Filtry
Tylko w tytułach
Kategorie imprez
Festiwal
Kabaret
Koncert
Konkurs
Spektakl
Warsztaty
Wystawa
Plener
Inne
Generic filters
Tylko w tytułach
Kategorie imprez
Festiwal
Kabaret
Koncert
Konkurs
Spektakl
Warsztaty
Wystawa
Plener
Inne
Szukaj
Close this search box.

Lato Muz Wszelakich 2023 – TYDZIEŃ 5

Lato Muz Wszelakich 2023 – TYDZIEŃ 5

Lato Muz Wszelakich 2023 – TYDZIEŃ 5

UWAGA: Zmiana miejsca koncertu
1 sierpnia 2023, 19:00 
Koncert Piosenek Powstania Warszawskiego  
Kościół pw. Matki Bożej Częstochowskiej 
WSTĘP WOLNY

 

 

Więcej szczegółów na temat LATA 2023  >TUTAJ<


 

 

Poniżej opisy wybranych imprez:

 

WTOREK, 1 SIERPNIA 2023

1 sierpnia 2023, 19:00 
Koncert Piosenek Powstania Warszawskiego   
UWAGA: Zmiana miejsca koncertu

Kościół pw. Matki Bożej Częstochowskiej
WSTĘP WOLNY

 

ŚRODA, 2 SIERPNIA 2023

2 sierpnia 2023, 11:00-13:00    
Nie nudzę się latem: Sławni mieszkańcy Zielonej Góry na przestrzeni jej dziejów
miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 10.45
WSTĘP WOLNY

Spacer prowadzi Jan Czachor. Cykl NIE NUDZĘ SIĘ LATEM organizowany jest przez Lubuskie Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych „Przewodnik Lubuski” to BEZPŁATNE spacery po Zielonej Górze, podczas których odkryjemy tajemnice naszego niesamowitego miasta. Spacery odbywają się co środę, oprowadzać będą licencjonowani przewodnicy oraz piloci wycieczek.

2 sierpnia 2023, 21:00 
Bon voyage z filmem francuskim: Skarb Mikołajka reż. Julien Rappeneau             
Plac Teatralny
WSTĘP WOLNY

W życiu Mikołajka najważniejsi są: mama, tata, szkoła i przyjaciele – banda nierozłącznych kumpli, bez których wszystko inne nie ma sensu. Kiedy więc tata chłopca awansuje i rodzina musi przeprowadzić się na dalekie południe, Mikołajek wpada w rozpacz. Bo jak tu wyobrazić sobie rzeczywistość bez najlepszych przyjaciół? Bez rogalików Alcesta, okularów Ananiasza, wygłupów Kleofasa – bez wspólnych psot, zabaw i żartów? To po prostu niemożliwe. Dlatego, by zapobiec nieszczęściu i wpłynąć na decyzję rodziców, Mikołajek wraz z ekipą wyrusza na poszukiwanie zaginionego skarbu. Wierzy, że odnalezione bogactwo pozwoli mu pozostać w domu i zatrzyma nieuchronną przeprowadzkę.

 

CZWARTEK, 3 SIERPNIA 2023

3 sierpnia 2023, 17:30-21:00    
Potańcówka w parku   
Pałac w Starym Kisielinie
WSTĘP WOLNY

Spotkajmy się na parkiecie w przepięknych okolicznościach przyrody przypałacowego parku w Starym Kisielinie. Tańce pod gołym niebem w czwartki w godz. 17.30 – 21.00. Wstęp wolny.

3 sierpnia 2023, 18:00 
Z książką na leżaku: spotkanie z… Barbarą Wysoczańską
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida, sala im. Janusza Koniusza
WSTĘP WOLNY
Zapraszamy na spotkanie autorskie z Barbarą Wysoczańską, zielonogórzanką, autorką bestsellerów książkowych „Narzeczona nazisty” i „Siła kobiet”, laureatka plebiscytów dwóch serwisów Lubimyczytac.pl i Allegro w kategorii Debiut roku 2021 za książkę „Narzeczona nazisty”. Spotkanie poprowadzi Magdalena Faron. Barbara Wysoczańska – polska autorka, urodziła się w 1980 roku w Nowej Soli. Obecnie mieszka w Zielonej Górze. Jest absolwentką historii na Uniwersytecie Zielonogórskim. Historyk z wykształcenia i pasji, co przekłada się na jej zainteresowania literaturą, muzyką i kinem. Jej najnowsza powieść nosi tytuł “Aktoreczka”.

3 sierpnia 2023, 19:00 
Odwiedziny w urodziny: Piosenki z Kamienicy… recital Justyny Sieńczyłło             
Plac Teatralny
WSTĘP WOLNY

Aktorka teatralna i telewizyjna. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Przez ponad dwie dekady występowała na deskach stołecznego Teatru Powszechnego. Jej talent wokalny doceniony został zarówno przez twórców, jak i widzów warszawskich teatrów muzycznych – Syrena i Roma. Laureatka licznych nagród teatralnych, w tym między innymi: nagrody na 20. Opolskich Konfrontacjach Teatralnych za rolę Anieli  w „Ślubach panieńskich” (1995), nagrody na Festiwalu Sztuki Aktorskiej w Kaliszu za rolę Chris w „Tańcach w Ballybeg” (1993), nominowana do Feliksów Warszawskich w kategorii „Najlepsza pierwszoplanowa rola kobieca” za rolę tytułową w spektaklu „Wiera Gran” (2013). Z powodzeniem łączy życie zawodowe, pasję i biznes.
Zapraszamy Państwa na niezwykłe muzyczne  spotkanie z aktorką podczas, którego zaprezentuje piosenki, które wykonuje  podczas spektakli w warszawskim Teatrze Kamienica.

 

PIĄTEK, 4 SIERPNIA 2023

4 sierpnia 2023, 17:00 
Bajki, bajdy, banialuki: Zielona Góra: O rybaku i złotej rybce, Teatr Cztery Kąty     
Plac Teatralny
WSTĘP WOLNY

Komu z nas nie zdarzyło się marzyć o wielkim bogactwie? A czy ktoś pamięta jeszcze historię Złotej Rybki? Ciotka Klamotka i Marcelina Monterra Fiubzdziu przeniosą Was do świata dawnej Rosji nad brzeg pewnego błękitnego jeziora, by tam opowiedzieć historię pewnego niezwykłego spotkania. Wystąpi Teatr Cztery Kąty z Zielonej Góry. BEZPŁATNE spektakle dla dzieci na Placu Teatralnym, w każdy piątek o godz. 17.00.

4 sierpnia 2023, 17:00 
Festiwal Zespołów Śpiewaczych
Pałac w Starym Kisielinie
WSTĘP WOLNY

Już po raz drugi zapraszamy na Festiwal Zespołów Śpiewaczych w pięknych okolicznościach Pałacu w Starym Kisielinie, filii Zielonogórskiego Ośrodka Kultury. W programie znajdziecie różnorodne zespoły śpiewacze, które zaprezentują swoje umiejętności i pasję muzyczną. Na scenie pojawią się:

  • Zespół „Raculanki” pod opieką Pana Dariusza Sieroniego,
  • Zespół „Małomiczanie” pod kierownictwem Urszuli Stochel-Matuszak,
  • Śpiewnik Uniwersytecki działający przy Uniwersytecie 3 Wieku w Zielonej Górze, kierowany przez Mirkę Branicką-Polarczyk,
  • Zespół „Bolero” ze Starego Kisielina pod kierownictwem Krystyny Koperskiej. Opracowanie muzyczne przygotowała Wanda Rejman, a akompaniament zapewni Andrzej Żołądziejewski,
  • Grupa taneczna „Latino” działająca przy stowarzyszeniu „ZAWSZE AKTYWNI” z Raculi.

W trakcie festiwalu usłyszymy różnorodne pieśni i piosenki, zarówno popularne, jak i znane z regionu Kozła, ale nie tylko. Będzie to prawdziwie muzyczne święto, które dostarczy wiele radości i wzruszeń. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników muzyki i kultury do wspólnego spędzenia tego wyjątkowego wieczoru.

 

SOBOTA, 5 SIERPNIA 2023

5 sierpnia 2023, 12:00-14:00    
Rodzynkowanie, czyli Winobranie dla dzieci     
Winne Wzgórze przy Palmiarni
WSTĘP WOLNY

Zapraszamy na zajęcia animacyjne połączone z nauką na temat naszego pięknego miasta i jego tradycji. Podczas pierwszych zajęć odpowiemy sobie na pytanie: skąd biorą się rodzynki? Będzie to krótka „lekcja” o owocach winogron. Rośnij nam rośnij, czyli najmłodsi dowiedzą się także jak pielęgnować winogrona. Bezpłatne zajęcia z animatorami.

5 sierpnia 2023, 19:00 
Koncert promenadowy: #vivaldi #poryroku        
plac przed Filharmonią Zielonogórską
WSTĘP WOLNY
Paweł Maślanka – skrzypce
Marcin Danilewski – skrzypce
Orkiestra Smyczkowa Filharmonii Zielonogórskiej
W programie: A. Vivaldi

5 sierpnia 2023, 21:00 
Stare kino w ruinach: Człowiek z kamerą filmową (1929) reż. Dziga Wiertow
Park Książęcy w Zatoniu
WSTĘP WOLNY

Dżiga Wiertow rejestruje okiem kamery życie w Moskwie pod koniec lat dwudziestych XX wieku. Zapraszamy na wyjątkowe kino plenerowe – STARE KINO W RUINACH! Ten niepowtarzalny cykl filmowy przeniesie Cię w nostalgiczny świat klasyki kina czarno-białego, gdzie odnajdziesz magię filmowych dzieł sprzed lat. Wydarzenia odbywają się w urokliwych ruinach Pałacu Książęcego w Zatoniu, tworząc atmosferę tajemniczości i romantyzmu. Wydarzenia odbywają się przez cały sierpień w soboty o godzinie 21.00, zapewniając niezapomniane wieczory pełne magii kina. Wejście na projekcje jest BEZPŁATNE. Cykl organizowany jest przy wsparciu Stowarzyszenia „Nasze Zatonie”.

 

NIEDZIELA, 6 SIERPNIA 2023

6 sierpnia 2023, 19:00 
Wieczory u Luteranów: koncert kameralny Cappella Viridimontana     
Kościół Ewangelicki
WYDARZENIE BILETOWANE
Kameralny zespół wokalny specjalizujący się w wykonawstwie muzyki renesansu i baroku, stworzony przez Jerzego Markiewicza w 1993 roku. W obecnym kształcie zespół zaistniał w roku 1994, występując oficjalnie po raz pierwszy podczas IV Zielonogórskiego Festiwalu Muzycznego. Stopniowo zdobywał coraz większe uznanie w środowisku muzyków zajmujących się w wykonawstwem muzyki dawnej, które zaowocowało współpracą z renomowanymi instrumentalistami, śpiewakami i zespołami- m.in. Concerto Polacco, Arte dei Suonatori, Concerto Grosso (Berlin), Olgą Pasiecznik, Markiem Toporowskim. Od roku 1999 zespół Cantores Viridimontani stał się integralną częścią międzynarodowej formacji wokalno-instrumentalnej Cappella Viridimontana, którą tworzy wspólnie z zespołem Collegium Viridimontanum, złożonym z czołowych muzyków polskich i niemieckich. Od tego momentu w programie zespołu, oprócz dzieł wokalnych muzyki renesansu i baroku, znalazło się wiele kompozycji wokalno-instrumentalnych, wśród których dominują utwory G.F. Haendla, J.S. Bacha i G. Ph. Telemanna. W ciągu dotychczasowej działalności zespół występował na wielu festiwalach w Polsce i za granicą (Francja, Belgia, Niemcy, Słowacja).

 

PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK, 7-11 SIERPNIA 2023

7-11 sierpnia 2023, 10:00-17:00             
Plener rzeźbiarski         
Pałac w Starym Kisielinie
WSTĘP WOLNY

 

Zobacz również

Zobacz również

Zobacz również

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content