Filtry
Tylko w tytułach
Kategorie imprez
Festiwal
Kabaret
Koncert
Konkurs
Spektakl
Warsztaty
Wystawa
Plener
Inne
Generic filters
Tylko w tytułach
Kategorie imprez
Festiwal
Kabaret
Koncert
Konkurs
Spektakl
Warsztaty
Wystawa
Plener
Inne
Szukaj
Close this search box.

VIII Piknik Naukowy Centrum Nauki Keplera

VIII Piknik Naukowy Centrum Nauki Keplera

VIII Piknik Naukowy Centrum Nauki Keplera

Gotowi na moc naukowej zabawy? W sobotę 20 lipca w godz. 12.00 – 17.00 na parkingu Centrum Przyrodniczego w Zielonej Górze, odbędzie się VIII Piknik Naukowy Centrum Nauki Keplera. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich chętnych, a wstęp bezpłatny.

 

 

Piknik Naukowy Centrum Nauki Keplera to doskonała okazja, aby zapoznać się z fascynującym światem nauki poprzez różnorodne atrakcje i aktywności zorganizowane w kilku strefach tematycznych.

STREFA PRZYRODY

W Strefie Przyrody uczestnicy odkryją tajemnice Świata Owadów i Świata Gadów, poznając różnorodne gatunki z insektarium i wiwarium Centrum Przyrodniczego. Świat Iluzji pozwoli gościom Pikniku Naukowego doświadczyć niezwykłych złudzeń optycznych i zrozumieć mechanizmy, które wpływają na to, jak mózg interpretuje obrazy. Podczas zajęć warsztatowych Kraftowo i Kolorowo każdy uczestnik uruchomi kreatywność i rozwinie swoje umiejętności plastyczne.

STREFA KOSMOSU

Ekscytujące atrakcje czekają także w Strefie Kosmosu. W Space LABie najmłodsi będą mogli wcielić się w poszukiwaczy meteorytów. Obserwacje teleskopowe pozwolą uczestnikom podziwiać Słońce. W Fabryce Kosmicznych Pojazdów Latających odbędą się warsztaty budowania rakiet i marsjańskich helikopterów. Dodatkowo na dzieci czeka dmuchana zjeżdżalnia w kształcie wahadłowca kosmicznego Atlantis oraz symulator przeciążeń, który pozwoli poczuć, jakie siły działają na astronautów podczas misji kosmicznych.

STREFA EKSPERYMENTÓW

Mały Inżynier w Strefie Eksperymentów poprowadzi fascynujące pokazy i doświadczenia. Uczestnicy będą mogli zobaczyć eksperymenty z różnych dziedzin nauki, odwiedzić Molekularną Lodziarnię, gdzie lodowe smakołyki powstają przy użyciu ciekłego azotu oraz spróbować swoich sił w Robo Minecraft, czyli zabawach inspirowanych popularną grą. Dodatkowo Biometryczne Biuro Detektywistyczne pozwoli odkryć tajniki biometrii i kryminalistyki. To strefa, która z pewnością zainteresuje zarówno dzieci, jak i dorosłych.

STREFA PARTNERÓW

W tej strefie swoje stoiska będą mieć firmy i instytucje współpracujące z Centrum Nauki Keplera. Poznacie ich wkrótce.

VIII Piknik Naukowy Centrum Nauki Keplera rozpocznie się o godz. 12.00 na parkingu Centrum Przyrodniczego przy ul. Dąbrowskiego 14 w Zielonej Górze. Na scenie głównej Pikniku zobaczycie pokazy doświadczeń naukowych organizowane przez Małego Inżyniera pt. Chemia na scenie oraz W krainie zimna.

Podczas pikniku będzie można zwiedzać wystawę Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodniczym o wyznaczonych godzinach: 12:15, 13:30, 14:45 oraz 16:00.

Aby wziąć udział w zwiedzaniu, należy pobrać bezpłatny bilet wstępu dostępny w namiocie informacyjnym przy wejściu na teren imprezy. Liczba biletów jest ograniczona.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w VIII Pikniku Naukowym Centrum Nauki Keplera. To doskonała okazja, by w atrakcyjny sposób spędzić czas i dowiedzieć się więcej o nauce i technice.

 

Nasi Partnerzy:
– Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Zielonej Górze
– ZGK
– Elektrociepłownia Zielona Góra
– Drukarnia Ligatura
– Park Trampolin Zajawka
– Centrum Badań Kosmicznych oddział w ZG
– Wydział Nauk Biologicznych UZ
– Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja
– Zielonogórski Klub Fantastyki „Ad Astra”

 

Zobacz również

Zobacz również

Zobacz również

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content