Filtry
Tylko w tytułach
Kategorie imprez
Festiwal
Kabaret
Koncert
Konkurs
Spektakl
Warsztaty
Wystawa
Plener
Inne
Generic filters
Tylko w tytułach
Kategorie imprez
Festiwal
Kabaret
Koncert
Konkurs
Spektakl
Warsztaty
Wystawa
Plener
Inne
Szukaj
Close this search box.

MELODIE DLA ANNY – międzynarodowy koncert poświęcony Annie German

MELODIE DLA ANNY – międzynarodowy koncert poświęcony Annie German

MELODIE DLA ANNY – międzynarodowy koncert poświęcony Annie German

Międzynarodowy koncert „Melodie dla Anny” poświęcony  wybitnej polskiej artystce Annie German. Dziewiąty rok z rzędu młodzi artyści z różnych krajów wyruszą w trasę koncertową po Polsce. Koncert przybliża postać i twórczość wybitnej polskiej piosenkarki Anny German oraz promuje młodych, utalentowanych muzycznie ludzi, wywodzących się z Polski i ze środowisk polskich w Białorusi i Ukrainie. Wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem i sympatią muzyków amatorów, profesjonalistów oraz publiczności.

 

 

Anna German śpiewała o miłości i pokoju i właśnie jej piosenki potrzebne są teraz jak nigdy przed tym. „Śpiew jest dla mnie radością życia” – wyznawała wybitna piosenkarka. Mówiła: „Chcę, by piosenka rodziła w sercach słuchaczy piękne uczucia, żeby pomagała żyć i przezwyciężać trudności.” Właśnie takie zadanie stawiają przed młodymi artystami organizatorzy trasy koncertowej. Powinni śpiewać tak, żeby piosenka nie tylko cieszyła serce słuchacza, ale prowadziła go drogą poszukiwań i rozmyślań o sposobach zmiany otaczającego nas świata na lepszy.

Koncert jest autorską interpretacją i aranżacją znanych utworów z repertuaru Anny German, ma swój niepowtarzalny charakter w sposobie wykonania utworów (solo, duet, kwartet, instrumentarium i autorski scenariusz).

 

W tym roku w  koncercie  biorą udział  młodzi artyści, laureaci międzynarodowych festiwali, Polacy z różnych krajów:
Grażyna Komincz (Białoruś): absolwentka wydziału wokalnego Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Brała udział w licznych koncertach i festiwalach w Polsce, Łotwie, Ukrainie, między innymi: Festiwal „Pieśni walczących o Niepodległość” (Warszawa 2017 r.). W swoim repertuarze posiada utwory klasyczne, operetkowe, musicalowe oraz estradowe.
Waleri Zadorożny (Ukraina): Absolwent  Wyższej Szkoły Sztuk Pięknych (2006 – 2010) w Winnice. Absolwent Akademii Muzycznej w Odessie (2015 r.). Były artysta Narodowego Akademickiego Teatru Opery i Baletu w Odessie. Uczestnik Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Wojskowych „MUSIKPARADE 2014” w Niemczech. Laureat Grand Prix VII Ogólnoukraińskiego Konkursu Wokalnego im. O. Petrusenko, Chersoń 2013. Aktualnie artysta Teatru Operowego we Wrocławiu.
Zoja Rolińska (Ukraina): Absolwentka Narodowej Akademii Muzycznej w Odessie na wydziale wokalnym (magister muzyki). Jest laureatką Międzynarodowego Konkursu Wokalnego i Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej i Narodowej w Odessie oraz wielu innych.   Koncertowała w Ukrainie, Węgrzech, Austrii i Polsce. Obecnie artystka Teatru Operowego we Wrocławiu.
Andrzej Pluszcz (Białoruś): Zawodowo jest informatykiem, lecz jego prawdziwą pasją jest muzyka, a ulubionym gatunkiem muzycznym jest musical. Od lat rozwija swoje umiejętności wokalne pod okiem wybitnych pedagogów. Brał udział w wielu konkursach wokalnych nie tylko na polskiej, ale także międzynarodowej arenie.

Akompaniament :
Eugenia Żukowytska: Skończyła Narodową Akademię Muzyczną w Kijowie na kursie skrzypce. Brała udział w koncertach Narodowej Orkiestry Symfonicznej oraz Orkiestry Radio w Kijowie. Pracowała w Akademickiej Symfonicznej Orkiestrze w Dnipro. Brała udział w wielu koncertach kameralnych oraz symfonicznych w różnych krajach (Hiszpania, Włochy, Chinach, Szwajcaria, Francja). Aktualnie jest artystką orkiestry Opery Wrocławskiej.
Witali Oleszkiewicz: Kierownik artystyczny, reżyser dźwięku, śpiewak, multi-instrumentalista. Komponuje muzykę i tworzy aranżacje. 20 lat pracował w orkiestrze  jako pianista orkiestry Teatru  im. Janki Kupały w Mińsku. Od ponad 12 lat pracuje jako kierownik artystyczny, akompaniator i reżyser dźwięku polskich festiwali i koncertów.

Reżyseria i prowadzenie koncertu – prezes Fundacji Kultura Bez Granic Marina Towarnicka.

 

Poniedziałek, 20 maja 2024 r.
Godz. 18.00
Planetarium Wenus (ul. Sikorskiego 10, Zielona Góra)
Bilety: 40 zł NORMALNY / 30 zł ULGOWY (+opłata serwisowa) dla uczniów, studentów, emerytów, rencistów – przed wejściem na sale osoba z biletem ulgowym zobowiązana jest okazać dowód zniżki

 

Zobacz również

Zobacz również

Zobacz również

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content