Filtry
Tylko w tytułach
Kategorie imprez
Festiwal
Kabaret
Koncert
Konkurs
Spektakl
Warsztaty
Wystawa
Plener
Inne
Generic filters
Tylko w tytułach
Kategorie imprez
Festiwal
Kabaret
Koncert
Konkurs
Spektakl
Warsztaty
Wystawa
Plener
Inne
Szukaj
Close this search box.

Świętuj Dzień Języka Ojczystego z ZOK-iem

Świętuj Dzień Języka Ojczystego z ZOK-iem

Świętuj Dzień Języka Ojczystego z ZOK-iem

W tym roku Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego obchodzimy w środę, 21 lutego. Zielonogórski Ośrodek Kultury zachęca z tej okazji do zgłoszeń w organizowanych przy ul. Festiwalowej eliminacjach w konkursach recytatorskich.

 

Dziecięcy i Młodzieżowy Konkurs Recytatorski

Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza uczniów zielonogórskich szkół do udziału w eliminacjach miejskich/powiatowych Dziecięcego i Młodzieżowego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się  23, 24 i 25  kwietnia 2024 roku w sali Hydro(za)gadka w Zielonogórskim Ośrodku Kultury.

Szkoły i inne placówki oświatowe z Zielonej Góry są organizatorami eliminacji środowiskowych i mogą delegować do udziału w prezentacjach miejskich po troje recytatorów w każdej z trzech kategorii wiekowych określonych w Regulaminie.

 

Formularz zgłoszeniowy dostępny pod adresem zapisy.zok.com.pl  należy wypełnić i przesłać do 9 kwietnia 2024.

Laureaci Konkursu zostaną nominowani do finału wojewódzkiego Lubuskich Konfrontacji Artystycznych – Recytacja.

 

69. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Już w kwietniu w Zielonogórskim Ośrodku Kultury spotkanie z pięknym słowem, podczas miejskich eliminacji 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. To konkurs skierowany do wszystkich, którzy chcą podzielić się swoją interpretacją tekstów poetyckich i prozatorskich z drugim człowiekiem, wszystkich, którzy chcą być wysłuchani. Wiek uczestników? Od młodzieży szkół ponadpodstawowych aż do dorosłych 120-latków.

Eliminacje miejskie zostaną przeprowadzone w formie czterech turniejów:

TURNIEJ RECYTATORSKI – Uczestnicy Turnieju występują w dwóch kategoriach wiekowych: młodzieży szkół ponadpodstawowych i dorosłych. Repertuar obejmuje 3 utwory w całości lub we fragmentach: 2 wiersze i prozę. Do prezentacji uczestnik wybiera 2 utwory: wiersz i prozę. Łączny czas prezentacji nie może przekroczyć 10 minut.

TURNIEJ POEZJI ŚPIEWANEJ – Uczestnicy – tylko soliści. Repertuar uczestnika obejmuje 3 utwory śpiewane i jeden utwór recytowany, przynajmniej jeden utwór musi mieć nowo skomponowaną muzykę. Do prezentacji uczestnik wybiera 2 utwory śpiewane i 1 utwór recytowany i ewentualnie jako trzeci – śpiewany utwór z tekstem własnym. Łączny czas prezentacji nie może przekroczyć 10 minut.

TURNIEJ WYWIEDZIONE ZE SŁOWA – To turniej dla osób poszukujących nowych form wypowiedzi. Uczestnicy – bez podziału na kategorie wiekowe. Propozycje muszą wychodzić ze słowa i pozostawać w nim w związku, być próbą ich interpretacji, sprawdzenia jego relacji z innymi językami sztuki. Łączny czas prezentacji nie może przekroczyć 7 minut.

TURNIEJ TEATRÓW JEDNEGO AKTORA – Uczestnicy występują bez podziału na kategorie. Pierwszy stopień eliminacji ustala wojewódzki organizator konkursu. Uczestnicy przygotowują spektakl o dowolny materiał literacki. Łączny czas prezentacji nie może przekroczyć 30 minut.

Rok 2024 został ogłoszony przez Zarząd Główny Towarzystwa Kultury Teatralnej dla Konkursu Recytatorskiego ROKIEM ZBIGNIEWA HERBERTA, a finale ogólnopolskim turnieju recytatorskiego ufundowana zostanie Nagroda Specjalna za szczególnie wartościową interpretację utworu.

Podczas eliminacji miejskich w ZOK zostanie także przyznana Nagroda Specjalna za szczególnie wartościową interpretację utworu Zbigniewa Herberta. Tekst  może być częścią repertuaru wykonawcy lub może być wykonany dodatkowo.

Eliminacje miejskie odbędą się 26 kwietnia 2024 w Zielonogórskim Ośrodku Kultury.

 

Zgłoszenia do 12 kwietnia 2024.

Karty uczestnictwa można składać elektronicznie (skan karty z podpisem) na adres: m.paszkier@zok.com.pl

lub tradycyjnie (wersja papierowa) na adres: Zielonogórski Ośrodek Kultury, ul. Festiwalowa 3, 65-520 Zielona Góra (z dopiskiem na kopercie OKR 2024) lub osobiście.

Informacje: Małgorzata Paszkier-Wojcieszonek, tel. 68 45 11 000

Zobacz również

Zobacz również

Zobacz również

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content