownady, pantomimy, akrobacji, żonglerki i improwizacji z publicznością, czyli świetna zabawa dla widza w każdym wieku.

 

 

4 sierpnia, piątek
deptak (przy pomniku Bachusa)

1100  Opowieści Wagantów, Teatr Gry i Ludzie z Katowic

Trupa wędrujących lalkarzy, tytułowych Wagantów, jeździ ze swoim wozem od wsi do wsi, z miasta do miasta, grając swoje opowieści dla dzieci i dorosłych. Tym razem zobaczymy dwie historie. Pierwsza to bajka o dziecku szczęścia, chłopcu który wyrusza do piekła po trzy złote włosy z głowy diabła. Druga bajka opowiada o córce młynarza, która przez pychę swego ojca trafia do królewskiego lochu. „Opowieści Wagantów” to próba odtworzenia średniowiecznego spektaklu lalkowego. Lalki wykonane zostały z przedmiotów codziennego użytku takich jak kosze, drewniane łyżki, puchary, miotły… Spektakl składa się z dwóch części będących adaptacją bajek braci Grimm. Opowieściom towarzyszy muzyka grana na żywo.

 

 

11 sierpnia, piątek
Amfiteatr im. Anny German

1100  Władca skarpetek, Teatr Lalki i Aktora z Wałbrzycha

Czy zdarzyło się wam kiedyś odkryć przy porannym ubieraniu, że druga skarpetka z pary zniknęła i nie chce się znaleźć? Co mogło się z nią stać? Czyżby ktoś ją na złość schował? A może nawet ukradł? Czy to krasnoludki podkradają w nocy skarpetki i robią sobie z nich czapeczki? Może zginęła w praniu, pożarta przez pralkę? A może to Władca Skarpetek?

Na te pytania musi sobie odpowiedzieć mały Jaś, który właśnie zgubił skarpetkę. By ją odnaleźć, rusza w podróż po swoim domu. Kiedy rodzice jeszcze smacznie śpią, jego własny dom okazuje się być zaczarowany. Zwykłe przedmioty zaczynają mówić, a nawet śpiewać i tańczyć. Żeby dowiedzieć się, gdzie podziała się jego zguba, Jaś wkracza w świat ożywionych książek, słoików, zabawek, naczyń i innych przedmiotów. Przy okazji tej wyjątkowej podróży uczy się paru prawd o szacunku dla otaczających go rzeczy oraz o utrzymywaniu porządku w domu.

„Władca Skarpetek” to nie tylko spotkanie z roztańczonymi i rozśpiewanymi przedmiotami codziennego użytku. To także podróż przez świat pełen intrygujących dźwięków, rytmów i muzyki, które towarzyszą bohaterowi oraz widzom przez cały spektakl.

 

 

18 sierpnia, piątek
Amfiteatr im. Anny German

1100  Szewc Dratewka, Teatr Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry

Historia dzielnego szewca, ratującego królewnę od śmierci w paszczy smoka, lecz jednocześnie zaskakująca dodatkowymi niestandardowymi wątkami i wciąganiem widowni w akcję sztuki. Spektakl angażuje małych widzów, współpracujących bardzo intensywnie w misji pokonania potwora. Żywa i dynamiczna akcja. Kostiumy w średniowiecznej stylistyce i muzyka w stylu folk.

 

25 sierpnia, piątek
Amfiteatr im. Anny German

1100  Pchła Szachrajka, Teatr Żelazny z Katowic

To kolorowe widowisko w czasie którego odbędziemy wspaniałą podróż z małą, krnąbrną i bardzo psotną Pchełką. Pchła Szachrajka przemierzając lądy i morza, dostarcza wiele emocji i niezliczonych powodów do śmiechu.

Pomysłowa scenografia, ciekawa muzyka i wartka gra aktorów sprawią, że widzowie będą bawić się fantastyczne.

 

Imprezę w ramach LMW realizuje:
Zielonogórski Ośrodek Kultury

Miejsce realizacji:
Deptak oraz Klub Piekarnia Cichej Kobiety, ul. Fabryczna 17

 

W dniach 22 i 23 sierpnia 2017 zielonogórski deptak po raz kolejny będzie sceną dla artystów ulicznych.

Festiwal BuskerBus to święto sztuki, która dostępna jest na wyciągnięcie ręki. Interdyscyplinarny program przygotowany jest tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Ponad 20 grup zaprezentuje szeroki wachlarz dyscyplin artystycznych. Jednocześnie występy będą odbywać się na pięciu przystankach festiwalowych, a każdy artysta wystąpi 1-2 dziennie. Nie zabraknie muzyki na żywo, pokazów ognia, tańca brzucha, akrobacji w kole cyrkowym, sztuczek z balonami oraz balansowania na rolla bolla. Swoje talenty zaprezentują artyści z Polski, Grecji, Japonii, Francji, Nowej Zelandii i wielu innych krajów.

Jak co roku już od południa zapraszamy najmłodszych na występy dla dzieci. Od godz. 13.00 jednocześnie prezentowanych będzie po 5 przedstawień. Wieczorem zapraszamy do klubu festiwalowego Piekarnia Cichej Kobiety.

 

Dlaczego warto przyjść?

BuskerBus to festiwal, gdzie interakcja publiczności z artystami jest kluczowa. Starannie dopracowane sztuczki, teatr improwizowany, wspólne śpiewanie, taniec na ulicy i imponujące pokazy nowego cyrku. Tutaj wszystko jest możliwe.

Występy dla ulicy wymagają nie tylko zdolności artystycznych, ale także umiejętności budowania zaufania publiczności. Jak zachęcić nieznajomych, aby się zatrzymali? Czy będą się dobrze bawić? Aktor, który ma zagrać przedstawienie w teatrze wie, że publiczność już na niego czeka. Na ulicy, musi najpierw zaprosić ludzi, aby zostali. Sprawić, że będą chcieli zobaczyć więcej. Zachęcamy do aktywnego udziału w przedstawieniach i rozmów z artystami.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Nie ma barierek i krzeseł, więc warto zabrać ze sobą karimatę, aby wygodnie obejrzeć przedstawienia. Pamiętajcie, że dla artystów ulicznych wynagrodzeniem jest to, co otrzymają od publiczności, Nie zapomnijcie wynagrodzić ich pieniędzmi, owacjami czy chociaż uśmiechem. Im więcej dacie im energii, tym więcej otrzymacie jej od nich.

Naszym celem jest stworzenie inspirującej atmosfery, dlatego zachęcamy artystów do współpracy, wymiany doświadczeń i wspólnych występów. Uwielbiamy te spontaniczne pokazy, którymi nieustannie nas zaskakują. Lokalnych artystów zachęcamy, aby dołączyli do jam session w klubie festiwalowym.

Pomysłodawcą Festiwalu był Romuald Popłonyk. Jako człowiek-orkiestra występował na ulicach całego świata. W 1997 po raz pierwszy zaprosił artystów ulicznych do Polski. BuskerBus jest pierwszym tego typu wydarzeniem w Polsce.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej www.buskerbus.com. Znajdziecie nas także Facebooku i Instagramie: @buskerbusfestival. Link do wydarzenia. Zachęcamy do robienia zdjęć. Jeśli przyślecie je do nas na adres margarita@buskerbus.com, chętnie umieścimy je w specjalnym albumie na Facebooku. I Ty możesz zostać reporterem!

Serdecznie zapraszamy!

Zielonogórski Ośrodek Kultury oraz Małgorzata Węglarz, dyrektor Festiwalu BuskerBus

Kontakt: margarita@buskerbus.com

 

Lista wykonawców:

Boris Voutsinos’ Portable One Seater Orchestra (Muzyka: Blues, Grecja)
Chabela Poderosa (Komedia, Austria)
CHISHA (Balony, Japonia)
Georg Viktor Emmanuel (Muzyka: Beatbox, Austria)
Henrik Jespersen/Ricardo Rósh (Muzyka: trance, etniczna, Dania/ Meksyk)
Ian Deadly (Komedia, żonglerka, Wielka Brytania)
IgnisDraconis.vienna (Pokaz ognia, Austria)
Marta i Su (Żonglerka, Polska)
Matthias (Rolla bolla, Nowa Zelandia)
Maurizio Presidente! (Muzyka: swing, reggae, Afro-latin, Francja/ Włochy/ Portugalia)
MiMi orientalmermaid (Pokaz ognia, Japonia)
Pan Ząbek (Magia, Polska)
Philip (Muzyka: operetka, Wielka Brytania)
Remi & the road (Muzyka: folk, country, indie rock, Grecja)
Ruach (Muzyka: żydowska, Polska)
Santos Circus Show (Cyrk, Wenezuela)
Soldiers Crew (Breakdance, Węgry)
Studium Instrumentów Etnicznych Polska (Muzyka: psychofolk, instrumenty etniczne, Polska)
Sylvain (Żonglerka, Francja)
Trattofon (Cyrk/ pokaz dla dzieci, Szwecja)
Tribal Fusion gypsy dancer Lucy (Taniec brzucha, Czechy)
Umami Dancetheatre (Teatr tańca, Francja/ Hiszpania)
Zaktakular (Koło Cyra, Nowa Zelandia)

 

22 sierpnia, wtorek

1200 – 2100  Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus Zielona Góra 2017 – prezentacje artystów ulicznych
deptak

2000  Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus Zielona Góra 2017 – klub festiwalowy
Klub Piekarnia Cichej Kobiety

 

23 sierpnia, środa

1200 – 2100  Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus Zielona Góra 2017 – prezentacje artystów ulicznych
deptak

2000  Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus Zielona Góra 2017 – klub festiwalowy
Klub Piekarnia Cichej Kobiety

W ramach LMW imprezę realizuje:
Klub Piekarnia Cichej Kobiety

Miejsce realizacji imprezy:
Klub Piekarnia Cichej Kobiety, ul. Fabryczna 13

 

7 lipca, piątek

2000  Koncert zespołu Dikanda

wykonanie: Anna Witczak-Czerniawska (śpiew, akordeon), Andrzej Jarząbek Fiś (skrzypce, śpiew), Katarzyna Bogusz (śpiew), Daniel Kaczmarczyk (bębny), Piotr Rejdak (gitara), Grzegorz Kolbrecki (kontrabas), Szymon Bobrowski (trąbka)

 

 

DIKANDA to uznany szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym zespół grający world music. W swojej twórczości Dikanda stawia na autentyczność stylu – poszukuje nowych nurtów i większość utworów jest oryginalnymi kompozycjami. Muzyczne inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu – od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan, Białoruś po Indie. W ich utworach można usłyszeć głównie brzmienia bałkańskie i cygańskie. Zespół istnieje od 1997 r. Dikanda ma w swoim dorobku 7 płyt – w tym DVD Live nagrywane w zakopiańskim Teatrze Witkacego; setki koncertów (głównie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, ale również w Rosji, Indiach oraz w USA), zdobyli także liczne nagrody – w tym „Płyta roku” niemieckiego czasopisma „Folker” przyznana w 2005 roku za „Usztijo”. Koncerty Dikandy to niezwykle emocjonalna podróż po etnicznych brzmieniach, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy, prawdziwych uczuć. Charakterystyczne dla Dikandy jest tworzenie nowych słów w tekstach utworów, w ten sposób powstał oryginalny język grupy – „dikandisz”. Najważniejszy w twórczości zespołu jest przekaz, który jest relacją między artystami a publicznością.

BILETY 10 i 20 zł

 

14 lipca, piątek

2000  Koncert zespołu Sama River Blues

Wykonanie: Robert Rosada (wokal, harmonijka, gitara akustyczna), Robert Zalesny (gitara), Marcin Borowski (gitara), Paweł Wawrzyniak (bas), Paweł Nowak (bębny)

Grupa Sama River Blues powstała w oparciu o dążenie Roberta Rosady (Borysa) do krzewienia i popularyzacji muzyki bluesowej inspirowanej takimi wykonawcami jak:  Krzak; Breakout; Dżem; Bob Dylan; B.B. King; Johny Mastro &Manams; The Red Devils.  Występy S.R.B. spotykają się z ogromnym zainteresowaniem. Ze sceny emanuje eksplozja dobrej zabawy, która udziela się publiczności. Humor sceniczny składu kapeli wprawi w zabawę nawet największych ignorantów muzycznych.

BILETY 15 i 20 zł

 

21 lipca, piątek

2000  Koncert Jack Moore & Łukasz Gorczyca

wykonanie: Łukasz Gorczyca (bass), Jack Moore (gitara), Arek Kłusowski (vocal), Jakub Szturm (gitara), Tomasz Maria Dominik (perkusja, loopy)

Jack Moore, to niezwykle utalentowany  24 letni gitarzysta, kompozytor. Na gitarze zaczął grać w wieku lat 15 pod wpływem swego legendarnego ojca, Garrego z którym przez wiele lat występował gościnnie na wielu koncertach i festiwalach na całym świecie. Na jednym z koncertów poznał Otisa Taylora z którym odbył trasę koncertową po Wielkiej Brytanii.

 

jack_moore_400

 

W lipcu 2011 wystąpił na Sunflower Jam w Royal Albert Hall uświetniając koncert Joe Bonamassy i Deep Purple!!! Został również zaproszony przez zespół Thinn Lizzy ( z krótym karierę zaczynał jegoojciec) do wspólnych występów  Jack występuje na stałe z zespołem Cassie Taylor oraz realizuje własne projekty muzyczne.

BILETY 10 i 20 zł

 

29 lipca, sobota

2000  Koncert zespołu Jam Band

wykonanie: Łukasz Łyczek Łyczkowski (vocal), Łukasz Łabędź Łabędzki (gitara), Grzegorz Johny Szkiela (gitara), Rafał Rafik Siwak (bas), Arek Lonek Jurusz (klawisze), Grzegorz Buffalo Kasperowicz (perkusja), Jacek Jaco Filipek (perkusionalia)

 

 

JAM BAND to projekt stworzony przez Łukasza ,,Łyczka” Łyczkowskiego znanego ze współpracy z wirtuozem gitary Leszkiem Cichońskim, 5 RANO czy SOLD MY SOUL wraz lubuskimi muzykami w celu upamiętnienia twórczości nieodżałowanego wokalisty zespołu Dżem – Ryszarda Riedla. 20 rocznica śmierci skłoniła JAM BAND do przygotowania koncertu, który traktuje przekrojowo całą karierę legendarnego artysty. Koncert ten jest swego rodzaju opowieścią o Ryszardzie Riedlu od młodych lat do tragicznego końca, piosenki przeplatane są anegdotami, ciekawostkami z barwnego życia wokalisty. Charyzma, zaangażowanie i niesamowity kontakt z publicznością sprawiają, że koncerty JAM przypominają występy za czasów Dżemu z Riedlem. A wszystko to podane w akustycznym sosie co nadaje szczególny klimat temu projektowi muzycznemu.

BILETY 10 i 15 zł

 

4 sierpnia, piątek

2000  Koncert zespołu Kraków Street Band

wykonanie: Łukasz Wiśniewski (vocal, harmonijka), Piotr Grząslewicz (banjo), Marcin Hilarowicz (gitara), Tomasz Kruk (gitara dobro), Miłosz Skwirut (kontrabas), Adam Partyka (perkusja), Szymon Klekowicki (puzon), Tomasz Drabik (saksofon), Wojtek Szela (trąbka)

 

 

Kraków Street Band jest unikalnym zespołem bluesowo-jazzowym tworzonym przez 8 profesjonalnych muzyków na co dzień działających w ramach innych projektów muzycznych. W słoneczne dni spotykają się na Krakowskim Rynku, by dawać energiczne występy, które powoli stają się nieodłącznym elementem krajobrazu miasta. Zespół zdobył popularność w połowie 2014 roku, docierając do finału polsatowskiego show Must Be The Music Tylko Muzyka, zbierając doskonałe opinie jury. W tym samym roku reprezentował Polskę w VI Międzynarodowym Festiwalu Zespołów Ulicznych Haizetara w Hiszpanii.

BILETY 10 i 20 zł

 

12 sierpnia, sobota

2000  Koncert zespołu Mrs Pollack
wykonanie: Jacek Polak (gitara, vocal), Grzegorz Polak (perkusja , bas, klawisze)

 

 

Mr. Pollack tworzą bracia Jacek (gitara) i Grzegorz Polakowie . Bracia Polak karierę muzyczną rozpoczynali u ojca Justyny Steczkowskiej, ucząc się śpiewu w prowadzonym przez niego chórze. Po kilkunastu latach założyli zespół rockowy i w roku 1990 nagrali swą pierwszą płytę QŃ. Na tej płycie Jacek Polak pokazał swój doskonały warsztat gitarowy i został uznany za jednego z najlepszych polskich gitarzystów. Od tego czasu zespół nagrał jeszcze kilka płyt, w tym – ku zaskoczeniu swych fanów – jedną płytę zawierającą utwory muzyki poważnej w aranżacji rockowej („Air on 6 strings”, rok 2000, utwory m.in. Beethovena, Mozarta, Bacha, Rimskiego-Korsakova – bardzo popularny „Lot trzmiela”). Zespół koncertował z powodzeniem na całym świecie, zaś jego muzycy zbierali indywidualne nagrody w konkursach i przeglądach instrumentalistów. Jacek w roku 1997 został uznany w Polsce za „Nową nadzieję gitary” w plebiscycie organizowanym przez wiodący fachowy magazyn „Gitara i Bas”, a w roku 2002 został uhonorowany w USA nagrodą „Największy nieodkryty talent gitarowy”. Grzegorz w roku 2011 zajął 3. miejsce na międzynarodowym festiwalu perkusyjnym „Drum Off”, organizowanym przez Melody House Musical Instruments.

BILETY 10 i 15 zł

 

18 sierpnia, piątek

2000  Koncert zespołu Makar & Children Of The Corn

wykonanie: Andrzej „Makar” Makarewicz (gitary, wokal), Grzegorz „GRZ” Świerk (bas), Kamil Olesiński (perkusja)

 

 

Andrzej Makar Makarewicz to współzałożyciel legendarnego zespołu Seven B. w 1990 roku. Laureat Rawa Blues 2002, bluesowy zespół roku 2003, bluesowa płyta roku 2003-rocktails, siódme miejsce na liście przebojów w radio Dublin, trzy tygodnie w pierwszej dziesiątce Radio Oregon(USA). Założyciel Bum Bum Brothers-album Daizy 2006- wydany własnym sumptem i sprzedawany tylko na koncertach, 2007-2010 Heavy Hores Show (Wielka Brytania) – albumy – Wether for Howling Dogs, Live Dexters. Koncerty na wyspach brytyjskich. 2011-2013 współpraca z Gienek Loska Band. 2011- laureat złotej płyty

BILETY 15 zł i 10 zł

 

25 sierpnia, piątek

2000  Koncert zespołu Hot Tamales

wykonanie: Eliza Sicińska (wokal), Piotr Kozub (gitara akustyczna, wokal), Łukasz Pietrzak (harmonijka ustna, wokal)

 

 

Już podczas pierwszego koncertu w styczniu 2015 roku zespół zachwycił publikę i zyskał wiernych fanów. W tak krótkim czasie Tamale stali się jedną z najchętniej słuchanych i najbardziej docenianych formacji młodego brzmienia akustycznego w Polsce. Błyskawicznie stali się ulubieńcami publiczności takich festiwali jak Rawa Blues, Jesień z Bluesem, Bluesroads czy Solo Życia. Po półtorarocznej działalności wydali swoją debiutancką, w całości autorską płytę, która prezentowana była w wielu audycjach radiowych, m. in. Programie III Polskiego Radia w audycji Piotra Barona. Mając za sobą liczne nagrody, zarówno indywidualne jak i zespołowe, prezentują autorskie spojrzenie na blues, jazz czy gospel. Jednocześnie starają się nie wpaść w żadną z tych szuflad, chwytając za serce pięknymi piosenkami i ujmującą liryką, znajdując w swojej muzyce czas na wiele rodzajów emocji.

BILETY 10 i 15 zł

W ramach LMW imprezę:
Zielonogórskie Towarzystwo Śpiewacze Cantores

Miejsce realizacji imprezy:
Kościół Ewangelicki, ul. Kazimierza Wielkiego 11

Bilety:
w cenie 20

zł normalny i 10 zł ulgowy do kupienia przed koncertem
młodzież szkolna wstęp wolny

 

 

6 sierpnia, niedziela

1900  Koncert inauguracyjny. Claudio Monteverdi w 450 rocznicę urodzin
wykonanie: Cappella Viridimontana, Jerzy Markiewicz (dyrygent)

 

 

13 sierpnia, niedziela

1900  Koncert kameralny. W poszukiwaniu piękna
wykonanie: Martyna Jankowska (wiolonczela), Joanna Klisowska (sopran), Michał Markuszewski (organy, pozytyw)

 

 

20 sierpnia, niedziela

1900  Koncert kameralny. Dźwięki szkłem malowane
wykonanie: Glass Duo: Anna Szafraniec, Arkadiusz Szafraniec

 

 

27 sierpnia, niedziela

1900  Koncert finałowy. Wieczór zielonogórski
wykonanie: Maria Banaszkiewicz-Bryła (klawesyn), Amelia Maszońska (skrzypce)

W ramach lata LMW imprezę realizuje:
Stowarzyszenie Orkiestra Dęta „Zastal”

Miejsce realizacji imprezy:
Deptak

 

16 lipca, niedziela

1700  Koncert Orkiestry Dętej Zastal

Historia orkiestry od początku jej istnienia jest związana z Zaodrzańskim Zakładem Budowy Mostów i Wagonów „Wagmo”, który zaangażował 23 lutego 1947 roku Michała Kobaka i zlecił mu stworzenie orkiestry. Orkiestry jest też ściśle związana z wydarzeniami powojennej Polski, a przede wszystkim Zielonej Góry. Już 22 lipca 1947 roku ulicami Zielonej Góry po raz pierwszy przemaszerowała orkiestra „Wagmo” składająca się wtedy z 18 członków. W 1949 roku orkiestra dała 106 koncertów w mieście i na wsiach powiatu. Weterani zespołu wspominają, że przez cały rok nie mieli ani jednej wolnej niedzieli. Od początków istnienia orkiestra dęta „Zastal” uświetnia swoją grą Ingresy Biskupie, procesje Bożego Ciała, nabożeństwa, odpusty i festyny parafialne. Bierze udział w licznych konkursach i przeglądach. Wysokie poczucie społecznego obowiązku charakteryzuje członków orkiestry do dzisiaj. W maju 2002 roku orkiestra zajęła 2 miejsce podczas Lubuskiego Festiwalu Orkiestr Dętych w Sulęcinie.

Orkiestra Dęta Zastal w tym rok obchodzi jubileusz 70-lecia.

 

30 lipca, niedziela

1700  Koncert Orkiestry Dętej Zastal

5 sierpnia, godz. 16.00 – Trio Red Conection
przed budynkiem Filharmonii

 

 

Artyści są solistami Filharmonii Zielonogórskiej im.Tadeusza Bairda; udzielają się również w międzynarodowych projektach orkiestrowych, kameralnych, solowych, pedagogicznych i organizacyjnych.
Różnorodne doświadczenia artystyczne pozwalają im z powodzeniem prezentować muzykę wielu stylów i epok (od baroku do współczesności), a z pomocą założonego przez nich Stowarzyszenia Artystów „Zdolni do Wszystkiego” proponują ciekawe projekty (od edukacyjnych, przez muzykę poszczególnych narodów np: niemiecką, włoską, francuską do polskiej muzyki współczesnej.

12 sierpnia, godz. 16.00 – Lubuski Kwartet Filharmonii Zielonogórskiej
przed budynkiem Filharmonii

Kwartet Lubuski ma na swoim koncie wiele koncertów w kraju i zagranicą . Muzykowali również w ramach festiwali muzycznych i uświetniali swoimi występami wiele uroczystości. W repertuarze zespołu, który stale wzbogacany jest o nowe pozycje, znajdują się zarówno utwory muzyki klasycznej, jak i filmowej oraz standardy muzyki rozrywkowej.

 

25 sierpnia, godz. 16.00 – Jakub Kotowski, Edward Piniuta, Janusz Lewandowski, Dariusz Cetner
przed budynkiem Filharmonii

 

26 sierpnia, godz. 16.00 – Dubai Dixie Band
przed budynkiem Filharmonii

Dubai Dixie Band to pięcioosobowa grupa muzyków, grających jazz w tradycyjnym stylu nowoorleańskim. Zespół powstał w 2007 r. w związku z trasą koncertową w Dubaiu, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
DDB to muzycy Filharmonii Zielonogórskiej współpracujący z wieloma formacjami i solistami polskiej oraz międzynarodowej sceny jazzowej (m.in. Alex Band, Big-band Uniwersytetu Zielonogórskiego, Urszula Dudziak, Ewa Uryga, Piotr Baron, Maciej Sikała, Priscilla Jones).
Repertuar zespołu zawiera standardy muzyki dixielandowej wykonywane przez takich muzyków jak Louis Armstrong, Joe King Olivier czy Edward „Kid” Odry.

 

 

30 sierpnia, godz. 19.00 – Uroczysty koncert symfoniczny z okazji odsłonięcia pomnika św. Urbana i otwarcia placu
przed budynkiem Filharmonii

W ramach LMW imprezę realizuje:
Stowarzyszenie Zielonogórskie Zagłębie Kabaretowe

Miejsce realizacji imprezy:
Podwórko Galerii u Jadźki, ul. Żeromskiego 12

 

1 lipca, sobota

1900  Potańcówka z zespołem Samowar

 

8 lipca, sobota

1300 – 1600  Tańcz! Tańcz! Tańcz! spotkanie z zielonogórskimi grupami i szkołami tańca

15 lipca, sobota

1300 – 1600  Tańcz! Tańcz! Tańcz! spotkanie z zielonogórskimi grupami i szkołami tańca

 

22 lipca, sobota

1300 – 1600  Tańcz! Tańcz! Tańcz! spotkanie z zielonogórskimi grupami i szkołami tańca

 

29 lipca, sobota

1300 – 1600  Tańcz! Tańcz! Tańcz! spotkanie z zielonogórskimi grupami i szkołami tańca

 

5 sierpnia, sobota

1900  Ryczytal Paraliryczny muzyczny program kabaretowy

„Ryczytal paraliryczny” to koncert liryczno-humorystyczny stworzony na podstawie montażu słowno-muzycznego zbliżonego do klasycznego recitalu autorskiego. Bawimy się tą konwencją, wzruszając, śmiesząc, skłaniając do refleksji. Mówimy poważnie o życiu, potem naigrawamy się z jego naiwności, by na koniec wzruszyć tekstem osobistym. Śmieszymy, tumanimy, bawimy i wzruszamy, bywa, że do łez. Twory piosenkowe przeplatamy dialogiem ze sobą nawzajem, z publicznością, albo z… Wszechobecnym Bytem. Piosenki liryczne i sentymentalne obok radosnych wygłupów tworzą całość związaną żywym słowem. Nie zdarza się dwa razy takie samo wykonanie tego koncertu. Winą może być słaba pamięć wykonawców 🙂

Uwaga: To nie jest spektakl dla wszystkich!!! Wszyscy się nie zmieszczą w kameralnych salach… Ale próbujcie, próbujcie… Jeden z widzów po obejrzeniu naszego występu napisał: „Ryczytal Paraliryczny, jest alternatywą w natłoku produkcji wykorzystujących głupawość dla wywołania pustego śmiechu. To program zabawny, ale wzbudzający refleksje. Lekki, ale w sposób nie uwłaczający inteligencji publiczności, która nierzadko staje się wyraźnym uczestnikiem spotkania, a nie tylko jego biernym odbiorcą.”

 

12 sierpnia, sobota

1300 – 1600  Tańcz! Tańcz! Tańcz! spotkanie z zielonogórskimi grupami i szkołami tańca

 

19 sierpnia, sobota

1300 – 1600  Tańcz! Tańcz! Tańcz! spotkanie z zielonogórskimi grupami i szkołami tańca

 

31 sierpnia, czwartek

1800  Nie tylko kabaret prezentacja Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego
1900  Potańcówka z DJ Envee (Niewinni Czarodzieje)

Przedstawić go jako jednego z najbardziej cenionych w Polsce producentów to absolutne minimum. Maciej Goliński aka Envee to dj, muzyk i współtwórca uznanego w kraju jak również za granicą, kolektywu dj`skiego i grupy producenckiej Niewinni Czarodzieje (Innocent Sorcerers) działającej od 2003 roku. Niezwykle pozytywna i barwna osobowość polskiej sceny klubowej. Od lat czaruje wysmakowanymi, eklektycznymi setami spod znaku HQ, dalekimi od komercyjnych brzmień. Muzyka wszystkich czasów- od najświeższej po tą chrupiącą winylową historią. Muzyka wszystkich rejonów świata. Rytmy miasta i dżungli wpisują się w jego swoistą wizytówkę.

W ramach LMW imprezę realizuje:
Lubuskie Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych

Miejsce zbiórki:
Plac Bohaterów Westerplatte

 

 

5 lipca, środa

1100 – 1300  Zabytki sakralne Zielonej Góry

spacer z przewodnikiem Janem Frydrykiem
(miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 1045)

 

12 lipca, środa

1100 – 1300  Perełki kulturalne Zielonej Góry
(miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 1045)

 

19 lipca, środa

1700 – 1900  Szlakiem zielonogórskich Bachusików
(miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 1645)

 

26 lipca, środa

1700 – 1900  Zielona Góra dla najmłodszych
spacer z przewodnikiem Małgorzatą Wnorowską
(miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 1645)

 

2 sierpnia, środa

1700 – 1900  Szlakiem powojennych zmian w centrum Zielonej Góry
spacer z przewodnikiem Januszem Kapałą
(miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 1645)

 

9 sierpnia, środa

1100 – 1300  Atrakcje przyrodnicze Zielonej Góry
spacer z przewodnikiem Grażyną Kulczycką
(miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 1145)

 

16 sierpnia, środa

1100 – 1300  Zielonogórskie ABC – co koniecznie trzeba zobaczyć
spacer z przewodnikiem Benedyktem Szafrańskim
(miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 1145)

 

23 sierpnia, środa

1900 – 2100  Nocny Pitawal zielonogórski czyli kryminalne zagadki miasta
spacer z przewodnikiem Cezarym Jakubaszkiem
(miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 1845)

Imprezę w ramach LMW realizuje:
Lubuska Fundacja Judaica

Miejsce realizacji imprezy:
Galeria Pro Arte, Stary Rynek 2

 

18 lipca, wtorek

2000  Koncert pieśni żydowskich w wykonaniu Cindy Paley

 

Od ponad 20 lat Cindy Paley, atystka i pedagog muzyczny niesie radość poprzez muzykę żydowską w całej Ameryce Północnej. Łączy edukację z rozrywką nauczając żydowskich wartości i tradycji. Wzbogaca życie narzędziami, dzięki którym rozumiemy, że to co najlepsze w naszym dziedzictwie, będzie trwało. Od 1977 roku Cindy pracuje jako pedagog muzyczny w Valley Beth Shalom w Encino, w Kaliforni. Oprócz pracy pedagogicznej i koncertów Cindy jest kantorką i prowadzi niekonwencjonalne serwisy dla kobiet. Mieszka w L.A. z mężem i trójką cudownych dzieci.

 

W ramach LMW imprezę raealizuje:
Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii. Oddział w Zielonej Górze

Miejsce realizacji:
Wzgórza Winne przy Palmiarni Zielonogórskiej

 

 

29 lipca, sobota

2130 – 2300  Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego

warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo

 

30 lipca, niedziela

2130 – 2300  Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego

warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo

 

31 lipca, poniedziałek

2130 – 2300  Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego

warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo

 

28 sierpnia, poniedziałek

2030 – 2200  Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego

warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo

 

29 sierpnia, wtorek

2030 – 2200  Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego

warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo

 

30 sierpnia, środa

2030 – 2200  Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego

warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo

Imprezę w ramach LMW realizuje:
Towarzystwo Miłośników Zielonej Góry Winnica

Miejsce realizacji:
Muzeum Ziemi Lubuskiej, ul. Niepodległości 15

12 lipca, środa

1700  Malowidła wystawa prac rysunku i malarstwa Jacka Frąckiewicza – wernisaż

Wystawa potrwa do 20 sierpnia

 

Jacek Frąckiewicz
Urodzony 4 stycznia 1964 r. w Sędziejowicach. Studia (1984 – 90) na Wydziale Artystycznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie (obecnie Akademia im. Jana Długosza). Dyplom z wyróżnieniem (1990 r.) z grafiki warsztatowej prof. G. Banaszkiewicz, Prof. R. Osadczy. Malarz, grafik, ilustrator. Uczestniczył w ponad 750 wystawach zbiorowych malarstwa, grafiki, ilustracji i rysunku satyrycznego na całym świecie.

120 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą m. in.:

Galeria „Daberitz”- Bergisch Gladbach, Niemcy; Galerie Zentrum- Wiedeń, Austria; Galerie Am Gestade 7, Instytut Polski- Wiedeń, Austria; Galerie „Wein und Kunstgenuss“- Berlin, Niemcy; Galeria Artystów Twórców Ukrainy Im. M. Bojczuka- Tarnopol, Ukraina; Palazzo Blumenstihl, Instytut Polski- Rzym, Włochy; Kirchegalerie- Wilchelmsaue, Niemcy; Finanshuset F.H. Atelier- Stockholm, Szwecja; Galerie „Schloss” und Melsene Studio- Jever, Niemcy; Konzervatorska galeria – Split, Chorwacja; Gallery Cultural Center- Krusevac, Serbia i Czarnogóra; Gradski Muzej- Omis, Chorwacja; Galeria Instytutu Polskiego- Sztokholm, Szwecja; Galerie Art Of Mind – Aarhus, Dania; Klein Rathausgalerie-Odenthal, Niemcy; Spomenik Galebova Krila-Podgora, Chorwacja

98 nagród i wyróżnień w kraju i za granicą, m. in.:
Legnica ’90, ’91, ’92, ’98, Bahia (Brazylia) 2001; Krusevac (Serbia) 2003 • Blato (Chorwacja) 2003; Tulcea (Rumunia) 2004; Niemodlin 2004, 2005; Pekin (Chiny) 2005, 2006, 2007; Damascus (Syria) 2005, 2006, 2008; Presov (Słowacja) 2006, 2010, 2011, 2012; Kożuchów 2005, 2006, 2007; Porto (Portugalia) 2007; Łódź 2007; Belgrad (Serbia) 2008; Jiaxing (Chiny) 2008; Płowdiw (Bułgaria) 2009; Zielona Góra 2009, 2010; Tabriz (Iran) 2007; Solin(Choracja) 2009, 2007; Bucharest(Rumunia) 2011; Hlohovec(Słowacja) 2012; Hajfa(Izrael) 2012; Stypendium MkiS(1997/98)

Liczne publikacje m. in.:
Szpilki, Gazeta Częstochowska, Przegląd, Wprost, Wiadomości Kulturalne, Polityka, Dialog (Bonn), Wiener Journal (Wiedeń), Jazzi Magazine, Charaktery, Dedete (Hawana), Korzar (Presov), Mida (Warszawa).

W ramach LMW imprezę realizuje:
Związek Nauczycielstwa Polskiego

Miejsce realizacji:
deptak

 

12 lipca, środa

1200  Wystawa plenerowa Związku Nauczycielstwa Polskiego i grupy plastycznej Babie Lato

 

W ramach LMW imprezę realizuje:
Impresariat Artystyczny „Patos”

Miejsce realizacji:
Amfiteatr im. Anny German, ul. Festiwalowa 3

 

5 sierpnia, sobota

1930  IX Zielonogórska Noc Kabaretowa czyli Kabaretobranie 2017
IMPREZA BILETOWANA

Imprezę w ramach LMW realizuje:
Stowarzyszenie Bachus Classic Orchestra

Miejsce realizacji imprezy:
Plac Bohaterów

 

 

19 sierpnia, sobota

2100  Letnie Wieczory przy fontannie

Bachus Classic Orchestra
w programie: muzyka i taniec z towarzyszeniem iluminacji świetlnej

1600  Spotkanie solenizantek i ich przyjaciół oraz recital Agaty Miedzińskiej
Lubuski Teatr

 

Imprezę w ramach LMW realizuje:
Centrum Nauki Keplera

Miejsce realizacji imprezy:
Parking przy Centrum Przyrodniczym, ul. Jarosława Dąbrowskiego 14

 

22 lipca, sobota

1200 – 1900  II Piknik Naukowy „Z Ziemi do gwiazd”

 

Piknik Centrum Nauki Keplera to zróżnicowane aktywności w pięciu strefach tematycznych i dwóch dodatkowych strefach specjalnych: Relaksu i Partnerów. Sferyczne kopuły stanowić będą oprawę tego wydarzenia. Strefy tematyczne będą nawiązywały do planety Ziemia i Kosmosu.

 

Strefa Atmosfery i Przestrzeni Kosmicznej – przyrodnicy z Centrum Przyrodniczego przedstawią problem zanieczyszczenia powietrza i wyjaśnią na czym polega skala porostowa. Wspólnie z uczestnikami będziemy budować ekologiczne pojazdy robotyczne. Opowiemy jak tworzą się chmury i powstają burze i zilustrujemy to ciekawymi eksperymentami

Strefa Planet – pod sferyczną kopułą o powierzchni 75 m2 stworzymy Mobilne Planetarium, w którym odbędziemy wirtualną podróż do odległych planet. Uzupełnieniem będą teleskopy, które stworzą piknikowe Obserwatorium Astronomiczne.

Strefa Litosfery i Meteorytów – nauczymy się rozpoznawać skały i minerały budujące naszą litosferę i dowiemy się, co je różni od meteorytów. Przedstawimy kolekcję skał oraz meteorytów. Opowiemy z jakim sprzętem wyrusza się na poszukiwanie ziemskich skał, a co pozwoli nam znaleźć meteoryty. Dowiemy się jak chronić powierzchnię naszej planety i dlaczego czasami staje się ona nieprzyjazna. Przedstawimy doświadczenia ilustrujące powstawanie tornad, wulkanów, tsunami i innych ciekawych zjawisk.

Strefa Hydrosfery – przedstawimy szereg pokazów i doświadczeń w oparciu o wykorzystanie wody. Wykonamy badanie jakości wody i przedstawimy jej znaczenie na Ziemi. Wyjaśnimy czym są Wyspy Śmieci na Pacyfiku. Zbudujemy wspólnie turbinę i zobrazujemy możliwości wykorzystania energii wody.

Strefa Biosfery i Wszechświata – w tej strefie przedstawimy problemy związane z zachowaniem bioróżnorodności naszej planety i odniesiemy to do aktualnego stanu wiedzy kosmologicznej. Dzięki współpracy z Uniwersytetem Zielonogórskim oraz naszymi partnerami, będziemy mieli okazję poznać najciekawsze ekosystemy na Ziemi, działania na rzecz ochrony środowiska i zachowania unikalnych siedlisk oraz dowiemy się o najnowszych odkryciach astronomów.

Elementem łączącym działanie wszystkich stref tematycznych będzie gra, której przyświecać będzie idea naszego hasła przewodniego: „Z Ziemi do gwiazd”. Wielka planszówka będzie drogą z wnętrza Ziemi do Słońca. Będziemy wspólnie odkrywać tajniki wszystkich sfer Ziemi, oraz naszej najbliższej gwiazdy. Pytania o zróżnicowanym stopniu trudności oraz element rywalizacji będą dodatkową atrakcją gwarantująca dobrą zabawę.

Dodatkowe strefy specjalne:

Strefa Relaksu – w specjalnie przygotowanym miejscu, wyposażonym w leżaki gdzie będzie można odpocząć, uruchomimy punkt konsultacyjny dotyczący zagadnień odnoszących się do zdrowego stylu życia oraz obliczymy własne BMI.

Strefa Partnerów – w tym miejscu znajdą się nasi Partnerzy – przedstawiciele firm i instytucji wspierających nas w organizacji wydarzenia.

PRZEZ CAŁY CZAS TRWANIA PIKNIKU BĘDZIE MOŻLIWOŚC NIEODPŁATNEGO ZWIEDZANIA CENTRUM NAUKI KEPLERA – CENTRUM PRZYRODNICZEGO.

STREFA 01 – Strefa Atmosfery i Przestrzeni Kosmicznej

Namiot sferyczny (parking II)

(Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze)

 

Godzina

Nazwa zadania

12:00 – 12:15

OTWARCIE PIKNIKU

12:15 – 13:00

13:25 – 14:15

14:40 – 15:20

15:45 – 16:35

17:00 – 17:50

Mobilne laboratorium – obserwacja porostów z wykorzystaniem binokularów.
Skala porostowa

Jaki to ptak – rozpoznawanie ptaków z pomocą aplikacji interaktywnej

Mali lotnicy – obserwacje skrzydeł owadów z wykorzystaniem binokularów

13:00 – 13:25

14:15 – 14:40

15:20 – 15:45

16:35 – 17:00

17:50 – 18:15

Pokazy doświadczeń –

Naładowana atmosfera – plazma i pioruny (Generator Van de Graaffa)

Powstawanie chmur

Odlotowe eksperymenty

18:15 – 19:00

Mobilne laboratorium – obserwacja porostów z wykorzystaniem binokularów.
Skala porostowa

Jaki to ptak – rozpoznawanie ptaków z pomocą aplikacji interaktywnej

Mali lotnicy – obserwacje skrzydeł owadów z wykorzystaniem binokularów

 

Namioty piknikowe

 

Godzina

Nazwa zadania

Prowadzący

12:00 – 12:15

OTWARCIE PIKNIKU

 

12:15 – 19.00

Zdobywamy przestworza

PARTNERZY

Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki (SNaFi)

DedalSat

12:15 – 19.00

Poznajemy drony

„Zostań odkrywcą GPS z Hertz Systems”

PARTNER

Hertz Systems

12:15 – 19.00

Budujemy latawce – warsztaty

Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus

12:15 – 19.00

Historia podboju kosmosu – wystawa

Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus

 

STREFA 02 – Strefa Planet

Namiot sferyczny i parking II

(Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus)

 

Godzina

Nazwa zadania

12:00 – 12:15

OTWARCIE PIKNIKU

12:15 – 19.00

Pokazy w mobilnym Planetarium

– na każdy sens może wejść max. 25 osób, (seans trwa ok. 30 minut);

– godziny wejść: 12:30, 13:00, 13:30,14:00, 14:30, 16:00, 16:30, 17:00, 17:30, 18:00

12:15 – 19.00

Piknikowe Obserwatorium Astronomiczne – teleskopy

 

STREFA 03 – Strefa Litosfery i Meteorytów

Namioty piknikowe (parking II)

(Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze)

 

Godzina

Nazwa zadania

12:00 – 12:15

OTWARCIE PIKNIKU

12:15 – 12:40

13:00 – 13:40

14:00 – 14:40

15:00 – 15:40

16:00 – 16:40

17:00 – 17:40

18:00 – 18:40

Mobilne laboratorium – mikroskopowe i makroskopowe rozpoznawanie skał

Tornado wodne i tsunami – pokazy

12:40 – 13:00

14:40 – 15:00

16:40 – 17:00

18:40 – 19:00

Pokazy doświadczeń – ozoboty

13:40 – 14:00

15:40 – 16:00

17:40 – 18:00

Pokazy doświadczeń – wybuch wulkanu i ogniste tornado

 

Namioty piknikowe

Godzina Nazwa zadania Prowadzący
12:00 – 12:15 OTWARCIE PIKNIKU  
12:15 – 19.00 Poznajemy meteoryty – stanowisko poszukiwań meteorytów Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus
12:15 – 19.00 Pedosfera, czyli gleba – pokazy doświadczeń

PARTNER

Instytut inżynierii Środowiska UZ

STREFA 04 – Strefa Hydrosfery

Namiot sferyczny (parking II)

(Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze)

Godzina Nazwa zadania
12:00 – 12:15 OTWARCIE PIKNIKU
12:15 – 19:00

NAMIOT PIKNIKOWY

Makey Makey, wodne dźwięki, wodny świat – kolorowanki PicQuick

12:15 – 12:35

13:30 – 13:50

14:45 – 15:05

15:50 – 16:10

17:05 – 17:25

18:20 – 18:40

Doświadczenia z użyciem suchego lodu

12:40 – 13:00

13:55 – 14:15

15:10 – 15:20

16:15 – 16:35

17:30 – 17:50

18:45 – 19:00

Pokazy doświadczeń

13:05 – 13:25

14:20 – 14:40

15:25 – 15:45

16:40 – 17:00

17:55 – 18:15

Warsztaty – budujemy turbinę wodną

STREFA 05 – Strefa Biosfery i Wszechświata

(Sala w CNK-CP i kącik eksperta w Strefie Relaksu)

Godzina Nazwa zadania Prelegent
12.00 – 12.15 OTWARCIE PIKNIKU  
12.15 – 12.45

Prezentacja 1

„Życie nie z tej ziemi – czyli o poszukiwaniach życia pozaziemskiego – zarówno w Układzie Słonecznym, jak i poza nim”

dr Wojciech Lewandowski, Instytut Astronomii im. prof. Janusza Gila UZ

12.45 – 13.30

14.00 – 14.45

15.15 – 16.00

16.30 – 17.15

17.45 – 18.30

 

 

ZWIEDZANIE CP

 
13:30 – 14.00

Prezentacja 2

„Gatunki ginące – płazy i gady”

mgr Magdalena Wieczorek

Wydział Nauk Biologicznych UZ

14:45 – 15.15

Prezentacja 3

„Jak zegary atomowe wpływają na nasze życie”

dr Jarosław Rutkowski

Hertz Systems

16.00 – 16.30

Prezentacja 4

„Drzewa – zielone płuca naszej planety”

 

dr Krystyna Walińska

Wydział Nauk Biologicznych UZ

CNK-CP

17:15 – 17.45

Prezentacja 5

„Najważniejsze jest nie widoczne dla oczu
– o czarnych dziurach i ich wpływie na czasoprzestrzeń”

mgr Mateusz Wiśniewicz

Instytut Astronomii im. prof. Janusza Gila UZ

CNK-PW

Prezentacja – 0,5 h

Kącik eksperta – 45 min. (do 19.00)

STREFA PARTNERÓW

Namioty piknikowe (parking I)

Godzina Partner
12:00 – 12:15 OTWARCIE PIKNIKU
12:15 – 19.00 Akademicki Związek Motorowy WM UZ
12:15 – 19.00

PGNiG SA, oddział w Zielonej Górze;

losowanie nagród konkursowych: 13:30, 15:30, 17:30

12:15 – 19.00 Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Zielonej Górze
12:15 – 19.00 Elektrociepłownia „Zielona Góra” S.A.
12.15 – 19.00 Toyota Zielona Góra
12.15 – 19.00 Kreatywne i pożyteczne. Pracownia
12.15 – 19.00 Ośrodek Rehabilitacji dla Zwierząt Dziko Żyjących
12.15 – 19.00 Manufaktura Smaków
12.15 –19.00 Fundacja Doktor Clown
12:15 – 19.00 Akademia TurboKids. pl

STREFA RELAKSU (parking II)

 

Godzina

Nazwa zadania

Prowadzący

12:00 – 12:15

OTWARCIE PIKNIKU

 

12.15 – 19.00

Strefa sportu

PARTNER Falubaziaki

12.15 – 19.00

Strefa sportu

PARTNER Łukasz Łukaszewski

Mistrz sportu

12.15 – 19.00

Obrazki piaskowe

PARTNER Radzińska Marta

12.15 – 19.00

Szalony naukowiec

PARTNER Clown Bodzio

12.15 –19.00

Magia kuchni molekularnej – pokazy kulinarne
z wykorzystaniem ciekłego azotu

Kwalifikacja NASA – analiza składu masy ciała
z wykorzystaniem profesjonalnego analizatora

PARTNER

Lubuski Ośrodek Innowacji
i Wdrożeń Agrotechnicznych
Sp. z o.o.

12.15 – 19.00

Wiem co jem – piramida pokarmowa

CNK-CP

12.15 – 19.00

Budowle z cegieł – ogranicza cię tylko wyobraźnia

PARTNER Ligatura

12.15 – 19.00

Magia trampolin

PARTNER Skokoloco

Imprezę w ramach LMW realizuje:

Fundacja LYADA

wstęp wolny

 

15 lipca, sobota

2000  Projekcja filmu
os. Łużyckie, przy Słonecznym Boisku

Zabierajcie ze sobą koce, ciasta, herbatę, lemoniadę, zrobimy wspólny piknik, poznamy się i w ciepły letni wieczór obejrzymy film. Jaki? Zagłosujcie na swój ulubiony film na Facebooku Fundacji LYADA.

 

12 sierpnia, sobota

2000  Projekcja filmu

Ogród Botaniczny Bajkowa Zagroda
ul. Botaniczna 50a
Zabierajcie ze sobą koce, ciasta, herbatę, lemoniadę, zrobimy wspólny piknik, poznamy się i w ciepły letni wieczór obejrzymy film. Jaki? Zagłosujcie na swój ulubiony film na Facebooku Fundacji LYADA
Imprezę w ramach LMW realizuje:
Urząd Miasta Zielona Góra
Miejsce realizacji:
Park „Zielony Przystanek” – przy ul. Lechitów i Nowej

 

29 lipca, sobota
12.00 – 16.00  Otwarcie Parku „Zielony Przystanek” w Zielonej Górze – piknik rodzinny

 

W sobotę 29 lipca zapraszamy na otwarcie parku „Zielony Przystanek” przy ul. Lechitów i Nowej w Zielonej Górze.  Główną atrakcją parku będzie wieża widokowa, z której można będzie obserwować korony drzew gdzie swoje legowiska ma wiele gatunków ptaków. W ramach inwestycji zostały wytyczone nowe ścieżki parkowe, zamontowano tablice i przyrodnicze urządzenia dydaktyczne oraz wybudowano altany ze stołami i ławkami. Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji dla dzieci i rodzin: wielkie dmuchańce, zajęcia przyrodnicze leśników, animacje dla dzieci ZGranej Rodziny, wspólne konkursy i zabawy, malowanie buziek, pokazy strażaków, słodkie poczęstunki. Na pikniku będzie kolorowo i atrakcyjnie – zapraszamy !!!
Wstęp wolny
 
 

Galerie zdjęć są dostępne do obejrzenia w naszym Archiwum.

Lato Muz Wszelakich 2017

W tym roku spotykamy się z Państwem już po raz czternasty. Lato Muz Wszelakich to największy, najdłuższy i skupiający ogromną ilość widzów cykl imprez w naszym mieście. Kilkadziesiąt wydarzeń i wykonawców, koncerty, recitale, spotkania z artystami wszelakimi. Zapraszamy do zapoznania się  z programem. Mamy nadzieję, że zobaczymy się z Wami tak licznie i w tym roku. Startujemy już 1 lipca!
 
Lato Muz Wszelakich nagrodzone w Warszawie Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej w konkursie na najlepszą imprezę turystyczną roku 2005, w 2006 roku wyróżniony w Konkursie Miast Polskich jako Miasto dla Turystów, a w 2013 roku nagrodzony Lubuską Perłą Turystyczną.






Cykle imprez, czyli dla każdego coś dobrego

 

Wstęp wolny na większość imprez w ramach Lata Muz Wszelakich (z wyjątkiem oznaczonych w programie imprez biletowanych)

Imprezę w ramach LMW realizuje:
Zielonogórski Ośrodek Kultury

Miejsce realizacji:
Amfiteatr im. Anny German, ul. Festiwalowa 3

 

6 lipca, czwartek

19.00 Robert Moskwa – Dla Pań i Panów – recital

 
Robert Moskwa – aktor teatralny ,filmowy i telewizyjny, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Uczestniczył w pierwszej i szóstej edycji programu rozrywkowego Jak Oni śpiewają? emitowanego na antenie Telewizji Polsat. Od lat  występuje  w popularnym serialu nadawanym w programie 2 TVP  „M jak miłość” wcielając się w rolę doktora Artura Rogowskiego. Miłośnik sportu, zawodnik Reprezentacji Artystów Polskich w piłce nożnej .
 
 
Podczas recitalu artysty usłyszycie Państwo znane i lubiane polskie  przeboje w zupełnie nowych czasem zaskakujących aranżacjach. Artysta wykonuje m in. piosenki Wojciecha Młynarskiego , Marka Grechuty i zespołu Skaldowie .Robert  Moskwa  podczas swojego występu nawiązuje świetny kontakt z publicznością.
 
 
 

13 lipca, czwartek

19.00  Izabella Olejnik –  Nie odbierzesz mi radości – recital

 
Ten muzyczny monodram to podróż po światach nieuchwytnych, często niedotykalnych. Po światach marzeń, nadziei, kłamstw, zmyśleń, rozpaczy i bólu i wielkiej radości.
 
 
BELLA OLEJNIK to znakomita artystka scen polskich, filmu i TV. Znana jako Belka z Kabaretu Olgi Lipińskiej, ale także jako mama z serialu „7 życzeń”, Babcia Róża z dziecięcych programów TVP „Babcia Róża i Gryzelka” czy mistrzowskich epizodów w filmach Barei. Wychowanka słynnego teatru STS (Studencki Teatr Satyryków). Aktorka Teatru Rozmaitości, Dramatycznego, Komedia i Syrena w Warszawie.
 
CZESŁAW MAJEWSKI to wybitny pianista, kompozytor i aranżer muzyczny, osobowość Kabaretu Olgi Lipińskiej.
 
 
20 lipca, czwartek
19.00   Jerzy Połomski – Cała sala śpiewa z Nami – recital
 
W 2017 roku JERZY POŁOMSKI świętuje JUBILEUSZ 60-LECIA PRACY ARTYSTYCZNEJ!
 
W znakomitej formie, wciąż z powodzeniem koncertuje.  Niezmiennie popularny i kochany przez publiczność. Przez te wszystkie lata na estradzie nagrał kilkadziesiąt (!) płyt i wyśpiewał piosenki, które zna cała Polska. Podczas recitalu Jerzy Połomski przypomina swoje największe przeboje:  „Bo z dziewczynami”, „Daj”, „Cała sala śpiewa z nami”, „Nie zapomnisz nigdy”, „Kiedy znów zakwitną białe bzy”, „Moja miła, moja cicha”, „Błękitna chusteczka”, „Ta ostatnia niedziela”,  „Czy ty wiesz moja mała”, „Kodeks” i wiele innych.
 
 
Jerzy Połomski urodził się 18 września 1933 roku w Radomiu. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Aktorstwa uczył się u Stanisławy Perzanowskiej i Ireny Kwiatkowskiej, śpiewu u Marii Mokrzyckiej i Wandy Wermińskiej, interpretacji piosenek u Ludwika Sempolińskiego.
Jako aktor zadebiutował w 1957 roku w warszawskim teatrze Buffo. Następnie związany był z Teatrem Syrena. W 1957 r. dokonał pierwszych nagrań radiowych. Rok później zajął II miejsce w plebiscycie Polskiego Radia na najpopularniejszego polskiego piosenkarza. Szczyt popularności Jerzego Połomskiego przypadł na lata 60. i 70. Utwory Artysty wielokrotnie zdobywały tytuły piosenek miesiąca i roku w plebiscytach radiowych, prasowych i telewizyjnych oraz nagrody i wyróżnienia, m.in. II nagrodę na I Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Sopot ’61 (za „Woziwodę”),, wyróżnienie na KFPP Opole ’90 (za „Moją młodość”)
 

27 lipca, czwartek 

19.00 – Halina Benedyk – Mamy po 20 lat – recital

 
Halina Benedyk to piosenkarka, która w latach 80 podbiła serca Polaków – pokochana jako dziewczyna  z mocnym, wdzięcznym głosem, Na Festiwalu w Sopocie w 1984 roku śpiewając „Frontierę” z włoskim piosenkarzem Marco Antonelli’m, zdobyła 3-cią nagrodę w konkursie.
Swoim największym przebojem „Mamy po 20 lat” wyśpiewała, na Festiwalu w Opolu w 1987 roku, Nagrodę Publiczności – został on Piosenką Roku w 1 Programie Polskiego Radia. Tak została zapamiętana aż do dziś.
 
 
Kiedy Halina się pojawia, między widownią a sceną zanika bariera i wszyscy razem spędzają niezwykle przyjemnie czas. Nieodłączną częścią programu są rozmowy, żarty, a także wspólne śpiewanie .Jej repertuar zawiera zarówno własne utwory jak i polskie i włoskie covery, tj.”Gdy mi Ciebie zabraknie”, „Cosa sei” czy “ Ci sara”. Kompozycje i aranżacje pisze dla niej Aleksander Maliszewski.
 
 
 

3 sierpnia, czwartek

19.00  Grzegorz Poloczek – Wieczór Kabaretowy

 
Koncert znanego i lubianego kabareciarza Grzegorza Poloczka, byłego członka Kabaretu Rak. Podczas tego kabaretowo- muzycznego spotkania będą Państwo mieli okazję usłyszeć autorskie monologi, oraz piosenki artysty, napisane do muzyki zaprzyjaźnionych kompozytorów. W czasie koncertu można będzie usłyszeć teksty odzwierciedlające obecną rzeczywistość, ale również teksty, które są swego rodzaju powrotem do czasów młodości Grzegorza Poloczka, pełnym życia tętniącego w familokach, historii z podwórka i kultu śląskiej tradycji.
 
 
Grzegorz Poloczek – kabareciarz i satyryk, był jednym z filarów Kabaretu Rak – którego członkiem był od roku 1993. Autor wielu scenariuszy programów telewizyjnych oraz tekstów – sprawdza się zarówno w pisaniu skeczy, monologów, jak i piosenek. Napisał tytułową piosenkę do programu kulinarnego „Rączka gotuje”. Doskonały konferansjer a jego główne atuty to przede wszystkim satyra, śpiew i skuteczne rozśmieszanie publiczności. Prywatnie jest żonaty. Ma dwójkę dzieci – córkę i syna oraz troje wnucząt.W ostatnich czterech latach Grzegorz Poloczek wydał dwa podwójne albumy „…z mojego placu” i „Dwa światy”  oraz płytę świąteczną „Mały podarunek”. Za album „Z mojego placu” otrzymał Złotą Płytę. Wieczór na który państwa zapraszamy będzie wyjątkowy, ponieważ Grzegorz Poloczek wystąpi wraz z gitarzystą Bartłomiejem Kuźniarzem .
 

10 sierpnia, czwartek

19.00  Andrzej Grabowski show

 
 Aktor filmowy ,telewizyjny, teatralny i kabaretowy. Urodzony w 1952 roku w Chrzanowie. Absolwent Krakowskiej Wyższej Szkoły Teatralnej .Aktor Teatru Słowackiego w Krakowie . Brat aktora i reżysera Mikołaja Grabowskiego ,ojciec dwóch córek także aktorek  – Zuzanny Grabowskiej i Katarzyny Grabowskiej .Stworzył wiele znakomitych ról filmowych min : ( „Boża podszewka „ ,”Pitbull” ,Drogówka”, ”Pod mocnym Aniołem”),zagrał także wiele ról w popularnych serialach telewizyjnych  min: (  „Złotopolscy”, ”Blondynka „, „Odwróceni” ) jednak największą popularność zdobył rolą Ferdynanda Kiepskiego w serialu „Świat według Kiepskich „.
 
 
Nagrodzony wieloma nagrodami za role filmowe i teatralne , laureat wielu plebiscytów publiczności .Ogromy talent komediowy i świetny kontakt z publicznością od lat wykorzystuje występując z recitalami na estradzie w kraju i na świecie .W swoim show kabaretowym prezentuje  zabawne monologi, doskonałe piosenki i kunszt aktorski  najwyższych lotów.
 

17 sierpnia, czwartek

19.00  Krzysztof  Tyniec –  Dopokąd – recital
 
W recitalu pt. „Dopokąd” Krzysztof Tyniec prezentuje własne teksty, uzupełnione o kilka utworów, które podarował Artyście Krzysztof Piasecki. Tematy przewijające się w piosenkach są prozaiczne i bardzo często poruszane przez innych: miłość, ta prawdziwa i chwilowe zauroczenia oraz upływ czasu. Rzadko jednak o tych tematach udaje się opowiedzieć z tak wielkim dystansem i spokojem, zwłaszcza dziś, w codziennie zwariowanym i zabieganym świecie. Pomimo wielu lat spędzonych na scenie Aktor nie przybiera tonu mentora, ale o poważnych sprawach opowiada nam w sposób zdystansowany i dowcipny.
 
 
Słuchając Krzysztofa Tyńca dowiadujemy się, że ma również duży dystans do siebie, swojego zawodu i swoich osiągnięć. Z przymrużeniem oka traktuje wygraną w najbardziej widowiskowym tanecznym telewizyjnym show, a także popularny portal społecznościowy, na którym coraz częściej toczy się wirtualne życie. Aktor zabiera nas też na spacer po Saskiej Kępie, pokazując jak bliskie jest mu to miejsce. Każdy, kto choć raz odwiedził Francuską, zobaczy przed oczami rzeźbę Agnieszki Osieckiej i z Krzysztofem Tyńcem podąży znajomymi uliczkami.
 
Tytuł recitalu został  zaczerpnięty z ostatnich wersów wiersza Cypriana Kamila Norwida pt. „Pielgrzym”:
 
„Przecież i ja ziemi tyle mam,
Ile jej stopa ma pokrywa,
Dopokąd idę!…”
 
Krzysztof Tyniec mówi o życiu tu i teraz, o codzienności i konieczności skupienia się na drobnych sprawach. Tekstom doświadczonego Aktora energetycznego brzmienia doda  Piotr Kajetan Matczuk – kierownictwo muzyczne, instrumenty klawiszowe
 
źródło: teatrateneum .pl

24 sierpnia, czwartek

19.00  Anna Guzik – Trzeba marzyć – recital
 
Anna Guzik to aktorka teatralna ,filmowa i telewizyjna. Od 1999 roku  w zespole Teatru Polskiego w Bielsku Białej .Od 2004 roku występuje w serialu „Na Wspólnej „ jako Żaneta Zięba .Anna Guzik to również  aktorka śpiewająca , która od lat z powodzeniem prezentuje swoje muzyczne fascynacje. Koncert   „Trzeba marzyć”  jest  wędrówką poprzez muzyczne inspiracje artystki.
 
 
Podczas recitalu  zaprezentowane zostaną   utwory  z repertuaru  min. Edith Piaf, Ewy Demarczyk, Anny Jantar, Ireny Santor, Marii Koterbskiej, artystka  sięgnie również po repertuar tzw. rozrywkowy.
Wszyscy wielbiciele aktorskiego talentu Anny Guzik z pewnością dadzą się ponieść „Jej Marzeniom” .Odkryjemy  Jej nieznane dotąd artystyczne oblicze.

 

31 sierpnia, czwartek
19.00  Marek Dyjak – recital
Marek Dyjak urodził się 18 kwietnia 1975 roku. Skończył zawodówkę i zdobył papiery hydraulika. Wystarczyło kilka rzeczy, by życie było pełne i szczęśliwe – robotnicze życie, żona robotnicza, robotnicza klitka w bloku. Zwykłe, proste życie, bez dłubania w niuansach duszy i serca. Chciał więcej.
 
Sam siebie nazywa barowym grajkiem. Dla fanów jest polskim Tomem Waitsem. „Najbardziej prawdziwym głosem na polskim rynku muzycznym” – tak ocenia go krytyczka muzyczna, nauczycielka śpiewu Elżbieta Zapendowska. Dyjak to Dyjak – mówią przyjaciele; facet, który żył po bandzie, pił po bandzie, aż dotarł do końca drogi. On też tak czuł.
 
W 2008 roku na Wielkanoc przymocował do drzewa linkę holowniczą. Pogotowie stwierdziło zgon. Obudził się po kilku dniach w śpiączce, nic nie pamiętał.
 
 
Nie każdemu odpowiada styl bycia Dyjaka, choć od pięciu lat nie pije i walczy z nałogiem to wciąż pozostaje sobą – i na tym polega jego niezwykły fenomen, który przyciąga koneserów dobrej muzyki. Bywały w jego karierze momenty, w których muzyk mógł iść za ciosem – wbić się na potocznie zwany „artystyczny świecznik”. Wolał jednak iść własną drogą, nie zawsze łatwą lecz kierowaną przez siebie samego, nie oddał swojej kariery w cudze ręce. Niektórzy widzą w tym artystyczną pozę – Dyjaka wyklętego, samotnika i indywidualistę. Mocnym głosem, śpiewa równie mocne utwory, w których – jak mówią sami fani – jest krew, żółć i łzy. Na rynku papierowych supermenów jest zjawiskiem – ocenia Jan Wołek.

Imprezę w ramach LMW realizuje:
Zielonogórski Ośrodek Kultury

Miejsce realizacji:
Amfiteatr im. Anny German, ul. Festiwalowa 3 oraz Deptak

 

7 lipca, piątek
Amfiteatr im. Anny German

1100  Mały Książe, Teatr Mer z Łodzi

Historia Małego Księcia, tajemniczego przybysza z asteroidy B612, to ponadczasowa opowieść, która na pewno oczaruje tych najmłodszych, jak i dorosłych widzów. Tym razem historię z książki przenosimy w magiczny świat muzyki, sztuki lalkarskiej i bajkowej scenografii. Dzięki temu raz jeszcze spojrzymy na świat oczami dziecka, a za sprawą niezwykłych bohaterów, na nowo odkryjemy, co tak naprawdę jest w naszym życiu najważniejsze.

Spotkanie pilota i Małego Księcia, tajemniczego przybysza z innej planety w samym sercu Sahary będzie początkiem naszej podróży w poszukiwaniu szczęścia, wiernej miłości i prawdziwej przyjaźni. Czy razem uda nam się je odnaleźć…

 

 

14 lipca, piątek
Amfiteatr im. Anny German

1100  Kurnik Kultury, Lalka w Trasie z Zielonej Góry

Przedstawienie mówiące o tym, że trzeba sięgnąć daleko w głąb siebie, żeby odnaleźć szczęście oraz, że marzenia nie zawsze spełniają się tak jak byśmy chcieli. A o tym wszystkim opowiedzą, podczas swojej kurnikowej podróży dwie kury – Pani Kura i Pan Kura. To opowieść, w której afirmowane są takie wartości jak: odwaga, miłość, przyjaźń i szczęście.

 

 

21 lipca, piątek
Amfiteatr im. Anny German

1100  Historyja o Królu Barnabie, Studio Teatralne Guliwer z Zielonej Góry

W królestwie zwanym Brzydolandią wszyscy mieszkańcy muszą oszpecać się by zadowolić Króla – okropnie brzydkiego, lecz mającego wysokie mniemanie o swojej urodzie. Doprowadza to do groteskowej sytuacji – poddani są tak szpetni, że nikt nie może na nikogo spojrzeć bez obrzydzenia i gaśnie jakiekolwiek uczucie do drugiego człowieka…ale król czuje się świetnie…Aż nagle rodzi się w królestwie tajemnicze dziecko.. owoc miłości, a ponieważ wszyscy wiedzą, że dzieci są piękne…najpiękniejsze na świecie, stokroć piękniejsze od jakiegokolwiek Króla to…

 

 

28 lipca, piątek
deptak (przy pomniku Bachusa)

1100  Pan Twardowski, Teatr Pinezka z Gdańska

Wersja Polskiej legendy o Panie Twardowskim w wariacji Clowna Pinezki. Spektakl łączy w sobie elementy magii, teatru i cyrku. Jest to wybuchowa mieszanka clownady, pantomimy, akrobacji, żonglerki i improwizacji z publicznością, czyli świetna zabawa dla widza w każdym wieku.

 

 

4 sierpnia, piątek
deptak (przy pomniku Bachusa)

1100  Opowieści Wagantów, Teatr Gry i Ludzie z Katowic

Trupa wędrujących lalkarzy, tytułowych Wagantów, jeździ ze swoim wozem od wsi do wsi, z miasta do miasta, grając swoje opowieści dla dzieci i dorosłych. Tym razem zobaczymy dwie historie. Pierwsza to bajka o dziecku szczęścia, chłopcu który wyrusza do piekła po trzy złote włosy z głowy diabła. Druga bajka opowiada o córce młynarza, która przez pychę swego ojca trafia do królewskiego lochu. „Opowieści Wagantów” to próba odtworzenia średniowiecznego spektaklu lalkowego. Lalki wykonane zostały z przedmiotów codziennego użytku takich jak kosze, drewniane łyżki, puchary, miotły… Spektakl składa się z dwóch części będących adaptacją bajek braci Grimm. Opowieściom towarzyszy muzyka grana na żywo.

 

 

11 sierpnia, piątek
Amfiteatr im. Anny German

1100  Władca skarpetek, Teatr Lalki i Aktora z Wałbrzycha

Czy zdarzyło się wam kiedyś odkryć przy porannym ubieraniu, że druga skarpetka z pary zniknęła i nie chce się znaleźć? Co mogło się z nią stać? Czyżby ktoś ją na złość schował? A może nawet ukradł? Czy to krasnoludki podkradają w nocy skarpetki i robią sobie z nich czapeczki? Może zginęła w praniu, pożarta przez pralkę? A może to Władca Skarpetek?

Na te pytania musi sobie odpowiedzieć mały Jaś, który właśnie zgubił skarpetkę. By ją odnaleźć, rusza w podróż po swoim domu. Kiedy rodzice jeszcze smacznie śpią, jego własny dom okazuje się być zaczarowany. Zwykłe przedmioty zaczynają mówić, a nawet śpiewać i tańczyć. Żeby dowiedzieć się, gdzie podziała się jego zguba, Jaś wkracza w świat ożywionych książek, słoików, zabawek, naczyń i innych przedmiotów. Przy okazji tej wyjątkowej podróży uczy się paru prawd o szacunku dla otaczających go rzeczy oraz o utrzymywaniu porządku w domu.

„Władca Skarpetek” to nie tylko spotkanie z roztańczonymi i rozśpiewanymi przedmiotami codziennego użytku. To także podróż przez świat pełen intrygujących dźwięków, rytmów i muzyki, które towarzyszą bohaterowi oraz widzom przez cały spektakl.

 

 

18 sierpnia, piątek
Amfiteatr im. Anny German

1100  Szewc Dratewka, Teatr Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry

Historia dzielnego szewca, ratującego królewnę od śmierci w paszczy smoka, lecz jednocześnie zaskakująca dodatkowymi niestandardowymi wątkami i wciąganiem widowni w akcję sztuki. Spektakl angażuje małych widzów, współpracujących bardzo intensywnie w misji pokonania potwora. Żywa i dynamiczna akcja. Kostiumy w średniowiecznej stylistyce i muzyka w stylu folk.

 

25 sierpnia, piątek
Amfiteatr im. Anny German

1100  Pchła Szachrajka, Teatr Żelazny z Katowic

To kolorowe widowisko w czasie którego odbędziemy wspaniałą podróż z małą, krnąbrną i bardzo psotną Pchełką. Pchła Szachrajka przemierzając lądy i morza, dostarcza wiele emocji i niezliczonych powodów do śmiechu.

Pomysłowa scenografia, ciekawa muzyka i wartka gra aktorów sprawią, że widzowie będą bawić się fantastyczne.

 

Imprezę w ramach LMW realizuje:
Zielonogórski Ośrodek Kultury

Miejsce realizacji:
Deptak oraz Klub Piekarnia Cichej Kobiety, ul. Fabryczna 17

 

W dniach 22 i 23 sierpnia 2017 zielonogórski deptak po raz kolejny będzie sceną dla artystów ulicznych.

Festiwal BuskerBus to święto sztuki, która dostępna jest na wyciągnięcie ręki. Interdyscyplinarny program przygotowany jest tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Ponad 20 grup zaprezentuje szeroki wachlarz dyscyplin artystycznych. Jednocześnie występy będą odbywać się na pięciu przystankach festiwalowych, a każdy artysta wystąpi 1-2 dziennie. Nie zabraknie muzyki na żywo, pokazów ognia, tańca brzucha, akrobacji w kole cyrkowym, sztuczek z balonami oraz balansowania na rolla bolla. Swoje talenty zaprezentują artyści z Polski, Grecji, Japonii, Francji, Nowej Zelandii i wielu innych krajów.

Jak co roku już od południa zapraszamy najmłodszych na występy dla dzieci. Od godz. 13.00 jednocześnie prezentowanych będzie po 5 przedstawień. Wieczorem zapraszamy do klubu festiwalowego Piekarnia Cichej Kobiety.

 

Dlaczego warto przyjść?

BuskerBus to festiwal, gdzie interakcja publiczności z artystami jest kluczowa. Starannie dopracowane sztuczki, teatr improwizowany, wspólne śpiewanie, taniec na ulicy i imponujące pokazy nowego cyrku. Tutaj wszystko jest możliwe.

Występy dla ulicy wymagają nie tylko zdolności artystycznych, ale także umiejętności budowania zaufania publiczności. Jak zachęcić nieznajomych, aby się zatrzymali? Czy będą się dobrze bawić? Aktor, który ma zagrać przedstawienie w teatrze wie, że publiczność już na niego czeka. Na ulicy, musi najpierw zaprosić ludzi, aby zostali. Sprawić, że będą chcieli zobaczyć więcej. Zachęcamy do aktywnego udziału w przedstawieniach i rozmów z artystami.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Nie ma barierek i krzeseł, więc warto zabrać ze sobą karimatę, aby wygodnie obejrzeć przedstawienia. Pamiętajcie, że dla artystów ulicznych wynagrodzeniem jest to, co otrzymają od publiczności, Nie zapomnijcie wynagrodzić ich pieniędzmi, owacjami czy chociaż uśmiechem. Im więcej dacie im energii, tym więcej otrzymacie jej od nich.

Naszym celem jest stworzenie inspirującej atmosfery, dlatego zachęcamy artystów do współpracy, wymiany doświadczeń i wspólnych występów. Uwielbiamy te spontaniczne pokazy, którymi nieustannie nas zaskakują. Lokalnych artystów zachęcamy, aby dołączyli do jam session w klubie festiwalowym.

Pomysłodawcą Festiwalu był Romuald Popłonyk. Jako człowiek-orkiestra występował na ulicach całego świata. W 1997 po raz pierwszy zaprosił artystów ulicznych do Polski. BuskerBus jest pierwszym tego typu wydarzeniem w Polsce.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej www.buskerbus.com. Znajdziecie nas także Facebooku i Instagramie: @buskerbusfestival. Link do wydarzenia. Zachęcamy do robienia zdjęć. Jeśli przyślecie je do nas na adres margarita@buskerbus.com, chętnie umieścimy je w specjalnym albumie na Facebooku. I Ty możesz zostać reporterem!

Serdecznie zapraszamy!

Zielonogórski Ośrodek Kultury oraz Małgorzata Węglarz, dyrektor Festiwalu BuskerBus

Kontakt: margarita@buskerbus.com

 

Lista wykonawców:

Boris Voutsinos’ Portable One Seater Orchestra (Muzyka: Blues, Grecja)
Chabela Poderosa (Komedia, Austria)
CHISHA (Balony, Japonia)
Georg Viktor Emmanuel (Muzyka: Beatbox, Austria)
Henrik Jespersen/Ricardo Rósh (Muzyka: trance, etniczna, Dania/ Meksyk)
Ian Deadly (Komedia, żonglerka, Wielka Brytania)
IgnisDraconis.vienna (Pokaz ognia, Austria)
Marta i Su (Żonglerka, Polska)
Matthias (Rolla bolla, Nowa Zelandia)
Maurizio Presidente! (Muzyka: swing, reggae, Afro-latin, Francja/ Włochy/ Portugalia)
MiMi orientalmermaid (Pokaz ognia, Japonia)
Pan Ząbek (Magia, Polska)
Philip (Muzyka: operetka, Wielka Brytania)
Remi & the road (Muzyka: folk, country, indie rock, Grecja)
Ruach (Muzyka: żydowska, Polska)
Santos Circus Show (Cyrk, Wenezuela)
Soldiers Crew (Breakdance, Węgry)
Studium Instrumentów Etnicznych Polska (Muzyka: psychofolk, instrumenty etniczne, Polska)
Sylvain (Żonglerka, Francja)
Trattofon (Cyrk/ pokaz dla dzieci, Szwecja)
Tribal Fusion gypsy dancer Lucy (Taniec brzucha, Czechy)
Umami Dancetheatre (Teatr tańca, Francja/ Hiszpania)
Zaktakular (Koło Cyra, Nowa Zelandia)

 

22 sierpnia, wtorek

1200 – 2100  Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus Zielona Góra 2017 – prezentacje artystów ulicznych
deptak

2000  Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus Zielona Góra 2017 – klub festiwalowy
Klub Piekarnia Cichej Kobiety

 

23 sierpnia, środa

1200 – 2100  Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus Zielona Góra 2017 – prezentacje artystów ulicznych
deptak

2000  Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus Zielona Góra 2017 – klub festiwalowy
Klub Piekarnia Cichej Kobiety

W ramach LMW imprezę realizuje:
Klub Piekarnia Cichej Kobiety

Miejsce realizacji imprezy:
Klub Piekarnia Cichej Kobiety, ul. Fabryczna 13

 

7 lipca, piątek

2000  Koncert zespołu Dikanda

wykonanie: Anna Witczak-Czerniawska (śpiew, akordeon), Andrzej Jarząbek Fiś (skrzypce, śpiew), Katarzyna Bogusz (śpiew), Daniel Kaczmarczyk (bębny), Piotr Rejdak (gitara), Grzegorz Kolbrecki (kontrabas), Szymon Bobrowski (trąbka)

 

 

DIKANDA to uznany szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym zespół grający world music. W swojej twórczości Dikanda stawia na autentyczność stylu – poszukuje nowych nurtów i większość utworów jest oryginalnymi kompozycjami. Muzyczne inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu – od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan, Białoruś po Indie. W ich utworach można usłyszeć głównie brzmienia bałkańskie i cygańskie. Zespół istnieje od 1997 r. Dikanda ma w swoim dorobku 7 płyt – w tym DVD Live nagrywane w zakopiańskim Teatrze Witkacego; setki koncertów (głównie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, ale również w Rosji, Indiach oraz w USA), zdobyli także liczne nagrody – w tym „Płyta roku” niemieckiego czasopisma „Folker” przyznana w 2005 roku za „Usztijo”. Koncerty Dikandy to niezwykle emocjonalna podróż po etnicznych brzmieniach, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy, prawdziwych uczuć. Charakterystyczne dla Dikandy jest tworzenie nowych słów w tekstach utworów, w ten sposób powstał oryginalny język grupy – „dikandisz”. Najważniejszy w twórczości zespołu jest przekaz, który jest relacją między artystami a publicznością.

BILETY 10 i 20 zł

 

14 lipca, piątek

2000  Koncert zespołu Sama River Blues

Wykonanie: Robert Rosada (wokal, harmonijka, gitara akustyczna), Robert Zalesny (gitara), Marcin Borowski (gitara), Paweł Wawrzyniak (bas), Paweł Nowak (bębny)

Grupa Sama River Blues powstała w oparciu o dążenie Roberta Rosady (Borysa) do krzewienia i popularyzacji muzyki bluesowej inspirowanej takimi wykonawcami jak:  Krzak; Breakout; Dżem; Bob Dylan; B.B. King; Johny Mastro &Manams; The Red Devils.  Występy S.R.B. spotykają się z ogromnym zainteresowaniem. Ze sceny emanuje eksplozja dobrej zabawy, która udziela się publiczności. Humor sceniczny składu kapeli wprawi w zabawę nawet największych ignorantów muzycznych.

BILETY 15 i 20 zł

 

21 lipca, piątek

2000  Koncert Jack Moore & Łukasz Gorczyca

wykonanie: Łukasz Gorczyca (bass), Jack Moore (gitara), Arek Kłusowski (vocal), Jakub Szturm (gitara), Tomasz Maria Dominik (perkusja, loopy)

Jack Moore, to niezwykle utalentowany  24 letni gitarzysta, kompozytor. Na gitarze zaczął grać w wieku lat 15 pod wpływem swego legendarnego ojca, Garrego z którym przez wiele lat występował gościnnie na wielu koncertach i festiwalach na całym świecie. Na jednym z koncertów poznał Otisa Taylora z którym odbył trasę koncertową po Wielkiej Brytanii.

 

jack_moore_400

 

W lipcu 2011 wystąpił na Sunflower Jam w Royal Albert Hall uświetniając koncert Joe Bonamassy i Deep Purple!!! Został również zaproszony przez zespół Thinn Lizzy ( z krótym karierę zaczynał jegoojciec) do wspólnych występów  Jack występuje na stałe z zespołem Cassie Taylor oraz realizuje własne projekty muzyczne.

BILETY 10 i 20 zł

 

29 lipca, sobota

2000  Koncert zespołu Jam Band

wykonanie: Łukasz Łyczek Łyczkowski (vocal), Łukasz Łabędź Łabędzki (gitara), Grzegorz Johny Szkiela (gitara), Rafał Rafik Siwak (bas), Arek Lonek Jurusz (klawisze), Grzegorz Buffalo Kasperowicz (perkusja), Jacek Jaco Filipek (perkusionalia)

 

 

JAM BAND to projekt stworzony przez Łukasza ,,Łyczka” Łyczkowskiego znanego ze współpracy z wirtuozem gitary Leszkiem Cichońskim, 5 RANO czy SOLD MY SOUL wraz lubuskimi muzykami w celu upamiętnienia twórczości nieodżałowanego wokalisty zespołu Dżem – Ryszarda Riedla. 20 rocznica śmierci skłoniła JAM BAND do przygotowania koncertu, który traktuje przekrojowo całą karierę legendarnego artysty. Koncert ten jest swego rodzaju opowieścią o Ryszardzie Riedlu od młodych lat do tragicznego końca, piosenki przeplatane są anegdotami, ciekawostkami z barwnego życia wokalisty. Charyzma, zaangażowanie i niesamowity kontakt z publicznością sprawiają, że koncerty JAM przypominają występy za czasów Dżemu z Riedlem. A wszystko to podane w akustycznym sosie co nadaje szczególny klimat temu projektowi muzycznemu.

BILETY 10 i 15 zł

 

4 sierpnia, piątek

2000  Koncert zespołu Kraków Street Band

wykonanie: Łukasz Wiśniewski (vocal, harmonijka), Piotr Grząslewicz (banjo), Marcin Hilarowicz (gitara), Tomasz Kruk (gitara dobro), Miłosz Skwirut (kontrabas), Adam Partyka (perkusja), Szymon Klekowicki (puzon), Tomasz Drabik (saksofon), Wojtek Szela (trąbka)

 

 

Kraków Street Band jest unikalnym zespołem bluesowo-jazzowym tworzonym przez 8 profesjonalnych muzyków na co dzień działających w ramach innych projektów muzycznych. W słoneczne dni spotykają się na Krakowskim Rynku, by dawać energiczne występy, które powoli stają się nieodłącznym elementem krajobrazu miasta. Zespół zdobył popularność w połowie 2014 roku, docierając do finału polsatowskiego show Must Be The Music Tylko Muzyka, zbierając doskonałe opinie jury. W tym samym roku reprezentował Polskę w VI Międzynarodowym Festiwalu Zespołów Ulicznych Haizetara w Hiszpanii.

BILETY 10 i 20 zł

 

12 sierpnia, sobota

2000  Koncert zespołu Mrs Pollack
wykonanie: Jacek Polak (gitara, vocal), Grzegorz Polak (perkusja , bas, klawisze)

 

 

Mr. Pollack tworzą bracia Jacek (gitara) i Grzegorz Polakowie . Bracia Polak karierę muzyczną rozpoczynali u ojca Justyny Steczkowskiej, ucząc się śpiewu w prowadzonym przez niego chórze. Po kilkunastu latach założyli zespół rockowy i w roku 1990 nagrali swą pierwszą płytę QŃ. Na tej płycie Jacek Polak pokazał swój doskonały warsztat gitarowy i został uznany za jednego z najlepszych polskich gitarzystów. Od tego czasu zespół nagrał jeszcze kilka płyt, w tym – ku zaskoczeniu swych fanów – jedną płytę zawierającą utwory muzyki poważnej w aranżacji rockowej („Air on 6 strings”, rok 2000, utwory m.in. Beethovena, Mozarta, Bacha, Rimskiego-Korsakova – bardzo popularny „Lot trzmiela”). Zespół koncertował z powodzeniem na całym świecie, zaś jego muzycy zbierali indywidualne nagrody w konkursach i przeglądach instrumentalistów. Jacek w roku 1997 został uznany w Polsce za „Nową nadzieję gitary” w plebiscycie organizowanym przez wiodący fachowy magazyn „Gitara i Bas”, a w roku 2002 został uhonorowany w USA nagrodą „Największy nieodkryty talent gitarowy”. Grzegorz w roku 2011 zajął 3. miejsce na międzynarodowym festiwalu perkusyjnym „Drum Off”, organizowanym przez Melody House Musical Instruments.

BILETY 10 i 15 zł

 

18 sierpnia, piątek

2000  Koncert zespołu Makar & Children Of The Corn

wykonanie: Andrzej „Makar” Makarewicz (gitary, wokal), Grzegorz „GRZ” Świerk (bas), Kamil Olesiński (perkusja)

 

 

Andrzej Makar Makarewicz to współzałożyciel legendarnego zespołu Seven B. w 1990 roku. Laureat Rawa Blues 2002, bluesowy zespół roku 2003, bluesowa płyta roku 2003-rocktails, siódme miejsce na liście przebojów w radio Dublin, trzy tygodnie w pierwszej dziesiątce Radio Oregon(USA). Założyciel Bum Bum Brothers-album Daizy 2006- wydany własnym sumptem i sprzedawany tylko na koncertach, 2007-2010 Heavy Hores Show (Wielka Brytania) – albumy – Wether for Howling Dogs, Live Dexters. Koncerty na wyspach brytyjskich. 2011-2013 współpraca z Gienek Loska Band. 2011- laureat złotej płyty

BILETY 15 zł i 10 zł

 

25 sierpnia, piątek

2000  Koncert zespołu Hot Tamales

wykonanie: Eliza Sicińska (wokal), Piotr Kozub (gitara akustyczna, wokal), Łukasz Pietrzak (harmonijka ustna, wokal)

 

 

Już podczas pierwszego koncertu w styczniu 2015 roku zespół zachwycił publikę i zyskał wiernych fanów. W tak krótkim czasie Tamale stali się jedną z najchętniej słuchanych i najbardziej docenianych formacji młodego brzmienia akustycznego w Polsce. Błyskawicznie stali się ulubieńcami publiczności takich festiwali jak Rawa Blues, Jesień z Bluesem, Bluesroads czy Solo Życia. Po półtorarocznej działalności wydali swoją debiutancką, w całości autorską płytę, która prezentowana była w wielu audycjach radiowych, m. in. Programie III Polskiego Radia w audycji Piotra Barona. Mając za sobą liczne nagrody, zarówno indywidualne jak i zespołowe, prezentują autorskie spojrzenie na blues, jazz czy gospel. Jednocześnie starają się nie wpaść w żadną z tych szuflad, chwytając za serce pięknymi piosenkami i ujmującą liryką, znajdując w swojej muzyce czas na wiele rodzajów emocji.

BILETY 10 i 15 zł

W ramach LMW imprezę:
Zielonogórskie Towarzystwo Śpiewacze Cantores

Miejsce realizacji imprezy:
Kościół Ewangelicki, ul. Kazimierza Wielkiego 11

Bilety:
w cenie 20

zł normalny i 10 zł ulgowy do kupienia przed koncertem
młodzież szkolna wstęp wolny

 

 

6 sierpnia, niedziela

1900  Koncert inauguracyjny. Claudio Monteverdi w 450 rocznicę urodzin
wykonanie: Cappella Viridimontana, Jerzy Markiewicz (dyrygent)

 

 

13 sierpnia, niedziela

1900  Koncert kameralny. W poszukiwaniu piękna
wykonanie: Martyna Jankowska (wiolonczela), Joanna Klisowska (sopran), Michał Markuszewski (organy, pozytyw)

 

 

20 sierpnia, niedziela

1900  Koncert kameralny. Dźwięki szkłem malowane
wykonanie: Glass Duo: Anna Szafraniec, Arkadiusz Szafraniec

 

 

27 sierpnia, niedziela

1900  Koncert finałowy. Wieczór zielonogórski
wykonanie: Maria Banaszkiewicz-Bryła (klawesyn), Amelia Maszońska (skrzypce)

W ramach lata LMW imprezę realizuje:
Stowarzyszenie Orkiestra Dęta „Zastal”

Miejsce realizacji imprezy:
Deptak

 

16 lipca, niedziela

1700  Koncert Orkiestry Dętej Zastal

Historia orkiestry od początku jej istnienia jest związana z Zaodrzańskim Zakładem Budowy Mostów i Wagonów „Wagmo”, który zaangażował 23 lutego 1947 roku Michała Kobaka i zlecił mu stworzenie orkiestry. Orkiestry jest też ściśle związana z wydarzeniami powojennej Polski, a przede wszystkim Zielonej Góry. Już 22 lipca 1947 roku ulicami Zielonej Góry po raz pierwszy przemaszerowała orkiestra „Wagmo” składająca się wtedy z 18 członków. W 1949 roku orkiestra dała 106 koncertów w mieście i na wsiach powiatu. Weterani zespołu wspominają, że przez cały rok nie mieli ani jednej wolnej niedzieli. Od początków istnienia orkiestra dęta „Zastal” uświetnia swoją grą Ingresy Biskupie, procesje Bożego Ciała, nabożeństwa, odpusty i festyny parafialne. Bierze udział w licznych konkursach i przeglądach. Wysokie poczucie społecznego obowiązku charakteryzuje członków orkiestry do dzisiaj. W maju 2002 roku orkiestra zajęła 2 miejsce podczas Lubuskiego Festiwalu Orkiestr Dętych w Sulęcinie.

Orkiestra Dęta Zastal w tym rok obchodzi jubileusz 70-lecia.

 

30 lipca, niedziela

1700  Koncert Orkiestry Dętej Zastal

5 sierpnia, godz. 16.00 – Trio Red Conection
przed budynkiem Filharmonii

 

 

Artyści są solistami Filharmonii Zielonogórskiej im.Tadeusza Bairda; udzielają się również w międzynarodowych projektach orkiestrowych, kameralnych, solowych, pedagogicznych i organizacyjnych.
Różnorodne doświadczenia artystyczne pozwalają im z powodzeniem prezentować muzykę wielu stylów i epok (od baroku do współczesności), a z pomocą założonego przez nich Stowarzyszenia Artystów „Zdolni do Wszystkiego” proponują ciekawe projekty (od edukacyjnych, przez muzykę poszczególnych narodów np: niemiecką, włoską, francuską do polskiej muzyki współczesnej.

12 sierpnia, godz. 16.00 – Lubuski Kwartet Filharmonii Zielonogórskiej
przed budynkiem Filharmonii

Kwartet Lubuski ma na swoim koncie wiele koncertów w kraju i zagranicą . Muzykowali również w ramach festiwali muzycznych i uświetniali swoimi występami wiele uroczystości. W repertuarze zespołu, który stale wzbogacany jest o nowe pozycje, znajdują się zarówno utwory muzyki klasycznej, jak i filmowej oraz standardy muzyki rozrywkowej.

 

25 sierpnia, godz. 16.00 – Jakub Kotowski, Edward Piniuta, Janusz Lewandowski, Dariusz Cetner
przed budynkiem Filharmonii

 

26 sierpnia, godz. 16.00 – Dubai Dixie Band
przed budynkiem Filharmonii

Dubai Dixie Band to pięcioosobowa grupa muzyków, grających jazz w tradycyjnym stylu nowoorleańskim. Zespół powstał w 2007 r. w związku z trasą koncertową w Dubaiu, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
DDB to muzycy Filharmonii Zielonogórskiej współpracujący z wieloma formacjami i solistami polskiej oraz międzynarodowej sceny jazzowej (m.in. Alex Band, Big-band Uniwersytetu Zielonogórskiego, Urszula Dudziak, Ewa Uryga, Piotr Baron, Maciej Sikała, Priscilla Jones).
Repertuar zespołu zawiera standardy muzyki dixielandowej wykonywane przez takich muzyków jak Louis Armstrong, Joe King Olivier czy Edward „Kid” Odry.

 

 

30 sierpnia, godz. 19.00 – Uroczysty koncert symfoniczny z okazji odsłonięcia pomnika św. Urbana i otwarcia placu
przed budynkiem Filharmonii

W ramach LMW imprezę realizuje:
Stowarzyszenie Zielonogórskie Zagłębie Kabaretowe

Miejsce realizacji imprezy:
Podwórko Galerii u Jadźki, ul. Żeromskiego 12

 

1 lipca, sobota

1900  Potańcówka z zespołem Samowar

 

8 lipca, sobota

1300 – 1600  Tańcz! Tańcz! Tańcz! spotkanie z zielonogórskimi grupami i szkołami tańca

15 lipca, sobota

1300 – 1600  Tańcz! Tańcz! Tańcz! spotkanie z zielonogórskimi grupami i szkołami tańca

 

22 lipca, sobota

1300 – 1600  Tańcz! Tańcz! Tańcz! spotkanie z zielonogórskimi grupami i szkołami tańca

 

29 lipca, sobota

1300 – 1600  Tańcz! Tańcz! Tańcz! spotkanie z zielonogórskimi grupami i szkołami tańca

 

5 sierpnia, sobota

1900  Ryczytal Paraliryczny muzyczny program kabaretowy

„Ryczytal paraliryczny” to koncert liryczno-humorystyczny stworzony na podstawie montażu słowno-muzycznego zbliżonego do klasycznego recitalu autorskiego. Bawimy się tą konwencją, wzruszając, śmiesząc, skłaniając do refleksji. Mówimy poważnie o życiu, potem naigrawamy się z jego naiwności, by na koniec wzruszyć tekstem osobistym. Śmieszymy, tumanimy, bawimy i wzruszamy, bywa, że do łez. Twory piosenkowe przeplatamy dialogiem ze sobą nawzajem, z publicznością, albo z… Wszechobecnym Bytem. Piosenki liryczne i sentymentalne obok radosnych wygłupów tworzą całość związaną żywym słowem. Nie zdarza się dwa razy takie samo wykonanie tego koncertu. Winą może być słaba pamięć wykonawców 🙂

Uwaga: To nie jest spektakl dla wszystkich!!! Wszyscy się nie zmieszczą w kameralnych salach… Ale próbujcie, próbujcie… Jeden z widzów po obejrzeniu naszego występu napisał: „Ryczytal Paraliryczny, jest alternatywą w natłoku produkcji wykorzystujących głupawość dla wywołania pustego śmiechu. To program zabawny, ale wzbudzający refleksje. Lekki, ale w sposób nie uwłaczający inteligencji publiczności, która nierzadko staje się wyraźnym uczestnikiem spotkania, a nie tylko jego biernym odbiorcą.”

 

12 sierpnia, sobota

1300 – 1600  Tańcz! Tańcz! Tańcz! spotkanie z zielonogórskimi grupami i szkołami tańca

 

19 sierpnia, sobota

1300 – 1600  Tańcz! Tańcz! Tańcz! spotkanie z zielonogórskimi grupami i szkołami tańca

 

31 sierpnia, czwartek

1800  Nie tylko kabaret prezentacja Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego
1900  Potańcówka z DJ Envee (Niewinni Czarodzieje)

Przedstawić go jako jednego z najbardziej cenionych w Polsce producentów to absolutne minimum. Maciej Goliński aka Envee to dj, muzyk i współtwórca uznanego w kraju jak również za granicą, kolektywu dj`skiego i grupy producenckiej Niewinni Czarodzieje (Innocent Sorcerers) działającej od 2003 roku. Niezwykle pozytywna i barwna osobowość polskiej sceny klubowej. Od lat czaruje wysmakowanymi, eklektycznymi setami spod znaku HQ, dalekimi od komercyjnych brzmień. Muzyka wszystkich czasów- od najświeższej po tą chrupiącą winylową historią. Muzyka wszystkich rejonów świata. Rytmy miasta i dżungli wpisują się w jego swoistą wizytówkę.

W ramach LMW imprezę realizuje:
Lubuskie Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych

Miejsce zbiórki:
Plac Bohaterów Westerplatte

 

 

5 lipca, środa

1100 – 1300  Zabytki sakralne Zielonej Góry

spacer z przewodnikiem Janem Frydrykiem
(miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 1045)

 

12 lipca, środa

1100 – 1300  Perełki kulturalne Zielonej Góry
(miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 1045)

 

19 lipca, środa

1700 – 1900  Szlakiem zielonogórskich Bachusików
(miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 1645)

 

26 lipca, środa

1700 – 1900  Zielona Góra dla najmłodszych
spacer z przewodnikiem Małgorzatą Wnorowską
(miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 1645)

 

2 sierpnia, środa

1700 – 1900  Szlakiem powojennych zmian w centrum Zielonej Góry
spacer z przewodnikiem Januszem Kapałą
(miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 1645)

 

9 sierpnia, środa

1100 – 1300  Atrakcje przyrodnicze Zielonej Góry
spacer z przewodnikiem Grażyną Kulczycką
(miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 1145)

 

16 sierpnia, środa

1100 – 1300  Zielonogórskie ABC – co koniecznie trzeba zobaczyć
spacer z przewodnikiem Benedyktem Szafrańskim
(miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 1145)

 

23 sierpnia, środa

1900 – 2100  Nocny Pitawal zielonogórski czyli kryminalne zagadki miasta
spacer z przewodnikiem Cezarym Jakubaszkiem
(miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 1845)

Imprezę w ramach LMW realizuje:
Lubuska Fundacja Judaica

Miejsce realizacji imprezy:
Galeria Pro Arte, Stary Rynek 2

 

18 lipca, wtorek

2000  Koncert pieśni żydowskich w wykonaniu Cindy Paley

 

Od ponad 20 lat Cindy Paley, atystka i pedagog muzyczny niesie radość poprzez muzykę żydowską w całej Ameryce Północnej. Łączy edukację z rozrywką nauczając żydowskich wartości i tradycji. Wzbogaca życie narzędziami, dzięki którym rozumiemy, że to co najlepsze w naszym dziedzictwie, będzie trwało. Od 1977 roku Cindy pracuje jako pedagog muzyczny w Valley Beth Shalom w Encino, w Kaliforni. Oprócz pracy pedagogicznej i koncertów Cindy jest kantorką i prowadzi niekonwencjonalne serwisy dla kobiet. Mieszka w L.A. z mężem i trójką cudownych dzieci.

 

W ramach LMW imprezę raealizuje:
Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii. Oddział w Zielonej Górze

Miejsce realizacji:
Wzgórza Winne przy Palmiarni Zielonogórskiej

 

 

29 lipca, sobota

2130 – 2300  Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego

warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo

 

30 lipca, niedziela

2130 – 2300  Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego

warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo

 

31 lipca, poniedziałek

2130 – 2300  Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego

warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo

 

28 sierpnia, poniedziałek

2030 – 2200  Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego

warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo

 

29 sierpnia, wtorek

2030 – 2200  Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego

warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo

 

30 sierpnia, środa

2030 – 2200  Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego

warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo

Imprezę w ramach LMW realizuje:
Towarzystwo Miłośników Zielonej Góry Winnica

Miejsce realizacji:
Muzeum Ziemi Lubuskiej, ul. Niepodległości 15

12 lipca, środa

1700  Malowidła wystawa prac rysunku i malarstwa Jacka Frąckiewicza – wernisaż

Wystawa potrwa do 20 sierpnia

 

Jacek Frąckiewicz
Urodzony 4 stycznia 1964 r. w Sędziejowicach. Studia (1984 – 90) na Wydziale Artystycznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie (obecnie Akademia im. Jana Długosza). Dyplom z wyróżnieniem (1990 r.) z grafiki warsztatowej prof. G. Banaszkiewicz, Prof. R. Osadczy. Malarz, grafik, ilustrator. Uczestniczył w ponad 750 wystawach zbiorowych malarstwa, grafiki, ilustracji i rysunku satyrycznego na całym świecie.

120 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą m. in.:

Galeria „Daberitz”- Bergisch Gladbach, Niemcy; Galerie Zentrum- Wiedeń, Austria; Galerie Am Gestade 7, Instytut Polski- Wiedeń, Austria; Galerie „Wein und Kunstgenuss“- Berlin, Niemcy; Galeria Artystów Twórców Ukrainy Im. M. Bojczuka- Tarnopol, Ukraina; Palazzo Blumenstihl, Instytut Polski- Rzym, Włochy; Kirchegalerie- Wilchelmsaue, Niemcy; Finanshuset F.H. Atelier- Stockholm, Szwecja; Galerie „Schloss” und Melsene Studio- Jever, Niemcy; Konzervatorska galeria – Split, Chorwacja; Gallery Cultural Center- Krusevac, Serbia i Czarnogóra; Gradski Muzej- Omis, Chorwacja; Galeria Instytutu Polskiego- Sztokholm, Szwecja; Galerie Art Of Mind – Aarhus, Dania; Klein Rathausgalerie-Odenthal, Niemcy; Spomenik Galebova Krila-Podgora, Chorwacja

98 nagród i wyróżnień w kraju i za granicą, m. in.:
Legnica ’90, ’91, ’92, ’98, Bahia (Brazylia) 2001; Krusevac (Serbia) 2003 • Blato (Chorwacja) 2003; Tulcea (Rumunia) 2004; Niemodlin 2004, 2005; Pekin (Chiny) 2005, 2006, 2007; Damascus (Syria) 2005, 2006, 2008; Presov (Słowacja) 2006, 2010, 2011, 2012; Kożuchów 2005, 2006, 2007; Porto (Portugalia) 2007; Łódź 2007; Belgrad (Serbia) 2008; Jiaxing (Chiny) 2008; Płowdiw (Bułgaria) 2009; Zielona Góra 2009, 2010; Tabriz (Iran) 2007; Solin(Choracja) 2009, 2007; Bucharest(Rumunia) 2011; Hlohovec(Słowacja) 2012; Hajfa(Izrael) 2012; Stypendium MkiS(1997/98)

Liczne publikacje m. in.:
Szpilki, Gazeta Częstochowska, Przegląd, Wprost, Wiadomości Kulturalne, Polityka, Dialog (Bonn), Wiener Journal (Wiedeń), Jazzi Magazine, Charaktery, Dedete (Hawana), Korzar (Presov), Mida (Warszawa).

W ramach LMW imprezę realizuje:
Związek Nauczycielstwa Polskiego

Miejsce realizacji:
deptak

 

12 lipca, środa

1200  Wystawa plenerowa Związku Nauczycielstwa Polskiego i grupy plastycznej Babie Lato

 

W ramach LMW imprezę realizuje:
Impresariat Artystyczny „Patos”

Miejsce realizacji:
Amfiteatr im. Anny German, ul. Festiwalowa 3

 

5 sierpnia, sobota

1930  IX Zielonogórska Noc Kabaretowa czyli Kabaretobranie 2017
IMPREZA BILETOWANA

Imprezę w ramach LMW realizuje:
Stowarzyszenie Bachus Classic Orchestra

Miejsce realizacji imprezy:
Plac Bohaterów

 

 

19 sierpnia, sobota

2100  Letnie Wieczory przy fontannie

Bachus Classic Orchestra
w programie: muzyka i taniec z towarzyszeniem iluminacji świetlnej

1600  Spotkanie solenizantek i ich przyjaciół oraz recital Agaty Miedzińskiej
Lubuski Teatr

 

Imprezę w ramach LMW realizuje:
Centrum Nauki Keplera

Miejsce realizacji imprezy:
Parking przy Centrum Przyrodniczym, ul. Jarosława Dąbrowskiego 14

 

22 lipca, sobota

1200 – 1900  II Piknik Naukowy „Z Ziemi do gwiazd”

 

Piknik Centrum Nauki Keplera to zróżnicowane aktywności w pięciu strefach tematycznych i dwóch dodatkowych strefach specjalnych: Relaksu i Partnerów. Sferyczne kopuły stanowić będą oprawę tego wydarzenia. Strefy tematyczne będą nawiązywały do planety Ziemia i Kosmosu.

 

Strefa Atmosfery i Przestrzeni Kosmicznej – przyrodnicy z Centrum Przyrodniczego przedstawią problem zanieczyszczenia powietrza i wyjaśnią na czym polega skala porostowa. Wspólnie z uczestnikami będziemy budować ekologiczne pojazdy robotyczne. Opowiemy jak tworzą się chmury i powstają burze i zilustrujemy to ciekawymi eksperymentami

Strefa Planet – pod sferyczną kopułą o powierzchni 75 m2 stworzymy Mobilne Planetarium, w którym odbędziemy wirtualną podróż do odległych planet. Uzupełnieniem będą teleskopy, które stworzą piknikowe Obserwatorium Astronomiczne.

Strefa Litosfery i Meteorytów – nauczymy się rozpoznawać skały i minerały budujące naszą litosferę i dowiemy się, co je różni od meteorytów. Przedstawimy kolekcję skał oraz meteorytów. Opowiemy z jakim sprzętem wyrusza się na poszukiwanie ziemskich skał, a co pozwoli nam znaleźć meteoryty. Dowiemy się jak chronić powierzchnię naszej planety i dlaczego czasami staje się ona nieprzyjazna. Przedstawimy doświadczenia ilustrujące powstawanie tornad, wulkanów, tsunami i innych ciekawych zjawisk.

Strefa Hydrosfery – przedstawimy szereg pokazów i doświadczeń w oparciu o wykorzystanie wody. Wykonamy badanie jakości wody i przedstawimy jej znaczenie na Ziemi. Wyjaśnimy czym są Wyspy Śmieci na Pacyfiku. Zbudujemy wspólnie turbinę i zobrazujemy możliwości wykorzystania energii wody.

Strefa Biosfery i Wszechświata – w tej strefie przedstawimy problemy związane z zachowaniem bioróżnorodności naszej planety i odniesiemy to do aktualnego stanu wiedzy kosmologicznej. Dzięki współpracy z Uniwersytetem Zielonogórskim oraz naszymi partnerami, będziemy mieli okazję poznać najciekawsze ekosystemy na Ziemi, działania na rzecz ochrony środowiska i zachowania unikalnych siedlisk oraz dowiemy się o najnowszych odkryciach astronomów.

Elementem łączącym działanie wszystkich stref tematycznych będzie gra, której przyświecać będzie idea naszego hasła przewodniego: „Z Ziemi do gwiazd”. Wielka planszówka będzie drogą z wnętrza Ziemi do Słońca. Będziemy wspólnie odkrywać tajniki wszystkich sfer Ziemi, oraz naszej najbliższej gwiazdy. Pytania o zróżnicowanym stopniu trudności oraz element rywalizacji będą dodatkową atrakcją gwarantująca dobrą zabawę.

Dodatkowe strefy specjalne:

Strefa Relaksu – w specjalnie przygotowanym miejscu, wyposażonym w leżaki gdzie będzie można odpocząć, uruchomimy punkt konsultacyjny dotyczący zagadnień odnoszących się do zdrowego stylu życia oraz obliczymy własne BMI.

Strefa Partnerów – w tym miejscu znajdą się nasi Partnerzy – przedstawiciele firm i instytucji wspierających nas w organizacji wydarzenia.

PRZEZ CAŁY CZAS TRWANIA PIKNIKU BĘDZIE MOŻLIWOŚC NIEODPŁATNEGO ZWIEDZANIA CENTRUM NAUKI KEPLERA – CENTRUM PRZYRODNICZEGO.

STREFA 01 – Strefa Atmosfery i Przestrzeni Kosmicznej

Namiot sferyczny (parking II)

(Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze)

 

Godzina

Nazwa zadania

12:00 – 12:15

OTWARCIE PIKNIKU

12:15 – 13:00

13:25 – 14:15

14:40 – 15:20

15:45 – 16:35

17:00 – 17:50

Mobilne laboratorium – obserwacja porostów z wykorzystaniem binokularów.
Skala porostowa

Jaki to ptak – rozpoznawanie ptaków z pomocą aplikacji interaktywnej

Mali lotnicy – obserwacje skrzydeł owadów z wykorzystaniem binokularów

13:00 – 13:25

14:15 – 14:40

15:20 – 15:45

16:35 – 17:00

17:50 – 18:15

Pokazy doświadczeń –

Naładowana atmosfera – plazma i pioruny (Generator Van de Graaffa)

Powstawanie chmur

Odlotowe eksperymenty

18:15 – 19:00

Mobilne laboratorium – obserwacja porostów z wykorzystaniem binokularów.
Skala porostowa

Jaki to ptak – rozpoznawanie ptaków z pomocą aplikacji interaktywnej

Mali lotnicy – obserwacje skrzydeł owadów z wykorzystaniem binokularów

 

Namioty piknikowe

 

Godzina

Nazwa zadania

Prowadzący

12:00 – 12:15

OTWARCIE PIKNIKU

 

12:15 – 19.00

Zdobywamy przestworza

PARTNERZY

Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki (SNaFi)

DedalSat

12:15 – 19.00

Poznajemy drony

„Zostań odkrywcą GPS z Hertz Systems”

PARTNER

Hertz Systems

12:15 – 19.00

Budujemy latawce – warsztaty

Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus

12:15 – 19.00

Historia podboju kosmosu – wystawa

Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus

 

STREFA 02 – Strefa Planet

Namiot sferyczny i parking II

(Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus)

 

Godzina

Nazwa zadania

12:00 – 12:15

OTWARCIE PIKNIKU

12:15 – 19.00

Pokazy w mobilnym Planetarium

– na każdy sens może wejść max. 25 osób, (seans trwa ok. 30 minut);

– godziny wejść: 12:30, 13:00, 13:30,14:00, 14:30, 16:00, 16:30, 17:00, 17:30, 18:00

12:15 – 19.00

Piknikowe Obserwatorium Astronomiczne – teleskopy

 

STREFA 03 – Strefa Litosfery i Meteorytów

Namioty piknikowe (parking II)

(Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze)

 

Godzina

Nazwa zadania

12:00 – 12:15

OTWARCIE PIKNIKU

12:15 – 12:40

13:00 – 13:40

14:00 – 14:40

15:00 – 15:40

16:00 – 16:40

17:00 – 17:40

18:00 – 18:40

Mobilne laboratorium – mikroskopowe i makroskopowe rozpoznawanie skał

Tornado wodne i tsunami – pokazy

12:40 – 13:00

14:40 – 15:00

16:40 – 17:00

18:40 – 19:00

Pokazy doświadczeń – ozoboty

13:40 – 14:00

15:40 – 16:00

17:40 – 18:00

Pokazy doświadczeń – wybuch wulkanu i ogniste tornado

 

Namioty piknikowe

Godzina Nazwa zadania Prowadzący
12:00 – 12:15 OTWARCIE PIKNIKU  
12:15 – 19.00 Poznajemy meteoryty – stanowisko poszukiwań meteorytów Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus
12:15 – 19.00 Pedosfera, czyli gleba – pokazy doświadczeń

PARTNER

Instytut inżynierii Środowiska UZ

STREFA 04 – Strefa Hydrosfery

Namiot sferyczny (parking II)

(Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze)

Godzina Nazwa zadania
12:00 – 12:15 OTWARCIE PIKNIKU
12:15 – 19:00

NAMIOT PIKNIKOWY

Makey Makey, wodne dźwięki, wodny świat – kolorowanki PicQuick

12:15 – 12:35

13:30 – 13:50

14:45 – 15:05

15:50 – 16:10

17:05 – 17:25

18:20 – 18:40

Doświadczenia z użyciem suchego lodu

12:40 – 13:00

13:55 – 14:15

15:10 – 15:20

16:15 – 16:35

17:30 – 17:50

18:45 – 19:00

Pokazy doświadczeń

13:05 – 13:25

14:20 – 14:40

15:25 – 15:45

16:40 – 17:00

17:55 – 18:15

Warsztaty – budujemy turbinę wodną

STREFA 05 – Strefa Biosfery i Wszechświata

(Sala w CNK-CP i kącik eksperta w Strefie Relaksu)

Godzina Nazwa zadania Prelegent
12.00 – 12.15 OTWARCIE PIKNIKU  
12.15 – 12.45

Prezentacja 1

„Życie nie z tej ziemi – czyli o poszukiwaniach życia pozaziemskiego – zarówno w Układzie Słonecznym, jak i poza nim”

dr Wojciech Lewandowski, Instytut Astronomii im. prof. Janusza Gila UZ

12.45 – 13.30

14.00 – 14.45

15.15 – 16.00

16.30 – 17.15

17.45 – 18.30

 

 

ZWIEDZANIE CP

 
13:30 – 14.00

Prezentacja 2

„Gatunki ginące – płazy i gady”

mgr Magdalena Wieczorek

Wydział Nauk Biologicznych UZ

14:45 – 15.15

Prezentacja 3

„Jak zegary atomowe wpływają na nasze życie”

dr Jarosław Rutkowski

Hertz Systems

16.00 – 16.30

Prezentacja 4

„Drzewa – zielone płuca naszej planety”

 

dr Krystyna Walińska

Wydział Nauk Biologicznych UZ

CNK-CP

17:15 – 17.45

Prezentacja 5

„Najważniejsze jest nie widoczne dla oczu
– o czarnych dziurach i ich wpływie na czasoprzestrzeń”

mgr Mateusz Wiśniewicz

Instytut Astronomii im. prof. Janusza Gila UZ

CNK-PW

Prezentacja – 0,5 h

Kącik eksperta – 45 min. (do 19.00)

STREFA PARTNERÓW

Namioty piknikowe (parking I)

Godzina Partner
12:00 – 12:15 OTWARCIE PIKNIKU
12:15 – 19.00 Akademicki Związek Motorowy WM UZ
12:15 – 19.00

PGNiG SA, oddział w Zielonej Górze;

losowanie nagród konkursowych: 13:30, 15:30, 17:30

12:15 – 19.00 Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Zielonej Górze
12:15 – 19.00 Elektrociepłownia „Zielona Góra” S.A.
12.15 – 19.00 Toyota Zielona Góra
12.15 – 19.00 Kreatywne i pożyteczne. Pracownia
12.15 – 19.00 Ośrodek Rehabilitacji dla Zwierząt Dziko Żyjących
12.15 – 19.00 Manufaktura Smaków
12.15 –19.00 Fundacja Doktor Clown
12:15 – 19.00 Akademia TurboKids. pl

STREFA RELAKSU (parking II)

 

Godzina

Nazwa zadania

Prowadzący

12:00 – 12:15

OTWARCIE PIKNIKU

 

12.15 – 19.00

Strefa sportu

PARTNER Falubaziaki

12.15 – 19.00

Strefa sportu

PARTNER Łukasz Łukaszewski

Mistrz sportu

12.15 – 19.00

Obrazki piaskowe

PARTNER Radzińska Marta

12.15 – 19.00

Szalony naukowiec

PARTNER Clown Bodzio

12.15 –19.00

Magia kuchni molekularnej – pokazy kulinarne
z wykorzystaniem ciekłego azotu

Kwalifikacja NASA – analiza składu masy ciała
z wykorzystaniem profesjonalnego analizatora

PARTNER

Lubuski Ośrodek Innowacji
i Wdrożeń Agrotechnicznych
Sp. z o.o.

12.15 – 19.00

Wiem co jem – piramida pokarmowa

CNK-CP

12.15 – 19.00

Budowle z cegieł – ogranicza cię tylko wyobraźnia

PARTNER Ligatura

12.15 – 19.00

Magia trampolin

PARTNER Skokoloco

Imprezę w ramach LMW realizuje:

Fundacja LYADA

wstęp wolny

 

15 lipca, sobota

2000  Projekcja filmu
os. Łużyckie, przy Słonecznym Boisku

Zabierajcie ze sobą koce, ciasta, herbatę, lemoniadę, zrobimy wspólny piknik, poznamy się i w ciepły letni wieczór obejrzymy film. Jaki? Zagłosujcie na swój ulubiony film na Facebooku Fundacji LYADA.

 

12 sierpnia, sobota

2000  Projekcja filmu

Ogród Botaniczny Bajkowa Zagroda
ul. Botaniczna 50a
Zabierajcie ze sobą koce, ciasta, herbatę, lemoniadę, zrobimy wspólny piknik, poznamy się i w ciepły letni wieczór obejrzymy film. Jaki? Zagłosujcie na swój ulubiony film na Facebooku Fundacji LYADA
Imprezę w ramach LMW realizuje:
Urząd Miasta Zielona Góra
Miejsce realizacji:
Park „Zielony Przystanek” – przy ul. Lechitów i Nowej

 

29 lipca, sobota
12.00 – 16.00  Otwarcie Parku „Zielony Przystanek” w Zielonej Górze – piknik rodzinny

 

W sobotę 29 lipca zapraszamy na otwarcie parku „Zielony Przystanek” przy ul. Lechitów i Nowej w Zielonej Górze.  Główną atrakcją parku będzie wieża widokowa, z której można będzie obserwować korony drzew gdzie swoje legowiska ma wiele gatunków ptaków. W ramach inwestycji zostały wytyczone nowe ścieżki parkowe, zamontowano tablice i przyrodnicze urządzenia dydaktyczne oraz wybudowano altany ze stołami i ławkami. Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji dla dzieci i rodzin: wielkie dmuchańce, zajęcia przyrodnicze leśników, animacje dla dzieci ZGranej Rodziny, wspólne konkursy i zabawy, malowanie buziek, pokazy strażaków, słodkie poczęstunki. Na pikniku będzie kolorowo i atrakcyjnie – zapraszamy !!!
Wstęp wolny
 
 

Galerie zdjęć są dostępne do obejrzenia w naszym Archiwum.

Lato Muz Wszelakich 2017

Opis

W tym roku spotykamy się z Państwem już po raz czternasty. Lato Muz Wszelakich to największy, najdłuższy i skupiający ogromną ilość widzów cykl imprez w naszym mieście. Kilkadziesiąt wydarzeń i wykonawców, koncerty, recitale, spotkania z artystami wszelakimi. Zapraszamy do zapoznania się  z programem. Mamy nadzieję, że zobaczymy się z Wami tak licznie i w tym roku. Startujemy już 1 lipca!
 
Lato Muz Wszelakich nagrodzone w Warszawie Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej w konkursie na najlepszą imprezę turystyczną roku 2005, w 2006 roku wyróżniony w Konkursie Miast Polskich jako Miasto dla Turystów, a w 2013 roku nagrodzony Lubuską Perłą Turystyczną.

Program






Cykle imprez z opisami

Cykle imprez, czyli dla każdego coś dobrego

 

Wstęp wolny na większość imprez w ramach Lata Muz Wszelakich (z wyjątkiem oznaczonych w programie imprez biletowanych)

Imprezę w ramach LMW realizuje:
Zielonogórski Ośrodek Kultury

Miejsce realizacji:
Amfiteatr im. Anny German, ul. Festiwalowa 3

 

6 lipca, czwartek

19.00 Robert Moskwa – Dla Pań i Panów – recital

 
Robert Moskwa – aktor teatralny ,filmowy i telewizyjny, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Uczestniczył w pierwszej i szóstej edycji programu rozrywkowego Jak Oni śpiewają? emitowanego na antenie Telewizji Polsat. Od lat  występuje  w popularnym serialu nadawanym w programie 2 TVP  „M jak miłość” wcielając się w rolę doktora Artura Rogowskiego. Miłośnik sportu, zawodnik Reprezentacji Artystów Polskich w piłce nożnej .
 
 
Podczas recitalu artysty usłyszycie Państwo znane i lubiane polskie  przeboje w zupełnie nowych czasem zaskakujących aranżacjach. Artysta wykonuje m in. piosenki Wojciecha Młynarskiego , Marka Grechuty i zespołu Skaldowie .Robert  Moskwa  podczas swojego występu nawiązuje świetny kontakt z publicznością.
 
 
 

13 lipca, czwartek

19.00  Izabella Olejnik –  Nie odbierzesz mi radości – recital

 
Ten muzyczny monodram to podróż po światach nieuchwytnych, często niedotykalnych. Po światach marzeń, nadziei, kłamstw, zmyśleń, rozpaczy i bólu i wielkiej radości.
 
 
BELLA OLEJNIK to znakomita artystka scen polskich, filmu i TV. Znana jako Belka z Kabaretu Olgi Lipińskiej, ale także jako mama z serialu „7 życzeń”, Babcia Róża z dziecięcych programów TVP „Babcia Róża i Gryzelka” czy mistrzowskich epizodów w filmach Barei. Wychowanka słynnego teatru STS (Studencki Teatr Satyryków). Aktorka Teatru Rozmaitości, Dramatycznego, Komedia i Syrena w Warszawie.
 
CZESŁAW MAJEWSKI to wybitny pianista, kompozytor i aranżer muzyczny, osobowość Kabaretu Olgi Lipińskiej.
 
 
20 lipca, czwartek
19.00   Jerzy Połomski – Cała sala śpiewa z Nami – recital
 
W 2017 roku JERZY POŁOMSKI świętuje JUBILEUSZ 60-LECIA PRACY ARTYSTYCZNEJ!
 
W znakomitej formie, wciąż z powodzeniem koncertuje.  Niezmiennie popularny i kochany przez publiczność. Przez te wszystkie lata na estradzie nagrał kilkadziesiąt (!) płyt i wyśpiewał piosenki, które zna cała Polska. Podczas recitalu Jerzy Połomski przypomina swoje największe przeboje:  „Bo z dziewczynami”, „Daj”, „Cała sala śpiewa z nami”, „Nie zapomnisz nigdy”, „Kiedy znów zakwitną białe bzy”, „Moja miła, moja cicha”, „Błękitna chusteczka”, „Ta ostatnia niedziela”,  „Czy ty wiesz moja mała”, „Kodeks” i wiele innych.
 
 
Jerzy Połomski urodził się 18 września 1933 roku w Radomiu. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Aktorstwa uczył się u Stanisławy Perzanowskiej i Ireny Kwiatkowskiej, śpiewu u Marii Mokrzyckiej i Wandy Wermińskiej, interpretacji piosenek u Ludwika Sempolińskiego.
Jako aktor zadebiutował w 1957 roku w warszawskim teatrze Buffo. Następnie związany był z Teatrem Syrena. W 1957 r. dokonał pierwszych nagrań radiowych. Rok później zajął II miejsce w plebiscycie Polskiego Radia na najpopularniejszego polskiego piosenkarza. Szczyt popularności Jerzego Połomskiego przypadł na lata 60. i 70. Utwory Artysty wielokrotnie zdobywały tytuły piosenek miesiąca i roku w plebiscytach radiowych, prasowych i telewizyjnych oraz nagrody i wyróżnienia, m.in. II nagrodę na I Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Sopot ’61 (za „Woziwodę”),, wyróżnienie na KFPP Opole ’90 (za „Moją młodość”)
 

27 lipca, czwartek 

19.00 – Halina Benedyk – Mamy po 20 lat – recital

 
Halina Benedyk to piosenkarka, która w latach 80 podbiła serca Polaków – pokochana jako dziewczyna  z mocnym, wdzięcznym głosem, Na Festiwalu w Sopocie w 1984 roku śpiewając „Frontierę” z włoskim piosenkarzem Marco Antonelli’m, zdobyła 3-cią nagrodę w konkursie.
Swoim największym przebojem „Mamy po 20 lat” wyśpiewała, na Festiwalu w Opolu w 1987 roku, Nagrodę Publiczności – został on Piosenką Roku w 1 Programie Polskiego Radia. Tak została zapamiętana aż do dziś.
 
 
Kiedy Halina się pojawia, między widownią a sceną zanika bariera i wszyscy razem spędzają niezwykle przyjemnie czas. Nieodłączną częścią programu są rozmowy, żarty, a także wspólne śpiewanie .Jej repertuar zawiera zarówno własne utwory jak i polskie i włoskie covery, tj.”Gdy mi Ciebie zabraknie”, „Cosa sei” czy “ Ci sara”. Kompozycje i aranżacje pisze dla niej Aleksander Maliszewski.
 
 
 

3 sierpnia, czwartek

19.00  Grzegorz Poloczek – Wieczór Kabaretowy

 
Koncert znanego i lubianego kabareciarza Grzegorza Poloczka, byłego członka Kabaretu Rak. Podczas tego kabaretowo- muzycznego spotkania będą Państwo mieli okazję usłyszeć autorskie monologi, oraz piosenki artysty, napisane do muzyki zaprzyjaźnionych kompozytorów. W czasie koncertu można będzie usłyszeć teksty odzwierciedlające obecną rzeczywistość, ale również teksty, które są swego rodzaju powrotem do czasów młodości Grzegorza Poloczka, pełnym życia tętniącego w familokach, historii z podwórka i kultu śląskiej tradycji.
 
 
Grzegorz Poloczek – kabareciarz i satyryk, był jednym z filarów Kabaretu Rak – którego członkiem był od roku 1993. Autor wielu scenariuszy programów telewizyjnych oraz tekstów – sprawdza się zarówno w pisaniu skeczy, monologów, jak i piosenek. Napisał tytułową piosenkę do programu kulinarnego „Rączka gotuje”. Doskonały konferansjer a jego główne atuty to przede wszystkim satyra, śpiew i skuteczne rozśmieszanie publiczności. Prywatnie jest żonaty. Ma dwójkę dzieci – córkę i syna oraz troje wnucząt.W ostatnich czterech latach Grzegorz Poloczek wydał dwa podwójne albumy „…z mojego placu” i „Dwa światy”  oraz płytę świąteczną „Mały podarunek”. Za album „Z mojego placu” otrzymał Złotą Płytę. Wieczór na który państwa zapraszamy będzie wyjątkowy, ponieważ Grzegorz Poloczek wystąpi wraz z gitarzystą Bartłomiejem Kuźniarzem .
 

10 sierpnia, czwartek

19.00  Andrzej Grabowski show

 
 Aktor filmowy ,telewizyjny, teatralny i kabaretowy. Urodzony w 1952 roku w Chrzanowie. Absolwent Krakowskiej Wyższej Szkoły Teatralnej .Aktor Teatru Słowackiego w Krakowie . Brat aktora i reżysera Mikołaja Grabowskiego ,ojciec dwóch córek także aktorek  – Zuzanny Grabowskiej i Katarzyny Grabowskiej .Stworzył wiele znakomitych ról filmowych min : ( „Boża podszewka „ ,”Pitbull” ,Drogówka”, ”Pod mocnym Aniołem”),zagrał także wiele ról w popularnych serialach telewizyjnych  min: (  „Złotopolscy”, ”Blondynka „, „Odwróceni” ) jednak największą popularność zdobył rolą Ferdynanda Kiepskiego w serialu „Świat według Kiepskich „.
 
 
Nagrodzony wieloma nagrodami za role filmowe i teatralne , laureat wielu plebiscytów publiczności .Ogromy talent komediowy i świetny kontakt z publicznością od lat wykorzystuje występując z recitalami na estradzie w kraju i na świecie .W swoim show kabaretowym prezentuje  zabawne monologi, doskonałe piosenki i kunszt aktorski  najwyższych lotów.
 

17 sierpnia, czwartek

19.00  Krzysztof  Tyniec –  Dopokąd – recital
 
W recitalu pt. „Dopokąd” Krzysztof Tyniec prezentuje własne teksty, uzupełnione o kilka utworów, które podarował Artyście Krzysztof Piasecki. Tematy przewijające się w piosenkach są prozaiczne i bardzo często poruszane przez innych: miłość, ta prawdziwa i chwilowe zauroczenia oraz upływ czasu. Rzadko jednak o tych tematach udaje się opowiedzieć z tak wielkim dystansem i spokojem, zwłaszcza dziś, w codziennie zwariowanym i zabieganym świecie. Pomimo wielu lat spędzonych na scenie Aktor nie przybiera tonu mentora, ale o poważnych sprawach opowiada nam w sposób zdystansowany i dowcipny.
 
 
Słuchając Krzysztofa Tyńca dowiadujemy się, że ma również duży dystans do siebie, swojego zawodu i swoich osiągnięć. Z przymrużeniem oka traktuje wygraną w najbardziej widowiskowym tanecznym telewizyjnym show, a także popularny portal społecznościowy, na którym coraz częściej toczy się wirtualne życie. Aktor zabiera nas też na spacer po Saskiej Kępie, pokazując jak bliskie jest mu to miejsce. Każdy, kto choć raz odwiedził Francuską, zobaczy przed oczami rzeźbę Agnieszki Osieckiej i z Krzysztofem Tyńcem podąży znajomymi uliczkami.
 
Tytuł recitalu został  zaczerpnięty z ostatnich wersów wiersza Cypriana Kamila Norwida pt. „Pielgrzym”:
 
„Przecież i ja ziemi tyle mam,
Ile jej stopa ma pokrywa,
Dopokąd idę!…”
 
Krzysztof Tyniec mówi o życiu tu i teraz, o codzienności i konieczności skupienia się na drobnych sprawach. Tekstom doświadczonego Aktora energetycznego brzmienia doda  Piotr Kajetan Matczuk – kierownictwo muzyczne, instrumenty klawiszowe
 
źródło: teatrateneum .pl

24 sierpnia, czwartek

19.00  Anna Guzik – Trzeba marzyć – recital
 
Anna Guzik to aktorka teatralna ,filmowa i telewizyjna. Od 1999 roku  w zespole Teatru Polskiego w Bielsku Białej .Od 2004 roku występuje w serialu „Na Wspólnej „ jako Żaneta Zięba .Anna Guzik to również  aktorka śpiewająca , która od lat z powodzeniem prezentuje swoje muzyczne fascynacje. Koncert   „Trzeba marzyć”  jest  wędrówką poprzez muzyczne inspiracje artystki.
 
 
Podczas recitalu  zaprezentowane zostaną   utwory  z repertuaru  min. Edith Piaf, Ewy Demarczyk, Anny Jantar, Ireny Santor, Marii Koterbskiej, artystka  sięgnie również po repertuar tzw. rozrywkowy.
Wszyscy wielbiciele aktorskiego talentu Anny Guzik z pewnością dadzą się ponieść „Jej Marzeniom” .Odkryjemy  Jej nieznane dotąd artystyczne oblicze.

 

31 sierpnia, czwartek
19.00  Marek Dyjak – recital
Marek Dyjak urodził się 18 kwietnia 1975 roku. Skończył zawodówkę i zdobył papiery hydraulika. Wystarczyło kilka rzeczy, by życie było pełne i szczęśliwe – robotnicze życie, żona robotnicza, robotnicza klitka w bloku. Zwykłe, proste życie, bez dłubania w niuansach duszy i serca. Chciał więcej.
 
Sam siebie nazywa barowym grajkiem. Dla fanów jest polskim Tomem Waitsem. „Najbardziej prawdziwym głosem na polskim rynku muzycznym” – tak ocenia go krytyczka muzyczna, nauczycielka śpiewu Elżbieta Zapendowska. Dyjak to Dyjak – mówią przyjaciele; facet, który żył po bandzie, pił po bandzie, aż dotarł do końca drogi. On też tak czuł.
 
W 2008 roku na Wielkanoc przymocował do drzewa linkę holowniczą. Pogotowie stwierdziło zgon. Obudził się po kilku dniach w śpiączce, nic nie pamiętał.
 
 
Nie każdemu odpowiada styl bycia Dyjaka, choć od pięciu lat nie pije i walczy z nałogiem to wciąż pozostaje sobą – i na tym polega jego niezwykły fenomen, który przyciąga koneserów dobrej muzyki. Bywały w jego karierze momenty, w których muzyk mógł iść za ciosem – wbić się na potocznie zwany „artystyczny świecznik”. Wolał jednak iść własną drogą, nie zawsze łatwą lecz kierowaną przez siebie samego, nie oddał swojej kariery w cudze ręce. Niektórzy widzą w tym artystyczną pozę – Dyjaka wyklętego, samotnika i indywidualistę. Mocnym głosem, śpiewa równie mocne utwory, w których – jak mówią sami fani – jest krew, żółć i łzy. Na rynku papierowych supermenów jest zjawiskiem – ocenia Jan Wołek.

Imprezę w ramach LMW realizuje:
Zielonogórski Ośrodek Kultury

Miejsce realizacji:
Amfiteatr im. Anny German, ul. Festiwalowa 3 oraz Deptak

 

7 lipca, piątek
Amfiteatr im. Anny German

1100  Mały Książe, Teatr Mer z Łodzi

Historia Małego Księcia, tajemniczego przybysza z asteroidy B612, to ponadczasowa opowieść, która na pewno oczaruje tych najmłodszych, jak i dorosłych widzów. Tym razem historię z książki przenosimy w magiczny świat muzyki, sztuki lalkarskiej i bajkowej scenografii. Dzięki temu raz jeszcze spojrzymy na świat oczami dziecka, a za sprawą niezwykłych bohaterów, na nowo odkryjemy, co tak naprawdę jest w naszym życiu najważniejsze.

Spotkanie pilota i Małego Księcia, tajemniczego przybysza z innej planety w samym sercu Sahary będzie początkiem naszej podróży w poszukiwaniu szczęścia, wiernej miłości i prawdziwej przyjaźni. Czy razem uda nam się je odnaleźć…

 

 

14 lipca, piątek
Amfiteatr im. Anny German

1100  Kurnik Kultury, Lalka w Trasie z Zielonej Góry

Przedstawienie mówiące o tym, że trzeba sięgnąć daleko w głąb siebie, żeby odnaleźć szczęście oraz, że marzenia nie zawsze spełniają się tak jak byśmy chcieli. A o tym wszystkim opowiedzą, podczas swojej kurnikowej podróży dwie kury – Pani Kura i Pan Kura. To opowieść, w której afirmowane są takie wartości jak: odwaga, miłość, przyjaźń i szczęście.

 

 

21 lipca, piątek
Amfiteatr im. Anny German

1100  Historyja o Królu Barnabie, Studio Teatralne Guliwer z Zielonej Góry

W królestwie zwanym Brzydolandią wszyscy mieszkańcy muszą oszpecać się by zadowolić Króla – okropnie brzydkiego, lecz mającego wysokie mniemanie o swojej urodzie. Doprowadza to do groteskowej sytuacji – poddani są tak szpetni, że nikt nie może na nikogo spojrzeć bez obrzydzenia i gaśnie jakiekolwiek uczucie do drugiego człowieka…ale król czuje się świetnie…Aż nagle rodzi się w królestwie tajemnicze dziecko.. owoc miłości, a ponieważ wszyscy wiedzą, że dzieci są piękne…najpiękniejsze na świecie, stokroć piękniejsze od jakiegokolwiek Króla to…

 

 

28 lipca, piątek
deptak (przy pomniku Bachusa)

1100  Pan Twardowski, Teatr Pinezka z Gdańska

Wersja Polskiej legendy o Panie Twardowskim w wariacji Clowna Pinezki. Spektakl łączy w sobie elementy magii, teatru i cyrku. Jest to wybuchowa mieszanka clownady, pantomimy, akrobacji, żonglerki i improwizacji z publicznością, czyli świetna zabawa dla widza w każdym wieku.

 

 

4 sierpnia, piątek
deptak (przy pomniku Bachusa)

1100  Opowieści Wagantów, Teatr Gry i Ludzie z Katowic

Trupa wędrujących lalkarzy, tytułowych Wagantów, jeździ ze swoim wozem od wsi do wsi, z miasta do miasta, grając swoje opowieści dla dzieci i dorosłych. Tym razem zobaczymy dwie historie. Pierwsza to bajka o dziecku szczęścia, chłopcu który wyrusza do piekła po trzy złote włosy z głowy diabła. Druga bajka opowiada o córce młynarza, która przez pychę swego ojca trafia do królewskiego lochu. „Opowieści Wagantów” to próba odtworzenia średniowiecznego spektaklu lalkowego. Lalki wykonane zostały z przedmiotów codziennego użytku takich jak kosze, drewniane łyżki, puchary, miotły… Spektakl składa się z dwóch części będących adaptacją bajek braci Grimm. Opowieściom towarzyszy muzyka grana na żywo.

 

 

11 sierpnia, piątek
Amfiteatr im. Anny German

1100  Władca skarpetek, Teatr Lalki i Aktora z Wałbrzycha

Czy zdarzyło się wam kiedyś odkryć przy porannym ubieraniu, że druga skarpetka z pary zniknęła i nie chce się znaleźć? Co mogło się z nią stać? Czyżby ktoś ją na złość schował? A może nawet ukradł? Czy to krasnoludki podkradają w nocy skarpetki i robią sobie z nich czapeczki? Może zginęła w praniu, pożarta przez pralkę? A może to Władca Skarpetek?

Na te pytania musi sobie odpowiedzieć mały Jaś, który właśnie zgubił skarpetkę. By ją odnaleźć, rusza w podróż po swoim domu. Kiedy rodzice jeszcze smacznie śpią, jego własny dom okazuje się być zaczarowany. Zwykłe przedmioty zaczynają mówić, a nawet śpiewać i tańczyć. Żeby dowiedzieć się, gdzie podziała się jego zguba, Jaś wkracza w świat ożywionych książek, słoików, zabawek, naczyń i innych przedmiotów. Przy okazji tej wyjątkowej podróży uczy się paru prawd o szacunku dla otaczających go rzeczy oraz o utrzymywaniu porządku w domu.

„Władca Skarpetek” to nie tylko spotkanie z roztańczonymi i rozśpiewanymi przedmiotami codziennego użytku. To także podróż przez świat pełen intrygujących dźwięków, rytmów i muzyki, które towarzyszą bohaterowi oraz widzom przez cały spektakl.

 

 

18 sierpnia, piątek
Amfiteatr im. Anny German

1100  Szewc Dratewka, Teatr Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry

Historia dzielnego szewca, ratującego królewnę od śmierci w paszczy smoka, lecz jednocześnie zaskakująca dodatkowymi niestandardowymi wątkami i wciąganiem widowni w akcję sztuki. Spektakl angażuje małych widzów, współpracujących bardzo intensywnie w misji pokonania potwora. Żywa i dynamiczna akcja. Kostiumy w średniowiecznej stylistyce i muzyka w stylu folk.

 

25 sierpnia, piątek
Amfiteatr im. Anny German

1100  Pchła Szachrajka, Teatr Żelazny z Katowic

To kolorowe widowisko w czasie którego odbędziemy wspaniałą podróż z małą, krnąbrną i bardzo psotną Pchełką. Pchła Szachrajka przemierzając lądy i morza, dostarcza wiele emocji i niezliczonych powodów do śmiechu.

Pomysłowa scenografia, ciekawa muzyka i wartka gra aktorów sprawią, że widzowie będą bawić się fantastyczne.

 

Imprezę w ramach LMW realizuje:
Zielonogórski Ośrodek Kultury

Miejsce realizacji:
Deptak oraz Klub Piekarnia Cichej Kobiety, ul. Fabryczna 17

 

W dniach 22 i 23 sierpnia 2017 zielonogórski deptak po raz kolejny będzie sceną dla artystów ulicznych.

Festiwal BuskerBus to święto sztuki, która dostępna jest na wyciągnięcie ręki. Interdyscyplinarny program przygotowany jest tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Ponad 20 grup zaprezentuje szeroki wachlarz dyscyplin artystycznych. Jednocześnie występy będą odbywać się na pięciu przystankach festiwalowych, a każdy artysta wystąpi 1-2 dziennie. Nie zabraknie muzyki na żywo, pokazów ognia, tańca brzucha, akrobacji w kole cyrkowym, sztuczek z balonami oraz balansowania na rolla bolla. Swoje talenty zaprezentują artyści z Polski, Grecji, Japonii, Francji, Nowej Zelandii i wielu innych krajów.

Jak co roku już od południa zapraszamy najmłodszych na występy dla dzieci. Od godz. 13.00 jednocześnie prezentowanych będzie po 5 przedstawień. Wieczorem zapraszamy do klubu festiwalowego Piekarnia Cichej Kobiety.

 

Dlaczego warto przyjść?

BuskerBus to festiwal, gdzie interakcja publiczności z artystami jest kluczowa. Starannie dopracowane sztuczki, teatr improwizowany, wspólne śpiewanie, taniec na ulicy i imponujące pokazy nowego cyrku. Tutaj wszystko jest możliwe.

Występy dla ulicy wymagają nie tylko zdolności artystycznych, ale także umiejętności budowania zaufania publiczności. Jak zachęcić nieznajomych, aby się zatrzymali? Czy będą się dobrze bawić? Aktor, który ma zagrać przedstawienie w teatrze wie, że publiczność już na niego czeka. Na ulicy, musi najpierw zaprosić ludzi, aby zostali. Sprawić, że będą chcieli zobaczyć więcej. Zachęcamy do aktywnego udziału w przedstawieniach i rozmów z artystami.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Nie ma barierek i krzeseł, więc warto zabrać ze sobą karimatę, aby wygodnie obejrzeć przedstawienia. Pamiętajcie, że dla artystów ulicznych wynagrodzeniem jest to, co otrzymają od publiczności, Nie zapomnijcie wynagrodzić ich pieniędzmi, owacjami czy chociaż uśmiechem. Im więcej dacie im energii, tym więcej otrzymacie jej od nich.

Naszym celem jest stworzenie inspirującej atmosfery, dlatego zachęcamy artystów do współpracy, wymiany doświadczeń i wspólnych występów. Uwielbiamy te spontaniczne pokazy, którymi nieustannie nas zaskakują. Lokalnych artystów zachęcamy, aby dołączyli do jam session w klubie festiwalowym.

Pomysłodawcą Festiwalu był Romuald Popłonyk. Jako człowiek-orkiestra występował na ulicach całego świata. W 1997 po raz pierwszy zaprosił artystów ulicznych do Polski. BuskerBus jest pierwszym tego typu wydarzeniem w Polsce.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej www.buskerbus.com. Znajdziecie nas także Facebooku i Instagramie: @buskerbusfestival. Link do wydarzenia. Zachęcamy do robienia zdjęć. Jeśli przyślecie je do nas na adres margarita@buskerbus.com, chętnie umieścimy je w specjalnym albumie na Facebooku. I Ty możesz zostać reporterem!

Serdecznie zapraszamy!

Zielonogórski Ośrodek Kultury oraz Małgorzata Węglarz, dyrektor Festiwalu BuskerBus

Kontakt: margarita@buskerbus.com

 

Lista wykonawców:

Boris Voutsinos’ Portable One Seater Orchestra (Muzyka: Blues, Grecja)
Chabela Poderosa (Komedia, Austria)
CHISHA (Balony, Japonia)
Georg Viktor Emmanuel (Muzyka: Beatbox, Austria)
Henrik Jespersen/Ricardo Rósh (Muzyka: trance, etniczna, Dania/ Meksyk)
Ian Deadly (Komedia, żonglerka, Wielka Brytania)
IgnisDraconis.vienna (Pokaz ognia, Austria)
Marta i Su (Żonglerka, Polska)
Matthias (Rolla bolla, Nowa Zelandia)
Maurizio Presidente! (Muzyka: swing, reggae, Afro-latin, Francja/ Włochy/ Portugalia)
MiMi orientalmermaid (Pokaz ognia, Japonia)
Pan Ząbek (Magia, Polska)
Philip (Muzyka: operetka, Wielka Brytania)
Remi & the road (Muzyka: folk, country, indie rock, Grecja)
Ruach (Muzyka: żydowska, Polska)
Santos Circus Show (Cyrk, Wenezuela)
Soldiers Crew (Breakdance, Węgry)
Studium Instrumentów Etnicznych Polska (Muzyka: psychofolk, instrumenty etniczne, Polska)
Sylvain (Żonglerka, Francja)
Trattofon (Cyrk/ pokaz dla dzieci, Szwecja)
Tribal Fusion gypsy dancer Lucy (Taniec brzucha, Czechy)
Umami Dancetheatre (Teatr tańca, Francja/ Hiszpania)
Zaktakular (Koło Cyra, Nowa Zelandia)

 

22 sierpnia, wtorek

1200 – 2100  Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus Zielona Góra 2017 – prezentacje artystów ulicznych
deptak

2000  Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus Zielona Góra 2017 – klub festiwalowy
Klub Piekarnia Cichej Kobiety

 

23 sierpnia, środa

1200 – 2100  Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus Zielona Góra 2017 – prezentacje artystów ulicznych
deptak

2000  Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus Zielona Góra 2017 – klub festiwalowy
Klub Piekarnia Cichej Kobiety

W ramach LMW imprezę realizuje:
Klub Piekarnia Cichej Kobiety

Miejsce realizacji imprezy:
Klub Piekarnia Cichej Kobiety, ul. Fabryczna 13

 

7 lipca, piątek

2000  Koncert zespołu Dikanda

wykonanie: Anna Witczak-Czerniawska (śpiew, akordeon), Andrzej Jarząbek Fiś (skrzypce, śpiew), Katarzyna Bogusz (śpiew), Daniel Kaczmarczyk (bębny), Piotr Rejdak (gitara), Grzegorz Kolbrecki (kontrabas), Szymon Bobrowski (trąbka)

 

 

DIKANDA to uznany szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym zespół grający world music. W swojej twórczości Dikanda stawia na autentyczność stylu – poszukuje nowych nurtów i większość utworów jest oryginalnymi kompozycjami. Muzyczne inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu – od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan, Białoruś po Indie. W ich utworach można usłyszeć głównie brzmienia bałkańskie i cygańskie. Zespół istnieje od 1997 r. Dikanda ma w swoim dorobku 7 płyt – w tym DVD Live nagrywane w zakopiańskim Teatrze Witkacego; setki koncertów (głównie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, ale również w Rosji, Indiach oraz w USA), zdobyli także liczne nagrody – w tym „Płyta roku” niemieckiego czasopisma „Folker” przyznana w 2005 roku za „Usztijo”. Koncerty Dikandy to niezwykle emocjonalna podróż po etnicznych brzmieniach, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy, prawdziwych uczuć. Charakterystyczne dla Dikandy jest tworzenie nowych słów w tekstach utworów, w ten sposób powstał oryginalny język grupy – „dikandisz”. Najważniejszy w twórczości zespołu jest przekaz, który jest relacją między artystami a publicznością.

BILETY 10 i 20 zł

 

14 lipca, piątek

2000  Koncert zespołu Sama River Blues

Wykonanie: Robert Rosada (wokal, harmonijka, gitara akustyczna), Robert Zalesny (gitara), Marcin Borowski (gitara), Paweł Wawrzyniak (bas), Paweł Nowak (bębny)

Grupa Sama River Blues powstała w oparciu o dążenie Roberta Rosady (Borysa) do krzewienia i popularyzacji muzyki bluesowej inspirowanej takimi wykonawcami jak:  Krzak; Breakout; Dżem; Bob Dylan; B.B. King; Johny Mastro &Manams; The Red Devils.  Występy S.R.B. spotykają się z ogromnym zainteresowaniem. Ze sceny emanuje eksplozja dobrej zabawy, która udziela się publiczności. Humor sceniczny składu kapeli wprawi w zabawę nawet największych ignorantów muzycznych.

BILETY 15 i 20 zł

 

21 lipca, piątek

2000  Koncert Jack Moore & Łukasz Gorczyca

wykonanie: Łukasz Gorczyca (bass), Jack Moore (gitara), Arek Kłusowski (vocal), Jakub Szturm (gitara), Tomasz Maria Dominik (perkusja, loopy)

Jack Moore, to niezwykle utalentowany  24 letni gitarzysta, kompozytor. Na gitarze zaczął grać w wieku lat 15 pod wpływem swego legendarnego ojca, Garrego z którym przez wiele lat występował gościnnie na wielu koncertach i festiwalach na całym świecie. Na jednym z koncertów poznał Otisa Taylora z którym odbył trasę koncertową po Wielkiej Brytanii.

 

jack_moore_400

 

W lipcu 2011 wystąpił na Sunflower Jam w Royal Albert Hall uświetniając koncert Joe Bonamassy i Deep Purple!!! Został również zaproszony przez zespół Thinn Lizzy ( z krótym karierę zaczynał jegoojciec) do wspólnych występów  Jack występuje na stałe z zespołem Cassie Taylor oraz realizuje własne projekty muzyczne.

BILETY 10 i 20 zł

 

29 lipca, sobota

2000  Koncert zespołu Jam Band

wykonanie: Łukasz Łyczek Łyczkowski (vocal), Łukasz Łabędź Łabędzki (gitara), Grzegorz Johny Szkiela (gitara), Rafał Rafik Siwak (bas), Arek Lonek Jurusz (klawisze), Grzegorz Buffalo Kasperowicz (perkusja), Jacek Jaco Filipek (perkusionalia)

 

 

JAM BAND to projekt stworzony przez Łukasza ,,Łyczka” Łyczkowskiego znanego ze współpracy z wirtuozem gitary Leszkiem Cichońskim, 5 RANO czy SOLD MY SOUL wraz lubuskimi muzykami w celu upamiętnienia twórczości nieodżałowanego wokalisty zespołu Dżem – Ryszarda Riedla. 20 rocznica śmierci skłoniła JAM BAND do przygotowania koncertu, który traktuje przekrojowo całą karierę legendarnego artysty. Koncert ten jest swego rodzaju opowieścią o Ryszardzie Riedlu od młodych lat do tragicznego końca, piosenki przeplatane są anegdotami, ciekawostkami z barwnego życia wokalisty. Charyzma, zaangażowanie i niesamowity kontakt z publicznością sprawiają, że koncerty JAM przypominają występy za czasów Dżemu z Riedlem. A wszystko to podane w akustycznym sosie co nadaje szczególny klimat temu projektowi muzycznemu.

BILETY 10 i 15 zł

 

4 sierpnia, piątek

2000  Koncert zespołu Kraków Street Band

wykonanie: Łukasz Wiśniewski (vocal, harmonijka), Piotr Grząslewicz (banjo), Marcin Hilarowicz (gitara), Tomasz Kruk (gitara dobro), Miłosz Skwirut (kontrabas), Adam Partyka (perkusja), Szymon Klekowicki (puzon), Tomasz Drabik (saksofon), Wojtek Szela (trąbka)

 

 

Kraków Street Band jest unikalnym zespołem bluesowo-jazzowym tworzonym przez 8 profesjonalnych muzyków na co dzień działających w ramach innych projektów muzycznych. W słoneczne dni spotykają się na Krakowskim Rynku, by dawać energiczne występy, które powoli stają się nieodłącznym elementem krajobrazu miasta. Zespół zdobył popularność w połowie 2014 roku, docierając do finału polsatowskiego show Must Be The Music Tylko Muzyka, zbierając doskonałe opinie jury. W tym samym roku reprezentował Polskę w VI Międzynarodowym Festiwalu Zespołów Ulicznych Haizetara w Hiszpanii.

BILETY 10 i 20 zł

 

12 sierpnia, sobota

2000  Koncert zespołu Mrs Pollack
wykonanie: Jacek Polak (gitara, vocal), Grzegorz Polak (perkusja , bas, klawisze)

 

 

Mr. Pollack tworzą bracia Jacek (gitara) i Grzegorz Polakowie . Bracia Polak karierę muzyczną rozpoczynali u ojca Justyny Steczkowskiej, ucząc się śpiewu w prowadzonym przez niego chórze. Po kilkunastu latach założyli zespół rockowy i w roku 1990 nagrali swą pierwszą płytę QŃ. Na tej płycie Jacek Polak pokazał swój doskonały warsztat gitarowy i został uznany za jednego z najlepszych polskich gitarzystów. Od tego czasu zespół nagrał jeszcze kilka płyt, w tym – ku zaskoczeniu swych fanów – jedną płytę zawierającą utwory muzyki poważnej w aranżacji rockowej („Air on 6 strings”, rok 2000, utwory m.in. Beethovena, Mozarta, Bacha, Rimskiego-Korsakova – bardzo popularny „Lot trzmiela”). Zespół koncertował z powodzeniem na całym świecie, zaś jego muzycy zbierali indywidualne nagrody w konkursach i przeglądach instrumentalistów. Jacek w roku 1997 został uznany w Polsce za „Nową nadzieję gitary” w plebiscycie organizowanym przez wiodący fachowy magazyn „Gitara i Bas”, a w roku 2002 został uhonorowany w USA nagrodą „Największy nieodkryty talent gitarowy”. Grzegorz w roku 2011 zajął 3. miejsce na międzynarodowym festiwalu perkusyjnym „Drum Off”, organizowanym przez Melody House Musical Instruments.

BILETY 10 i 15 zł

 

18 sierpnia, piątek

2000  Koncert zespołu Makar & Children Of The Corn

wykonanie: Andrzej „Makar” Makarewicz (gitary, wokal), Grzegorz „GRZ” Świerk (bas), Kamil Olesiński (perkusja)

 

 

Andrzej Makar Makarewicz to współzałożyciel legendarnego zespołu Seven B. w 1990 roku. Laureat Rawa Blues 2002, bluesowy zespół roku 2003, bluesowa płyta roku 2003-rocktails, siódme miejsce na liście przebojów w radio Dublin, trzy tygodnie w pierwszej dziesiątce Radio Oregon(USA). Założyciel Bum Bum Brothers-album Daizy 2006- wydany własnym sumptem i sprzedawany tylko na koncertach, 2007-2010 Heavy Hores Show (Wielka Brytania) – albumy – Wether for Howling Dogs, Live Dexters. Koncerty na wyspach brytyjskich. 2011-2013 współpraca z Gienek Loska Band. 2011- laureat złotej płyty

BILETY 15 zł i 10 zł

 

25 sierpnia, piątek

2000  Koncert zespołu Hot Tamales

wykonanie: Eliza Sicińska (wokal), Piotr Kozub (gitara akustyczna, wokal), Łukasz Pietrzak (harmonijka ustna, wokal)

 

 

Już podczas pierwszego koncertu w styczniu 2015 roku zespół zachwycił publikę i zyskał wiernych fanów. W tak krótkim czasie Tamale stali się jedną z najchętniej słuchanych i najbardziej docenianych formacji młodego brzmienia akustycznego w Polsce. Błyskawicznie stali się ulubieńcami publiczności takich festiwali jak Rawa Blues, Jesień z Bluesem, Bluesroads czy Solo Życia. Po półtorarocznej działalności wydali swoją debiutancką, w całości autorską płytę, która prezentowana była w wielu audycjach radiowych, m. in. Programie III Polskiego Radia w audycji Piotra Barona. Mając za sobą liczne nagrody, zarówno indywidualne jak i zespołowe, prezentują autorskie spojrzenie na blues, jazz czy gospel. Jednocześnie starają się nie wpaść w żadną z tych szuflad, chwytając za serce pięknymi piosenkami i ujmującą liryką, znajdując w swojej muzyce czas na wiele rodzajów emocji.

BILETY 10 i 15 zł

W ramach LMW imprezę:
Zielonogórskie Towarzystwo Śpiewacze Cantores

Miejsce realizacji imprezy:
Kościół Ewangelicki, ul. Kazimierza Wielkiego 11

Bilety:
w cenie 20

zł normalny i 10 zł ulgowy do kupienia przed koncertem
młodzież szkolna wstęp wolny

 

 

6 sierpnia, niedziela

1900  Koncert inauguracyjny. Claudio Monteverdi w 450 rocznicę urodzin
wykonanie: Cappella Viridimontana, Jerzy Markiewicz (dyrygent)

 

 

13 sierpnia, niedziela

1900  Koncert kameralny. W poszukiwaniu piękna
wykonanie: Martyna Jankowska (wiolonczela), Joanna Klisowska (sopran), Michał Markuszewski (organy, pozytyw)

 

 

20 sierpnia, niedziela

1900  Koncert kameralny. Dźwięki szkłem malowane
wykonanie: Glass Duo: Anna Szafraniec, Arkadiusz Szafraniec

 

 

27 sierpnia, niedziela

1900  Koncert finałowy. Wieczór zielonogórski
wykonanie: Maria Banaszkiewicz-Bryła (klawesyn), Amelia Maszońska (skrzypce)

5 sierpnia, godz. 16.00 – Trio Red Conection
przed budynkiem Filharmonii

 

 

Artyści są solistami Filharmonii Zielonogórskiej im.Tadeusza Bairda; udzielają się również w międzynarodowych projektach orkiestrowych, kameralnych, solowych, pedagogicznych i organizacyjnych.
Różnorodne doświadczenia artystyczne pozwalają im z powodzeniem prezentować muzykę wielu stylów i epok (od baroku do współczesności), a z pomocą założonego przez nich Stowarzyszenia Artystów „Zdolni do Wszystkiego” proponują ciekawe projekty (od edukacyjnych, przez muzykę poszczególnych narodów np: niemiecką, włoską, francuską do polskiej muzyki współczesnej.

12 sierpnia, godz. 16.00 – Lubuski Kwartet Filharmonii Zielonogórskiej
przed budynkiem Filharmonii

Kwartet Lubuski ma na swoim koncie wiele koncertów w kraju i zagranicą . Muzykowali również w ramach festiwali muzycznych i uświetniali swoimi występami wiele uroczystości. W repertuarze zespołu, który stale wzbogacany jest o nowe pozycje, znajdują się zarówno utwory muzyki klasycznej, jak i filmowej oraz standardy muzyki rozrywkowej.

 

25 sierpnia, godz. 16.00 – Jakub Kotowski, Edward Piniuta, Janusz Lewandowski, Dariusz Cetner
przed budynkiem Filharmonii

 

26 sierpnia, godz. 16.00 – Dubai Dixie Band
przed budynkiem Filharmonii

Dubai Dixie Band to pięcioosobowa grupa muzyków, grających jazz w tradycyjnym stylu nowoorleańskim. Zespół powstał w 2007 r. w związku z trasą koncertową w Dubaiu, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
DDB to muzycy Filharmonii Zielonogórskiej współpracujący z wieloma formacjami i solistami polskiej oraz międzynarodowej sceny jazzowej (m.in. Alex Band, Big-band Uniwersytetu Zielonogórskiego, Urszula Dudziak, Ewa Uryga, Piotr Baron, Maciej Sikała, Priscilla Jones).
Repertuar zespołu zawiera standardy muzyki dixielandowej wykonywane przez takich muzyków jak Louis Armstrong, Joe King Olivier czy Edward „Kid” Odry.

 

 

30 sierpnia, godz. 19.00 – Uroczysty koncert symfoniczny z okazji odsłonięcia pomnika św. Urbana i otwarcia placu
przed budynkiem Filharmonii

W ramach lata LMW imprezę realizuje:
Stowarzyszenie Orkiestra Dęta „Zastal”

Miejsce realizacji imprezy:
Deptak

 

16 lipca, niedziela

1700  Koncert Orkiestry Dętej Zastal

Historia orkiestry od początku jej istnienia jest związana z Zaodrzańskim Zakładem Budowy Mostów i Wagonów „Wagmo”, który zaangażował 23 lutego 1947 roku Michała Kobaka i zlecił mu stworzenie orkiestry. Orkiestry jest też ściśle związana z wydarzeniami powojennej Polski, a przede wszystkim Zielonej Góry. Już 22 lipca 1947 roku ulicami Zielonej Góry po raz pierwszy przemaszerowała orkiestra „Wagmo” składająca się wtedy z 18 członków. W 1949 roku orkiestra dała 106 koncertów w mieście i na wsiach powiatu. Weterani zespołu wspominają, że przez cały rok nie mieli ani jednej wolnej niedzieli. Od początków istnienia orkiestra dęta „Zastal” uświetnia swoją grą Ingresy Biskupie, procesje Bożego Ciała, nabożeństwa, odpusty i festyny parafialne. Bierze udział w licznych konkursach i przeglądach. Wysokie poczucie społecznego obowiązku charakteryzuje członków orkiestry do dzisiaj. W maju 2002 roku orkiestra zajęła 2 miejsce podczas Lubuskiego Festiwalu Orkiestr Dętych w Sulęcinie.

Orkiestra Dęta Zastal w tym rok obchodzi jubileusz 70-lecia.

 

30 lipca, niedziela

1700  Koncert Orkiestry Dętej Zastal

5 sierpnia, godz. 16.00 – Trio Red Conection
przed budynkiem Filharmonii

 

 

Artyści są solistami Filharmonii Zielonogórskiej im.Tadeusza Bairda; udzielają się również w międzynarodowych projektach orkiestrowych, kameralnych, solowych, pedagogicznych i organizacyjnych.
Różnorodne doświadczenia artystyczne pozwalają im z powodzeniem prezentować muzykę wielu stylów i epok (od baroku do współczesności), a z pomocą założonego przez nich Stowarzyszenia Artystów „Zdolni do Wszystkiego” proponują ciekawe projekty (od edukacyjnych, przez muzykę poszczególnych narodów np: niemiecką, włoską, francuską do polskiej muzyki współczesnej.

12 sierpnia, godz. 16.00 – Lubuski Kwartet Filharmonii Zielonogórskiej
przed budynkiem Filharmonii

Kwartet Lubuski ma na swoim koncie wiele koncertów w kraju i zagranicą . Muzykowali również w ramach festiwali muzycznych i uświetniali swoimi występami wiele uroczystości. W repertuarze zespołu, który stale wzbogacany jest o nowe pozycje, znajdują się zarówno utwory muzyki klasycznej, jak i filmowej oraz standardy muzyki rozrywkowej.

 

25 sierpnia, godz. 16.00 – Jakub Kotowski, Edward Piniuta, Janusz Lewandowski, Dariusz Cetner
przed budynkiem Filharmonii

 

26 sierpnia, godz. 16.00 – Dubai Dixie Band
przed budynkiem Filharmonii

Dubai Dixie Band to pięcioosobowa grupa muzyków, grających jazz w tradycyjnym stylu nowoorleańskim. Zespół powstał w 2007 r. w związku z trasą koncertową w Dubaiu, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
DDB to muzycy Filharmonii Zielonogórskiej współpracujący z wieloma formacjami i solistami polskiej oraz międzynarodowej sceny jazzowej (m.in. Alex Band, Big-band Uniwersytetu Zielonogórskiego, Urszula Dudziak, Ewa Uryga, Piotr Baron, Maciej Sikała, Priscilla Jones).
Repertuar zespołu zawiera standardy muzyki dixielandowej wykonywane przez takich muzyków jak Louis Armstrong, Joe King Olivier czy Edward „Kid” Odry.

 

 

30 sierpnia, godz. 19.00 – Uroczysty koncert symfoniczny z okazji odsłonięcia pomnika św. Urbana i otwarcia placu
przed budynkiem Filharmonii

W ramach LMW imprezę realizuje:
Stowarzyszenie Zielonogórskie Zagłębie Kabaretowe

Miejsce realizacji imprezy:
Podwórko Galerii u Jadźki, ul. Żeromskiego 12

 

1 lipca, sobota

1900  Potańcówka z zespołem Samowar

 

8 lipca, sobota

1300 – 1600  Tańcz! Tańcz! Tańcz! spotkanie z zielonogórskimi grupami i szkołami tańca

15 lipca, sobota

1300 – 1600  Tańcz! Tańcz! Tańcz! spotkanie z zielonogórskimi grupami i szkołami tańca

 

22 lipca, sobota

1300 – 1600  Tańcz! Tańcz! Tańcz! spotkanie z zielonogórskimi grupami i szkołami tańca

 

29 lipca, sobota

1300 – 1600  Tańcz! Tańcz! Tańcz! spotkanie z zielonogórskimi grupami i szkołami tańca

 

5 sierpnia, sobota

1900  Ryczytal Paraliryczny muzyczny program kabaretowy

„Ryczytal paraliryczny” to koncert liryczno-humorystyczny stworzony na podstawie montażu słowno-muzycznego zbliżonego do klasycznego recitalu autorskiego. Bawimy się tą konwencją, wzruszając, śmiesząc, skłaniając do refleksji. Mówimy poważnie o życiu, potem naigrawamy się z jego naiwności, by na koniec wzruszyć tekstem osobistym. Śmieszymy, tumanimy, bawimy i wzruszamy, bywa, że do łez. Twory piosenkowe przeplatamy dialogiem ze sobą nawzajem, z publicznością, albo z… Wszechobecnym Bytem. Piosenki liryczne i sentymentalne obok radosnych wygłupów tworzą całość związaną żywym słowem. Nie zdarza się dwa razy takie samo wykonanie tego koncertu. Winą może być słaba pamięć wykonawców 🙂

Uwaga: To nie jest spektakl dla wszystkich!!! Wszyscy się nie zmieszczą w kameralnych salach… Ale próbujcie, próbujcie… Jeden z widzów po obejrzeniu naszego występu napisał: „Ryczytal Paraliryczny, jest alternatywą w natłoku produkcji wykorzystujących głupawość dla wywołania pustego śmiechu. To program zabawny, ale wzbudzający refleksje. Lekki, ale w sposób nie uwłaczający inteligencji publiczności, która nierzadko staje się wyraźnym uczestnikiem spotkania, a nie tylko jego biernym odbiorcą.”

 

12 sierpnia, sobota

1300 – 1600  Tańcz! Tańcz! Tańcz! spotkanie z zielonogórskimi grupami i szkołami tańca

 

19 sierpnia, sobota

1300 – 1600  Tańcz! Tańcz! Tańcz! spotkanie z zielonogórskimi grupami i szkołami tańca

 

31 sierpnia, czwartek

1800  Nie tylko kabaret prezentacja Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego
1900  Potańcówka z DJ Envee (Niewinni Czarodzieje)

Przedstawić go jako jednego z najbardziej cenionych w Polsce producentów to absolutne minimum. Maciej Goliński aka Envee to dj, muzyk i współtwórca uznanego w kraju jak również za granicą, kolektywu dj`skiego i grupy producenckiej Niewinni Czarodzieje (Innocent Sorcerers) działającej od 2003 roku. Niezwykle pozytywna i barwna osobowość polskiej sceny klubowej. Od lat czaruje wysmakowanymi, eklektycznymi setami spod znaku HQ, dalekimi od komercyjnych brzmień. Muzyka wszystkich czasów- od najświeższej po tą chrupiącą winylową historią. Muzyka wszystkich rejonów świata. Rytmy miasta i dżungli wpisują się w jego swoistą wizytówkę.

W ramach LMW imprezę realizuje:
Lubuskie Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych

Miejsce zbiórki:
Plac Bohaterów Westerplatte

 

 

5 lipca, środa

1100 – 1300  Zabytki sakralne Zielonej Góry

spacer z przewodnikiem Janem Frydrykiem
(miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 1045)

 

12 lipca, środa

1100 – 1300  Perełki kulturalne Zielonej Góry
(miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 1045)

 

19 lipca, środa

1700 – 1900  Szlakiem zielonogórskich Bachusików
(miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 1645)

 

26 lipca, środa

1700 – 1900  Zielona Góra dla najmłodszych
spacer z przewodnikiem Małgorzatą Wnorowską
(miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 1645)

 

2 sierpnia, środa

1700 – 1900  Szlakiem powojennych zmian w centrum Zielonej Góry
spacer z przewodnikiem Januszem Kapałą
(miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 1645)

 

9 sierpnia, środa

1100 – 1300  Atrakcje przyrodnicze Zielonej Góry
spacer z przewodnikiem Grażyną Kulczycką
(miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 1145)

 

16 sierpnia, środa

1100 – 1300  Zielonogórskie ABC – co koniecznie trzeba zobaczyć
spacer z przewodnikiem Benedyktem Szafrańskim
(miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 1145)

 

23 sierpnia, środa

1900 – 2100  Nocny Pitawal zielonogórski czyli kryminalne zagadki miasta
spacer z przewodnikiem Cezarym Jakubaszkiem
(miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 1845)

Imprezę w ramach LMW realizuje:
Lubuska Fundacja Judaica

Miejsce realizacji imprezy:
Galeria Pro Arte, Stary Rynek 2

 

18 lipca, wtorek

2000  Koncert pieśni żydowskich w wykonaniu Cindy Paley

 

Od ponad 20 lat Cindy Paley, atystka i pedagog muzyczny niesie radość poprzez muzykę żydowską w całej Ameryce Północnej. Łączy edukację z rozrywką nauczając żydowskich wartości i tradycji. Wzbogaca życie narzędziami, dzięki którym rozumiemy, że to co najlepsze w naszym dziedzictwie, będzie trwało. Od 1977 roku Cindy pracuje jako pedagog muzyczny w Valley Beth Shalom w Encino, w Kaliforni. Oprócz pracy pedagogicznej i koncertów Cindy jest kantorką i prowadzi niekonwencjonalne serwisy dla kobiet. Mieszka w L.A. z mężem i trójką cudownych dzieci.

 

W ramach LMW imprezę raealizuje:
Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii. Oddział w Zielonej Górze

Miejsce realizacji:
Wzgórza Winne przy Palmiarni Zielonogórskiej

 

 

29 lipca, sobota

2130 – 2300  Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego

warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo

 

30 lipca, niedziela

2130 – 2300  Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego

warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo

 

31 lipca, poniedziałek

2130 – 2300  Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego

warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo

 

28 sierpnia, poniedziałek

2030 – 2200  Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego

warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo

 

29 sierpnia, wtorek

2030 – 2200  Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego

warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo

 

30 sierpnia, środa

2030 – 2200  Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego

warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo

Imprezę w ramach LMW realizuje:
Towarzystwo Miłośników Zielonej Góry Winnica

Miejsce realizacji:
Muzeum Ziemi Lubuskiej, ul. Niepodległości 15

12 lipca, środa

1700  Malowidła wystawa prac rysunku i malarstwa Jacka Frąckiewicza – wernisaż

Wystawa potrwa do 20 sierpnia

 

Jacek Frąckiewicz
Urodzony 4 stycznia 1964 r. w Sędziejowicach. Studia (1984 – 90) na Wydziale Artystycznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie (obecnie Akademia im. Jana Długosza). Dyplom z wyróżnieniem (1990 r.) z grafiki warsztatowej prof. G. Banaszkiewicz, Prof. R. Osadczy. Malarz, grafik, ilustrator. Uczestniczył w ponad 750 wystawach zbiorowych malarstwa, grafiki, ilustracji i rysunku satyrycznego na całym świecie.

120 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą m. in.:

Galeria „Daberitz”- Bergisch Gladbach, Niemcy; Galerie Zentrum- Wiedeń, Austria; Galerie Am Gestade 7, Instytut Polski- Wiedeń, Austria; Galerie „Wein und Kunstgenuss“- Berlin, Niemcy; Galeria Artystów Twórców Ukrainy Im. M. Bojczuka- Tarnopol, Ukraina; Palazzo Blumenstihl, Instytut Polski- Rzym, Włochy; Kirchegalerie- Wilchelmsaue, Niemcy; Finanshuset F.H. Atelier- Stockholm, Szwecja; Galerie „Schloss” und Melsene Studio- Jever, Niemcy; Konzervatorska galeria – Split, Chorwacja; Gallery Cultural Center- Krusevac, Serbia i Czarnogóra; Gradski Muzej- Omis, Chorwacja; Galeria Instytutu Polskiego- Sztokholm, Szwecja; Galerie Art Of Mind – Aarhus, Dania; Klein Rathausgalerie-Odenthal, Niemcy; Spomenik Galebova Krila-Podgora, Chorwacja

98 nagród i wyróżnień w kraju i za granicą, m. in.:
Legnica ’90, ’91, ’92, ’98, Bahia (Brazylia) 2001; Krusevac (Serbia) 2003 • Blato (Chorwacja) 2003; Tulcea (Rumunia) 2004; Niemodlin 2004, 2005; Pekin (Chiny) 2005, 2006, 2007; Damascus (Syria) 2005, 2006, 2008; Presov (Słowacja) 2006, 2010, 2011, 2012; Kożuchów 2005, 2006, 2007; Porto (Portugalia) 2007; Łódź 2007; Belgrad (Serbia) 2008; Jiaxing (Chiny) 2008; Płowdiw (Bułgaria) 2009; Zielona Góra 2009, 2010; Tabriz (Iran) 2007; Solin(Choracja) 2009, 2007; Bucharest(Rumunia) 2011; Hlohovec(Słowacja) 2012; Hajfa(Izrael) 2012; Stypendium MkiS(1997/98)

Liczne publikacje m. in.:
Szpilki, Gazeta Częstochowska, Przegląd, Wprost, Wiadomości Kulturalne, Polityka, Dialog (Bonn), Wiener Journal (Wiedeń), Jazzi Magazine, Charaktery, Dedete (Hawana), Korzar (Presov), Mida (Warszawa).

W ramach LMW imprezę realizuje:
Związek Nauczycielstwa Polskiego

Miejsce realizacji:
deptak

 

12 lipca, środa

1200  Wystawa plenerowa Związku Nauczycielstwa Polskiego i grupy plastycznej Babie Lato

 

W ramach LMW imprezę realizuje:
Impresariat Artystyczny „Patos”

Miejsce realizacji:
Amfiteatr im. Anny German, ul. Festiwalowa 3

 

5 sierpnia, sobota

1930  IX Zielonogórska Noc Kabaretowa czyli Kabaretobranie 2017
IMPREZA BILETOWANA

Imprezę w ramach LMW realizuje:
Stowarzyszenie Bachus Classic Orchestra

Miejsce realizacji imprezy:
Plac Bohaterów

 

 

19 sierpnia, sobota

2100  Letnie Wieczory przy fontannie

Bachus Classic Orchestra
w programie: muzyka i taniec z towarzyszeniem iluminacji świetlnej

1600  Spotkanie solenizantek i ich przyjaciół oraz recital Agaty Miedzińskiej
Lubuski Teatr

 

Imprezę w ramach LMW realizuje:
Centrum Nauki Keplera

Miejsce realizacji imprezy:
Parking przy Centrum Przyrodniczym, ul. Jarosława Dąbrowskiego 14

 

22 lipca, sobota

1200 – 1900  II Piknik Naukowy „Z Ziemi do gwiazd”

 

Piknik Centrum Nauki Keplera to zróżnicowane aktywności w pięciu strefach tematycznych i dwóch dodatkowych strefach specjalnych: Relaksu i Partnerów. Sferyczne kopuły stanowić będą oprawę tego wydarzenia. Strefy tematyczne będą nawiązywały do planety Ziemia i Kosmosu.

 

Strefa Atmosfery i Przestrzeni Kosmicznej – przyrodnicy z Centrum Przyrodniczego przedstawią problem zanieczyszczenia powietrza i wyjaśnią na czym polega skala porostowa. Wspólnie z uczestnikami będziemy budować ekologiczne pojazdy robotyczne. Opowiemy jak tworzą się chmury i powstają burze i zilustrujemy to ciekawymi eksperymentami

Strefa Planet – pod sferyczną kopułą o powierzchni 75 m2 stworzymy Mobilne Planetarium, w którym odbędziemy wirtualną podróż do odległych planet. Uzupełnieniem będą teleskopy, które stworzą piknikowe Obserwatorium Astronomiczne.

Strefa Litosfery i Meteorytów – nauczymy się rozpoznawać skały i minerały budujące naszą litosferę i dowiemy się, co je różni od meteorytów. Przedstawimy kolekcję skał oraz meteorytów. Opowiemy z jakim sprzętem wyrusza się na poszukiwanie ziemskich skał, a co pozwoli nam znaleźć meteoryty. Dowiemy się jak chronić powierzchnię naszej planety i dlaczego czasami staje się ona nieprzyjazna. Przedstawimy doświadczenia ilustrujące powstawanie tornad, wulkanów, tsunami i innych ciekawych zjawisk.

Strefa Hydrosfery – przedstawimy szereg pokazów i doświadczeń w oparciu o wykorzystanie wody. Wykonamy badanie jakości wody i przedstawimy jej znaczenie na Ziemi. Wyjaśnimy czym są Wyspy Śmieci na Pacyfiku. Zbudujemy wspólnie turbinę i zobrazujemy możliwości wykorzystania energii wody.

Strefa Biosfery i Wszechświata – w tej strefie przedstawimy problemy związane z zachowaniem bioróżnorodności naszej planety i odniesiemy to do aktualnego stanu wiedzy kosmologicznej. Dzięki współpracy z Uniwersytetem Zielonogórskim oraz naszymi partnerami, będziemy mieli okazję poznać najciekawsze ekosystemy na Ziemi, działania na rzecz ochrony środowiska i zachowania unikalnych siedlisk oraz dowiemy się o najnowszych odkryciach astronomów.

Elementem łączącym działanie wszystkich stref tematycznych będzie gra, której przyświecać będzie idea naszego hasła przewodniego: „Z Ziemi do gwiazd”. Wielka planszówka będzie drogą z wnętrza Ziemi do Słońca. Będziemy wspólnie odkrywać tajniki wszystkich sfer Ziemi, oraz naszej najbliższej gwiazdy. Pytania o zróżnicowanym stopniu trudności oraz element rywalizacji będą dodatkową atrakcją gwarantująca dobrą zabawę.

Dodatkowe strefy specjalne:

Strefa Relaksu – w specjalnie przygotowanym miejscu, wyposażonym w leżaki gdzie będzie można odpocząć, uruchomimy punkt konsultacyjny dotyczący zagadnień odnoszących się do zdrowego stylu życia oraz obliczymy własne BMI.

Strefa Partnerów – w tym miejscu znajdą się nasi Partnerzy – przedstawiciele firm i instytucji wspierających nas w organizacji wydarzenia.

PRZEZ CAŁY CZAS TRWANIA PIKNIKU BĘDZIE MOŻLIWOŚC NIEODPŁATNEGO ZWIEDZANIA CENTRUM NAUKI KEPLERA – CENTRUM PRZYRODNICZEGO.

STREFA 01 – Strefa Atmosfery i Przestrzeni Kosmicznej

Namiot sferyczny (parking II)

(Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze)

 

Godzina

Nazwa zadania

12:00 – 12:15

OTWARCIE PIKNIKU

12:15 – 13:00

13:25 – 14:15

14:40 – 15:20

15:45 – 16:35

17:00 – 17:50

Mobilne laboratorium – obserwacja porostów z wykorzystaniem binokularów.
Skala porostowa

Jaki to ptak – rozpoznawanie ptaków z pomocą aplikacji interaktywnej

Mali lotnicy – obserwacje skrzydeł owadów z wykorzystaniem binokularów

13:00 – 13:25

14:15 – 14:40

15:20 – 15:45

16:35 – 17:00

17:50 – 18:15

Pokazy doświadczeń –

Naładowana atmosfera – plazma i pioruny (Generator Van de Graaffa)

Powstawanie chmur

Odlotowe eksperymenty

18:15 – 19:00

Mobilne laboratorium – obserwacja porostów z wykorzystaniem binokularów.
Skala porostowa

Jaki to ptak – rozpoznawanie ptaków z pomocą aplikacji interaktywnej

Mali lotnicy – obserwacje skrzydeł owadów z wykorzystaniem binokularów

 

Namioty piknikowe

 

Godzina

Nazwa zadania

Prowadzący

12:00 – 12:15

OTWARCIE PIKNIKU

 

12:15 – 19.00

Zdobywamy przestworza

PARTNERZY

Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki (SNaFi)

DedalSat

12:15 – 19.00

Poznajemy drony

„Zostań odkrywcą GPS z Hertz Systems”

PARTNER

Hertz Systems

12:15 – 19.00

Budujemy latawce – warsztaty

Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus

12:15 – 19.00

Historia podboju kosmosu – wystawa

Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus

 

STREFA 02 – Strefa Planet

Namiot sferyczny i parking II

(Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus)

 

Godzina

Nazwa zadania

12:00 – 12:15

OTWARCIE PIKNIKU

12:15 – 19.00

Pokazy w mobilnym Planetarium

– na każdy sens może wejść max. 25 osób, (seans trwa ok. 30 minut);

– godziny wejść: 12:30, 13:00, 13:30,14:00, 14:30, 16:00, 16:30, 17:00, 17:30, 18:00

12:15 – 19.00

Piknikowe Obserwatorium Astronomiczne – teleskopy

 

STREFA 03 – Strefa Litosfery i Meteorytów

Namioty piknikowe (parking II)

(Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze)

 

Godzina

Nazwa zadania

12:00 – 12:15

OTWARCIE PIKNIKU

12:15 – 12:40

13:00 – 13:40

14:00 – 14:40

15:00 – 15:40

16:00 – 16:40

17:00 – 17:40

18:00 – 18:40

Mobilne laboratorium – mikroskopowe i makroskopowe rozpoznawanie skał

Tornado wodne i tsunami – pokazy

12:40 – 13:00

14:40 – 15:00

16:40 – 17:00

18:40 – 19:00

Pokazy doświadczeń – ozoboty

13:40 – 14:00

15:40 – 16:00

17:40 – 18:00

Pokazy doświadczeń – wybuch wulkanu i ogniste tornado

 

Namioty piknikowe

Godzina Nazwa zadania Prowadzący
12:00 – 12:15 OTWARCIE PIKNIKU  
12:15 – 19.00 Poznajemy meteoryty – stanowisko poszukiwań meteorytów Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus
12:15 – 19.00 Pedosfera, czyli gleba – pokazy doświadczeń

PARTNER

Instytut inżynierii Środowiska UZ

STREFA 04 – Strefa Hydrosfery

Namiot sferyczny (parking II)

(Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze)

Godzina Nazwa zadania
12:00 – 12:15 OTWARCIE PIKNIKU
12:15 – 19:00

NAMIOT PIKNIKOWY

Makey Makey, wodne dźwięki, wodny świat – kolorowanki PicQuick

12:15 – 12:35

13:30 – 13:50

14:45 – 15:05

15:50 – 16:10

17:05 – 17:25

18:20 – 18:40

Doświadczenia z użyciem suchego lodu

12:40 – 13:00

13:55 – 14:15

15:10 – 15:20

16:15 – 16:35

17:30 – 17:50

18:45 – 19:00

Pokazy doświadczeń

13:05 – 13:25

14:20 – 14:40

15:25 – 15:45

16:40 – 17:00

17:55 – 18:15

Warsztaty – budujemy turbinę wodną

STREFA 05 – Strefa Biosfery i Wszechświata

(Sala w CNK-CP i kącik eksperta w Strefie Relaksu)

Godzina Nazwa zadania Prelegent
12.00 – 12.15 OTWARCIE PIKNIKU  
12.15 – 12.45

Prezentacja 1

„Życie nie z tej ziemi – czyli o poszukiwaniach życia pozaziemskiego – zarówno w Układzie Słonecznym, jak i poza nim”

dr Wojciech Lewandowski, Instytut Astronomii im. prof. Janusza Gila UZ

12.45 – 13.30

14.00 – 14.45

15.15 – 16.00

16.30 – 17.15

17.45 – 18.30

 

 

ZWIEDZANIE CP

 
13:30 – 14.00

Prezentacja 2

„Gatunki ginące – płazy i gady”

mgr Magdalena Wieczorek

Wydział Nauk Biologicznych UZ

14:45 – 15.15

Prezentacja 3

„Jak zegary atomowe wpływają na nasze życie”

dr Jarosław Rutkowski

Hertz Systems

16.00 – 16.30

Prezentacja 4

„Drzewa – zielone płuca naszej planety”

 

dr Krystyna Walińska

Wydział Nauk Biologicznych UZ

CNK-CP

17:15 – 17.45

Prezentacja 5

„Najważniejsze jest nie widoczne dla oczu
– o czarnych dziurach i ich wpływie na czasoprzestrzeń”

mgr Mateusz Wiśniewicz

Instytut Astronomii im. prof. Janusza Gila UZ

CNK-PW

Prezentacja – 0,5 h

Kącik eksperta – 45 min. (do 19.00)

STREFA PARTNERÓW

Namioty piknikowe (parking I)

Godzina Partner
12:00 – 12:15 OTWARCIE PIKNIKU
12:15 – 19.00 Akademicki Związek Motorowy WM UZ
12:15 – 19.00

PGNiG SA, oddział w Zielonej Górze;

losowanie nagród konkursowych: 13:30, 15:30, 17:30

12:15 – 19.00 Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Zielonej Górze
12:15 – 19.00 Elektrociepłownia „Zielona Góra” S.A.
12.15 – 19.00 Toyota Zielona Góra
12.15 – 19.00 Kreatywne i pożyteczne. Pracownia
12.15 – 19.00 Ośrodek Rehabilitacji dla Zwierząt Dziko Żyjących
12.15 – 19.00 Manufaktura Smaków
12.15 –19.00 Fundacja Doktor Clown
12:15 – 19.00 Akademia TurboKids. pl

STREFA RELAKSU (parking II)

 

Godzina

Nazwa zadania

Prowadzący

12:00 – 12:15

OTWARCIE PIKNIKU

 

12.15 – 19.00

Strefa sportu

PARTNER Falubaziaki

12.15 – 19.00

Strefa sportu

PARTNER Łukasz Łukaszewski

Mistrz sportu

12.15 – 19.00

Obrazki piaskowe

PARTNER Radzińska Marta

12.15 – 19.00

Szalony naukowiec

PARTNER Clown Bodzio

12.15 –19.00

Magia kuchni molekularnej – pokazy kulinarne
z wykorzystaniem ciekłego azotu

Kwalifikacja NASA – analiza składu masy ciała
z wykorzystaniem profesjonalnego analizatora

PARTNER

Lubuski Ośrodek Innowacji
i Wdrożeń Agrotechnicznych
Sp. z o.o.

12.15 – 19.00

Wiem co jem – piramida pokarmowa

CNK-CP

12.15 – 19.00

Budowle z cegieł – ogranicza cię tylko wyobraźnia

PARTNER Ligatura

12.15 – 19.00

Magia trampolin

PARTNER Skokoloco

Imprezę w ramach LMW realizuje:

Fundacja LYADA

wstęp wolny

 

15 lipca, sobota

2000  Projekcja filmu
os. Łużyckie, przy Słonecznym Boisku

Zabierajcie ze sobą koce, ciasta, herbatę, lemoniadę, zrobimy wspólny piknik, poznamy się i w ciepły letni wieczór obejrzymy film. Jaki? Zagłosujcie na swój ulubiony film na Facebooku Fundacji LYADA.

 

12 sierpnia, sobota

2000  Projekcja filmu

Ogród Botaniczny Bajkowa Zagroda
ul. Botaniczna 50a
Zabierajcie ze sobą koce, ciasta, herbatę, lemoniadę, zrobimy wspólny piknik, poznamy się i w ciepły letni wieczór obejrzymy film. Jaki? Zagłosujcie na swój ulubiony film na Facebooku Fundacji LYADA
Imprezę w ramach LMW realizuje:
Urząd Miasta Zielona Góra
Miejsce realizacji:
Park „Zielony Przystanek” – przy ul. Lechitów i Nowej

 

29 lipca, sobota
12.00 – 16.00  Otwarcie Parku „Zielony Przystanek” w Zielonej Górze – piknik rodzinny

 

W sobotę 29 lipca zapraszamy na otwarcie parku „Zielony Przystanek” przy ul. Lechitów i Nowej w Zielonej Górze.  Główną atrakcją parku będzie wieża widokowa, z której można będzie obserwować korony drzew gdzie swoje legowiska ma wiele gatunków ptaków. W ramach inwestycji zostały wytyczone nowe ścieżki parkowe, zamontowano tablice i przyrodnicze urządzenia dydaktyczne oraz wybudowano altany ze stołami i ławkami. Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji dla dzieci i rodzin: wielkie dmuchańce, zajęcia przyrodnicze leśników, animacje dla dzieci ZGranej Rodziny, wspólne konkursy i zabawy, malowanie buziek, pokazy strażaków, słodkie poczęstunki. Na pikniku będzie kolorowo i atrakcyjnie – zapraszamy !!!
Wstęp wolny
 
 

Galerie zdjęć

Galerie zdjęć są dostępne do obejrzenia w naszym Archiwum.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content