Filtry
Tylko w tytułach
Kategorie imprez
Festiwal
Kabaret
Koncert
Konkurs
Spektakl
Warsztaty
Wystawa
Plener
Inne
Kategorie imprez
Festiwal
Kabaret
Koncert
Konkurs
Spektakl
Warsztaty
Wystawa
Plener
Inne
Szukaj
Close this search box.

WINOBRANIE 2024

Partnerzy Dni Miasta Zielona Góra WINOBRANIE 2024

 

 

 

       

 

W tym roku na największym świecie wina w Polsce zagrają dwie sceny, na których usłyszymy między innymi Agnieszkę Chylińską, PAKTOFONIKĘ, KULT, Baranovskiego czy Mesajah.
W tegorocznym programie nie zabraknie atrakcji związanych z tradycjami winiarskimi. Przy Ratuszu Miejskim zapraszamy do Miasteczka Winiarskiego, w którym zaprezentuje się ponad 40 okolicznych i nie tylko winnic.
Wspólnie z Fundacją Tłocznia wybierzemy się na spacery i degustacje organizowane w ramach Lubuskiej Akademii Wina.
Poznawanie tradycji winiarskich regionu odbywać się będzie także w ramach 15. Festiwalu Kultury Winiarskiej, czyli słynnymi już Winobusami po lubuskich winnicach.
Lubuski Teatr zaprasza na Winobraniowe Spotkania Teatralne, na których zobaczymy teatry z Warszawy, Koszalina, Krakowa, a nawet Gorzowa.
Najmłodszych do Ogrodu Botanicznego zaprasza Fundacja Akademia Zdrowej Rodziny na „Winobraniowy Zawrót Głowy”, czyli animacje edukacyjne.
W pierwszy dzień Winobrania AuRoom zaprasza na kampus A Uniwersytetu Zielonogórskiego na Green Jam Festiwal, gdzie uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w sztuce graffiti, breakdance’u i jazdy na desce.

Oprócz tego szykują się dziesiątki imprez towarzyszących i sportowych jak wystawy, Winobraniowy Kiermasz Książek, Nocny Bieg Bachusa i wiele więcej.
Podczas Winobrania zostanie odsłonięta nowa rzeźba na szlaku bachusikowym. Nowy Bachusik, a właściwie Bachantka zostanie zaprezentowana szerszemu gronu w środę, 11 września o godz. 12.00 na Winnym Wzgórzu przy napisie „I love Zielona”.

Koniecznie zapiszcie program na później!

Partnerzy Dni Miasta Zielona Góra WINOBRANIE 2024

 

 

 

       

 

GREEN FESTIWAL – duża scena Winobrania 2024

Koncerty podczas Dni Miasta Zielona Góra ściągają do Zielonej Góry tysiące fanów świetnej muzyki. W tym roku organizatorzy zapraszają na dwie sceny. Na scenie na Placu Powstańców Wielkopolskich, czyli tzw. dużej scenie zagrają największe polskie gwiazdy.

Tegoroczne Winobranie w Zielonej Górze rozpocznie się w sobotę 7 września i będzie trwać przez ponad tydzień. Koncerty gwiazd na Placu Powstańców Wielkopolskich startować będą codziennie o godz. 20.30, chociaż planowane są tam także dodatkowe atrakcje o wcześniejszych godzinach.

 

BŁĘKITNA RAPSODIA  Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zielonogórskiej oraz Joanna Sochacka

Koncerty na Green Festiwal rozpocznie „Błękitna Rapsodia” – koncert w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zielonogórskiej pod batutą dyrektora artystycznego Rafała Kłoczko, z solistką Joanną Sochacką na fortepianie. Usłyszymy m.in. „Błękitną Rapsodię” Gershwina oraz „Koncert Warszawski” Addinsella.

Joanna Sochacka – polska pianistka, określana przez krytyków „jedną z najbardziej obiecujących artystek młodego pokolenia“ oraz „pianistką o dużej swobodzie i pełnej kontroli”. Koncertowała w kilkunastu krajach występując z recitalami w najbardziej prestiżowych salach koncertowych, podczas prestiżowych festiwali. Laureatka międzynarodowych konkursów pianistycznych w Polsce, Estonii, Anglii, USA, Francji, w Niemczech, we Włoszech. Doktor sztuki, wykładowczyni w Katedrze Fortepianu Akademii Muzycznej im. G.i K. Bacewiczów, absolwentka uniwersytetów muzycznych w Austrii, Szwajcarii i Polsce: Universität für Musik und darstellende Kunst w Graz, w klasie prof. Milany Chernyavskiej, Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, w klasie dr hab. Hanny Holeksy, Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, w klasie prof. Andrzeja Pikula, a także w Haute École de Musique de Genève w Genewie, w klasie prof. Fabrizio Chiovetty.

        

Przed koncertem Filharmonii Zielonogórskiej o godz. 20.00 zostaną ogłoszone wyniki XV Ogólnopolskiego Konkursu Win. Tuż po wręczeniu Grand Prix konkursu, Prezydent Marcin Pabierowski przekaże klucze do miasta Bachusowi podczas uroczystego otwarcia Dni Miasta Zielona Góra.

Podczas koncertu w pierwszych rzędach będzie można usiąść na przygotowanych przez realizatora krzesełkach.

 

AGNIESZKA CHYLIŃSKA

Polska wokalistka, autorka tekstów i osobowość medialna, która zdobyła popularność jako liderka rockowego zespołu O.N.A. Jej charakterystyczny, mocny głos oraz charyzma na scenie przyniosły jej uznanie fanów rocka i metalu. Rozwija karierę solową, eksperymentując z różnymi gatunkami muzycznymi, od rocka po pop. Chylińska jest również znana z udziału w programach telewizyjnych jako jurorka w „Mam Talent!”. Jej koncerty to mieszanka energii, emocji i wyjątkowej ekspresji scenicznej, które przyciągają szeroką publiczność.

 

KARAŚ/ROGUCKI

Zespół, który pojawił się na polskim rynku w 2019 roku po ogłoszeniu zawieszenia działalności zespołów The Dumplings i Coma. Kuba Karaś odpowiada w tym tandemie za produkcję, Piotr Rogucki zajmuje się tekstami, a obaj dopieszczają muzykę. Skład uzupełniają gitarzysta Kamil „Holden” Kryszak i perkusista Wiktoria Jakubowska. Z pozoru karkołomne połączenie odmiennych doświadczeń, stylistyk, wrażliwości i metryk dało harmonijny efekt w postaci charakterystycznego i niepodrabialnego stylu KARAŚ/ROGUCKI.

Muzycznie KARAŚ/ROGUCKI oscyluje wokół surowych i gęstych dźwięków inspirowanych latami 80… zimną falą, new romantic czy post rockiem. W utworach zespołu słychać zarówno przestrzenne elektroniczne brzmienia, jak i ostre rockowe gitary. Zespół w trakcie pięciu lat swojej działalności zasłynął z niesamowicie energetycznych koncertów, które przyciągają rzesze wiernych fanów.

 

PAWEŁ DOMAGAŁA

Człowiek z podwójnym życiem – aktorskim i muzycznym. Gra w filmach, serialach i teatrze. Koncertuje, wydaje płyty, pisze teksty piosenek i monologów kabaretowych, czasem podkłada głos w filmach animowanych. Nie rozstaje się z gitarą. Stara się być równocześnie radykalnie pokorny i radykalnie pewny siebie. Jego debiutancka płyta, opublikowana w 2016 roku, „Opowiem ci o mnie”, sprzedała się w kilkudziesięciu tysiącach egzemplarzy, zapowiadając dalszy rozwój kariery artysty. Największy sukces przyniósł mu jednak album „1984”, którego tytuł odnosi się do roku jego urodzenia. To na tym krążku znalazł się hit „Weź nie pytaj”. Jego najnowsza płyta, „Narnia”, wydana w ubiegłym roku, potwierdza wyjątkowe umiejętności artystyczne Domagały.

Podczas koncertu w pierwszych rzędach będzie można usiąść na przygotowanych przez realizatora krzesełkach.

 

URSZULA

Wokalistka muzycznie balansująca między gatunkami rock i pop. Nietuzinkowa, wyraźna, nie do zdarcia. Od 35 lat na scenie. Zachwyca nadzwyczaj unikalną barwą głosu, brakiem gwiazdorzenia, ekspresją i siłą na koncertach, naturalnością. Na drodze długoletniej kariery wykreowała mega przeboje, o jakich marzy każdy artysta, lecz nie każdemu udaje się to marzenie spełnić – przeboje, które omija czas. Dały jej one wierną, multipokoleniową publiczność.

Koncerty Urszuli to wspaniałe rokowo-romantyczne widowiska. Wielkie przeboje, takie jak „Dmuchawce, latawce, wiatr”, „Malinowy Król”, „Anioł wie…”, „Na sen”, czy „Niebo dla Ciebie” budzą wśród publiczności silne wzruszenia.

 

PAKTOFONIKA

Jedna z pierwszych w Polsce grup wykonujących Hip-Hop. Zaliczana do najważniejszych przedstawicieli tego gatunku w Polsce. Grupa została założona w 1998 roku przez Piotra „Magika” Łuszcza i Sebastiana „Rahima” Salberta, a niedługo później dołączył do nich Wojciech „Fokus” Alszer.

Grupa została rozwiązana w 2003 roku, w niepełna trzy lata po śmierci Magika. W 2022 roku Fokus i Rahim wznowili koncerty pod nazwą Paktofoniki, aby uczcić 22. rocznicę albumu Kinematografia oraz 20-lecie Archiwum Kinematografii. Od tego czasu zorganizowano wiele koncertów zarówno w Polsce, jak i za granicą, w takich krajach jak USA, Kanada, Holandia, Wielka Brytania, Irlandia, Norwegia czy Islandia.

W godz. 16.00 – 19.00 na scenie zaprezentują się zespoły w ramach Międzynarodowego Festiwalu Folkloru „Oblicza tradycji”: Zespół Pieśni i Tańca Pomorza Zachodniego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego,  Anadolu Folklor Vakif (Turcja), Kuda Karadzic (Serbia).

 

KULT

Polski zespół rockowy założony w 1982 roku w Warszawie przez Kazika Staszewskiego i Piotra Wieteskę, którzy wcześniej grali w punkowej grupie Poland. Zespół od początku wyróżniał się antysystemowymi tekstami Kazika, poruszającymi kwestie tożsamości, wiary i społecznych problemów. Kult zadebiutował w warszawskim klubie Remont, a ich pierwszym dużym przebojem była „Piosenka młodych wioślarzy” z 1984 roku. Z czasem grupa wydała wiele kultowych płyt, jak „Spokojnie” i „Tata Kazika”. Ich muzyka to połączenie punka, psychodelii, country i rocka, co czyniło ich jednymi z najważniejszych przedstawicieli polskiej sceny muzycznej.

 

SARSA

Wszechstronna polska wokalistka, znana z nieustannego poszukiwania nowych form wyrazu artystycznego i muzycznych eksperymentów. 14 sierpnia ukazał się jej nowy singiel „Jak w filmie”, który zapowiada nadchodzącą płytę, planowaną na przyszły rok. Teledysk do piosenki inspirowany jest kultowymi scenami filmowymi, a pojawiający się w nim rogacz symbolizuje rogatą duszę Sarsy, pełną buntu i artystycznego rozwoju. W 2023 roku wydała dobrze przyjętą płytę „Jestem Marta” i mimo problemów zdrowotnych kontynuowała koncertowanie. Planuje kolejne koncerty i nowe aranżacje swoich hitów, co potwierdza jej nieustanną ewolucję i kreatywność.

Od godz. 15.00 przed sceną będzie można zobaczyć pokazy: Młodzieżowej Orkiestry Dętej Blue Brass Band i Mażoretek Twins Włoszakowice, Grodziską Orkiestrę Dętą im. Stanisława Słowińskiego i Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Mażoretkami z Drezdenka

 

Winobraniowe Granie | mała scena Winobrania 2024

 

Dni Miasta Zielona Góra są świetną okazją dla lokalnych artystów do pokazania swoich talentów szerszemu gronu. W tym roku na scenie Winobraniowego Grania artyści w niemal każdym wieku będą prezentować swoje talenty. Nie zabraknie także występów o ogólnopolskiej sławie.

 

 

 

SIMPLY THE BEST – TRIBUTE TO TINA

Zespół coverowy Simply the Best – Tribute to Tina z największymi hitami legendarnej Tiny Turner na żywo podczas Winobrania! Jessica Merstein – wokal i skrzypce, MuzykoManiek – gitara basowa, Marcin Lach – perkusja, Kuba Chomiak – gitara, Jakub Gościniak – piano, synth.

 

 

KORA TRIBUTE BAND

KORA Tribute Band to projekt stworzony przez lubuskich muzyków poświęcony twórczości Kory Jackowskiej i zespołu Maanam. Podczas koncertu zespołu nie brakuje takich hitów jak: „Krakowski spleen”, „Lucciola”, „Boskie Buenos” czy „Cykady na Cykladach”… Skład KORA Tribute Band: Katarzyna Pusowska – wokal, Zenek Chodorowski – gitary, Szymon Rauhut – gitary, Michał Nowacki – gitara basowa, Nikita Barabolia – perkusja.

 

 

CARLOS SANTANA | SFERA

Zespół Sfera, założony w 2022 roku, specjalizuje się w twórczości Carlosa Santany, wprowadzając publiczność w świat gorących latynoskich rytmów. W czasach, gdy niewiele zespołów gra ten unikalny styl muzyczny, Sfera wyróżnia się swoją pasją do latynoskich brzmień i charakterystycznych gitarowych solówek. Skład zespołu to doświadczona grupa muzyków, m.in. Eugeniusz Olejniczak (wokal, saksofon), Mirosław Bombik (gitara, wokal), Leszek Jastrubczak (organy Hammonda) oraz Piotr Kwacz (gitara basowa). W trakcie koncertu z pewnością można spodziewać się żywiołowych perkusji i niepowtarzalnej atmosfery inspirowanej Santaną.

 

 

CLAPTON UNPLUGGED | Day After Day

Day After Day to zespół z Zielonej Góry, który od ponad dekady występuje na licznych scenach w regionie oraz poza nim. Ich repertuar składa się głównie z autorskich utworów, ale obejmuje również covery artystów takich jak The Allman Brothers Band, B.B. King czy Eric Clapton. Ostatnio zespół odświeżył program akustyczny inspirowany płytą „Unplugged” Claptona, prezentując hity jak „Layla” i „Tears in Heaven”. Skład zespołu wzbogaciły chórki Katarzyny Pusowskiej i Joanny Gusta. Day After Day to energetyczna mieszanka bluesa, rocka i akustycznych brzmień, często prezentowana na festiwalach i koncertach, m.in. Winobranie czy Blues nad Bobrem.

 

 

MESAJAH

Mesajah aka Manolo a właściwie Manuel Rengifo Diaz. Człowiek wielu imion i jeszcze większej ilości talentów. Wokalista, autor tekstów, producent i kompozytor. Nietuzinkowy artysta, który na nowo potrafi interpretować swoje rodzime nurty muzyczne jak reggae, dancehallu, czy hip hop i nadawać im nowych wymiarów poprzez redefiniowanie pogranicza styli.

W 2008 rozpoczął swoją solową karierę wydając autorski album „Ludzie prości”. Materiał promowany singlem „Każdego dnia” odniósł niebywały sukces. Dzięki niemu gatunek reggae dostał się na główne listy przebojów mogąc przedstawić się szerszemu audytorium słuchaczy.

Drugi solowy album „Jestem stąd” został wydany w 2012 roku. Tym razem materiał poświęcony był ważnemu problemowi dyskryminacji ludzi o odmiennym kolorze skóry. Mesajah w muzyce pragnął zawrzeć przesłanie tolerancji i równości niezależnie od pochodzenia, poglądów czy wyznania.

 

 

THE BLUES FRIENDS

Grupa powstała w 2020 roku z inicjatywy pięciu doświadczonych zielonogórskich muzyków, trochę zafascynowanych bluesem, chociaż dla większości z nich, nie jest to jedyne źródło inspiracji. W repertuarze dominują standardy bluesowe i blues rockowe (w większości z drugiej strony Atlantyku), wszystkie we własnej oryginalnej interpretacji. Grupa pracuje też nad zupełnie własnym repertuarem.

Skład: Beata „Żaba” Małecka – śpiew, Jan Węgłowski – gitara, śpiew, Mariusz Bednarski – gitara, Igor Łojko – harmonijka ustna, Maciej  Kozłowski – gitara basowa, Ryszard Zembrzuski – perkusja.

 

 

STREETBOIS

StreetBois to młodzi absolwenci Akademii Muzycznej w Gdańsku o specjalności musical – elitarnego kierunku, z którego wywodzą się najlepsi aktorzy musicalowi w Polsce. Karol, Jan i Dominik zainicjowali powstanie zespołu występem na ulicach gdańskiej starówki, stąd też wzięła się jego nazwa. Mają niezwykłe warunki głosowe, a ich połączenie to niezwykła fuzja brzmień. Boysbandowe choreografie, pełen humoru scenariusz i znane przeboje dopełnione brzmieniem żywych instrumentów zapewniają odbiorcom niezapomniane wrażenia.

 

 

CZTERY PORY ROKU WEDŁUG ERATO | STUDIO WOKALNE ZOK ERATO

Studio Wokalne Erato świętuje w tym roku 25-lecie istnienia. Z tej okazji przygotowało specjalny program, który zaprezentuje właśnie na Winobraniu!

Koncert CZTERY PORY ROKU według ERATO to muzyczne przedstawienie, w którym znalazły się fragmenty około 60 znanych polskich piosenek połączonych w cztery medley’e opowiadające dosłownie i w przenośni o kolejnych porach roku. Poprzez całą opowieść usłyszymy nowe aranżacje z podziałami na partie solowe oraz opracowania wielogłosowe.

Wystąpią młodzi zielonogórscy wokaliści: Maja Gizicka, Kinga Struzik, Iga Garbula, Maja Cykowska, Pola Płowiak, Wiktoria Wiater, Aleksandra Stachowiak, Wojciech Słoniowski, Nikodem Konieczny.

Zespół instrumentalny: Krzysztof Mroziński – fortepian (kierownictwo muzyczne), Janusz Brzozowski – gitara, Waldemar Franczyk – perkusja, Dariusz Jaros – akordeon, Paweł Słoniowski – gitara basowa.

 

 

JEDEN OSIEM L

Jeden Osiem L to polska grupa hip-hopowa, która powstała w 1998 roku w Płocku. Zespół zyskał popularność dzięki nowatorskiemu podejściu do hip-hopu, co zaowocowało sukcesem ich debiutanckiego albumu „Wideoteka” wydanego w 2003 roku. Singiel „Jak zapomnieć” szybko stał się hitem, popularyzując hip-hop w Polsce. Kolejne albumy, takie jak „Słuchowisko” (2005) i „Nowy folder” (2007), umacniały pozycję zespołu na polskiej scenie muzycznej, wprowadzając do ich twórczości elementy innych gatunków muzycznych. Obecnie skład zespołu tworzą Łukasz i Toffson. W ciągu swojej kariery zespół zagrał ponad 400 koncertów i nadal zaskakuje fanów nowymi singlami, takimi jak „Grawitacja” czy „Zatrzymaj się”.

 

 

LATARNIK

Repertuar grupy stylistycznie jest bardzo zróżnicowany, będąc wypadkową wrażliwości i gustów muzycznych poszczególnych członków zespołu. Jednak można go bliżej określić jako pop-rock. Latarnik został założony przez braci Artura i Michała Przybylaków wiosną 2020 r. Do współpracy w tym projekcie zaprosili doświadczonych muzyków z okolic Zielonej Góry: Alberta Bezdziczka, Macieja Sławnego, Karola Pietscha i Filipa Kozłowskiego. Zespół wykonuje własne kompozycje, do których teksty pisze Wojciech Kamiński.

Skład zespołu: Artur Przybylak – gitary, Michał Przybylak – bas, Maciej Sławny – śpiew, Albert Bezdziczek – instrumenty klawiszowe, Karol Pietsch – bębny, Filip Kozłowski – gitary.

 

 

BIBOBIT

Ich największą miłością jest jazz, ale niezwykle elastycznie łączą z elektroniką, groovem w jedyny i charakterystyczny dla siebie sposób. Nieoczywiste harmonie zespojone są tu z tłustymi syntezatorowymi brzmieniami i niezwykłą charyzmą frontmana. W tekstach BIBOBITU, ich autor Daniel Moszczyński, stawia na wolność oraz świadomość i te dwa elementy idealnie charakteryzują także muzyczny klimat zespołu. Bibobit zdążył już dzielić scenę z takimi wykonawcami jak Michał Urbaniak, Leszek Możdżer, Hypnotic Brass Ensemble, Richard Bona, Dirty Loops, Keyon Harrold czy Cory Henry. Ich debiutancki album Podróżnik, na którym zaśpiewała Urszula Dudziak, branżowy portal JazzPRESS określił „energetyczną petardą o sile bomby termobarycznej”. Entuzjastyczne recenzje doprowadziły zespół do wielu koncertów na czele z takimi wydarzeniami jak Pol’and’Rock Festival, Orange Warsaw Festiwal, Edison i Męskie Granie (zarówno w 2022 roku jak i wcześniej jako zwycięzcy konkursu Męskie Granie Young). Jesienią 2021 roku ukazał się ich drugi album, tym razem z nowofalowymi interpretacjami utworów Agnieszki Osieckiej, który powstał po zaproszeniu zespołu do przygotowania finałowego koncertu na festiwal Pamiętajmy o Osieckiej. Koncept album, na którym narratorem jest Agnieszka Osiecka to projekt jak mówią jego autorzy: „na czas, w którym niepewność należy podlewać nadzieją”. Wydawnictwo zostało trzecią najlepszą płytą roku 2021 z polską muzyką portalu onet.pl i figurowało w Radio 357 oraz Radio Nowy Świat jako płyta tygodnia. Obecnie kończą prace nad drugą autorską płytą, z której pierwsze single będzie można usłyszeć jeszcze w tym roku.

 

 

DEKOLT HYDRAULIKA

Jeżeli lubicie muzyczny brud zakorzeniony w Punk Rocku z elementami przyjemnie bujającej regawki oraz subtelnymi wstawkami spod znaku Adult Contemporary to przybywajcie. Jeżeli nie lubicie to też zapraszamy. Polubicie. Jesteśmy zielonogórskim kwartetem w składzie Arek, Wojtek, Maciek i Mateusz i zadbamy o to aby to czwartkowe popołudnie upłynęło Wam pod znakiem dobrych, mocnych i energicznych wibracji.

 

 

KLASYKA ROCKA LAT 80/90 | MUZOPOZYTYWNI I PAULINA GOŁĘBIOWSKA

Najbardziej znane szlagiery muzyki rockowej w niebanalnych aranżacjach. Koncert muzyki na żywo z hitami zarówno muzyki polskiej i światowej.

W skład zespołu wchodzą: Paweł Słoniowski – gitara basowa, Janusz Brzozowski – gitara, Jakub Gościniak – piano, Marek Siwka – perkusja. Wokalnie prezentować się będą Paulina Gołębiowska oraz Łukasz Iwaniec.

 

 

UNIVERSE

Universe – w tym słowie mieści się bardzo wiele. Od nastrojowych ballad, poprzez współczesne przeboje aż po znane polskie standardy i hity, to wszystko stworzył na przestrzeni ponad 30 lat zespół Universe. Założony przez Mirka Bregułę i Henryka Czicha, kilkukrotnie występował w Opolu, zawsze zdobywając nagrody. Zespół ma na koncie ponad 150 piosenek, nagranych na 14 płytach, tysiące koncertów w Polsce i za granicą oraz kilka wielkich znanych w całej Polsce przebojów, takich jak „Wołanie przez ciszę”, „W perły zmienić deszcz”, „Tacy byliśmy” czy sztandarowy „Mr. Lennon”.

 

 

ECHA

Echa to zespół łączący alternatywne brzmienia z melodyjnym wokalem i niebanalnym tekstem. Grupa ma na koncie debiutancki album “Echa”, a w 2024 roku wróciła z nowymi utworami. Pierwszym z nich było „Szkło”, którego powstanie zainspirowała awaria Facebooka. Piosenka szybko wdarła się na playlisty wielu rozgłośni radiowych oraz stała się numerem 1 Listy Przebojów Trójki. Zespół podkreśla, że sam nagrał i wyprodukował swoje nowe piosenki, prezentując się w nowym składzie i brzmieniu.

Zespół od początku swojej działalności dał się poznać z oryginalnych teledysków, jak ten nagrany na Teneryfie do „Polski na supeł” (https://youtu.be/fwLE0XosU1s) „Chamski beat”, w którym zagrała (i go wyreżyserowała) Sandra Staniszewska (https://youtu.be/qu8gAisfqRs), czy stworzony wysoko ponad ziemią “Czy masz dla mnie czas?” (https://youtu.be/aAtgQZCAUeE?si=oIlQ5AhyOjrq1MO5).

Silną stroną grupy są też występy na żywo (koncert w Trójce: https://youtu.be/Wys427I94W0, teledysk z trasy: https://youtu.be/d2w9EY-Rdzg). Muzycy mają doświadczenie ze scen Open’er Festival, Jarocin Festival, Slot Art Festival, Hejfest, Warsaw Orlen Maraton, grali również liczne koncerty klubowe, m.in. na trasach takich wykonawców jak Kult, Strachy na Lachy I Happysad.

Zespół tworzą: Krzysztof Garbaciak (wokal), Andrzej Gałązka (gitara), Krzysztof Kos (bas), Karol Pietsch (perkusja), Piotr Spychała (klawisze) i Arkadiusz Tyda (gitara, omnichord, teksty).

 

 

COSMOS

Muzyka cosmosu to eksplozja energii, która przenosi słuchaczy w kosmiczne podróże, pełne emocji i wrażeń. Kiedy słuchamy Cosmosu, czujemy, jakbyśmy unosili się w przestrzeni kosmicznej, a każdy dźwięk otacza nas niczym gwiezdny pył. Ich utwory są pełne harmonii, jak orbity planet, a jednocześnie dynamiczne i nieprzewidywalne jak kosmiczne wiatry. To właśnie ta niezwykła mieszanka sprawia, że muzyka cosmosu ma w sobie coś magicznego i niepowtarzalnego.

 

 

BARANOVSKI

Od debiutu BARANOVSKIEGO minęło 6 lat. W tym czasie wokalista, muzyk, songwriter i producent wydał trzy albumy. Pierwszy zatytułowany “Zbiór” ukazał się w 2019 roku i uzyskał status Złotej Płyty. To na nim znalazły się przebojowe single “Dym”, “Luźno”, “Zbiór” i “Czułe miejsce”.

Dwa lata później swoją premierę miał uhonorowany Platyną drugi album BARANOVSKIEGO zatytułowany “BARANOVSKI 2”. Z niego pochodzą kolejne hitowe piosenki: “Momenty”, “Wolność”, “Nie mamy nic” i przede wszystkim “Lubię być z nią”. Ten ostatni singiel był jednym z największych przebojów 2020 roku – dotarł do pierwszego miejsca listy najczęściej granych piosenek w radiu w Polsce, klipy do piosenki w wersjach albumowej i akustycznej zaliczyły do tej pory blisko 70 milionów wyświetleń na YouTube.

W międzyczasie BARANOVSKI był kilkukrotnie nominowany do nagrody Fryderyka, wystąpił w hitowym filmie “Teściowie”, a ze swoim zespołem zaliczył występy na najważniejszych koncertowych scenach na kraju.

16 lutego tego roku ukazała się najnowsza, trzecia płyta BARANOVSKIEGO – “Ucieczki i powroty”. Artysta potwierdza na niej swój talent do pisania przebojowych piosenek, jednocześnie prezentując bardziej rockowe, gitarowe oblicze.

 

 

ORKIESTRA NA DUŻYM ROWERZE (Big Bike Orchestra)

Big Bike Orchestra to polski zespół pop-folkowy utworzony w 2021 roku w Bydgoszczy z inicjatywy festiwalu Drums Fusion. Unikalnym atutem zespołu jest połączenie przez muzyków gry na instrumentach z jednoczesną jazdą na specjalnie skonstruowanym sześcioosobowym rowerze.

Półfinaliści XIII edycji programu MAM TALENT!

 

 

NOT SO PERFECT

Kto nie zna zespołu Perfect?… To ikona polskiej muzyki rockowej, działająca od 1980 roku. To legendarna grupa, mająca już kilka pokoleń fanów.

Za sprawą perkusisty i wokalisty Marka Kielocha, który zebrał najlepszych muzyków w lubuskiem powstał zespół Not So Perfect, czyli klasyczny coverband grający ponadczasowe hity zespołu Perfect. Ten oryginalny wielopokoleniowy skład istnieje zaledwie rok, a ma na swoim koncie całe mnóstwo koncertów zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Not So Perfect wciąż wiele może Ci dać! Absolutnie żywe emocje na scenie i kosmiczna energia daje niezapomniane wrażenia!

Perfekcyjne show zagrają dla Was: Marek Kieloch – wokal, Marek Siwka – perkusja, Adam Nowacki – gitara basowa, wokal, Przemek Kińczyk – gitary, Łukasz Gaszyna – gitary, wokal.

 

WINOBRANIE 2024

Partnerzy Dni Miasta Zielona Góra WINOBRANIE 2024

 

 

 

       

 

W tym roku na największym świecie wina w Polsce zagrają dwie sceny, na których usłyszymy między innymi Agnieszkę Chylińską, PAKTOFONIKĘ, KULT, Baranovskiego czy Mesajah.
W tegorocznym programie nie zabraknie atrakcji związanych z tradycjami winiarskimi. Przy Ratuszu Miejskim zapraszamy do Miasteczka Winiarskiego, w którym zaprezentuje się ponad 40 okolicznych i nie tylko winnic.
Wspólnie z Fundacją Tłocznia wybierzemy się na spacery i degustacje organizowane w ramach Lubuskiej Akademii Wina.
Poznawanie tradycji winiarskich regionu odbywać się będzie także w ramach 15. Festiwalu Kultury Winiarskiej, czyli słynnymi już Winobusami po lubuskich winnicach.
Lubuski Teatr zaprasza na Winobraniowe Spotkania Teatralne, na których zobaczymy teatry z Warszawy, Koszalina, Krakowa, a nawet Gorzowa.
Najmłodszych do Ogrodu Botanicznego zaprasza Fundacja Akademia Zdrowej Rodziny na „Winobraniowy Zawrót Głowy”, czyli animacje edukacyjne.
W pierwszy dzień Winobrania AuRoom zaprasza na kampus A Uniwersytetu Zielonogórskiego na Green Jam Festiwal, gdzie uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w sztuce graffiti, breakdance’u i jazdy na desce.

Oprócz tego szykują się dziesiątki imprez towarzyszących i sportowych jak wystawy, Winobraniowy Kiermasz Książek, Nocny Bieg Bachusa i wiele więcej.
Podczas Winobrania zostanie odsłonięta nowa rzeźba na szlaku bachusikowym. Nowy Bachusik, a właściwie Bachantka zostanie zaprezentowana szerszemu gronu w środę, 11 września o godz. 12.00 na Winnym Wzgórzu przy napisie „I love Zielona”.

Koniecznie zapiszcie program na później!

GREEN FESTIWAL – duża scena Winobrania 2024

Koncerty podczas Dni Miasta Zielona Góra ściągają do Zielonej Góry tysiące fanów świetnej muzyki. W tym roku organizatorzy zapraszają na dwie sceny. Na scenie na Placu Powstańców Wielkopolskich, czyli tzw. dużej scenie zagrają największe polskie gwiazdy.

Tegoroczne Winobranie w Zielonej Górze rozpocznie się w sobotę 7 września i będzie trwać przez ponad tydzień. Koncerty gwiazd na Placu Powstańców Wielkopolskich startować będą codziennie o godz. 20.30, chociaż planowane są tam także dodatkowe atrakcje o wcześniejszych godzinach.

 

BŁĘKITNA RAPSODIA  Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zielonogórskiej oraz Joanna Sochacka

Koncerty na Green Festiwal rozpocznie „Błękitna Rapsodia” – koncert w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zielonogórskiej pod batutą dyrektora artystycznego Rafała Kłoczko, z solistką Joanną Sochacką na fortepianie. Usłyszymy m.in. „Błękitną Rapsodię” Gershwina oraz „Koncert Warszawski” Addinsella.

Joanna Sochacka – polska pianistka, określana przez krytyków „jedną z najbardziej obiecujących artystek młodego pokolenia“ oraz „pianistką o dużej swobodzie i pełnej kontroli”. Koncertowała w kilkunastu krajach występując z recitalami w najbardziej prestiżowych salach koncertowych, podczas prestiżowych festiwali. Laureatka międzynarodowych konkursów pianistycznych w Polsce, Estonii, Anglii, USA, Francji, w Niemczech, we Włoszech. Doktor sztuki, wykładowczyni w Katedrze Fortepianu Akademii Muzycznej im. G.i K. Bacewiczów, absolwentka uniwersytetów muzycznych w Austrii, Szwajcarii i Polsce: Universität für Musik und darstellende Kunst w Graz, w klasie prof. Milany Chernyavskiej, Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, w klasie dr hab. Hanny Holeksy, Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, w klasie prof. Andrzeja Pikula, a także w Haute École de Musique de Genève w Genewie, w klasie prof. Fabrizio Chiovetty.

Przed koncertem Filharmonii Zielonogórskiej o godz. 20.00 zostaną ogłoszone wyniki XV Ogólnopolskiego Konkursu Win. Tuż po wręczeniu Grand Prix konkursu, Prezydent Marcin Pabierowski przekaże klucze do miasta Bachusowi podczas uroczystego otwarcia Dni Miasta Zielona Góra.

Podczas koncertu w pierwszych rzędach będzie można usiąść na przygotowanych przez realizatora krzesełkach.

 

AGNIESZKA CHYLIŃSKA

Polska wokalistka, autorka tekstów i osobowość medialna, która zdobyła popularność jako liderka rockowego zespołu O.N.A. Jej charakterystyczny, mocny głos oraz charyzma na scenie przyniosły jej uznanie fanów rocka i metalu. Rozwija karierę solową, eksperymentując z różnymi gatunkami muzycznymi, od rocka po pop. Chylińska jest również znana z udziału w programach telewizyjnych jako jurorka w „Mam Talent!”. Jej koncerty to mieszanka energii, emocji i wyjątkowej ekspresji scenicznej, które przyciągają szeroką publiczność.

 

KARAŚ/ROGUCKI

Zespół, który pojawił się na polskim rynku w 2019 roku po ogłoszeniu zawieszenia działalności zespołów The Dumplings i Coma. Kuba Karaś odpowiada w tym tandemie za produkcję, Piotr Rogucki zajmuje się tekstami, a obaj dopieszczają muzykę. Skład uzupełniają gitarzysta Kamil „Holden” Kryszak i perkusista Wiktoria Jakubowska. Z pozoru karkołomne połączenie odmiennych doświadczeń, stylistyk, wrażliwości i metryk dało harmonijny efekt w postaci charakterystycznego i niepodrabialnego stylu KARAŚ/ROGUCKI.

Muzycznie KARAŚ/ROGUCKI oscyluje wokół surowych i gęstych dźwięków inspirowanych latami 80… zimną falą, new romantic czy post rockiem. W utworach zespołu słychać zarówno przestrzenne elektroniczne brzmienia, jak i ostre rockowe gitary. Zespół w trakcie pięciu lat swojej działalności zasłynął z niesamowicie energetycznych koncertów, które przyciągają rzesze wiernych fanów.

 

PAWEŁ DOMAGAŁA

Człowiek z podwójnym życiem – aktorskim i muzycznym. Gra w filmach, serialach i teatrze. Koncertuje, wydaje płyty, pisze teksty piosenek i monologów kabaretowych, czasem podkłada głos w filmach animowanych. Nie rozstaje się z gitarą. Stara się być równocześnie radykalnie pokorny i radykalnie pewny siebie. Jego debiutancka płyta, opublikowana w 2016 roku, „Opowiem ci o mnie”, sprzedała się w kilkudziesięciu tysiącach egzemplarzy, zapowiadając dalszy rozwój kariery artysty. Największy sukces przyniósł mu jednak album „1984”, którego tytuł odnosi się do roku jego urodzenia. To na tym krążku znalazł się hit „Weź nie pytaj”. Jego najnowsza płyta, „Narnia”, wydana w ubiegłym roku, potwierdza wyjątkowe umiejętności artystyczne Domagały.

Podczas koncertu w pierwszych rzędach będzie można usiąść na przygotowanych przez realizatora krzesełkach.

 

URSZULA

Wokalistka muzycznie balansująca między gatunkami rock i pop. Nietuzinkowa, wyraźna, nie do zdarcia. Od 35 lat na scenie. Zachwyca nadzwyczaj unikalną barwą głosu, brakiem gwiazdorzenia, ekspresją i siłą na koncertach, naturalnością. Na drodze długoletniej kariery wykreowała mega przeboje, o jakich marzy każdy artysta, lecz nie każdemu udaje się to marzenie spełnić – przeboje, które omija czas. Dały jej one wierną, multipokoleniową publiczność.

Koncerty Urszuli to wspaniałe rokowo-romantyczne widowiska. Wielkie przeboje, takie jak „Dmuchawce, latawce, wiatr”, „Malinowy Król”, „Anioł wie…”, „Na sen”, czy „Niebo dla Ciebie” budzą wśród publiczności silne wzruszenia.

 

PAKTOFONIKA

Jedna z pierwszych w Polsce grup wykonujących Hip-Hop. Zaliczana do najważniejszych przedstawicieli tego gatunku w Polsce. Grupa została założona w 1998 roku przez Piotra „Magika” Łuszcza i Sebastiana „Rahima” Salberta, a niedługo później dołączył do nich Wojciech „Fokus” Alszer.

Grupa została rozwiązana w 2003 roku, w niepełna trzy lata po śmierci Magika. W 2022 roku Fokus i Rahim wznowili koncerty pod nazwą Paktofoniki, aby uczcić 22. rocznicę albumu Kinematografia oraz 20-lecie Archiwum Kinematografii. Od tego czasu zorganizowano wiele koncertów zarówno w Polsce, jak i za granicą, w takich krajach jak USA, Kanada, Holandia, Wielka Brytania, Irlandia, Norwegia czy Islandia.

W godz. 16.00 – 19.00 na scenie zaprezentują się zespoły w ramach Międzynarodowego Festiwalu Folkloru „Oblicza tradycji”: Zespół Pieśni i Tańca Pomorza Zachodniego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego,  Anadolu Folklor Vakif (Turcja), Kuda Karadzic (Serbia).

 

KULT

Polski zespół rockowy założony w 1982 roku w Warszawie przez Kazika Staszewskiego i Piotra Wieteskę, którzy wcześniej grali w punkowej grupie Poland. Zespół od początku wyróżniał się antysystemowymi tekstami Kazika, poruszającymi kwestie tożsamości, wiary i społecznych problemów. Kult zadebiutował w warszawskim klubie Remont, a ich pierwszym dużym przebojem była „Piosenka młodych wioślarzy” z 1984 roku. Z czasem grupa wydała wiele kultowych płyt, jak „Spokojnie” i „Tata Kazika”. Ich muzyka to połączenie punka, psychodelii, country i rocka, co czyniło ich jednymi z najważniejszych przedstawicieli polskiej sceny muzycznej.

 

SARSA

Wszechstronna polska wokalistka, znana z nieustannego poszukiwania nowych form wyrazu artystycznego i muzycznych eksperymentów. 14 sierpnia ukazał się jej nowy singiel „Jak w filmie”, który zapowiada nadchodzącą płytę, planowaną na przyszły rok. Teledysk do piosenki inspirowany jest kultowymi scenami filmowymi, a pojawiający się w nim rogacz symbolizuje rogatą duszę Sarsy, pełną buntu i artystycznego rozwoju. W 2023 roku wydała dobrze przyjętą płytę „Jestem Marta” i mimo problemów zdrowotnych kontynuowała koncertowanie. Planuje kolejne koncerty i nowe aranżacje swoich hitów, co potwierdza jej nieustanną ewolucję i kreatywność.

Od godz. 15.00 przed sceną będzie można zobaczyć pokazy: Młodzieżowej Orkiestry Dętej Blue Brass Band i Mażoretek Twins Włoszakowice, Grodziską Orkiestrę Dętą im. Stanisława Słowińskiego i Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Mażoretkami z Drezdenka

 

Winobraniowe Granie | mała scena Winobrania 2024

 

Dni Miasta Zielona Góra są świetną okazją dla lokalnych artystów do pokazania swoich talentów szerszemu gronu. W tym roku na scenie Winobraniowego Grania artyści w niemal każdym wieku będą prezentować swoje talenty. Nie zabraknie także występów o ogólnopolskiej sławie.

 

SIMPLY THE BEST – TRIBUTE TO TINA

Zespół coverowy Simply the Best – Tribute to Tina z największymi hitami legendarnej Tiny Turner na żywo podczas Winobrania! Jessica Merstein – wokal i skrzypce, MuzykoManiek – gitara basowa, Marcin Lach – perkusja, Kuba Chomiak – gitara, Jakub Gościniak – piano, synth.

 

KORA TRIBUTE BAND

KORA Tribute Band to projekt stworzony przez lubuskich muzyków poświęcony twórczości Kory Jackowskiej i zespołu Maanam. Podczas koncertu zespołu nie brakuje takich hitów jak: „Krakowski spleen”, „Lucciola”, „Boskie Buenos” czy „Cykady na Cykladach”… Skład KORA Tribute Band: Katarzyna Pusowska – wokal, Zenek Chodorowski – gitary, Szymon Rauhut – gitary, Michał Nowacki – gitara basowa, Nikita Barabolia – perkusja.

 

CARLOS SANTANA | SFERA

Zespół Sfera, założony w 2022 roku, specjalizuje się w twórczości Carlosa Santany, wprowadzając publiczność w świat gorących latynoskich rytmów. W czasach, gdy niewiele zespołów gra ten unikalny styl muzyczny, Sfera wyróżnia się swoją pasją do latynoskich brzmień i charakterystycznych gitarowych solówek. Skład zespołu to doświadczona grupa muzyków, m.in. Eugeniusz Olejniczak (wokal, saksofon), Mirosław Bombik (gitara, wokal), Leszek Jastrubczak (organy Hammonda) oraz Piotr Kwacz (gitara basowa). W trakcie koncertu z pewnością można spodziewać się żywiołowych perkusji i niepowtarzalnej atmosfery inspirowanej Santaną.

 

CLAPTON UNPLUGGED | Day After Day

Day After Day to zespół z Zielonej Góry, który od ponad dekady występuje na licznych scenach w regionie oraz poza nim. Ich repertuar składa się głównie z autorskich utworów, ale obejmuje również covery artystów takich jak The Allman Brothers Band, B.B. King czy Eric Clapton. Ostatnio zespół odświeżył program akustyczny inspirowany płytą „Unplugged” Claptona, prezentując hity jak „Layla” i „Tears in Heaven”. Skład zespołu wzbogaciły chórki Katarzyny Pusowskiej i Joanny Gusta. Day After Day to energetyczna mieszanka bluesa, rocka i akustycznych brzmień, często prezentowana na festiwalach i koncertach, m.in. Winobranie czy Blues nad Bobrem.

 

MESAJAH

Mesajah aka Manolo a właściwie Manuel Rengifo Diaz. Człowiek wielu imion i jeszcze większej ilości talentów. Wokalista, autor tekstów, producent i kompozytor. Nietuzinkowy artysta, który na nowo potrafi interpretować swoje rodzime nurty muzyczne jak reggae, dancehallu, czy hip hop i nadawać im nowych wymiarów poprzez redefiniowanie pogranicza styli.

W 2008 rozpoczął swoją solową karierę wydając autorski album „Ludzie prości”. Materiał promowany singlem „Każdego dnia” odniósł niebywały sukces. Dzięki niemu gatunek reggae dostał się na główne listy przebojów mogąc przedstawić się szerszemu audytorium słuchaczy.

Drugi solowy album „Jestem stąd” został wydany w 2012 roku. Tym razem materiał poświęcony był ważnemu problemowi dyskryminacji ludzi o odmiennym kolorze skóry. Mesajah w muzyce pragnął zawrzeć przesłanie tolerancji i równości niezależnie od pochodzenia, poglądów czy wyznania.

 

THE BLUES FRIENDS

Grupa powstała w 2020 roku z inicjatywy pięciu doświadczonych zielonogórskich muzyków, trochę zafascynowanych bluesem, chociaż dla większości z nich, nie jest to jedyne źródło inspiracji. W repertuarze dominują standardy bluesowe i blues rockowe (w większości z drugiej strony Atlantyku), wszystkie we własnej oryginalnej interpretacji. Grupa pracuje też nad zupełnie własnym repertuarem.

Skład: Beata „Żaba” Małecka – śpiew, Jan Węgłowski – gitara, śpiew, Mariusz Bednarski – gitara, Igor Łojko – harmonijka ustna, Maciej  Kozłowski – gitara basowa, Ryszard Zembrzuski – perkusja.

 

STREETBOIS

StreetBois to młodzi absolwenci Akademii Muzycznej w Gdańsku o specjalności musical – elitarnego kierunku, z którego wywodzą się najlepsi aktorzy musicalowi w Polsce. Karol, Jan i Dominik zainicjowali powstanie zespołu występem na ulicach gdańskiej starówki, stąd też wzięła się jego nazwa. Mają niezwykłe warunki głosowe, a ich połączenie to niezwykła fuzja brzmień. Boysbandowe choreografie, pełen humoru scenariusz i znane przeboje dopełnione brzmieniem żywych instrumentów zapewniają odbiorcom niezapomniane wrażenia.

 

CZTERY PORY ROKU WEDŁUG ERATO | STUDIO WOKALNE ZOK ERATO

Studio Wokalne Erato świętuje w tym roku 25-lecie istnienia. Z tej okazji przygotowało specjalny program, który zaprezentuje właśnie na Winobraniu!

Koncert CZTERY PORY ROKU według ERATO to muzyczne przedstawienie, w którym znalazły się fragmenty około 60 znanych polskich piosenek połączonych w cztery medley’e opowiadające dosłownie i w przenośni o kolejnych porach roku. Poprzez całą opowieść usłyszymy nowe aranżacje z podziałami na partie solowe oraz opracowania wielogłosowe.

Wystąpią młodzi zielonogórscy wokaliści: Maja Gizicka, Kinga Struzik, Iga Garbula, Maja Cykowska, Pola Płowiak, Wiktoria Wiater, Aleksandra Stachowiak, Wojciech Słoniowski, Nikodem Konieczny.

Zespół instrumentalny: Krzysztof Mroziński – fortepian (kierownictwo muzyczne), Janusz Brzozowski – gitara, Waldemar Franczyk – perkusja, Dariusz Jaros – akordeon, Paweł Słoniowski – gitara basowa.

 

JEDEN OSIEM L

Jeden Osiem L to polska grupa hip-hopowa, która powstała w 1998 roku w Płocku. Zespół zyskał popularność dzięki nowatorskiemu podejściu do hip-hopu, co zaowocowało sukcesem ich debiutanckiego albumu „Wideoteka” wydanego w 2003 roku. Singiel „Jak zapomnieć” szybko stał się hitem, popularyzując hip-hop w Polsce. Kolejne albumy, takie jak „Słuchowisko” (2005) i „Nowy folder” (2007), umacniały pozycję zespołu na polskiej scenie muzycznej, wprowadzając do ich twórczości elementy innych gatunków muzycznych. Obecnie skład zespołu tworzą Łukasz i Toffson. W ciągu swojej kariery zespół zagrał ponad 400 koncertów i nadal zaskakuje fanów nowymi singlami, takimi jak „Grawitacja” czy „Zatrzymaj się”.

 

LATARNIK

Repertuar grupy stylistycznie jest bardzo zróżnicowany, będąc wypadkową wrażliwości i gustów muzycznych poszczególnych członków zespołu. Jednak można go bliżej określić jako pop-rock. Latarnik został założony przez braci Artura i Michała Przybylaków wiosną 2020 r. Do współpracy w tym projekcie zaprosili doświadczonych muzyków z okolic Zielonej Góry: Alberta Bezdziczka, Macieja Sławnego, Karola Pietscha i Filipa Kozłowskiego. Zespół wykonuje własne kompozycje, do których teksty pisze Wojciech Kamiński.

Skład zespołu: Artur Przybylak – gitary, Michał Przybylak – bas, Maciej Sławny – śpiew, Albert Bezdziczek – instrumenty klawiszowe, Karol Pietsch – bębny, Filip Kozłowski – gitary.

 

BIBOBIT

Ich największą miłością jest jazz, ale niezwykle elastycznie łączą z elektroniką, groovem w jedyny i charakterystyczny dla siebie sposób. Nieoczywiste harmonie zespojone są tu z tłustymi syntezatorowymi brzmieniami i niezwykłą charyzmą frontmana. W tekstach BIBOBITU, ich autor Daniel Moszczyński, stawia na wolność oraz świadomość i te dwa elementy idealnie charakteryzują także muzyczny klimat zespołu. Bibobit zdążył już dzielić scenę z takimi wykonawcami jak Michał Urbaniak, Leszek Możdżer, Hypnotic Brass Ensemble, Richard Bona, Dirty Loops, Keyon Harrold czy Cory Henry. Ich debiutancki album Podróżnik, na którym zaśpiewała Urszula Dudziak, branżowy portal JazzPRESS określił „energetyczną petardą o sile bomby termobarycznej”. Entuzjastyczne recenzje doprowadziły zespół do wielu koncertów na czele z takimi wydarzeniami jak Pol’and’Rock Festival, Orange Warsaw Festiwal, Edison i Męskie Granie (zarówno w 2022 roku jak i wcześniej jako zwycięzcy konkursu Męskie Granie Young). Jesienią 2021 roku ukazał się ich drugi album, tym razem z nowofalowymi interpretacjami utworów Agnieszki Osieckiej, który powstał po zaproszeniu zespołu do przygotowania finałowego koncertu na festiwal Pamiętajmy o Osieckiej. Koncept album, na którym narratorem jest Agnieszka Osiecka to projekt jak mówią jego autorzy: „na czas, w którym niepewność należy podlewać nadzieją”. Wydawnictwo zostało trzecią najlepszą płytą roku 2021 z polską muzyką portalu onet.pl i figurowało w Radio 357 oraz Radio Nowy Świat jako płyta tygodnia. Obecnie kończą prace nad drugą autorską płytą, z której pierwsze single będzie można usłyszeć jeszcze w tym roku.

 

DEKOLT HYDRAULIKA

Jeżeli lubicie muzyczny brud zakorzeniony w Punk Rocku z elementami przyjemnie bujającej regawki oraz subtelnymi wstawkami spod znaku Adult Contemporary to przybywajcie. Jeżeli nie lubicie to też zapraszamy. Polubicie. Jesteśmy zielonogórskim kwartetem w składzie Arek, Wojtek, Maciek i Mateusz i zadbamy o to aby to czwartkowe popołudnie upłynęło Wam pod znakiem dobrych, mocnych i energicznych wibracji.

 

KLASYKA ROCKA LAT 80/90 | MUZOPOZYTYWNI I PAULINA GOŁĘBIOWSKA

Najbardziej znane szlagiery muzyki rockowej w niebanalnych aranżacjach. Koncert muzyki na żywo z hitami zarówno muzyki polskiej i światowej.

W skład zespołu wchodzą: Paweł Słoniowski – gitara basowa, Janusz Brzozowski – gitara, Jakub Gościniak – piano, Marek Siwka – perkusja. Wokalnie prezentować się będą Paulina Gołębiowska oraz Łukasz Iwaniec.

 

UNIVERSE

Universe – w tym słowie mieści się bardzo wiele. Od nastrojowych ballad, poprzez współczesne przeboje aż po znane polskie standardy i hity, to wszystko stworzył na przestrzeni ponad 30 lat zespół Universe. Założony przez Mirka Bregułę i Henryka Czicha, kilkukrotnie występował w Opolu, zawsze zdobywając nagrody. Zespół ma na koncie ponad 150 piosenek, nagranych na 14 płytach, tysiące koncertów w Polsce i za granicą oraz kilka wielkich znanych w całej Polsce przebojów, takich jak „Wołanie przez ciszę”, „W perły zmienić deszcz”, „Tacy byliśmy” czy sztandarowy „Mr. Lennon”.

 

ECHA

Echa to zespół łączący alternatywne brzmienia z melodyjnym wokalem i niebanalnym tekstem. Grupa ma na koncie debiutancki album “Echa”, a w 2024 roku wróciła z nowymi utworami. Pierwszym z nich było „Szkło”, którego powstanie zainspirowała awaria Facebooka. Piosenka szybko wdarła się na playlisty wielu rozgłośni radiowych oraz stała się numerem 1 Listy Przebojów Trójki. Zespół podkreśla, że sam nagrał i wyprodukował swoje nowe piosenki, prezentując się w nowym składzie i brzmieniu.

Zespół od początku swojej działalności dał się poznać z oryginalnych teledysków, jak ten nagrany na Teneryfie do „Polski na supeł” (https://youtu.be/fwLE0XosU1s) „Chamski beat”, w którym zagrała (i go wyreżyserowała) Sandra Staniszewska (https://youtu.be/qu8gAisfqRs), czy stworzony wysoko ponad ziemią “Czy masz dla mnie czas?” (https://youtu.be/aAtgQZCAUeE?si=oIlQ5AhyOjrq1MO5).

Silną stroną grupy są też występy na żywo (koncert w Trójce: https://youtu.be/Wys427I94W0, teledysk z trasy: https://youtu.be/d2w9EY-Rdzg). Muzycy mają doświadczenie ze scen Open’er Festival, Jarocin Festival, Slot Art Festival, Hejfest, Warsaw Orlen Maraton, grali również liczne koncerty klubowe, m.in. na trasach takich wykonawców jak Kult, Strachy na Lachy I Happysad.

Zespół tworzą: Krzysztof Garbaciak (wokal), Andrzej Gałązka (gitara), Krzysztof Kos (bas), Karol Pietsch (perkusja), Piotr Spychała (klawisze) i Arkadiusz Tyda (gitara, omnichord, teksty).

 

COSMOS

Muzyka cosmosu to eksplozja energii, która przenosi słuchaczy w kosmiczne podróże, pełne emocji i wrażeń. Kiedy słuchamy Cosmosu, czujemy, jakbyśmy unosili się w przestrzeni kosmicznej, a każdy dźwięk otacza nas niczym gwiezdny pył. Ich utwory są pełne harmonii, jak orbity planet, a jednocześnie dynamiczne i nieprzewidywalne jak kosmiczne wiatry. To właśnie ta niezwykła mieszanka sprawia, że muzyka cosmosu ma w sobie coś magicznego i niepowtarzalnego.

 

BARANOVSKI

Od debiutu BARANOVSKIEGO minęło 6 lat. W tym czasie wokalista, muzyk, songwriter i producent wydał trzy albumy. Pierwszy zatytułowany “Zbiór” ukazał się w 2019 roku i uzyskał status Złotej Płyty. To na nim znalazły się przebojowe single “Dym”, “Luźno”, “Zbiór” i “Czułe miejsce”.

Dwa lata później swoją premierę miał uhonorowany Platyną drugi album BARANOVSKIEGO zatytułowany “BARANOVSKI 2”. Z niego pochodzą kolejne hitowe piosenki: “Momenty”, “Wolność”, “Nie mamy nic” i przede wszystkim “Lubię być z nią”. Ten ostatni singiel był jednym z największych przebojów 2020 roku – dotarł do pierwszego miejsca listy najczęściej granych piosenek w radiu w Polsce, klipy do piosenki w wersjach albumowej i akustycznej zaliczyły do tej pory blisko 70 milionów wyświetleń na YouTube.

W międzyczasie BARANOVSKI był kilkukrotnie nominowany do nagrody Fryderyka, wystąpił w hitowym filmie “Teściowie”, a ze swoim zespołem zaliczył występy na najważniejszych koncertowych scenach na kraju.

16 lutego tego roku ukazała się najnowsza, trzecia płyta BARANOVSKIEGO – “Ucieczki i powroty”. Artysta potwierdza na niej swój talent do pisania przebojowych piosenek, jednocześnie prezentując bardziej rockowe, gitarowe oblicze.

 

ORKIESTRA NA DUŻYM ROWERZE (Big Bike Orchestra)

Big Bike Orchestra to polski zespół pop-folkowy utworzony w 2021 roku w Bydgoszczy z inicjatywy festiwalu Drums Fusion. Unikalnym atutem zespołu jest połączenie przez muzyków gry na instrumentach z jednoczesną jazdą na specjalnie skonstruowanym sześcioosobowym rowerze.

Półfinaliści XIII edycji programu MAM TALENT!

 

NOT SO PERFECT

Kto nie zna zespołu Perfect?… To ikona polskiej muzyki rockowej, działająca od 1980 roku. To legendarna grupa, mająca już kilka pokoleń fanów.

Za sprawą perkusisty i wokalisty Marka Kielocha, który zebrał najlepszych muzyków w lubuskiem powstał zespół Not So Perfect, czyli klasyczny coverband grający ponadczasowe hity zespołu Perfect. Ten oryginalny wielopokoleniowy skład istnieje zaledwie rok, a ma na swoim koncie całe mnóstwo koncertów zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Not So Perfect wciąż wiele może Ci dać! Absolutnie żywe emocje na scenie i kosmiczna energia daje niezapomniane wrażenia!

Perfekcyjne show zagrają dla Was: Marek Kieloch – wokal, Marek Siwka – perkusja, Adam Nowacki – gitara basowa, wokal, Przemek Kińczyk – gitary, Łukasz Gaszyna – gitary, wokal.

 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content